Šumperk – Písek 1:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 7:4 (kon.)
Hr. Králové – Olomouc 3:5 (kon.) | Chomutov – Kadaň 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 6:1 (kon.)
Most – Beroun 3:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
IHC Králové Písek
Sobota 08.10.2011, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ještě jednou vítejte u dnešního on-line přenosu, budeme moci zhlédnout utkání první české hokejové ligy, mezi týmy Salith Šumperk a IHC Písek. Draci stejně jako v předchozích zápasech nastoupí bez své brankářské jedničky Tomáše Štůraly, nahrazovat jej bude Roman Boška, zatímco co hosté mají své gólmany ve svatyni kompletní. Od obou kádru dnes lze čekat útočnou hru s aktivními prvky obrany, domácí Šumperk do zápasu naskočí z deváté příčky, Písek již z méně lichotivé - dvanácté. Musíme připomenout, že Salith na domácím kluzišti neprohrál již čtyřicet tři duelů v řadě, což je neuvěřitelná série, kterou se zatím nedaří žádnému soupeři prolomit. Sveřepý boj mezi Šumperkem a jihočeským Pískem započne v 17:00 hodin, na kdy je naplánováno úvodní vhazování.

Salith Šumperk: Boška (Misiorz) - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka

IHC KOMTERM Písek: Sedláček (Vajner) - Kolář, Žovinec, Parázek, Lukáč, Kanov, Němeček, Polodna, Suja, Slavík, Luňák, Kudrna, Vaniš, Bělohlav, Mrkvička, Šperger, Nouza, Ferebauer, Eberle

Fanoušci pomalu ale jistě zaplňují šumperský zimní stadion, úvodní bully dnešního utkání se nenávratně blíží.

Na led přijíždí také maskot Šumperka v podobě zeleného draka, který baví přítomné fanoušky.

Po kluzišti už projíždějí i rozhodčí.

Domácí fanoušci na dněšní utkání zavítali opravdu v hojném počtu, stadion je zaplněn.

Nyní už to nejdůležitější, oba týmy vybíhají na led z kabin a fanoušci je potleskem výtají. Zanedlouho začneme.

Oba celky se vzájemně zdraví.

Připravuje se úvodní vhazování, za domácí na bully nastoupí Roman Meluzín, za Písek pak Radek Bělohlav.

00:01

0:12
    Do útoku se chtěl pustit hned Tomáš Nouza, ten však je vyhodil puk mimo hřiště.

0:32
    Za brankou hostů kroužil Roman Meluzín, ten ale nic nevymyslel a soupeř mu sebral kotouč.

1:08
    Po přihrávce na levé straně sahal Adam Červenka, ten ji měl ale na dlouhou hůl.

1:35
    Fanoušci se zlobí, Martin Novotný byl dle jejich názoru hákován.

2:03
    Puk je nyní v rukavici Vojtěcha Sedláčka, který si musel pohlídat nebezpečné dorážky Draků.

2:18
    V útočném pásmu stále domácí, kteří vaří před bránou Sedláčka.

2:39
    Když se konečně Písek dostal ven z vlastního pásma, jen nahodil kotouč na Boškovu svatyni, ten s ním problém neměl.

3:02
    Tomáš Drtil po mantinelu poslal přihrávku na Lukáše Vránu, ten ovšem jen lehkým nahozením trefuje lapačku Sedláčka.

3:23
    Halou teď zaznělo velké zabuhučení, když Aleš Holík skoro samotný nepřekonal brankáře hostí.

3:49
    A opět kotouč ve výstroji Vojtěcha Sedláčka, který má za tím povíce práce ve svém brankovišti.

3:56
    Za hákování si jde na dvě minuty sednou Tomáš Nouza (PIS).

4:02
    Zakázané uvolnění Šumperka.

4:17
    Draci se snaží založit útok, zatím neúspěšně.

4:33
    Už jsou v útočném pásmu a tvoří přesilovkový deštník.

4:49
    Písek vyhazuje a střídá.

5:06
    Šumperk zpět v útoku, ale zatím beze střely na branku.

5:31
    Poprvé vystřelil v přesilovce Tomáuš Sedlák, který však netrefil svatyni.

6:00
    Písek v plném počtu.

6:07
    Vyloučení, opět na straně Písku, za nedovolené bránění si jde sednout Josef Slavík.

6:38
    Domácí svírají Písek, ale zatím si pouze nahrávají s hole na hůl a vůbec nestřílí.

7:01
    Sám to zkoušel Tomáš Brunec, toho však hostující obrana zastavila.

7:16
    Po pokusu Adama Červenky Sedláček drží puk.

7:28
    V oslabení zkoušel zaútočit Jakub Suja, ten protáhl Bošku.

7:57
    Jenže hra znovu za píseckou svatyní.

8:07

8:22
    A znovu se vylučuje. Na dvě minuty za podražení si jde sednout Tomáš Nouza, který dnes již podruhé pocítí jakéto je být trestán

8:26
    Draci zakládají ve své třetí přesilovce akci.

8:53
    IHC Písek musí odolávat těžkému tlaku, je to jejich třetí oslabení v řadě.

9:17
    Z poza branky zkoušel přihrát Karel Plášek, puk však nedošel až k adresátu Aleši Holíkovi.

9:42
    Vhazování před Romanem Boškou.

9:59
    Michal Velecký jen nahodil do pásma, kde teď jeho tým musí bojovat o kotouč.

10:22
    Ani této přesilovky Draci nevyuýívají, hosté kompletní.

10:35
    Dnes se na trestné lavici poprvé také otevírají druhá vrátka, vyloučen je na dvě minuty za podražení šumperský Jan Tesařík.

10:55
    Domácí se zatím v pohodě brání.

11:19
    Teď velmi nebezpečná situace před Boškou, který jen těsně před brankou zastavil puk od dorážejícího Jana Kanova!

11:38
    Karel Plášek sám po levém mantinelu ujížděl na Sedláček, ale netrefil svatyni tohoto muže.

12:18
    Šumperk vyhazuje.

12:24
    Po přihrávce rukou vhazování před gólmanem z Písku.

12:38
    Z trestné lavice okamžitě do hry naskočil Tesařík, který poslal svého spoluhráče do útoku.

13:10
    Po akci dva na jednoho střílel Polodna, Boška jeho pokus kryje.

13:44
    A teď snad horní tyč Boškovi branky, který při další střele zasahoval i maskou.

14:26
    Draci co nejrychleji vyvážejí kotouč ven z vlastního pásma a zkouší založit útok.

14:54
    Ryhlé brusle Adama Červenky dobruslily až za branku, kde však byl tento muž faulován.

14:59
    Odpykat dvě minuty si jde za podražení svůj trest Jan Kanov (PIS).

15:33
    Domácím Drakům se zatím vůbec nedaří rozehrávka, musejí to zkoušet znovu a znovu.

15:57
    Kotouč teď pod rukavicí Vojtěcha Sedláčka, hosté si nechtějí nechat líbit tvrdou hru na brankovišti.

16:00
    Hra se vrací před Bošku, na trestnou lavici totiž zamířil šumperský Lukáš Mičulka, ten se podle rozhodčích provinil hrubostí.

16:36
    Při hře čtyři na čtyři se hraj pevážně ve středním pásmu.

16:45
    Vhazování ve středním pásmu.

16:58
    Michal Velecký chtěl přejít s pukem přes modrou čáru, ale byl včas zastaven.

17:22
    Hosté kompletní.

17:36
    Počet sil na ledě se ihned vyrovnává, za katr míří dnes již potřetí Tomáš Nouza, tentokrát jde pykat za hákování.

17:59
    Šumperk v plném počtu.

18:08
    Písek se snaží držet alespoň střední pásmo, nechce pustit svého soupeře k další střele.

18:37
    Ve velice slibné šanci Aleš Holík, který v mezikruží při pádu na led vystřelil, avšak těsně nad.

19:30
    Draci chtěli ještě vystřelit, ale už to nestihli, jejich přihrávky byly zblokovány.

20:00

V první třetině jsme gól neviděli, zato ale plno vyloučení, ani jeden kádr však svou početní výhodu nevyužil. Další třetina začne zhruba v 17:50.

Hráči se sjíždějí na led.

Na vhazování se postaví Nouza a Meluzín.

Rozhodčí ještě řeší problémy s postavením branky, brzy však bude po problémech.

20:01

20:04
    Na vhazování úspěšnější Tomáš Nouza.

20:22
    Němeček se snažil rozehrát, ale jeho dlouhý pas na Koláře končí zakázaným uvolněním.

20:51
    Hosté se snaží oplatit domácím tlak z první třetiny, zatím se jim to však vůbec nedaří.

21:24
    Teď už Písek v útočném pásmu a bude se vylučovat.

21:31
    Na trestnou lavici odjíždí Adam Červenka, jež se provinil hákováním.

21:48
    Hodně nebezpečná přesilovka v podobě píseckého nátlaku, kterému teď musí Draci odolávat.

22:58
    Tomáš Nouza to zkoušel do horního růžku, Roman Boška však včas vytasil svou vyrážečku.

23:10
    Chyba v rozehrávce IHC končí icingem.

23:06
    Zdá se, že Draci konečně našli recept na bránění středního pásma.

23:33

23:44
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:16
    Co jsem před chvílí napsal byla mýlka, na dvě minuty si jde sednout šumperský Aleš Holík, který je vyloučen za zdržování hry, když vyhodil kotouč mimo hřiště bez doteku mantinelu.

24:27
    Ovšem puk končí již podruhé u Sedláčka, domácí Draci v klidu brání.

24:55
    Hra za brankou Romana Bošky, ten se sám snaží svým spoluhráčům pomoci k vyhození kotouče na druhou polovinu hřiště.

25:35
    Další zakládání akce Písku, ten se teď těžko dostává přes střední pásmo.

25:53

26:24
    Koutoč v držení Bošky, Šumperku se nelíbí postavení hráčů Písku v branovišti brankáře Draků.

26:42
    Lukáš Mičulka se chtěl přes modrou čáru vrhnout směrem k brance, neúspěšně.

26:58
    Nebezpečná rána Pláška vyražena Sedláčkem do rohu.

27:24
    Chystá se další vyloučení, již třetí v řadě pro Draky. Sednout si jde Lukáš Mičulka za sekání.

27:47
    Písek si stále přihrává, ke střele se ještě nedostal.

28:10
    To už neplatí, vypálil Němeček, ovšem mimo branku Bošky.

28:36
    Velmi nepříjemné pro domácí Draky. Písek má k dispozici přesilovku pět na tři. Dvě minuty dostává Jakub Hulva za podražení.

28:54
    Hosté se snaží najít co nejlepší pozici ke střele.

29:08
    Písek právě vstřelil branku!
    Máme tu úvodní branku dnešního utkání, na kterou jsme poměrně dlouho čekali, přeci jen přišla. Do vedení písecké posílá ZDENĚK ŠPERGER, který posílá puk na právé straně odkryté branky Bošky po přepychové přihrávce Jana Kanova. Asistence: Jan Kanov, stav utkání 0:1.

30:22
    Je to ještě možné? Další vyloučení na domácí straně. Sednout si jdena dvě minuty Aleš Holík za příliš mnoho hráčl na ledě.

30:53
    Šumperk vyhazuje a chce si zaútočit.

31:15
    Domácí obrana má nyní veliké potíže.

31:31
    Konečně alespoň malá úleva pro Draky. Vyloučen je písecký Mrkvička za nedovolené bránění.

32:10
    Draci moc dobře ví, že by bylo záhodno dát branku.

32:38

33:01
    Písečtí šli dva najednoho, ale Všetečka jen těsně mýjí odkrytou bránu Romana Bošky.

33:04
    Rozhodčí se snad dnes dobře nevyspal , další vyloučení. Za mnoho hráčů na ledě pyká hráčská lavice domácích, trest jde odsedět Michal Skoumal.

33:28
    Na ledě leží zraněný jeden z domácích hráčů.

33:28
    Zatím přesně nevíme, kdo to je, nevypadá to ale vůbec dobře.

33:28
    Tak tím mužem na ledě u mantinelu je Tomáš Sedlák, který se nakonec zvedá a po svých, i když těžce za potlesku publika odjíždí na střídačku.

33:28
    Tomáš Sedlák odchází do kabiny.

33:28
    Lituji člověka, který dnes bude počítat vyloučení do zápisu o utkání, za zákrok na Tomáše Sedláka za brankou domácích si jde sednout na pět minut Stanislav Polodna, který dostává navíc osobní trest do konce utkání. Draci mají k dispozici přesilovou hru 5 na 4.

34:11
    Už se hraje čtyři na čtyři.

34:40
    Šumperk při hře čtyři na čtyři aktivnější, ovšem Sedláček zatím likviduje domácí pokusy.

35:19
    Šumperk kompletní.

35:51
    Domácí svírají svůj přesilovkový deštník, ale žádná nebezpečná střela nepřichází.

36:17
    Už je dvě minuty z Polodnova trestu, Draci se zatím střelecky trápí.

36:43
    Po zakázaném uvolnění vhazování před Romanem Boškou.

37:08
    Bude se znovu vylučovat. Draci budou hrát přesilovku pět na tři, když za katr na dvě minuty míří Lukáš Luňák. Skoro minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka pro domácí.

37:26
    Brunec zkouší ťukec s Pláškem, ale ke střele nedochází, Sedláček zatím nemusel zasahovat.

37:57
    Draci právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! Obrovské gól se ozvalo halou. Draci si znovu dlouhou dobu přihrávali na brankovišti hostů, spolupráci prováděli hlavně dva hráči. Aleš Holík dlouho čekal, ale nakonec poslal puk na volného TOMÁŠE BRUNCE, který ze vzduchu trefuje puk do sítě píseckého Vojtěcha Sedláčka. Asistence: Aleš Holík, stav utkání 1:1.

38:31
    A opět vyloučení, za napadení si jde sednout Jan Tesařík (SUM).

39:08
    Draci už nikam nespěchají, jsou prozatím s vyrovnáním spokojeni, i když by rádi ještě branku navrch.

39:27
    A další vyloučení, prozměnu na straně Písku, odpykat dvě minuty si jde Tomáš Nouza, jež je dnes počtvrté na tresné lavici.

40:00

Ve druhé části jsme viděli hodně akční hokej, kde padla na každé straně jedna branka. Zatím dramatické utkání bude pokračovat přibližne v 18:45.

Oba týmy již na ledě, připravuje se závěrečná část zápasu.

Na vhazování opět Meluzín, naproti němu Bělohlav.

40:01

40:06
    Draci vyhráli vhazování a okamžitě se pouští do útoku.

40:32

40:56
    Při zkrácené přesilové hře se ke střele od modré čáry dostal Radislav Ondráček.

41:19
    Zakázané uvolnění domácího celku, Brunec si nerozuměl s Vrdlovcem.

41:31
    Sedláček teď musel čelit nebezpečnému nahození Jakuba Hulvy.

41:35

41:53
    Ve slibné přiležitosti Martin Novotný, který bekhendem trefuje beton hostujícího brankáře.

42:40
    Teď má zase problémy tým Draků, který musí likvidovat tlak Písku.

43:24
    Kotouč ve výstroji gólmana Vojtěcha Sedláčka, prověřil jej z mezikruží Tomáš Sedlák, který po střetu ve druhé třetině nastoupil zpět do zápasu, což je pro Šumperk velice dobrá zpráva.

43:38
    Další vhazování před Sedláčkem.

43:57
    Salith je zatím rozhodně aktivnějším týmem ve třetí třetině, když neustále tlačí na branku soupeře.

44:33
    Pálil Michal Velecký, těsně vedle písecké branky.

44:59
    Střela, tentokrát na druhé straně kluziště. Roman Boška vytasil včas svou lapački proti jeho pecce.

45:09
    V rohu kluziště tvrdě brání Radislav Ondráček, jeho příhra však konči na holi jednoho z hostů.

45:24
    Bully po levici Romana Bošky.

45:37
    Oba týmy tvrdě bojují, za Šumperk pálil Jan Tesařík.

46:04
    Po nahození Jakuba Sujy domácí gólman nemá s kotoučem problémy.

46:16
    Další souboje za brankou Šumperka, tentokrát se o puk pere Aleš Křetínský.

46:28
    Josef Slavík měl skoro celou odkrytou branku, ale pálí nad!

46:42
    Další vhazování v útočném pásmu Písku, který chce vstřelit důležitý gól.

46:54
    Pecka Adama Červenky mimo svatyni Sedláčka.

47:18
    Mrkvička v souboji s Cinkem, prvně jmenovaný neodchází z tohoto duelu jako vítěz.

47:57
    Neskutečná možnost Michala Veleckého, který páli z mezikruží, mířil do šibenice, ale Sedláčkova hbitá lapačka byla rychlejší.

48:13
    Ofsajd domácích.

48:50
    Písek nahazuje do pásma, snaží si vydobýt možnost k šanci.

49:13
    Oba kádry značně nervózní, Draci moc dobře ví, že dnes může skončit jejich čtřicet tři zápasů dlouhá domácí neporazitelnost.

49:33
    Teď Roman Boška zastavuje nebezpečnou šanci Eberleho.

50:08
    Necelých deset minut do konce, kotouč za brankou Písku.

50:16
    Teď si puk pohlídal po šanci Sedláka Sedláček.

50:37
    Tomáš Sedlák rychle spěchá za pukem a zakládá novou akci.

51:08
    Kotouč za brankou Draků, kde dochází k další rozehrávce, k níž se staví Velecký.

51:24
    Po ráně nouzy puk mezi betony Romana Bošky.

51:24
    Čeká se na vhazování, Boška má problémy s výstrojí.

51:40
    Už se ale hraje, hosté tlačí na branku Šumperka.

52:08
    Veliký závar před Boškou musí teď Kučerův tým řešiti!

52:32
    Poprvé ve třetí části se vylučuje. Útočným faulem se provinil Aleš Křetínský, který si na dvě minuty odchází odpočinout na trestnou lavici.

53:07
    Chyba, chyba a zase chyba. Draci si teď tak trochu sami dali gól. Nejdříve se Mrkvička sám pohyboval před Boškou, kterého si vymíchal, trefil však jen tyčku. I nadále ovšem zůstala odkrytá svatyně Draků a bekhendem do ní doráží puk JAN EBERLE, když bez problémů a s velikou radostí posílá hosty do vedení. Asistence: Všetečka, Mrkvička.

54:18
    Šumperk teď hodně nervózní, snaží se vyvinout nátlak na branku Písku.

54:48
    Další nebezpečná možnost, tentokrát v podání Všetečky, s jeho střelou si Boška poradil.

54:58
    Haas s Červenkou založili přechod do útočného pásma, možnost Novotného střely však využita nebyla.

55:37
    Aleš Holík nahazuje puk do pásma a doufá, že tam někdo čeká na puk. Nečekal.

56:09
    U puku jsou nyní spíše šumperští, kteří tlačí na pilu a dělají vše pro vyrovnávací gól.

56:46
    Zkoušel to Tomáš Sedlák, jeho střela letěla mimo.

57:02
    Necelé tři minuty Drakům zbývají k vyrovnání.

57:06
    Vhazování před Vojtěchem Sedláčkem.

57:15
    Rychlý Adam Červenka se dostal k puku, jeho bekhendový pokus ale brankou nekončí.

57:31
    Hosté se skoro nedostanou k puku, ovšem Drakům chybí dobrá koncovka.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14
    Jan Eberle nyní nebezpečně před Boškou dorážel, domácí obrana si jej však včas odstavila.

58:54
    Halou se ozývá "Ještě to zkusíme", fanoušci stále věří ve vyrovnání.

59:00
    Minuta do konce.

59:22
    Ne, Tesaříkův pokus také brankou nekončí, Roman Boška již pokukuje po střídačce.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

59:22
    Vhazování před Vojtěchem Sedláčkem, který teď bude muset podržet svůj tým.

59:22
    Draci bez brankáře!

59:40
    Veliké nervy to jsou, Písku odpískána přihrávka rukou.

59:57
    Draci inkasují tři vteřiny před koncem branku, do které se snadno trefuje. Autorem třetího gólu hostů je LUKÁŠ LUŇÁK, který měl velice lehkou pozici. Bez asistence.

60:00

Salith Šumperk dnes končí svou sérii neporazitelnosti, když podléhá Písku poměrem 1:3. Tím se Loučím s vámi ze zimního stadiónu v Šumperku. (19:22:37)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 38. Brunec (Holík) - 30. Šperger (Kanov), 54. Eberle (Všetečka, Mrkvička), 60. Luňák

DRACI PARS ŠUMPERK: Boška (Misiorz) - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka
    IHC Králové Písek: Sedláček (Vajner) - Kolář, Žovinec, Parázek, Lukáč, Kanov, Němeček, Polodna, Suja, Slavík, Luňák, Kudrna, Vaniš, Bělohlav, Mrkvička, Šperger, Nouza, Ferebauer, Eberle

Rozhodčí: Pavlovič, Arazimová, Čížek