Havířov – Val. Meziříčí 8:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Tábor 4:8 (kon.) | Děčín – Letňany 4:6 (kon.)
Vrchlabí – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Cheb – Řisuty 3:5 (kon.) | Hronov – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.)
Kobra – Benátky n/J 7:3 (kon.) | Šumperk – Opava 5:6 (po pr.) | SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 3:5 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 3:2 (kon.) | Příbram – Chomutov 2:1 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Technika Hockey Brno
Středa 21.02.2024, 18:00 • Žďár nad Sázavou, Zimní stadion Bouchalky • 2. liga skupina Východ • 39. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný středeční podvečer u zápasu domácího Žďáru nad Sázavou a hostující Technikou Brno. Zápas začíná v 18 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!

SLKH Žár nad Sázavou
    Hokejový klub z Vysočiny se drží na hraně postupu do play-off. Po sedmatřiceti duelech se nacházejí Plameny na posledním postupovém místě, avšak jen s bodovým náskokem na jejich dnešního soupeře, tedy desátou Techniku Brno. K dobru ale má zápas s Opavou. V dosavadním průběhu soutěže posbíral Žár 47 bodů.
    Poslední zápas odehrály Plameny na ledě jasně nejlepšího týmu celé 2. ligy Východ, tedy Havířova. V první třetině dokázali ještě hosté držet s Havířovem tempo (2:2), v druhé periodě už ale soupeř odskočil do tříbrankového vedení, které ještě navýšil v třetí části hry. Favorizovaný Havířov tak nakonec vyhrál 7:2 a potvrdil roli vedoucího týmu tabulky.

Celek z druhého největšího města Česka se nachází po osmatřiceti odehraných zápasech na desátém místě se ziskem 46 bodů. Stále ale živí naději na postup do play-off, na sedmý Šumperk a osmý Žďár totiž ztrácejí jen jeden bod. A s Plameny se navíc utkají již dnes, takže v případě výhry se může Technika vyšvihnout před dnešního soupeře.
    V posledním utkání zajížděl klub z Brna na led prvního celku soutěže, kterým je Havířov. Rozhodující nakonec byla hned první třetina, kdy se domácí dostali do vedení 2:1. Ve druhé části hry jsme pak viděli po dvou brankách na obou stranách, skóre se tak posunulo na stav 4:3 z pohledu Havířova. A protože v poslední periodě vstřelili oba celky také každý dvě branky, skončilo utkání pro Techniku těsnou prohrou 5:6. Za výsledek se ale klub z Brna určitě stydět nemusí.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (Sláma) – Wasserbauer, Půža, Grauer, Pleva (C), Jar. Ludvík, A. Svoboda – Dušek, Picka, Půhoný (A) – Rohlík, Jícha, Kadleček – Gregar, T. Ludvík, Maštera.
    Trenér: Milan Řehoř

Technika Hockey Brno: Šurý (Nešpůrek) – A. Pospíšil, Remta, Fajmon, K. Holík, M. Dufek, P. Vašíček, Kališ, Úlehla – Benýšek (C), Bartes, T. Pigl – Harmim, T. Handl, E. Pospíšil (A) – M. Pigl, Martinec, Staněk – Vach, Masař, Račický.
    Trenér: Martin Stloukal

Rozhodčí: Held – Gregar, Kalina.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté.

00:32
    Po drobné chybě v obraně Plamenů se málem dostal před branku domácích jeden z útočníků Techniky.

00:51
    Žďár právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do rychlého vedení! Jiří Půhoný dobře objel branku a poté předložil puk přes osu hřiště MARTINU PLEVOVI, který střelou na přední tyč překonal brankáře Techniky Šurého – 1:0! Asistence: Jiří Půhoný.
    00:51 Martin PLEVA - 1:0

01:38
    A chvíli nato budou hrát domácí i přesilovku, když se nechal vyloučit Erik Pospíšil.

02:10
    Domácí hezky vykombinovali situaci v útočném pásmu a do střely se opřel Jaroslav Ludvík, ale branku minul.

02:48
    Domácí dlouho drželi soupeře ve vlastním pásmu, ale se sami vyhnali ven.

03:15
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno:
    Tomáš Staněk – 2 min..

03:40
    Erik Pospíšil hned po návratu z trestné lavice vyhazuje puk přes všechny čáry.

04:51
    Domácí rozjeli další akci od vlastní branky, až ke střele si vybruslil jeden z útočníků, ale brankář Šurý dobře zasahuje.

05:15
    Hosté v plném počtu, vhazovat se ale bude v jejich obranném pásmu.

05:22
    A hru vrací zpátky před gólmana brněnského celku icing.

05:41
    Hostující Patrik Vašíček skvěle zavezl puk do útočného pásma a nakonec jeho spoluhráči vybojovali vhazování.

05:52
    Jeden z domácích hokejistů vjel do útočné třetiny rychleji než puk, píská se ofsajd.

06:14
    Dobrou akci Techniky zakončil z mezikruží Tomáš Račický, avšak brankář domácích předvedl dobrý zákrok lapačkou!

06:41
    Jeden z domácích obránců upadl při pokusu o rozehrávku, čehož chtěl využít Erik Pospíšil, ale zakončit nedokázal.

07:20
    Nahození Martina Plevy od modré čáry nenadělalo příliš problémů.

07:51
    Technika zatím hrozí hlavně z rychlých kontrů, další takový jsme teď viděli po levé straně, ale Sejpal nakonec nemusel zasahovat.

08:21
    Obránce Žďáru Václav Půža bude u puku dříve než hostující útočník Masař.

08:49
    Další akci hostů zastavuje ofsajd.

08:55
    Na ledě teď skončil chvíli po vhazování domácí bek Svoboda, a tak doufejme, že bude v pořádku.

08:55
    Právě probíhá úprava ledu, neboť po obránci Žďáru zbyla na ledové ploše loužička krve.

09:03
    Teď se zase chvíli hrálo, ale ne na dlouho, neboť domácí hráči vyhazují puk na zakázané uvolnění.

09:43
    Hostující útočník Erik Pospíšil chtěl zavést puk do útočné třetiny, což udělal, ale následně o kotouč přišel.

10:02
    Pozornost gólmana Žďáru ozkoušel svým bekhendovým nahozením Nesim Harmim, avšak puk do sítě neprocpal.

10:38
    K zajímavé střele se dostal obránce Plamenů Jan Wasserbauer, jeho pokus byl však zblokován do ochranné sítě.

11:13
    Zničehonic se sám před gólmanem Brna zjevil Dominik Dušek, ale Šurého zblízka nepřekonal!

12:10
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Tomáš Ludvík – 2 min., sekání.

12:47
    Ke střele se chystal s číslem 8 hostující Fajmon, ale promáchl.

12:53
    Na druhé straně ujížděl sám na Šurého jeden z domácích útočníků, ale svůj nájezd neproměnil!

13:26
    A Žďár teď mířil znovu do protiútoku, ale ani jeden z útočníků nezakončil.

14:10

14:58
    Hosté se sami vyhánějí ven z útočného pásma.

15:29
    Po přenechání puku od Masaře pálil Nešpůrek, brankář Sejpal zasahuje.

15:58
    Nepříjemný nástřel kotouče se snažil tečovat Benýšek, to se mu ale nepovedlo.

16:32
    Obrana Techniky dnes dělá chvílemi velké chyby, neboť byl k vidění další samostatný únik na branku Šurého, který ale parádně zastavil kotouč betonem.

17:18
    Pickovo nahození raději shovává brankář domácích pod narážečku.

17:35
    Domácí Martin Gregar zahrál v útočném pásmu vysokou holí, což neušlo pozornosti rozhodčích.

18:20
    Útočníkovi Piglovi trval až příliš dlouho přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

18:45
    Obránci Techniky Dufkovi puk přeskočil hokejku, následná akce hostů končí zakázaným uvolněním.

19:00
    I tentokrát vyhazují hosté puk jen na icing.

19:13
    V poslední minutě první části hry mohl poslat do dvoubrankového vedení domácí Kadleček, v dobré pozici ale promáchnul.

20:00

Po první třetině je stav na zimním stadionu v Žďáru nad Sázavou příznivější pro domácí, kteří vedou 1:0. Do vedení poslal Plameny už v čase 00:51 Martin Pleva, který dostal dobrou přihrávku od Půhoného a překonal gólmana Techniky – 1:0. Po zbytek první části byli asi domácí také trochu lepší, branek jsme klidně mohli vidět více, ale kupříkladu Kadleček v poslední minutě svou šancí pohrdl.

20:01

20:04
    Úvodní buly druhé periody vyhráli domácí, kteří také hned zaútočili, ale brankář Techniky Šurý schovává puk pod lapačkou.

20:52
    FIlip Picka si dobře stáhnul kotouč, ale jeho následné zakončení až k brance neprošlo.

21:28
    Zbytečným faulem se prezentoval v útočném pásmu domácí útočník Slavomír Kadleček.

22:03
    Technika se snaží udržet v útočném pásmu, ale zatím se jí to příliš nedaří.

22:18
    Hostujícímu útočníkovi Masařovi střela od modré nesedla, Brněnský celek musí začínat od vlastní branky.

22:48
    Po přiklepnutí Staňka pálil Martin Vach, jeho pokus byl zblokován.

23:28

23:59
    Plameny teď zatlačili svého soupeře v útočném pásmu, ale střelu na brankáře Šurého nevyslaly.

24:20
    Erik Pospíšil sice obkroužil branku, ale pak puk ztratil. Nicméně Žďár vyhazuje jen na icing.

24:52
    Znovu málem ujížděl sám na branku Filip Picka, skákavý puk si ale nezpracoval ideálně.

25:26
    Brankáři Žďáru vypadlo nahození od modré čáry, ani jeden z útočníků Techniky se ale k dorážce nedostal.

26:19
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Lukáš Jícha přejel modrou čáru a našel JANA WASSERBAUERA, který následnou přesnou střelou zvyšuje na 2:0! Asistence: Lukáš Jícha.
    26:19 Jan WASSERBAUER - 2:0

26:58
    A domácí zamířili znovu do útoku, ale tentokrát Šurý nekapituloval.

27:13
    Nahození Jakuba Grauera od modré čáry končí ve výstroji brankáře Techniky.

27:34
    Technika zatlačila na několik desítek sekund an svého soupeře, ale brankář Sejpal všechny střely na branku zlikvidoval.

28:01
    A jeden z domácích útočníků znovu ujížděl sám na gólmana hostů, avšak třetí branka nepadla.

28:43
    Dufkovo nahození vyrazil brankář Brna jen k Fajmonovi, který může pokračovat v akci.

29:52
    Filip Picka – 2 min., nedovolené bránění.

30:26
    I v oslabení musel gólman Techniky čelit samostatným nájezdům od domácích útočníků, ale se všemi si velmi dobře poradil.

31:02
    Hostům zatím tato přesilovka vůbec nevychází a s kotoučem hrají hlavně domácí.

31:37
    Po střele Masaře se ještě snažili hosté dorážet, gólman Sejpal ale stále drží čisté konto.

31:45
    A podobně tomu je i po nahození Vašíčka od modré.

31:52

32:04
    I po konci přesilové hry zůstali hosté v útočném pásmu, další puk na branku nahazoval obránce Pospíšil, ale jeho pokus byl sražený.

32:38
    Po chvíli zaútočily také Plameny, obrana hostů ale tentokrát odolala.

33:03
    Vašíček hledal svou přihrávkou přes osu hřiště najíždějícího Fajmona, ale tento pas byl zblokován obranou Žďáru.

33:29
    Pozornost gólmana domácích teď otestoval z úhlu Tomáš Martinec, ale Sejpal v brance Žďáru zasáhnul.

34:31
    Domácí zůstávají i po sérii odrazů v útočném pásmu.

35:02
    Třetí domácí útok teď dlouho zdržel svého soupeře v útočném pásmu, největší příležitost měl asi Maštera, ale brankáře hostů nepřekonal.

35:39
    Rozhodčí pustili v posledních minutách několik hraničních soubojů, což se příliš nelíbí domácím divákům.

36:35
    Ale teď už se bude vylučovat, na trestnou lavici totiž míří jeden z hostujících hokejistů za hru v šesti.

36:47
    Dlouho ale přesilovka domácím nevydržela, po faulu Duška se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

37:12
    Brankář Žďáru byl chvíli ostřelován puky ze všech stran, ale stále zatím drží čistý štít.

37:35
    Nepřesný pokus Tomáše Ludvíka se odráží příhodně pro gólmana Šurého, který schovává puk pod lapačkou.

38:02
    Velkou šanci na snížení teď měl hostující Karel Holík, ale zblízka trefil jen dobře postaveného brankáře Žďáru nad Sázavou!

38:47
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

39:28
    Dva hokejisté Plamenů mířili sami na obránce hostů, ale nedohodli se a nakonec ani jeden z nich nezakončil.

40:00

Ve druhé třetině je nám skóre také pohlo o jednu branku, kterou vstřelil v čase 26:19 domácí Jan Wasserbauer. Ten se prosadil přesnou střelou do vzdálenějšího růžku branky, se kterou brankář Techniky toho moc nezmohl. Poté hrozily Plameny hlavně z rychlých protútoků, několik ujížděl některý z útočníků Žďáru sám na brankáře Šurého, ten si však vždy poradil. V závěru mohl za Brno snížit Karel Holík, ale zblízka trefil jen brankáře domácích.
    Po dvou třetinách je tak stav 2:0 pro domácí.

40:01

40:07
    První vhazování třetí periody vyhráli domácí hokejisté, chvíli nato už musel zasahovat brankář Brna.

40:39
    Hostující útočníci dobře napadali a málem připravili puk do ideální pozice Pospíšilovi, ten se ale k puku nakonec nedostal.

41:24
    Zkraje třetí třetiny registrujeme třetí branku domácího týmu, kterou vstřelil v čase 41:24 LUKÁŠ JÍCHA. Ten si najel na přihrávku z rohu od Plevy a přesnou střelou mezi tělem a rukou gólmana Šurého zvýšil – 3:0! Asistence: Martin Pleva.
    41:24 Lukáš JÍCHA - 3:0

42:10
    Tohle už se bude Technice těžko otáčet, hra se navíc odehrává v útočném pásmu domácího celku.

42:43
    Hostující obránce Patrik Fajmon zavezl puk do útočného pásma, ale tam jeho akce skončila.

43:41
    Dominik Dušek – 2 min., sekání.

44:02
    Piglovu střelu jemně tečoval Benýšek, ale mimo. Poté byl u zadního mantinelu tvrdě naražen jeden z hostujících útočníků a je přivolán lékař.

44:02
    Martin Pleva – 5 min., napadení.

44:30
    Domácí tak čeká dlouhé oslabení, nebezpečnou střelu mezitím na brankáře Žďáru vyslal Pigl, ale Sejpal zasáhl lapačkou.

44:57
    Domácí obránci i ve třech ale velmi ochotně padají do střel a zjednodušují tak práci svému gólmanovi.

45:28
    Technika právě vstřelila branku!
    Avšak teď už je sníženo! ke střele od modré čáry napřáhl MARTIN DUFEK a prostřelil vše, co musí stálo v cestě! Asistence: Jakub Masař.
    45:28 Martin DUFEK - 3:1

45:47
    A chvíli nato je už 3:2, neboť NESIM HARMIM se prodral přes obranu Žďáru a překonal i brankáře Sejpala – 3:2! Stále navíc pokračuje přesilovka hostujícího týmu. Asistence: Sebastian Bartes, Patrik Vašíček.
    45:47 Nesim HARMIM - 3:2

46:19
    A před další pohromou zastavila Žďár horní tyčka!

47:08
    Domácí teď zažívají opravdu těžké chvíle, neboť za poslední tři minuty se nedostali dále, než do středního pásma.

47:49
    Brankář Martin Sejpal ale teď už přerušuje zákrokem hru a dává možnost svému týmu vystřídat.

48:10
    Až teď se konečně daří domácích vyhazovat puky ven z obranného pásma.

49:27
    Žďár po dlouhé době hraje v plném počtu, byl také blízko čtvrté brance, ale gólman Šurý se skvěle přemístil a zasáhl!

49:58
    Technika ale je zpátky v útočném pásmu a snaží se ohrozit branku Plamenů.

50:54
    Hostující hokejista Patrik Vašíček si pomohl zbytečným faulem a dostává dvě minuty za napadení.

51:32
    Domácím ale přesilovka zatím moc nevychází a musí založit další akci z hloubi obranného pásma.

52:14
    Teď už se ale domácí usadili v útočném pásmu a snaží se zaměstnat brankáře Techniky.

52:54

53:06
    A bude se znovu vylučovat, tentokrát na hostující straně. Dvě minuty za zdržování dostává Martin Pigl.

53:28
    Domácí si hned vytvořili nějakou tu příležitost, ale brankář Šurý podržel svůj celek.

53:52
    Útočnou akci domácích hokejistů zastavuje ofsajd.

54:19
    Nepříjemný nástřel od modré čáry nadělal problémy hostujícímu brankáři, ten ale dokázal udržet puk ve výstroji.

54:38
    Další nahození sice Michalu Šurému vypadlo, ale s dorážkou si dokázal brněnský brankář poradit.

55:06

55:21
    Na ledě právě zůstal ležet jeden z hostujících útočníků, vylučovat se ale tentokrát nebude.

55:43
    Domácí zahrávají puk na icing, hra se stěhuje zpět před branku Plamenů.

56:01
    Blízko vyrovnání teď byl aktivní Erik Pospíšil, ale zblízka brankáře Sejpala v brance domácích nepřekonal.

56:31
    Domácímu brankáři se teď nepovedlo udržet nahození ve výstroji, čehož hned využili hokejisté Techniky, ale nakonec puk do sítě neprocpali.

57:01
    Karel Holík – 2 min., držení.

57:40
    Plameny zatím hlavně drží puk a tolik se do zakončení nehrnou.

58:20
    Střela z levého kruhu nebyla přesná, Žďár i tak zůstává v útočném pásmu.

58:34
    S prudkou střelou Ludvíka si poradil brankář Techniky, ale hostům rychle ubíhá čas.

59:01

59:20
    Plameny teď velmi dobře drží puk v útočném pásmu a nedarují jej soupeři.

59:30
    Technika to zkouší v šesti.

59:51
    Nahození Dufka sice bylo několikrát tečováno, ale Sejpal už zasahovat nemusel.

Zápas 39. kola mezi domácím Žďárem nad Sázavou a hostující Technikou Brno končí lépe pro domácí, kteří vítězí 3:2.
    Na první branku zápasu jsme nemuseli čekat dlouho, neboť už po jedenapadesáti sekundách otevřel skóre domácí obránce Martin Pleva.
    Ve druhé třetině se stav zápas také jednou změnil, přesněji zásluhou Jana Wasserbauera, který dobře podpořil útok a přesnou ranou prostřelil brankáře Brna Šurého.
    V závěrečné periodě zvýšil už na 3:0 domácí Lukáš Jícha a vypadalo to, že o osudu utkání je rozhodnuto. Jenže poté dostal pětiminutový trest obránce Plamenů a střelec první branky Pleva a oslabil svůj tým. V přesilovce pěti proti třem nejprve snížil na 3:1 ranou od modré Martin Dufek, na kterého navázal o devatenáct sekund později také Nesim Harmim. Ten už se ale prosadil v klasickém formátu přesilovky. Závěr zápasu se nesl v duchu snahy Techniky o vyrovnání, ale další branka už nepadla a hosté tak odjíždějí po prohře 2:3 s prázdnou.

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou! (20:21:46)

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 1. Pleva (Půhoný), 27. Wasserbauer (Jícha), 42. Jícha (Pleva) – 46. M. Dufek (Masař), 46. Harmim (Bartes, P. Vašíček)

Rozhodčí: Held – Gregar, Kalina