Vsetín – Zlín 4:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Hr. Králové – Motor ČB 3:2 (po s.n.)
Havlíčkův Brod – Písek 4:3 (kon.) | HC Litvínov – HC Kladno 4:6 (kon.) | Havířov – Jihlava 0:7 (kon.)
Plzeň – Sparta 9:1 (kon.) | PZ Kladno – Chomutov 4:10 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:4 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
po s.n.
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 26.11.2011, 12:00Extraliga staršího dorostu

Domácí tak získali první skalp lídra extraligy v tomto ročníku. Největší měrou se na vítězství podílel kapitán Martin Bartoň, který kromě branky v úvodní minutě a rozhodujícího nájezdu hrál výborně v celém zápase. To Budějovicím dva body kapitána Luboše Roba nestačily víc než k jednomu bodu. Těším se s Vámi na shledanou u dalších on-line přenosů. (14:27:14)

65:00
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rozhodující nájezd proměnil MARTIN BARTOŇ.

Michal Šivel chytá bekhendový blafák Luboše Roba a je rozhodnuto!

Jako první pojedou hosté.

Je to jasné, potřetí v řadě tu uvidíme nájezdy. Hradečtí mladíci z posledních dvou případů jednou vyhráli a jednou prohráli, brankář Michal Šivel ale bude mít se šikovnými budějovickými útočníky hodně co dělat. To samé se však dá říci na druhé straně.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Zbytek prodloužení se odehrává v celkem poklidném tempu.

63:30
    Lukáš Kastner převzal na modré kotouč a Gábu už málem vystrašil, jenže po teči obránce skončil puk mimo.

62:50
    To domácí ještě nevystřelili a teď jim v tom zabránil ofsajd.

62:32
    Pátý zákrok v prodloužení si Michal Šivel připisuje po nebezpečném výjezdu obránce Petra Škopka zpoza brány.

61:41
    Další nebezpečný pokus směr hradecká brána vyslal ze své hole Radek Prokeš. Následně byl až příliš přítulný k Matěji Sukovi a Sukův parťák z obranné dvojice Roman Konečný mu hned dal najevo, že takhle to nepůjde.

60:45
    To už jsou domácí pochopitelně kompletní.

60:41
    A hradecký brankář neomylně lape také střely Záhory s Krátoškou.

60:13
    Robovu dělovku vyráží Šivel do ochranné sítě.

60:01

Jihočeši zahájí prodloužení početní výhodou 4 na 3, která bude trvat 34 sekund. Tedy pokud nerozhodnou.

Jenom připomenu, že poslední dvě domácí utkání Hradce Králové také skončila stavem 2:2 a nakonec dospěla až do samostatných nájezdů.

Nakonec měli domácí štěstí, že podražení Lukáše Nedvídka rozhodčí jako faul neposoudil. Každopádně jelikož se v základní hrací době o vítězi nerozhodlo, uvidíme prodloužení.

60:00

59:40
    Hradečtí ale kotrolují kotouč.

59:09
    Hosté jsou kompletní a startují svou přesilovku.

58:57
    Zakázané uvolnění vrací hru před Gábu.

58:34
    Vyloučeným je opět Martin Matějček (HKR), který nepřípustně dohrál souboj a Martinem Záhorou. Dvě minuty za napadení.

58:23
    U puku jsou ale hosté a navíc mají výhodu, neboť na trestnou půjde jeden z Hradečáků.

57:48
    Proti střele Daniela Klemence už to měl o něco jednodušší a neomylně švihl svou lapačkou.

57:33
    Konečného ránu vytahuje koncem hole David Gába!

57:09
    Rozhodnout tak může Hradec! Budějovičtí totiž měli pořádný zmatek ve střídání a bylo jich na ledě šest, takže domácí dostávají možnost početní výhody!

57:05
    Jihočeši sehráli tuhle přesilovku hodně bídně a těsně před koncem třetiny nedokázali převážit skóre na svou stranu.

56:02
    Hradecká trojice to ale zatím zvládá výborně a rozehrávka Davida Gáby končí dokonce zakázaným uvolněním.

55:03
    Domácí čekají perné chvilky, neboť budou hrát ve třech proti čtyřem! Martin Bartoň zatáhnul za záchrannou brzdu a odsedí si menší trest za sekání.

54:55
    Docela zajímavý verdikt rozhodčího Třasáka. Za sekání vylučuje Vlastimila Dostálka a za nafilmovaný pád Milana Šestáka. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

54:35
    Hradečtí po vyrovnávací brance viditělně ožili.

53:05
    Budějovická obrana není v nejlepší kondici a dvojice Dostálek - Klemenc měla na svědomí další zajímavou situaci. Prvního jmenovaného si ale dobře pohlídal obránce a Dostálek nemohl usměrnit letící puk do branky.

52:05
    Vzápětí se z pravé strany přihnal před Davida Gábu Tadeáš Ouzký. Zkoušel zakončit bekhendem a pak puk dotlačit do klece třeba i s brankářem, ale to už byl na zemi a neměl nárok.

51:28
    No a netrvalo to dlouho a máme zase vyrovnáno! V mezikruží se k puku nadvakrát dostal Vlastimil Dostálek a protože se neukvapil, na druhé straně brankoviště našel úplně volného DANIELA KLEMENCE. Rozhozený Gába se už neměl šanci přesunout a Klemenc střílel do úplně prázdné brány - 2:2. Asistence: Vlastimil Dostálek.

50:38
    Michal Šivel měl o něco těžší práci proti střelám Luboše Roba a Petra Škopka. Oba brankáři dnes působí velmi jistým dojmem.

50:13
    Na druhé straně tvrdě vypálil Lukáš Vácha, ovšem Gába na kotouč viděl a zachytil ho do lapačky.

49:35
    I další minuty se odehrávají v hradeckém pásmu. Domácí mladíci se teď provinili zakázaným uvolněním.

48:11
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Jihočeši první nabídnutou přesilovkou nepohrdli a otáčejí vývoj utkání! Na modré čáře s pukem na hokejce míchal Luboš Rob a dlouze vymýšlel, komu ho pošle. Nakonec si vyhlédl napříč pásmem MARTINA ZÁHORU, který si skvěle najel a Robovu přihrávku pak přesně poslal do bližšího růžku hradecké branky - 1:2. Asistence: Luboš Rob.

47:32
    Prokeš přestřelil hradeckou klec a Martin Bartoň poslal puk přes všechny čáry.

46:54
    Naopak si sami zahrají první početní výhodu. Martin Matějček (HKR) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

46:30
    Hosté přestáli i klasické oslabení a jsou v plném počtu.

45:58
    Radek Pilař přenechal puk Josefu Matouškovi, který zajistil svému týmu vysvobození z hradeckého sevření.

44:38
    Lukáš Kastner se po chybě hostující obrany dostal ke kotouči, ale Gába předvedl skvělý reflex. Jihočeši jsou ve čtyřech.

44:19
    Naopak, Budějovičtí faulují podruhé a nabízejí Hradci krátkou přesilovku pět na tři. Milan Břečka pyká za podražení.

43:44
    Hradečtí měli obrovské štěstí, že si Krátoška nevšiml Radka Prokeše. Ten by jel na domácí branku úplně sám!

43:15
    Zatím se hosté brání výborně, a to především díky aktivnímu Martinu Záhorovi.

42:37
    Václav Pašek (CEB) absolutně neovládl své emoce a když ho dohrál jeden domácí hráč, jel si vybít zlost na druhém. Po zásluze odchází na trestnou lavici na dvě minuty za napadení a domácí jdou na druhou přesilovku v zápase.

40:53
    Ze šaten vstoupil na led lépe hostující tým, který vévodí extralize a jistě odtud nebude chtít odjet s prázdnou.

40:01

Zatím sledujeme kvalitní podívanou, jejíž zajímavosti navíc přidal vyrovnávací gól hostů v polovině třetiny. Zápas je tak stále otevřený. Třetí dějství začne přibližně ve 13:31.

40:00

39:33
    Nejlepší hráč domácích Martin Bartoň dostal před Gábou výbornou přihrávku zpoza brány, ale byl tísněn a jeho lehce zpomalenou střelu zlikvidoval Gába pravým betonem!

39:23
    Zakázaným uvolněním se teď provinili Budějovičtí a Hradec to ještě zkusí.

38:38
    Po icingu se ale domácí přece jen vymanili z tlaku hostí a mohli vystřídat.

37:51
    Hradecká obrana prožívá slabší chvilky a musí se bránit jen za cenu zakázaného uvolnění.

36:58
    Domácí teď měli velké štěstí, že Prokeš nahrál Záhorovi jen na brusle. Budějovický útočník by byl před Šivelem úplně sám.

36:24
    Teď je Hradeckým odpískán pro změnu ofsajd.

35:45
    Vlastimil Dostálek v tísni odpálil puk na zakázané uvolnění.

35:35
    Tečovaný puk vyletěl z hradeckého pásma mimo hrací plochu.

35:04
    Štědrý odhadnul situaci při vznikajícím přečíslení Jihočechů a váhajícímu Robovi vypíchnul kotouč.

34:18
    Rychlé tempo hry přibržďuje ofsajd domácích.

33:42
    V další příležitosti se ocitl hradecký Drahoš Jebavý. Před Gábou to zkusil bekhendem, ale byl v úhlu a puk do branky neprocpal.

32:37
    Na druhé straně byl mezi kruhy úplně sám Michal Štědrý. Tvrdou přízemní ranou ale těsně míjí!

32:09
    Jáchymovu práci mohl dokončit Martin Záhora, ale před prázdnou bránou na poslední chvíli zasáhnul Martin Matějček!

31:34
    Lukáš Vácha váhal se svou střelou příliš dlouho, i tak ji potom ale dokázal Lukáš Kastner tečovat. Kotouč ale spíš zastavil a Gába ho bez problémů přikryl.

30:45
    Michal Brida málem našel nádhernou kolmicí Tadeáše Ouzkého, tomu ale puk o kousek utekl a za bránou ho odpálil pryč David Gába.

29:14
    Krátká aktivita hokejistů Budějovic je odměněna vyrovnávacím gólem. Na modré čáře převzal puk kapitán LUBOŠ ROB a protože ho od něj nikdo neodstavil, z pravého kruhu vymetl šibenici hradecké klece - 1:1. Asistence: Jiří Smejkal.

28:30
    Hosté už jsou kompletní a sami zatápějí domácím! Nájezd Václava Paška ale zlikvidoval Michal Šivel!

27:59
    Další Konečného střelu tečoval Martin Bartoň a o chvíli později nebepečně dorážel Lukáš Vácha. Gába ale nedovolil Hradci druhý gól!

27:12
    Tradiční vzorec hradecké přesilovky má zakončení u Romana Konečného. S jeho ránou si ale Gába poradil.

26:39
    Hosté se osvobozují.

26:01
    A máme tu první vyloučení zápasu. René Piegl (CEB) si odsedí dvě minuty za podražení.

25:06
    Michal Kutiš zaváhal při rozehrávce a puk mu sebral Michal Brida. Několik sekund s ním jezdil v útočném pásmu a nakonec musel Gába dvakrát zasahovat.

23:50
    Na druhé straně projel přes celé kluziště Daniel Klemenc, ale za bránou byl o puk okraden. Brankáři teď nemají co na práci.

22:15
    Hradečtí obránci mají plné ruce práce u manitnelu a šikovní forvardi Budějovic nechtějí odevzdat kotouč.

21:25
    Další okamžiky už patřily soupeři a po zaváhání své obrany musel zasahovat Michal Šivel. Tvrdou ránu přikryl, i když až napodruhé.

20:25
    Hradec začal úplně stejně jako v první třetině a Bartoň z Ouzkým hned provětrali budějovickou obranu!

20:01

Hodně rychlá první třetina viděla jediný gól už v úvodní minutě a byl to domácí celek, komu se ho podařilo docílit. Do šaten tak jdou oba týmy za stavu 1:0. Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.

20:00

19:44
    Hradecký kapitán Martin Bartoň ukázal svůj přehled, když soupeři vypíchnul kotouč a zastavil poslední budějovickou šanci zaútočit v této třetině.

18:45
    Zatím se stále hraje bez vyloučení a hra má skutečně výborný spád, i když před oběma brankáři je narozdíl od začátku zápasu klid.

17:57
    Rozhodčím trvalo hodně dlouho, než zapískali po kontaktu puku s ochranou sítí.

17:36
    Švihovka Michala Bridy z levého kruhu zajistila práci lapačce Davida Gáby.

16:26
    Dlouhou dobu se na ledě nic zajímavého nedělo, až teď si z levé strany nadějně najížděl před hradeckou bránu Jiří Smejkal. Hradečtí obránci ho však stihli odblokovat.

14:31
    Střelu Michala Štědrého tečoval v předbrankovém prostoru Daniel Klemenc, Gába si ale levou stranu brány pohlídal.

13:58
    A ještě jedno postavení mimo hru v podání hostující sestavy.

13:20
    Tenhle útok Jihočechů byl hodně platonický a skončil až ofsajdem.

12:52
    Obránce Petr Škopek vyslal ránu až ze středního pásma, nicméně Šivel se jen ohlédnul.

11:52
    Budějovičtí nicméně výrazně ožili a chvílemi Hradci zatápějí.

10:55
    Radek Pilař se po nedorozumění hostů dostal k puku, ale místo přihrávky se pokoušel o individuální řešení a proti převaze soupeřů neměl šanci.

10:11
    Michal Šivel si připisuje další zákrok po nepříjemné střele Luboše Roba.

9:12
    Zničehonic se v gólovce zjevil vytáhlý forvard Jihočechů Kamil Suchánek. Před Šivelem byl úplně sám, jenže výborný hradecký brankář našel puk ve své lapačce!

8:27
    Hráči obou týmů svádí boj o kotouč u hrazení v budějovickém pásmu.

7:22
    Naopak v obraně hostů to pořádně hoří. Přečíslení však nevyužili Bartoň s Kastnerem a když následně vystihnul rozehrávku Vlastimil Dostálek a ujížděl sám na Gábu, zastavil ho pouze ofsajd.

6:16
    Kombinace dvou budějovických tahounů, Paška s Robem, skončila neúspěchem. Domácí snad ještě nedovolili svému soupeři střelu!

5:40
    A tak vystrkuje růžky zase Hradec. Tomáš Půlpán na modré čáře proskočil kolem svého strážce a vyslal tvrdou střelu. Gába ji vyrazil na hokejku svého obránce.

4:50
    Chyba hradecké pětice teď způsobila možnost pro dvojici Jihočechů. Jako chobotnice se ale před bránou roztáhl poslední hradecký hráč Matěj Suk a případné nahrávce nenechal ani kousek místa.

4:13
    Roman Konečný nahodil puk od červené čáry na Gábu a protože situaci dojížděl Dostálek, hostující brankář musel kotouč podržet.

3:52
    A domácí tým ubránil i další pokus svého soupeře.

3:08
    Václav Pašek byl snad prvním hráčem hostů, který se s pukem dostal do hradecké třetiny. Tam ho o něj ale obral Michal Štědrý.

2:43
    Na ledě je zase elitní útok domácích a David Gába musel přikrýt kotouč. Budějovicím úvod zápasu vůbec nevyšel.

1:48
    A v budějovické síti se mohl třepetat další puk! Suchan s Pilařem uháněli dva na jednoho, jenže druhý jmenovaný přestřelil vzdálenější tyčku.

0:33
    33 sekund stačilo domácímu týmu, aby otevřel skóre utkání. Hned po úvodním buly sevřel svého soupeře a když se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči MARTIN BARTOŇ, prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Asistence: Tadeáš Ouzký.

00:01

Příjemné sobotní poledne z extraligy staršího dorostu. V rámci 23. kola se dnes střetne domácí Hradec Králové (4. místo, 33 bodů) s Českými Budějovicemi (1. místo, 50 bodů). Z dosavadních tří vzájemných duelů ovládli všechny Jihočeši a Hradečtí jim dokázali sebrat pouze bod.

HC VCES Hradec Králové: Šivel (Hak) - Skála, Suk, Matějček, Konečný, Vácha, Rejl, Štědrý, Souček - Ouzký, Půlpán, Pilař (MD), Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Brida, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.

HC Mountfield: Gába (Trelc) - Škopek, Matoušek (MD), Břečka, Piegl, Kutiš, Ťoupal - Krcho, Šesták, Rob "C", Samohejl (MD), Suchánek, Smejkal (MD), Krátoška, Záhora, Prokeš, Pašek, Jáchym (MD). Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Třasák - Zeman, Veselý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 1. Bartoň (Ouzký), 52. Klemenc (Dostálek), 65. Bartoň - 30. Rob (Smejkal), 49. Záhora (Rob)

Královští lvi Hradec Králové: Šivel (Hak) - Skála, Suk, Matějček, Konečný, Vácha, Rejl, Štědrý, Souček - Ouzký, Půlpán, Pilař (MD), Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Brida, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Trelc) - Škopek, Matoušek (MD), Břečka, Piegl, Kutiš, Ťoupal - Krcho, Šesták, Rob "C", Samohejl (MD), Suchánek, Smejkal (MD), Krátoška, Záhora, Prokeš, Pašek, Jáchym (MD). Trenér: Martin Janeček.