Liberec – HC Litvínov 0:7 (kon.) | Jihlava – Slavia 6:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:4 (kon.)
Znojmo – Vítkovice 1:10 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:2 (kon.) | Zlín – Třinec 5:1 (kon.)
Motor ČB – Kladno 6:4 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:5 (po s.n.) | Plzeň – Chomutov 2:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
1:10 (0:3, 1:5, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 29.10.2011, 12:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Orli Znojmo: Vrba (Helešic) - Bukáček, P. Kovář, Tichý, Hobza, Pražák, Kún, Romanov, Rada, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Pelikán, Zika, Kastner, Nováček.

HC Vítkovice Steel: Kohn (Svoboda) - Bail, Král, Klimíček, Kilnar, Šebesta, Richter, Deutsch, Pociecha, Pasker, L. Kovář, Suchý, Žák, Slováček, Hawlík, Kysučan, Němec, Mareček, Zdráhal, Holý, Hudeček.

Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich.

00:01

1:18
    Dobrý zákrok znojemského brankáře Vrby, který rozklekem zastavil Šebestovu individuální akci a kličku do bekhendu.

1:57
    Pobyt Vítkovic ve znojemském pásmu končí nepřesnou přihrávkou.

2:21
    Znojemští Kastner s Radou se dostali do brejku dvou na jednoho, první jmenovaný se rozhodl střílet, ale vysoko přestřelil.

2:39
    Král (VIT) při dojíždění puku sekl znojemského brankáře, odchází tak na 2 minuty na trestnou lavici.

3:32
    Pelikán u levé tyče nezpracoval skákavou Teleszovu přihrávku, hosté vyhazují.

4:08
    Znojemský Kovář před brankářem nezpracoval odražený kotouč.

4:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ve vlastním oslabení skórují hosté. PATRIK ZDRÁHAL se vydal za vyhozeným kotoučem, lehce přešel přes obracejícího se Tichého a zavěsil nad vyrážečku brankáře. Asistence: Bartoloměj Pociecha.

4:39

5:49
    Vrba nadvakrát pokryl střelu z pravého křídla.

6:34
    Orli ve vlastním pásmu přitvrdili, směrem dopředu je ale brzdí nepřesné přihrávky.

7:10
    Němcův střelecký pokus z mezikruží zblokovaly hole znojemských obránců.

8:26
    Vítkovice obléhají znojemskou branku, Janoušek tak po získání kotouče jen posunul hru do středního pásma, aby umožnil spoluhráčům střídat.

8:44
    Za krosček dostává 2 minuty Tichý (ZNO).

9:19
    Pelikán se dostal k odraženému puku a vyhazuje.

10:14
    První střelu na Vrbu vyslal z vrcholu kruhu Kilnar, znojemský gólman vyráží.

10:44

11:34
    Vrba si poradil s nepříjemným švihem Šebesty

12:02
    Po delší době se připomněli v útoku i domácí, Špačkův švih z otočky těsně minul vzdálenější tyč.

12:45
    Po Zikově zpětné přihrávce pálil z vrcholu kruhu Rada, mířil nad břevno.

13:24
    Romanov (ZNO) vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

13:42
    Ránu Klimíčka od modré brankář Vrba neudržel, za závaru před brankou puk ke štěstí domácích vypadl mimo nebezpečí.

14:14
    Vzápětí už se ale hosté radují, poté co další střela JIŘÍHO KLIMÍČKA od modré vymetla horní růžek znojemské branky. Hosté využívají přesilovku. Asistence: Aleš Kilnar.

15:02
    Vzápětí je to už o tři góly, poté co hostům pomohla velmi šťastná teč, po níž se nahození LUKÁŠE KOVÁŘE odrazilo mimo dosah brankáře Vrby. Asistence: Petr Mareček a Karel Richter.

16:09
    Švihem Suchého z levého křídla si našla Vrbova lapačka.

17:13
    Orlům se nedaří přechod do útoku a ztrácejí puky už za vlastní modrou čárou.

19:02
    Brejk tří na jednoho hosté nepřesnou přihrávkou zkazili, Zdráhalova střela z úhlu poté mířila jen do boční sítě.

19:36
    Důrazný útok Orlů posunul brankáře Kohna až do branky, již předtím ale bylo pískáno, poté co měl vítkovický gólman puk pevně ve své moci.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 12:45. Úvodní třetinu ovládli hosté z Vítkovic, kteří vstřelili tři branky a na ledě byli lepším mužstvem. Orli hrozili většinou jen z brejků, jejich střelecké pokusy ale postrádaly přesnost.

20:01

20:54
    Zdráhalův švih z levého kruhu vykopává Vrba betonem.

20:54
    Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování dostává Kilnar (VIT).

22:01
    Domácí Pelikán střílel příklepem od modré, Kohn bez problému zasahuje.

23:08
    Orlům se naskytla dobrá možnost, v brejku dvou na jednoho ale Zika přihrál Kastnerovi jen na paty.

23:20
    Okamžitě z protiútoku hosté trestají, poté co TOMÁŠ KRÁL švihem ke vzdálenější tyči nachytal Vrbu. Asistence: Dominik Suchý.

24:37
    Zakázané uvolnění Znojma. Hraje se prakticky jen v pásmu domácích.

24:58
    Špaček (ZNO) způsobil jednomu z hostujících hráčů u zadního mantinelu krvavý šrám, dostává tak za vysokou hůl 2 + 2 minuty.

25:14
    První útok Vítkovic v přesilovce brzdí ofsajd.

25:25
    Další trest pro domácí, Kún (ZNO) dostává 2 minuty za zdržování hry a stejnou dobu mohou Vítkovice hrát v pěti proti třem.

25:59
    Hawlík příklepem od modré míjí branku.

26:06
    Nepříliš důrazná střela ADAMA HAWLÍKA z vrcholu kruhu propadává brankáři Vrbovi pod rukou do sítě. Dvojnásobná početní převaha využita. Asistence: Lukáš Kovář.

26:43
    V pokračující početní převaze si JAN PASKER našel u levé tyče odraženou střelu Klimíčka a pod padajícím Vrbou střílí další gól. Asistence: Jiří Klimíček.

26:43
    V brance Orlů dochází ke střídání, Tomáše Vrbu nahrazuje Petr Helešic.

28:06

29:35
    Hudeček zcela sám před znojemskou brankou nezpracoval přihrávku.

30:23
    JAN HUDEČEK si vzápětí napravuje chuť, poté co jej v podobné pozici mezi kruhy našla Slováčkova přihrávka a Hudeček zavěsil přesně pod břevno. Asistence: Ondřej Slováček.

31:58
    Obrovský tlak Vítkovic v ponechané výhodě, Kysučan v největší šanci nastřeluje tyč.

32:07
    Rada (ZNO) vyloučen na 2 minuty za podražení.

32:20
    Vypadá to velmi jednoduše. KAREL RICHTER si na levé straně zpracoval přihrávku a střelou mezi betony z velmi ostrého úhlu překonává Helešice. Asistence: Bartoloměj Pociecha a Marek Bail.

33:00
    Obrovská šance Orlů, kapitán Jakub Zika se vydal za vyhozeným kotoučem, přetlačil obránce a byl sám před Kohnem, vítkovický brankář ale blafák znojemského útočníka s vypětím všech sil udržel betonem před čarou.

34:33
    Helešic je v ohni střel, proti Pociechovi a následně i Šebestovi si znojemský gólman poradil.

35:45
    Nováčkův příklep od modré vyráží Kohn nad branku, následně chytá i nahození Tichého.

36:50
    Hosté zaspali při střídání a Znojmo se dostalo do brejku, Telesze u puku ale čistým bodyčekem odstavil Suchý.

38:11
    Domácí formace se Zikou a Kastnerem se vydala dopředu, nepřesnost na útočné modré ji ale nepustila k zakončení.

39:02
    Nahodilův pokus vyráží Kohn za branku.

39:07
    Za hrubost odchází na 2 minuty Němec (VIT).

39:30
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo zaznamenává čestný úspěch, když Rada v přesilovce přesně našel na brankovišti MILANA KASTNERA, který neměl příliš práce s trefením odkryté branky. Asistence: Martin Rada.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 13:35. Jednoznačný obraz hry pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce, hosté navíc přidali vyšší efektivitu ve využívání šancí, k čemuž jim pomohly také přesilovky.

40:01

40:42
    Krásná výměna puku v podání hostů skončila u ALEŠE KILNARA, který z pravého křídla zavěsil nad vyrážečku brankáře. Asistence: Erik Němec a Jiří Klimíček.

41:48
    Icing Vítkovic.

42:37
    Domácí Pražák to zkusil od modré, Kohn vyráží betonem.

42:58
    Znojmo dostalo soupeře pod tlak, Kastner v nejnadějnější pozici těsně minul.

44:01
    Úmyslný ofsajd vrací hru před Helešice.

44:35
    Dvě minuty za podražení dostává Nováček (ZNO).

45:19
    Ránu Hawlíka od modré krotí Helešic.

45:55
    Také hosté se provinili úmyslným postavením mimo hru.

46:35

48:03
    V přečíslení dvou na jednoho dostal výbornou přihrávku Rada, zblízka ale trefil jen přesouvajícího se Kohna.

48:19
    Na druhé straně vzápětí ujel obraně ALEŠ KILNAR a s přehledem pod břevno skóruje. Asistence: Patrik Zdráhal.

49:28
    Současně vyloučeni Hudeček (VIT) za krosček a Pelikán (ZNO) za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

50:50
    Zikovu střelu přes obránce si pohlídal Kohn, navíc stihl ještě s přehledem rozehrát.

51:28
    Na druhé straně vychytal Krále nadvakrát Helešic. Oba týmy jsou kompletní.

51:43
    Rychlý kontr Orlů zakončoval Mikulášek, Kohn byl připraven.

52:22
    Němec ujel do úniku, tentokrát ale svůj blafák nedotáhl do konce a poslal puk mimo branku.

54:05
    Pobyt Vítkovic v útočném pásmu na chvíli přerušuje Helešic svým zásahem proti nahození od modré.

54:37
    Znojemský gólman kryje i ránu Krále z levého křídla.

56:57
    Ani v posledních minutách utkání si znojemský brankář nemůže vydechnout, valí se na něj jeden útok za druhým.

57:55
    Slováček (VIT) dostává 2 minuty za držení.

58:50
    Znojmo se ještě snaží o gólový úspěch, hosté ale vyhazují.

59:44
    Král (VIT) vyloučen na 2 minuty za hrubost.

60:00

V naprosto jednoznačném utkání vítězí Vítkovice rozdílem devíti branek, když po celých šedesát minut udávaly na ledě tempo a prokázaly, že jsou kvalitnějším celkem. (14:06:43)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 40. Kastner (Rada) - 5. Zdráhal (Pociecha), 15. Klimíček (Kilnar), 16. L. Kovář (Mareček, Richter), 24. Král (Suchý), 27. Hawlík (L. Kovář), 27. Pasker (Klimíček), 31. Hudeček (Slováček), 33. Richter (Pociecha, Bail), 41. Kilnar (Němec, Klimíček), 49. Kilnar (Zdráhal)

HC LERAM Orli Znojmo: Vrba (27. Helešic) - Bukáček, P. Kovář, Tichý, Hobza, Pražák, Kún, Romanov, Rada, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Pelikán, Zika, Kastner, Nováček.
    HC Vítkovice Ridera: Kohn (Svoboda) - Bail, Král, Klimíček, Kilnar, Šebesta, Richter, Deutsch, Pociecha, Pasker, L. Kovář, Suchý, Žák, Slováček, Hawlík, Kysučan, Němec, Mareček, Zdráhal, Holý, Hudeček.

Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich