Vsetín – Zlín 4:3 (po pr.) | K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Hr. Králové – Motor ČB 3:2 (po s.n.)
Havlíčkův Brod – Písek 4:3 (kon.) | HC Litvínov – HC Kladno 4:6 (kon.) | Havířov – Jihlava 0:7 (kon.)
Plzeň – Sparta 9:1 (kon.) | PZ Kladno – Chomutov 4:10 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:4 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
po s.n.
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 26.11.2011, 12:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

HC VCES Hradec Králové: Šivel (Hak) - Skála, Suk, Matějček, Konečný, Vácha, Rejl, Štědrý, Souček - Ouzký, Půlpán, Pilař (MD), Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Brida, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.

HC Mountfield: Gába (Trelc) - Škopek, Matoušek (MD), Břečka, Piegl, Kutiš, Ťoupal - Krcho, Šesták, Rob "C", Samohejl (MD), Suchánek, Smejkal (MD), Krátoška, Záhora, Prokeš, Pašek, Jáchym (MD). Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Třasák - Zeman, Veselý.

Příjemné sobotní poledne z extraligy staršího dorostu. V rámci 23. kola se dnes střetne domácí Hradec Králové (4. místo, 33 bodů) s Českými Budějovicemi (1. místo, 50 bodů). Z dosavadních tří vzájemných duelů ovládli všechny Jihočeši a Hradečtí jim dokázali sebrat pouze bod.

00:01

0:33
    Hradec právě vstřelil branku!
    33 sekund stačilo domácímu týmu, aby otevřel skóre utkání. Hned po úvodním buly sevřel svého soupeře a když se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči MARTIN BARTOŇ, prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Asistence: Tadeáš Ouzký.

1:48
    A v budějovické síti se mohl třepetat další puk! Suchan s Pilařem uháněli dva na jednoho, jenže druhý jmenovaný přestřelil vzdálenější tyčku.

2:43
    Na ledě je zase elitní útok domácích a David Gába musel přikrýt kotouč. Budějovicím úvod zápasu vůbec nevyšel.

3:08
    Václav Pašek byl snad prvním hráčem hostů, který se s pukem dostal do hradecké třetiny. Tam ho o něj ale obral Michal Štědrý.

3:52
    A domácí tým ubránil i další pokus svého soupeře.

4:13
    Roman Konečný nahodil puk od červené čáry na Gábu a protože situaci dojížděl Dostálek, hostující brankář musel kotouč podržet.

4:50
    Chyba hradecké pětice teď způsobila možnost pro dvojici Jihočechů. Jako chobotnice se ale před bránou roztáhl poslední hradecký hráč Matěj Suk a případné nahrávce nenechal ani kousek místa.

5:40
    A tak vystrkuje růžky zase Hradec. Tomáš Půlpán na modré čáře proskočil kolem svého strážce a vyslal tvrdou střelu. Gába ji vyrazil na hokejku svého obránce.

6:16
    Kombinace dvou budějovických tahounů, Paška s Robem, skončila neúspěchem. Domácí snad ještě nedovolili svému soupeři střelu!

7:22
    Naopak v obraně hostů to pořádně hoří. Přečíslení však nevyužili Bartoň s Kastnerem a když následně vystihnul rozehrávku Vlastimil Dostálek a ujížděl sám na Gábu, zastavil ho pouze ofsajd.

8:27
    Hráči obou týmů svádí boj o kotouč u hrazení v budějovickém pásmu.

9:12
    Zničehonic se v gólovce zjevil vytáhlý forvard Jihočechů Kamil Suchánek. Před Šivelem byl úplně sám, jenže výborný hradecký brankář našel puk ve své lapačce!

10:11
    Michal Šivel si připisuje další zákrok po nepříjemné střele Luboše Roba.

10:55
    Radek Pilař se po nedorozumění hostů dostal k puku, ale místo přihrávky se pokoušel o individuální řešení a proti převaze soupeřů neměl šanci.

11:52
    Budějovičtí nicméně výrazně ožili a chvílemi Hradci zatápějí.

12:52
    Obránce Petr Škopek vyslal ránu až ze středního pásma, nicméně Šivel se jen ohlédnul.

13:20
    Tenhle útok Jihočechů byl hodně platonický a skončil až ofsajdem.

13:58
    A ještě jedno postavení mimo hru v podání hostující sestavy.

14:31
    Střelu Michala Štědrého tečoval v předbrankovém prostoru Daniel Klemenc, Gába si ale levou stranu brány pohlídal.

16:26
    Dlouhou dobu se na ledě nic zajímavého nedělo, až teď si z levé strany nadějně najížděl před hradeckou bránu Jiří Smejkal. Hradečtí obránci ho však stihli odblokovat.

17:36
    Švihovka Michala Bridy z levého kruhu zajistila práci lapačce Davida Gáby.

17:57
    Rozhodčím trvalo hodně dlouho, než zapískali po kontaktu puku s ochranou sítí.

18:45
    Zatím se stále hraje bez vyloučení a hra má skutečně výborný spád, i když před oběma brankáři je narozdíl od začátku zápasu klid.

19:44
    Hradecký kapitán Martin Bartoň ukázal svůj přehled, když soupeři vypíchnul kotouč a zastavil poslední budějovickou šanci zaútočit v této třetině.

20:00

Hodně rychlá první třetina viděla jediný gól už v úvodní minutě a byl to domácí celek, komu se ho podařilo docílit. Do šaten tak jdou oba týmy za stavu 1:0. Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.

20:01

20:25
    Hradec začal úplně stejně jako v první třetině a Bartoň z Ouzkým hned provětrali budějovickou obranu!

21:25
    Další okamžiky už patřily soupeři a po zaváhání své obrany musel zasahovat Michal Šivel. Tvrdou ránu přikryl, i když až napodruhé.

22:15
    Hradečtí obránci mají plné ruce práce u manitnelu a šikovní forvardi Budějovic nechtějí odevzdat kotouč.

23:50
    Na druhé straně projel přes celé kluziště Daniel Klemenc, ale za bránou byl o puk okraden. Brankáři teď nemají co na práci.

25:06
    Michal Kutiš zaváhal při rozehrávce a puk mu sebral Michal Brida. Několik sekund s ním jezdil v útočném pásmu a nakonec musel Gába dvakrát zasahovat.

26:01
    A máme tu první vyloučení zápasu. René Piegl (CEB) si odsedí dvě minuty za podražení.

26:39
    Hosté se osvobozují.

27:12
    Tradiční vzorec hradecké přesilovky má zakončení u Romana Konečného. S jeho ránou si ale Gába poradil.

27:59
    Další Konečného střelu tečoval Martin Bartoň a o chvíli později nebepečně dorážel Lukáš Vácha. Gába ale nedovolil Hradci druhý gól!

28:30
    Hosté už jsou kompletní a sami zatápějí domácím! Nájezd Václava Paška ale zlikvidoval Michal Šivel!

29:14
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Krátká aktivita hokejistů Budějovic je odměněna vyrovnávacím gólem. Na modré čáře převzal puk kapitán LUBOŠ ROB a protože ho od něj nikdo neodstavil, z pravého kruhu vymetl šibenici hradecké klece - 1:1. Asistence: Jiří Smejkal.

30:45
    Michal Brida málem našel nádhernou kolmicí Tadeáše Ouzkého, tomu ale puk o kousek utekl a za bránou ho odpálil pryč David Gába.

31:34
    Lukáš Vácha váhal se svou střelou příliš dlouho, i tak ji potom ale dokázal Lukáš Kastner tečovat. Kotouč ale spíš zastavil a Gába ho bez problémů přikryl.

32:09
    Jáchymovu práci mohl dokončit Martin Záhora, ale před prázdnou bránou na poslední chvíli zasáhnul Martin Matějček!

32:37
    Na druhé straně byl mezi kruhy úplně sám Michal Štědrý. Tvrdou přízemní ranou ale těsně míjí!

33:42
    V další příležitosti se ocitl hradecký Drahoš Jebavý. Před Gábou to zkusil bekhendem, ale byl v úhlu a puk do branky neprocpal.

34:18
    Rychlé tempo hry přibržďuje ofsajd domácích.

35:04
    Štědrý odhadnul situaci při vznikajícím přečíslení Jihočechů a váhajícímu Robovi vypíchnul kotouč.

35:35
    Tečovaný puk vyletěl z hradeckého pásma mimo hrací plochu.

35:45
    Vlastimil Dostálek v tísni odpálil puk na zakázané uvolnění.

36:24
    Teď je Hradeckým odpískán pro změnu ofsajd.

36:58
    Domácí teď měli velké štěstí, že Prokeš nahrál Záhorovi jen na brusle. Budějovický útočník by byl před Šivelem úplně sám.

37:51
    Hradecká obrana prožívá slabší chvilky a musí se bránit jen za cenu zakázaného uvolnění.

38:38
    Po icingu se ale domácí přece jen vymanili z tlaku hostí a mohli vystřídat.

39:23
    Zakázaným uvolněním se teď provinili Budějovičtí a Hradec to ještě zkusí.

39:33
    Nejlepší hráč domácích Martin Bartoň dostal před Gábou výbornou přihrávku zpoza brány, ale byl tísněn a jeho lehce zpomalenou střelu zlikvidoval Gába pravým betonem!

40:00

Zatím sledujeme kvalitní podívanou, jejíž zajímavosti navíc přidal vyrovnávací gól hostů v polovině třetiny. Zápas je tak stále otevřený. Třetí dějství začne přibližně ve 13:31.

40:01

40:53
    Ze šaten vstoupil na led lépe hostující tým, který vévodí extralize a jistě odtud nebude chtít odjet s prázdnou.

42:37
    Václav Pašek (CEB) absolutně neovládl své emoce a když ho dohrál jeden domácí hráč, jel si vybít zlost na druhém. Po zásluze odchází na trestnou lavici na dvě minuty za napadení a domácí jdou na druhou přesilovku v zápase.

43:15
    Zatím se hosté brání výborně, a to především díky aktivnímu Martinu Záhorovi.

43:44
    Hradečtí měli obrovské štěstí, že si Krátoška nevšiml Radka Prokeše. Ten by jel na domácí branku úplně sám!

44:19
    Naopak, Budějovičtí faulují podruhé a nabízejí Hradci krátkou přesilovku pět na tři. Milan Břečka pyká za podražení.

44:38
    Lukáš Kastner se po chybě hostující obrany dostal ke kotouči, ale Gába předvedl skvělý reflex. Jihočeši jsou ve čtyřech.

45:58
    Radek Pilař přenechal puk Josefu Matouškovi, který zajistil svému týmu vysvobození z hradeckého sevření.

46:30
    Hosté přestáli i klasické oslabení a jsou v plném počtu.

46:54
    Naopak si sami zahrají první početní výhodu. Martin Matějček (HKR) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:32
    Prokeš přestřelil hradeckou klec a Martin Bartoň poslal puk přes všechny čáry.

48:11
    Jihočeši první nabídnutou přesilovkou nepohrdli a otáčejí vývoj utkání! Na modré čáře s pukem na hokejce míchal Luboš Rob a dlouze vymýšlel, komu ho pošle. Nakonec si vyhlédl napříč pásmem MARTINA ZÁHORU, který si skvěle najel a Robovu přihrávku pak přesně poslal do bližšího růžku hradecké branky - 1:2. Asistence: Luboš Rob.

49:35
    I další minuty se odehrávají v hradeckém pásmu. Domácí mladíci se teď provinili zakázaným uvolněním.

50:13
    Na druhé straně tvrdě vypálil Lukáš Vácha, ovšem Gába na kotouč viděl a zachytil ho do lapačky.

50:38
    Michal Šivel měl o něco těžší práci proti střelám Luboše Roba a Petra Škopka. Oba brankáři dnes působí velmi jistým dojmem.

51:28
    No a netrvalo to dlouho a máme zase vyrovnáno! V mezikruží se k puku nadvakrát dostal Vlastimil Dostálek a protože se neukvapil, na druhé straně brankoviště našel úplně volného DANIELA KLEMENCE. Rozhozený Gába se už neměl šanci přesunout a Klemenc střílel do úplně prázdné brány - 2:2. Asistence: Vlastimil Dostálek.

52:05
    Vzápětí se z pravé strany přihnal před Davida Gábu Tadeáš Ouzký. Zkoušel zakončit bekhendem a pak puk dotlačit do klece třeba i s brankářem, ale to už byl na zemi a neměl nárok.

53:05
    Budějovická obrana není v nejlepší kondici a dvojice Dostálek - Klemenc měla na svědomí další zajímavou situaci. Prvního jmenovaného si ale dobře pohlídal obránce a Dostálek nemohl usměrnit letící puk do branky.

54:35
    Hradečtí po vyrovnávací brance viditělně ožili.

54:55
    Docela zajímavý verdikt rozhodčího Třasáka. Za sekání vylučuje Vlastimila Dostálka a za nafilmovaný pád Milana Šestáka. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

55:03
    Domácí čekají perné chvilky, neboť budou hrát ve třech proti čtyřem! Martin Bartoň zatáhnul za záchrannou brzdu a odsedí si menší trest za sekání.

56:02
    Hradecká trojice to ale zatím zvládá výborně a rozehrávka Davida Gáby končí dokonce zakázaným uvolněním.

57:05
    Jihočeši sehráli tuhle přesilovku hodně bídně a těsně před koncem třetiny nedokázali převážit skóre na svou stranu.

57:09
    Rozhodnout tak může Hradec! Budějovičtí totiž měli pořádný zmatek ve střídání a bylo jich na ledě šest, takže domácí dostávají možnost početní výhody!

57:33
    Konečného ránu vytahuje koncem hole David Gába!

57:48
    Proti střele Daniela Klemence už to měl o něco jednodušší a neomylně švihl svou lapačkou.

58:23
    U puku jsou ale hosté a navíc mají výhodu, neboť na trestnou půjde jeden z Hradečáků.

58:34
    Vyloučeným je opět Martin Matějček (HKR), který nepřípustně dohrál souboj a Martinem Záhorou. Dvě minuty za napadení.

58:57
    Zakázané uvolnění vrací hru před Gábu.

59:09
    Hosté jsou kompletní a startují svou přesilovku.

59:40
    Hradečtí ale kotrolují kotouč.

60:00

Nakonec měli domácí štěstí, že podražení Lukáše Nedvídka rozhodčí jako faul neposoudil. Každopádně jelikož se v základní hrací době o vítězi nerozhodlo, uvidíme prodloužení.

Jenom připomenu, že poslední dvě domácí utkání Hradce Králové také skončila stavem 2:2 a nakonec dospěla až do samostatných nájezdů.

Jihočeši zahájí prodloužení početní výhodou 4 na 3, která bude trvat 34 sekund. Tedy pokud nerozhodnou.

60:01

60:13
    Robovu dělovku vyráží Šivel do ochranné sítě.

60:41
    A hradecký brankář neomylně lape také střely Záhory s Krátoškou.

60:45
    To už jsou domácí pochopitelně kompletní.

61:41
    Další nebezpečný pokus směr hradecká brána vyslal ze své hole Radek Prokeš. Následně byl až příliš přítulný k Matěji Sukovi a Sukův parťák z obranné dvojice Roman Konečný mu hned dal najevo, že takhle to nepůjde.

62:32
    Pátý zákrok v prodloužení si Michal Šivel připisuje po nebezpečném výjezdu obránce Petra Škopka zpoza brány.

62:50
    To domácí ještě nevystřelili a teď jim v tom zabránil ofsajd.

63:30
    Lukáš Kastner převzal na modré kotouč a Gábu už málem vystrašil, jenže po teči obránce skončil puk mimo.

64:25
    Zbytek prodloužení se odehrává v celkem poklidném tempu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je to jasné, potřetí v řadě tu uvidíme nájezdy. Hradečtí mladíci z posledních dvou případů jednou vyhráli a jednou prohráli, brankář Michal Šivel ale bude mít se šikovnými budějovickými útočníky hodně co dělat. To samé se však dá říci na druhé straně.

Hradecký kapitán Martin Bartoň protlačil puk Gábovou výstrojí do sítě - 1:0

Michal Šivel chytá bekhendový blafák Luboše Roba a je rozhodnuto!

65:00
    Rozhodující nájezd proměnil MARTIN BARTOŇ.

Domácí tak získali první skalp lídra extraligy v tomto ročníku. Největší měrou se na vítězství podílel kapitán Martin Bartoň, který kromě branky v úvodní minutě a rozhodujícího nájezdu hrál výborně v celém zápase. To Budějovicím dva body kapitána Luboše Roba nestačily víc než k jednomu bodu. Těším se s Vámi na shledanou u dalších on-line přenosů. (14:27:14)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 1. Bartoň (Ouzký), 52. Klemenc (Dostálek), 65. Bartoň - 30. Rob (Smejkal), 49. Záhora (Rob)

Královští lvi Hradec Králové: Šivel (Hak) - Skála, Suk, Matějček, Konečný, Vácha, Rejl, Štědrý, Souček - Ouzký, Půlpán, Pilař (MD), Jebavý, Suchan, Dostálek, Kastner, Brida, Bartoň "C", Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Trelc) - Škopek, Matoušek (MD), Břečka, Piegl, Kutiš, Ťoupal - Krcho, Šesták, Rob "C", Samohejl (MD), Suchánek, Smejkal (MD), Krátoška, Záhora, Prokeš, Pašek, Jáchym (MD). Trenér: Martin Janeček.