Hr. Králové – Písek 3:2 (po pr.) | Olomouc – Třebíč 3:0 (kon.) | Chomutov – Šumperk 7:2 (kon.)
Most – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Beroun – Litoměřice 3:5 (kon.) | Jihlava – Kadaň 7:2 (kon.)
HC Olomouc
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 03.12.2011, 17:00 • Zimní stadion v Olomouci. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer z olomoucké plecharény! Dnes budeme svědky 29. kola 1. hokejové ligy mezi třetí Olomoucí a předposlední Třebíčí.

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Horák, Kotvan, Nedbálek – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Marosz, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Herman – Rác, Haas.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Wolf) – Sláma, Valenta, Brož, Sobotka, Kania, Rangl, Dietz – Vondráček, Kadela, Havel, Dočekal, Dolníček, Havlíček, Heřman, Fořt, Čech, Burian, Vítek, Stejskal, Přibyl.

Rozhodčí: Wagner – Lučan, Svoboda.

V letošní sezóně se oba celky potkaly již ve dvou soutěžních utkáních a obě skončily ve prospěch Olomouce. Na domácím ledě Hanáci porazili Horáckou Slavii 5:1, na stadionu Třebíče však Kohouti zvítězili až po samostatných nájezdech 2:1.

00:01

0:49
    Havlíček vystřelil z levé strany velmi nepříjemně, Kašíkovi propadl kotouč mezi rukou a tělem, naneštěstí pro domácí poté odklouzal mimo bránu!

1:08
    Tomáš Valenta (TRE) byl potrestán dvěma minutami za podražení.

2:06
    Hanáci se dlouho drželi v útočném pásmu, nakonec z pravého kruhu střelou zápěstím zakončoval Bartoň, jenže Hrubec skvěle vymrštil svou lapačku.

2:47
    Mora stále kombinuje v obranné třetině hostů, jenže ke střele se odhodlá jen málokdy.

3:08
    Horáci v plném počtu.

3:16
    Agilní Havlíček pálil od modré vysoko nad, jeho pokus zachytila ochranná síť.

4:19
    Stejskal se snažil proniknout s toušem do útočného pásma, jenže jeden z jeho spoluhráčů v něm byl dříve, takže Třebíči byl odpískán ofsajd.

5:03
    Kohouti sice zavezli puk do útočné třetiny, jenže v té dlouho nevydrželi.

5:46
    Rangl se napřáhl ke střele od modré, Kašík jeho projektil vytěsnil do ochranné sítě.

6:38
    Ministr hledal před hostující svatyní Hermana, našel však jen hokejku Slámy.

7:29
    Havlíček dostal kotouč do mezikruží, avšak tváří v tvář Kašíkovi neuspěl!

8:26
    Nepřesnosti ve středním pásmu kazí oběma celků snahu o probojování se do útočné třetiny.

9:21
    Ani jeden tým si nedokáže pořádně přihrát, většina akcí končí hned na druhé nahrávce.

10:24
    Za držení obdržel menší trest Jiří Řípa (OLO).

11:19
    Burian si vybruslil z rohu kluziště až před domácího gólmana, svůj pokus ale nasměroval hodně mimo.

12:08
    Hanáci se osvobozují.

12:24
    Olomouc je kompletní.

13:04
    Horácká Slavia bude hrát početní výhodu, zatím pokračuje v ponechané výhodě.

13:26
    Na trestnou lavici nakonec usedá Milan Ministr, který byl vyloučen za hákování.

14:17
    Havlíček parádně prokličkoval až před Kašíka, jenže jeho zpětná přihrávka nenašla správného adresáta v podobě Havla!

15:21
    Ranglova rána od modré se odrazila sice jen od zadního mantinelu za brankou, avšak vrátila se druhou stranou zpět, kde už číhal Havel! Kašík však vynikajícím skokem zabránil nejhoršímu! Hra nakonec byla přerušena, když olomoucký gólman při svém zákroku vyhodil klec ze své pozice.

15:26
    Domácí jsou v pěti.

16:32
    Hanákům se nedaří rozehrát od své vlastní svatyně, Horáci je totiž hodně vysoko napadají, což Kohoutům způsobuje nemalé potíže.

17:35
    Olomouc sice bruslí útočným pásmem, ale to je vše. Hostující hráči totiž ke Kohoutům velmi rychle přistupují.

18:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    PETR KOLOUCH si vybruslil do pozice mezi kruhy a střelou zápěstím rozvlnil síť v třebíčské kleci! Asistence: Kucharczyk, Selingr.

19:17
    Domácí jeli v přečíslení tří proti jednomu, jenže svou akci příliš překombinovali! Satisfakcí jim může být alespoň to, že Lukáš Havel odjel na dvě minuty na trestnou za krosček.

20:00

V úvodní části se hrál docela nezáživný hokej, který obohatila snad jen trefa olomouckého celku, který byl možná i trochu aktivnějším mužstvem.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:35
    Hosté se v pokračujícím oslabení zatím brání dobře.

21:07
    Selingrovu ránu skvěle ramenem vyrazil Hrubec, puk mu ale stejně málem zapadl za záda. Naštěstí pro něj ale skončil ha horní síťce!

21:17

21:23
    Řípa namazal před třebíčskou svatyni PETRU HALUZOVI, který protlačit touš Hrubcovi mezi nohama! Asistence: Jiří Řípa, Rostislav Marosz.

22:16
    Ministrovu ránu z levého kruhu odrazil hostující gólman vyrážečkou za svou klec.

23:22
    Horáci mají problém prokombinovat se do útočného pásma, domácí se nemusí příliš namáhat, aby jim sebrali puk.

24:33
    Vysoký presink Mory slavil poloviční úspěch. Olomouc sice získala kotouč, ale musí začít s akcí od své branky.

25:29
    Hosté musí nyní odolávat menšímu tlaku, zatím ale Kohouty před svou klec nepouští.

25:46
    Nakonec si ale Lukáš Havel pomohl háčkem, takže putuje na dvě minuty na trestnou.

26:45
    Horákovu bombu od modré vykopl Hrubec betonem do rohu kluziště.

27:00
    Domácí bek dostal příležitost ke zlepšení svého zakončení, ale i tentokrát gólman Horácké Slavie dobře zakročil.

27:46
    Třebíč je kompletní.

28:38
    Hostům se směrem dopředu vůbec nedaří, nyní jen odevzdali puk soupeři.

29:49
    Hlušší pasáž hry, kdy se hraje víceméně ve středním pásmu.

30:52
    Stále se ani jednomu mužstvu nedaří udržet se v útočné třetině, obrany nyní pracují spolehlivě.

31:07
    Janáčkova rána provětrala Hrubcovy betony, k dorážce se však Hanáci nedostali.

32:16
    Třebíč mírně zvýšila svou aktivitu, což způsobuje domácím potíže.

32:37
    Kašík nyní vytáhl skvělý zákrok proti Burianovi, když reflexivně vystihl pokus třebíčského hokejisty z mezikruží!

33:23
    Petr Haluza (OLO) za nedovolené bránění vyinkasoval menší trest.

34:29
    Za minutu přesilové hry toho hosté moc nepředvedli. Sice si skvěle přihrávali v domácím obranném pásmu, ale jejich jediná střela trefila soupeřova bránícího hráče.

34:49
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

35:23
    Hanáci jsou v pěti.

36:11
    Tentokrát si početní výhodu vyzkouší Mora, za hákování dostal dvě minuty Martin Dočekal.

36:27
    Situace pro Třebíč se hodně zhoršila, za vražení posílá hosty do tří David Rangl!

36:39
    Ondruškovu bombu od modré dokázal Hrubec ztlumit, o vyhození kotouče se pak postaral Přibyl.

37:36
    Po tom, co po Ondruškově zakončení domácí opustili útočnou třetinu, se nyní Kohouti nemůžou dostat zpět do ní.

38:11
    Horácká Slavia je ve čtyřech.

38:27

39:49
    Tak ještě do konce dějství vyfasoval menší trest za hákování Milan Ministr (OLO).

40:00

Až na pár zajímavých okamžiků se víceméně opakovala úvodní dvacetiminutovka. Ani jeden celek se nedokáže výrazněji v utkání prosadit.

Další třetina začne přibližně v 18:34.

40:01

40:48
    Plácaná v rohu kluziště v obranném pásmu Mory vyzněla lépe pro domácí, Selingr tak měl možnost vyhodit kotouč, což se mu také povedlo.

41:49

42:33
    Poblíž modré čáry se do puku opřel Vítek, jeho pokus ale jen tak tak doklouzal ke Kašíkovi.

42:48
    Ministr s Hermanem jeli ve dvou proti jedinému bekovi soupeře, první jmenovaný odvedl pozornost gólmana, a poté předložil touš svému kolegovi z útoku, který však pod tlakem dojíždějících hráčů minul úplně prázdnou klec!

43:52
    I přes vyloženou šanci Olomouce stále pokračuje docela nezáživný hokej.

44:51
    Hanáci sice nyní nepustili svého soka z jeho poloviny hřiště, avšak sami se k ničemu vážnému neprobojovali.

45:56
    Tentokrát se situace obrátila, ale Horácká Slavia byl v útoku stejně bezzubá.

Dnešní utkání sleduje 915 diváků.

46:27
    Další přečíslení Mory ale už končí gólem! Haluza předložil touš ROMANU RÁCOVI, který jím dokázal propálit Hrubce! Asistence: Petr Haluza, Rostislav Marosz.

47:16
    Na trestnou za sekání odjíždí Tomáš Fořt (TRE).

48:29
    Pořád dokola se opakuje stejný přesilovkový vzorec. Hanáci jsou usazeni v útočné třetině, ale vůbec nestřílí.

49:16
    Třebíč je v pěti.

49:49
    Ministr se probruslil až před hostujícího brankáře, ten ale ucpal všechny možné i nemožné díry, takže bekhendové zakončení domácího útočníka nemělo šanci projít.

50:29
    Selingr zcela sám unikal na Hrubce, jenže jeho forhendový pokus vyrazil třebíčský gólman levým ramenem!

51:27
    Haluza z rohu hřiště nahodil touš před hostující branku, kde puk lehce lízl Marosz! Opět ale skvěle zakročil Hrubec!

52:36
    Hostující beci jsou při napadání vytaženi až za červenou čarou, Olomouc ale z rozehrávkou nespěchá.

53:41
    Alexandr Lhotský (OLO) vyinkasoval menší trest za sekání.

54:29
    Ranglovu přízemní střelu vyrazil Kašík do rohu kluziště.

54:47
    Při dalším zakončení třebíčského obránce se nemusel domácí gólman vůbec namáhat se zákrokem, protože Ranglovi rána nesedla, a sama tak odskákala mimo bránu.

55:41

56:27
    Valentovo nahození od modré schoval Kašík mezi betony.

56:53
    Vyloučení na obou stranách. Za hrubost byl odeslán na trestnou Tomáš Fořt (TRE), se stejným trestem si odpyká dvě minuty Pavel Selingr (OLO). Bude se pokračovat ve čtyřech na bou stranách.

57:51
    I v menším počtu hokejistů na ledě je hra stále spíše bojovná. Jsou tak vidět hlavně střety u mantinelů, než nějaká zakončení, která by představovala potenciální hrozbu pro jednoho z brankářů.

58:53
    Oba týmy jsou v pěti.

59:30
    Stadionem už zní "hoši, děkujem". Zřejmě už neexistuje nic, co by tento slogan mohlo změnit.

60:00

A je dobojováno. V poslední části si Olomouc vytvořila snad více gólových příležitostí, než obě mužstva v předchozích částech dohromady, přesto se ale znovu prosadila jen jednou. To ale domácí nemusí zase až tak mrzet, protože si i tak připsali za výhru 3:0 tři body.

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (19:08:28)

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 19. Kolouch (Kucharczyk, Selingr), 22. Haluza (Řípa, Marosz), 47. Rác (Haluza, Marosz)

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Horák O., Kotvan, Nedbálek – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Marosz, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Herman – Rác, Haas.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Wolf) – Kania, Rangl, Sláma, Valenta, Brož, Sobotka, Dietz, Kadela – Havel, Dolníček (C), Čech – Vondráček, Havlíček, Burian – Dočekal, Fořt, Vítek – Heřman, Stejskal, Přibyl.

Rozhodčí: Wagner – Lučan, Svoboda