Havířov – Val. Meziříčí 8:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Tábor 4:8 (kon.) | Děčín – Letňany 4:6 (kon.)
Vrchlabí – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Cheb – Řisuty 3:5 (kon.) | Hronov – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.)
Kobra – Benátky n/J 7:3 (kon.) | Šumperk – Opava 5:6 (po pr.) | SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 3:5 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 3:2 (kon.) | Příbram – Chomutov 2:1 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Technika Hockey Brno
Středa 21.02.2024, 18:00 • Žďár nad Sázavou, Zimní stadion Bouchalky • 2. liga skupina Východ • 39. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou! (20:21:46)

Zápas 39. kola mezi domácím Žďárem nad Sázavou a hostující Technikou Brno končí lépe pro domácí, kteří vítězí 3:2.
    Na první branku zápasu jsme nemuseli čekat dlouho, neboť už po jedenapadesáti sekundách otevřel skóre domácí obránce Martin Pleva.
    Ve druhé třetině se stav zápas také jednou změnil, přesněji zásluhou Jana Wasserbauera, který dobře podpořil útok a přesnou ranou prostřelil brankáře Brna Šurého.
    V závěrečné periodě zvýšil už na 3:0 domácí Lukáš Jícha a vypadalo to, že o osudu utkání je rozhodnuto. Jenže poté dostal pětiminutový trest obránce Plamenů a střelec první branky Pleva a oslabil svůj tým. V přesilovce pěti proti třem nejprve snížil na 3:1 ranou od modré Martin Dufek, na kterého navázal o devatenáct sekund později také Nesim Harmim. Ten už se ale prosadil v klasickém formátu přesilovky. Závěr zápasu se nesl v duchu snahy Techniky o vyrovnání, ale další branka už nepadla a hosté tak odjíždějí po prohře 2:3 s prázdnou.

59:51
    Nahození Dufka sice bylo několikrát tečováno, ale Sejpal už zasahovat nemusel.

59:30
    Technika to zkouší v šesti.

59:20
    Plameny teď velmi dobře drží puk v útočném pásmu a nedarují jej soupeři.

59:01

58:34
    S prudkou střelou Ludvíka si poradil brankář Techniky, ale hostům rychle ubíhá čas.

58:20
    Střela z levého kruhu nebyla přesná, Žďár i tak zůstává v útočném pásmu.

57:40
    Plameny zatím hlavně drží puk a tolik se do zakončení nehrnou.

57:01
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno:
    Karel Holík – 2 min., držení.

56:31
    Domácímu brankáři se teď nepovedlo udržet nahození ve výstroji, čehož hned využili hokejisté Techniky, ale nakonec puk do sítě neprocpali.

56:01
    Blízko vyrovnání teď byl aktivní Erik Pospíšil, ale zblízka brankáře Sejpala v brance domácích nepřekonal.

55:43
    Domácí zahrávají puk na icing, hra se stěhuje zpět před branku Plamenů.

55:21
    Na ledě právě zůstal ležet jeden z hostujících útočníků, vylučovat se ale tentokrát nebude.

55:06

54:38
    Další nahození sice Michalu Šurému vypadlo, ale s dorážkou si dokázal brněnský brankář poradit.

54:19
    Nepříjemný nástřel od modré čáry nadělal problémy hostujícímu brankáři, ten ale dokázal udržet puk ve výstroji.

53:52
    Útočnou akci domácích hokejistů zastavuje ofsajd.

53:28
    Domácí si hned vytvořili nějakou tu příležitost, ale brankář Šurý podržel svůj celek.

53:06
    A bude se znovu vylučovat, tentokrát na hostující straně. Dvě minuty za zdržování dostává Martin Pigl.

52:54

52:14
    Teď už se ale domácí usadili v útočném pásmu a snaží se zaměstnat brankáře Techniky.

51:32
    Domácím ale přesilovka zatím moc nevychází a musí založit další akci z hloubi obranného pásma.

50:54
    Hostující hokejista Patrik Vašíček si pomohl zbytečným faulem a dostává dvě minuty za napadení.

49:58
    Technika ale je zpátky v útočném pásmu a snaží se ohrozit branku Plamenů.

49:27
    Žďár po dlouhé době hraje v plném počtu, byl také blízko čtvrté brance, ale gólman Šurý se skvěle přemístil a zasáhl!

48:10
    Až teď se konečně daří domácích vyhazovat puky ven z obranného pásma.

47:49
    Brankář Martin Sejpal ale teď už přerušuje zákrokem hru a dává možnost svému týmu vystřídat.

47:08
    Domácí teď zažívají opravdu těžké chvíle, neboť za poslední tři minuty se nedostali dále, než do středního pásma.

46:19
    A před další pohromou zastavila Žďár horní tyčka!
    45:47 Nesim HARMIM - 3:2

45:47
    Technika právě vstřelila branku!
    A chvíli nato je už 3:2, neboť NESIM HARMIM se prodral přes obranu Žďáru a překonal i brankáře Sejpala – 3:2! Stále navíc pokračuje přesilovka hostujícího týmu. Asistence: Sebastian Bartes, Patrik Vašíček.
    45:28 Martin DUFEK - 3:1

45:28
    Avšak teď už je sníženo! ke střele od modré čáry napřáhl MARTIN DUFEK a prostřelil vše, co musí stálo v cestě! Asistence: Jakub Masař.

44:57
    Domácí obránci i ve třech ale velmi ochotně padají do střel a zjednodušují tak práci svému gólmanovi.

44:30
    Domácí tak čeká dlouhé oslabení, nebezpečnou střelu mezitím na brankáře Žďáru vyslal Pigl, ale Sejpal zasáhl lapačkou.

44:02
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Martin Pleva – 5 min., napadení.

44:02
    Piglovu střelu jemně tečoval Benýšek, ale mimo. Poté byl u zadního mantinelu tvrdě naražen jeden z hostujících útočníků a je přivolán lékař.

43:41
    Dominik Dušek – 2 min., sekání.

42:43
    Hostující obránce Patrik Fajmon zavezl puk do útočného pásma, ale tam jeho akce skončila.

42:10
    Tohle už se bude Technice těžko otáčet, hra se navíc odehrává v útočném pásmu domácího celku.
    41:24 Lukáš JÍCHA - 3:0

41:24
    Žďár právě vstřelil branku!
    Zkraje třetí třetiny registrujeme třetí branku domácího týmu, kterou vstřelil v čase 41:24 LUKÁŠ JÍCHA. Ten si najel na přihrávku z rohu od Plevy a přesnou střelou mezi tělem a rukou gólmana Šurého zvýšil – 3:0! Asistence: Martin Pleva.

40:39
    Hostující útočníci dobře napadali a málem připravili puk do ideální pozice Pospíšilovi, ten se ale k puku nakonec nedostal.

40:07
    První vhazování třetí periody vyhráli domácí hokejisté, chvíli nato už musel zasahovat brankář Brna.

40:01

Ve druhé třetině je nám skóre také pohlo o jednu branku, kterou vstřelil v čase 26:19 domácí Jan Wasserbauer. Ten se prosadil přesnou střelou do vzdálenějšího růžku branky, se kterou brankář Techniky toho moc nezmohl. Poté hrozily Plameny hlavně z rychlých protútoků, několik ujížděl některý z útočníků Žďáru sám na brankáře Šurého, ten si však vždy poradil. V závěru mohl za Brno snížit Karel Holík, ale zblízka trefil jen brankáře domácích.
    Po dvou třetinách je tak stav 2:0 pro domácí.

40:00

39:28
    Dva hokejisté Plamenů mířili sami na obránce hostů, ale nedohodli se a nakonec ani jeden z nich nezakončil.

38:47
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

38:02
    Velkou šanci na snížení teď měl hostující Karel Holík, ale zblízka trefil jen dobře postaveného brankáře Žďáru nad Sázavou!

37:35
    Nepřesný pokus Tomáše Ludvíka se odráží příhodně pro gólmana Šurého, který schovává puk pod lapačkou.

37:12
    Brankář Žďáru byl chvíli ostřelován puky ze všech stran, ale stále zatím drží čistý štít.

36:47
    Dlouho ale přesilovka domácím nevydržela, po faulu Duška se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

36:35
    Ale teď už se bude vylučovat, na trestnou lavici totiž míří jeden z hostujících hokejistů za hru v šesti.

35:39
    Rozhodčí pustili v posledních minutách několik hraničních soubojů, což se příliš nelíbí domácím divákům.

35:02
    Třetí domácí útok teď dlouho zdržel svého soupeře v útočném pásmu, největší příležitost měl asi Maštera, ale brankáře hostů nepřekonal.

34:31
    Domácí zůstávají i po sérii odrazů v útočném pásmu.

33:29
    Pozornost gólmana domácích teď otestoval z úhlu Tomáš Martinec, ale Sejpal v brance Žďáru zasáhnul.

33:03
    Vašíček hledal svou přihrávkou přes osu hřiště najíždějícího Fajmona, ale tento pas byl zblokován obranou Žďáru.

32:38
    Po chvíli zaútočily také Plameny, obrana hostů ale tentokrát odolala.

32:04
    I po konci přesilové hry zůstali hosté v útočném pásmu, další puk na branku nahazoval obránce Pospíšil, ale jeho pokus byl sražený.

31:52

31:45
    A podobně tomu je i po nahození Vašíčka od modré.

31:37
    Po střele Masaře se ještě snažili hosté dorážet, gólman Sejpal ale stále drží čisté konto.

31:02
    Hostům zatím tato přesilovka vůbec nevychází a s kotoučem hrají hlavně domácí.

30:26
    I v oslabení musel gólman Techniky čelit samostatným nájezdům od domácích útočníků, ale se všemi si velmi dobře poradil.

29:52
    Filip Picka – 2 min., nedovolené bránění.

28:43
    Dufkovo nahození vyrazil brankář Brna jen k Fajmonovi, který může pokračovat v akci.

28:01
    A jeden z domácích útočníků znovu ujížděl sám na gólmana hostů, avšak třetí branka nepadla.

27:34
    Technika zatlačila na několik desítek sekund an svého soupeře, ale brankář Sejpal všechny střely na branku zlikvidoval.

27:13
    Nahození Jakuba Grauera od modré čáry končí ve výstroji brankáře Techniky.

26:58
    A domácí zamířili znovu do útoku, ale tentokrát Šurý nekapituloval.
    26:19 Jan WASSERBAUER - 2:0

26:19
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Lukáš Jícha přejel modrou čáru a našel JANA WASSERBAUERA, který následnou přesnou střelou zvyšuje na 2:0! Asistence: Lukáš Jícha.

25:26
    Brankáři Žďáru vypadlo nahození od modré čáry, ani jeden z útočníků Techniky se ale k dorážce nedostal.

24:52
    Znovu málem ujížděl sám na branku Filip Picka, skákavý puk si ale nezpracoval ideálně.

24:20
    Erik Pospíšil sice obkroužil branku, ale pak puk ztratil. Nicméně Žďár vyhazuje jen na icing.

23:59
    Plameny teď zatlačili svého soupeře v útočném pásmu, ale střelu na brankáře Šurého nevyslaly.

23:28

22:48
    Po přiklepnutí Staňka pálil Martin Vach, jeho pokus byl zblokován.

22:18
    Hostujícímu útočníkovi Masařovi střela od modré nesedla, Brněnský celek musí začínat od vlastní branky.

22:03
    Technika se snaží udržet v útočném pásmu, ale zatím se jí to příliš nedaří.

21:28
    Zbytečným faulem se prezentoval v útočném pásmu domácí útočník Slavomír Kadleček.

20:52
    FIlip Picka si dobře stáhnul kotouč, ale jeho následné zakončení až k brance neprošlo.

20:04
    Úvodní buly druhé periody vyhráli domácí, kteří také hned zaútočili, ale brankář Techniky Šurý schovává puk pod lapačkou.

20:01

Po první třetině je stav na zimním stadionu v Žďáru nad Sázavou příznivější pro domácí, kteří vedou 1:0. Do vedení poslal Plameny už v čase 00:51 Martin Pleva, který dostal dobrou přihrávku od Půhoného a překonal gólmana Techniky – 1:0. Po zbytek první části byli asi domácí také trochu lepší, branek jsme klidně mohli vidět více, ale kupříkladu Kadleček v poslední minutě svou šancí pohrdl.

20:00

19:13
    V poslední minutě první části hry mohl poslat do dvoubrankového vedení domácí Kadleček, v dobré pozici ale promáchnul.

19:00
    I tentokrát vyhazují hosté puk jen na icing.

18:45
    Obránci Techniky Dufkovi puk přeskočil hokejku, následná akce hostů končí zakázaným uvolněním.

18:20
    Útočníkovi Piglovi trval až příliš dlouho přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

17:35
    Domácí Martin Gregar zahrál v útočném pásmu vysokou holí, což neušlo pozornosti rozhodčích.

17:18
    Pickovo nahození raději shovává brankář domácích pod narážečku.

16:32
    Obrana Techniky dnes dělá chvílemi velké chyby, neboť byl k vidění další samostatný únik na branku Šurého, který ale parádně zastavil kotouč betonem.

15:58
    Nepříjemný nástřel kotouče se snažil tečovat Benýšek, to se mu ale nepovedlo.

15:29
    Po přenechání puku od Masaře pálil Nešpůrek, brankář Sejpal zasahuje.

14:58
    Hosté se sami vyhánějí ven z útočného pásma.

14:10

13:26
    A Žďár teď mířil znovu do protiútoku, ale ani jeden z útočníků nezakončil.

12:53
    Na druhé straně ujížděl sám na Šurého jeden z domácích útočníků, ale svůj nájezd neproměnil!

12:47
    Ke střele se chystal s číslem 8 hostující Fajmon, ale promáchl.

12:10
    Tomáš Ludvík – 2 min., sekání.

11:13
    Zničehonic se sám před gólmanem Brna zjevil Dominik Dušek, ale Šurého zblízka nepřekonal!

10:38
    K zajímavé střele se dostal obránce Plamenů Jan Wasserbauer, jeho pokus byl však zblokován do ochranné sítě.

10:02
    Pozornost gólmana Žďáru ozkoušel svým bekhendovým nahozením Nesim Harmim, avšak puk do sítě neprocpal.

09:43
    Hostující útočník Erik Pospíšil chtěl zavést puk do útočné třetiny, což udělal, ale následně o kotouč přišel.

09:03
    Teď se zase chvíli hrálo, ale ne na dlouho, neboť domácí hráči vyhazují puk na zakázané uvolnění.

08:55
    Právě probíhá úprava ledu, neboť po obránci Žďáru zbyla na ledové ploše loužička krve.

08:55
    Na ledě teď skončil chvíli po vhazování domácí bek Svoboda, a tak doufejme, že bude v pořádku.

08:49
    Další akci hostů zastavuje ofsajd.

08:21
    Obránce Žďáru Václav Půža bude u puku dříve než hostující útočník Masař.

07:51
    Technika zatím hrozí hlavně z rychlých kontrů, další takový jsme teď viděli po levé straně, ale Sejpal nakonec nemusel zasahovat.

07:20
    Nahození Martina Plevy od modré čáry nenadělalo příliš problémů.

06:41
    Jeden z domácích obránců upadl při pokusu o rozehrávku, čehož chtěl využít Erik Pospíšil, ale zakončit nedokázal.

06:14
    Dobrou akci Techniky zakončil z mezikruží Tomáš Račický, avšak brankář domácích předvedl dobrý zákrok lapačkou!

05:52
    Jeden z domácích hokejistů vjel do útočné třetiny rychleji než puk, píská se ofsajd.

05:41
    Hostující Patrik Vašíček skvěle zavezl puk do útočného pásma a nakonec jeho spoluhráči vybojovali vhazování.

05:22
    A hru vrací zpátky před gólmana brněnského celku icing.

05:15
    Hosté v plném počtu, vhazovat se ale bude v jejich obranném pásmu.

04:51
    Domácí rozjeli další akci od vlastní branky, až ke střele si vybruslil jeden z útočníků, ale brankář Šurý dobře zasahuje.

03:40
    Erik Pospíšil hned po návratu z trestné lavice vyhazuje puk přes všechny čáry.

03:15
    Tomáš Staněk – 2 min..

02:48
    Domácí dlouho drželi soupeře ve vlastním pásmu, ale se sami vyhnali ven.

02:10
    Domácí hezky vykombinovali situaci v útočném pásmu a do střely se opřel Jaroslav Ludvík, ale branku minul.

01:38
    A chvíli nato budou hrát domácí i přesilovku, když se nechal vyloučit Erik Pospíšil.
    00:51 Martin PLEVA - 1:0

00:51
    Domácí jdou do rychlého vedení! Jiří Půhoný dobře objel branku a poté předložil puk přes osu hřiště MARTINU PLEVOVI, který střelou na přední tyč překonal brankáře Techniky Šurého – 1:0! Asistence: Jiří Půhoný.

00:32
    Po drobné chybě v obraně Plamenů se málem dostal před branku domácích jeden z útočníků Techniky.

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté.

00:01

SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Sláma) – Wasserbauer, Půža, Grauer, Pleva (C), Jar. Ludvík, A. Svoboda – Dušek, Picka, Půhoný (A) – Rohlík, Jícha, Kadleček – Gregar, T. Ludvík, Maštera.
    Trenér: Milan Řehoř

Technika Hockey Brno: Šurý (Nešpůrek) – A. Pospíšil, Remta, Fajmon, K. Holík, M. Dufek, P. Vašíček, Kališ, Úlehla – Benýšek (C), Bartes, T. Pigl – Harmim, T. Handl, E. Pospíšil (A) – M. Pigl, Martinec, Staněk – Vach, Masař, Račický.
    Trenér: Martin Stloukal

Rozhodčí: Held – Gregar, Kalina.

Celek z druhého největšího města Česka se nachází po osmatřiceti odehraných zápasech na desátém místě se ziskem 46 bodů. Stále ale živí naději na postup do play-off, na sedmý Šumperk a osmý Žďár totiž ztrácejí jen jeden bod. A s Plameny se navíc utkají již dnes, takže v případě výhry se může Technika vyšvihnout před dnešního soupeře.
    V posledním utkání zajížděl klub z Brna na led prvního celku soutěže, kterým je Havířov. Rozhodující nakonec byla hned první třetina, kdy se domácí dostali do vedení 2:1. Ve druhé části hry jsme pak viděli po dvou brankách na obou stranách, skóre se tak posunulo na stav 4:3 z pohledu Havířova. A protože v poslední periodě vstřelili oba celky také každý dvě branky, skončilo utkání pro Techniku těsnou prohrou 5:6. Za výsledek se ale klub z Brna určitě stydět nemusí.

SLKH Žár nad Sázavou
    Hokejový klub z Vysočiny se drží na hraně postupu do play-off. Po sedmatřiceti duelech se nacházejí Plameny na posledním postupovém místě, avšak jen s bodovým náskokem na jejich dnešního soupeře, tedy desátou Techniku Brno. K dobru ale má zápas s Opavou. V dosavadním průběhu soutěže posbíral Žár 47 bodů.
    Poslední zápas odehrály Plameny na ledě jasně nejlepšího týmu celé 2. ligy Východ, tedy Havířova. V první třetině dokázali ještě hosté držet s Havířovem tempo (2:2), v druhé periodě už ale soupeř odskočil do tříbrankového vedení, které ještě navýšil v třetí části hry. Favorizovaný Havířov tak nakonec vyhrál 7:2 a potvrdil roli vedoucího týmu tabulky.

Příjemný středeční podvečer u zápasu domácího Žďáru nad Sázavou a hostující Technikou Brno. Zápas začíná v 18 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 1. Pleva (Půhoný), 27. Wasserbauer (Jícha), 42. Jícha (Pleva) – 46. M. Dufek (Masař), 46. Harmim (Bartes, P. Vašíček)

Rozhodčí: Held – Gregar, Kalina