Liberecký kraj – Ústecký kraj 4:2 (kon.) | Praha – Karlovarský kraj 3:2 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Zlínský kraj 4:2 (kon.)
Středočeský kraj – Plzeňský kraj 1:1 (kon.) | Královéhradecký kraj – Olomoucký kraj 4:4 (kon.) | Jihomoravský kraj – Jihočeský kraj 1:3 (kon.)
Ústecký kraj – Pardubický kraj 1:4 (kon.) | Karlovarský kraj – Kraj Vysočina 6:1 (kon.) | Praha – Středočeský kraj 1:4 (kon.)
Liberecký kraj – Moravskoslezský kraj 4:1 (kon.) | Plzeňský kraj – Královéhradecký kraj 2:4 (kon.) | Zlínský kraj – Jihomoravský kraj 3:1 (kon.)
Olomoucký kraj – Kraj Vysočina 1:1 (kon.) | Jihočeský kraj – Pardubický kraj 2:1 (kon.)
Jihomoravský kraj
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Jihočeský kraj
Úterý 23.01.2024, 12:35Mládežnické MČR krajských výběrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Sledovat budeme zápas republikového mistrovství krajů hráčů do 15 let. Konkrétně půjde o duel dvou sousedních krajů – Jihomoravský a Jihočeský. Turnaj se hraje systémem dvou skupin, ze kterých nejlepší týmy postoupí do čtvrtečních bojů o konečné umístění. Po prvním hracím dni mají Jihočeši bilanci výhry a remízy, Jihomoravané v době psaní tohoto příspěvku měli jednu výhru a s Pardubickým krajem hráli v první třetině nerozhodně 1:1.

Jihomoravský kraj: Brůček (Kijonka) – Kremer, Zuščák (A), Jurný, Čermák, Kavan, Vladík, Král, Lačňák, Smrčka, Hartl (K), Béreš, Petrčka, Kotásek, Kello, Flamík, Komínek, Bošek, Zajíček
    Trenér: Martin Zábranský

Jihočeský kraj: Schejbal (Filip) – Dvořák (K), Máče, Hašek, Šachl (A), Ferda, Švec, Antoš, Chaloupka, Šíma, Valvoda, Štěpán, Benda, Eremiáš, Nevšímal (A), Kysilka, Voráček, Kořánek, Kotyza
    Trenér: Jan Kudrna

Rozhodčí: Grygera – Horák, Uhlík.

Jihomoravský kraj bude hrát v bílých dresech, hosté v černozelené variantě.

00:01

01:10
    V první minutě byli na puku více hráči z jižních Čech. Branku ale dvakrát pouze minuli.

01:41
    První zákrok Brůčka, který si pohlídal nahození od modré.

02:59
    Hostující celek je stále aktivnější a hraje se hodně před Brůčkem, který musel před malou chvílí řešit další dvě střely.

03:34
    Štěpán v dobré pozici trefil jen boční síťku. Domácí poté vyhazují.

04:26
    Vyloučení v týmu Jihomoravský kraj:
    Béreš – 2 min., podrážení.

05:09
    Brůček chytá střelu z pravé strany a přerušuje hru.

05:15
    Velký závar před domácí brankou nakonec Jihomoravský kraj ustál. Po buly dokázal Jihomoravský kraj poprvé vyhodit v oslabení.

05:59
    Jihočeský kraj pokračuje v tlaku, Antoš od modré ale Brůčka nepropálil.

06:24
    Domácí jsou kompletní a mohou být rádi, že stav je stále 0:0.

07:47
    Sledujeme stále stejný obraz hry, Jihočeský kraj je lepší, více drží kotouč, nemůže se ale proti Brůčkovi prosadit.

09:42
    Domácí hráči se po delší době dostali do menšího tlaku a v pozoru musí být i Schejbal.

11:54
    Sledujeme teď poměrně vyrovnanou hru bez šancí.

13:33
    Blíží se konec první třetiny, v útoku jsou nyní hosté.

14:01
    Začala poslední minuta první třetiny, na puku jsou stále Jihočeši.

15:00

Máme za sebou bezbrankovou úvodní třetinu, ve které byli sice Jihočeši více na puku, na Brůčka zatím ale recept nenašli. Pokračovat budeme po úpravě ledu zhruba za 14 minut.

15:01

15:47
    I ve druhé třetině jsou v úvodu aktivnější hráči Jihočeského kraje.

16:31
    Protiútok domácích ke střele nevedl.

17:49
    Rychlý protiútok hostí končí soubojem před brankou. Hra je po posunutí branky přerušena.

18:59
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Brůčka.

20:12
    Po delší době se hrálo před Schejbalem, nahození ale bez problémů pokryl.

21:27
    Vyloučení v týmu Jihočeský kraj:
    Šachl – 2 min., držení.

21:49
    Domácí sice hrají přesilovku, první zákrok si ale musel připsal Schejbal, který kryl pokus od červené.

22:01
    Další útok domácích zastavuje ofsajd.

23:13
    Přesilovka domácích je téměř u konce a Schejbal zatím moc práce neměl.

23:27
    Jihočeši jsou kompletní, pokračuje se 5 na 5.

24:07
    Domácí to zkusili křížnou střelou zleva. Puk ale branku míjí.

25:11
    Začala poslední pětiminutovka druhé třetiny.

26:37
    Asi zatím největší šanci Jihomoravanů měl Béreš. U tyče byl ale včas Schejbal.

27:02
    Obrovská šance Jihočechů gólem nekončí! Nejprve neproměnili přečíslení 2 na 1 a následně dorážející hráč přestřelil!

28:22
    Rychlý přechod hostujícího mužstva vedl ke střele z levého kruhu. Obránce ale dokázal puk tečovat do rohu kluziště.

28:29
    Kapitán Hartl mířil dobře k levé tyči, Schejbal ale švihl lapačkou a efektně puk chytá.

29:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

29:27
    Jihočeši kombinují kolem domácí branky, zatím ale bez střeleckého pokusu.

29:44
    Protiútok domácím nevyšel.

30:00

Ani druhá část gól nepřinesla, následuje jen malá přestávka a budeme pokračovat v závěrečné části.

30:01

31:13
    Zajímavá akce Jihočechů končí střelou vedle tyče.

31:17
    Brůček chytá další hostující pokus a drží svůj tým.

31:33
    Současné vyloučení:
    Čermák – 2 min., sekání.

Kysilka – 2 min., vysoká hůl.

32:01
    Jihočeský kraj právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení ve 33. minutě! FILIP VORÁČEK dostal ze strany nabídku, kterou tečoval mezi betony Schejbala. Asistence: Nevšímal a Antoš.
    32:01 VORÁČEK - 0:1

34:47
    Jurný – 2 min., podrážení.

35:07
    Kremer se po chybě Jihočechů dostal do protiútoku a ke střele, Schejbal vykopává puk do rohu.

35:32
    Hraje se už opět před Brůčkem.

36:07
    Domácí vyhazují a mohou prostřídat.

36:47
    Domácí hrají v pěti. Jurný je zpět na ledě.

37:01
    Dobrou šanci měl v mezikruží Kysilka. Brůček ale zasahuje.

37:54
    Na druhé straně musel řešit střelu soupeře Schejbal.

38:07
    Hosty v útoku zastavuje ofsajd.

39:06
    Kremer – 2 min., hrubost. Zbytečný faul domácího obránce na modré čáře. Hosté mohou navýšit vedení.

40:08
    První minuta Jihočechům moc nevyšla, domácí se v pohodě brání.

41:00
    LUKÁŠ CHALOUPKA dokázal v přesilovce zužitkovat zpětný puk od Šímy a rychlou střelou k tyči propaluje Brůčka. Asistence: Šíma.
    41:00 CHALOUPKA - 0:2

41:20
    JAKUB ANTOŠ stříleně nahodil puk od modré a ten zapadl přesně do horního rohu branky! Asistence: Voráček.
    41:20 ANTOŠ - 0:3

42:39
    Troufnu si tvrdit, že vzhledem k průběhu zápasu je o vítězi rozhodnuto. I nyní se hraje kolem domácí branky.

43:06
    Voráček – 2 min., podrážení.

43:39
    Je posunuta hostující branka a čeká se na ledaře.

44:26
    Jihomoravský kraj právě vstřelil branku!
    Domácí celek využívá přesilovku a snižuje v poslední minutě utkání. Z dorážky se trefil TOMÁŠ PETRČKA. Asistence: Béreš.
    44:26 PETRČKA - 1:3

Jihočeský kraj byl v zápase lepší celek a i když dvě třetiny nemohl na brankáře Brůčka vyzrát, nakonec třemi gól v závěrečné třetině rozhodl. Děkujeme za pozornost, turnaj pokračuje dalšími zápasy. (14:00:44)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 45. Petrčka (Béreš) – 33. Voráček (Nevšímal, Antoš), 41. Chaloupka (Šíma), 42. Antoš (Voráček)

Rozhodčí: Grygera – Horák, Uhlík