Rusko – Švýcarsko 5:3 (kon.) | USA – Německo 7:1 (kon.) | Kanada – Švédsko 7:0 (kon.)
Finsko – Česko 5:3 (kon.)
Kanada
7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Švédsko
Pátek 06.01.2012, 19:00 • PSG Aréna, Zlín • Mistrovství světa žen do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravíme ze Zlína, kde nás čeká druhé semifinále dnešního dne. Kanaďanky měly celé dva dny na to, aby načerpaly síly na dnešní utkání. Díky vítězství ve skupině se vyhnuly čtvrtfinálovému zápasu. To Švédky musely předevčírem ukázat svou sílu v zápase s Finskem. Severské derby vyhrály až v prodloužení 2:1, výhru vystřelila v 68. minutě Anderssonová. Zápas, který nás čeká, má sice jasného favorita, Švédky svou kůži ale rozhodně nedají lacino.

Kanada: Chuliová (Maschmeyerová) – Crossleyová, Ambroseová, Richardsonová, Roeslerová, Krzyzaniaková, Frazerová, Krauseová – Lefortová, Mercerová, Kohlerová – Staceyová, Dufaultová, Conneryová – Clarková, Woodsová, Sowchuková – Brykaliuková, Capizzanová, MacAulayová - Duboisová

Švédsko: Besselingová (Hjorthová) - Kjellbinová, Hedinová, Lillbacková, Bäcklinová, Ekströmová, Fridhová, Markströmová, Alasalmiová - Anderssonová, Löwenhielmová, Carlssonová - Petersonová, Lindbergová, Yucelová - Johanssonová, Lennartssonová, Küllerová - Eidensteinová, Palmová, Wongová.

Rozhodčí: Ugajinová (JPN) - Bednářová, Štefková (CZE).

Zatímco sestava Švédska nedoznala po čtvrtfinálovém zápase změn, trenér Kanady zamíchal oproti poslednímu zápasu ve skupině proti Finsku obrannými dvojičkami. Do branky se pravděpodobně postaví Chuliová.

Na tribunách je to remíza. Fanoušků obou týmů je tu zhruba stejný počet.

00:01

00:14
    První střela z hole Kohlerové, nicméně sražená mimo prostor brankoviště.

01:10
    Jestli měly Kanaďanky v prvním dnešním semifinále převahu, tak tohle je převaha drtivá. Kanaďanky v první minutě vyslaly na švédskou branku několik tvrdých střel. Favorit dnešního utkání je jasný.

02:20
    Švédky srovnaly obranné řady a ustály první ohromný nápor Kanaďanek.

04:46
    Kanaďanky byly první dvě minuty v pásmu Švédek jako doma, teď mají problém se do pásma vůbec dostat.

06:09
    Kanada právě vstřelila branku!

Kanada se ujímá vedení v zápase. Mercerová našla před brankou nepokrytou ALEXIS CROSSLEYOVOU a ta puk nekompromisně zavěsila. Asistence: Cayley Mercerová, Rebecca Kohlerová.

07:46
    Kanaďanky sice vedou 1:0, ale pro Švédky je to signál přidat v útočném pásmu Kanady. teď musela kanadská gólmanka několikrát zasahovat.

08:15

Vypadalo to, že Švédsko bude s Kanadou držet krok, ale opak je pravdou. Rychlý kanadský protiútok, střela, ležící gólmanka a dorážka ERIKY SOWCHUKOVÉ. Asistence: Emily Clarková.

10:41
    Máme tady první vyloučení dnešního zápasu. Richardsonová (CAN) si odsedí dvě minuty za podražení.

11:29
    Švédky jsou sice navezené v pásmu Kanady, nicméně se jim nedaří vytvářet si střelecké pozice. Z rohů se branky dávají těžko.

12:10
    Bäcklinová střílela od modré, kanadská gólmanka pak měla spoustu práce s tím, vylovit puk z chumlu těl a ukrýt ho pod lapačkou.

12:56
    Kanada je opět v plném počtu. Své první oslabení sehrály Kanaďanky výborně. Švédky neměly jedinou vážnější šanci.

14:10
    Dufaultová mířila jen těsně nad horní tyčku, orazítkovala zadní mantinel.

14:58
    Petersonová v hloubi kanadské obranné třetiny tvrdě dotírá na obranu Kanady. Kanaďanky ale bez problémů puk vyváží ven z pásma.

16:47
    Crossleyová dostala "namazáno" od chybující švédské obránkyně. Dlouho se nerozmýšlela, co s pukem, a vystřelila z kruhu. Besselingová ukrývá kotouč v náručí.

17:07

ERIN AMBROSEOVÁ to teď trefila krásně! Tvrdou střelou z mezikruží poslala puk do šibenice. Bez asistence.

18:17
    Po prvních několika minutách to rozhodně nevypadalo, že Švédky dostanou v první třetině minimálně tři branky. Kanaďanky ale využívají každé skulinky v obraně Tří korunek a tvrdě trestají každou chybku.

19:28
    Švédkám se v závěru třetiny nedaří vyhodit puk z pásma.

20:00

Švédky sice ustály prvotní kanadský tlak, ale Kanada tvrdě trestala jakékoli zaváhání švédské obrany. Postupně pak přebírala otěže zápasu do svých rukou. Švédkám možná trochu na sebevědomí přidala branka, kterou Kanadě vstřelily, ale kterou jim rozhodčí neuznaly pro postavení hráček v brankovišti.

20:01

20:20
    Švédky se ve druhé třetině pokusily o aktivní začátek a zavezly puk do pásma.

20:47
    Yucelové chybělo pár centimetrů na to, aby dosáhla na puk a pokusila se ho poslat do sítě. Lapačka kanadské gólmanky Chuliové ale byla o chvilku rychlejší.

21:03
    Na trestné lavici Conneryová (CAN) za krosček. Druhá přesilovka pro Švédsko.

21:47
    Švédky teď střílí z možných i nemožných úhlů, obranou Kanady ale propadne minimum střel.

21:58
    Jestli chtějí Švédky něco udělat s výsldkem mají teď jedinečnou možnost - Roeslerová (CAN) potrestána menším trestem za podražení.

22:39
    Švédkám paradoxně sedí dvojnásobná přesilovka míň než hra 5 na 4. Ještě se nedostaly do větší šance.

23:03
    Kanaďanky ve čtyřech a bránící naprosto bez problémů.

23:33
    Několik tvrdých ataků za brankou. Kanada dělá vše pro to, aby nepustila Švédky do střeleckých pozic.

23:53
    První vyloučená hráčka Švédska. Za držení si dvě minuty odpyká Carlssonová (SWE).

24:15
    Začala přesilovka Kanady, Švédky ji ale nepouštějí do pásma.

24:58
    Až teď se Kanada usadila v útočném pásmu.

25:11

Kanada hned svou první přesilovku v zápase využívá. Střelecky se dnes poprvé prosadila CAYLEY MERCEROVÁ. Asistence: Erin Ambroseová, Catherine Duboisová.

25:55

Neuběhla ani minuta a je tady pátá branka. Před brankou se nejlépe zorientovala LAURA STACEYOVÁ. Asistence: Nicole Conneryová.

28:09
    Kanaďanky teď pokračují v náporu. Švédky jen brání.

28:27
    Nedovolené bránění v podání Staceyové potrestala hlavní sudí dvěma minutami. Přesilová hra pro Švédsko.

29:19
    Kjellbinová zkusila vystřelit z úhlu, střela jí ale tvrdě nesedla a Kanaďanky se osvobozují.

30:06
    Ač hrají jen ve čtyřech, jsou teď Kanaďanky velmi nepříjemné v pásmu Švédska.

31:41
    Fridhová (SWE) se provinila nedovoleným bráněním. Odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

32:16
    Kanada se nastěhovala do útočného pásma.

32:44
    Švédkám se podařilo vyhodit, puk je mimo jejich pásmo ale jen pár vteřin a je tu další útok Kanady.

33:50
    Střelu Capizzanové, která hledala skulinku mezi betony Besselingové, gólmanka Švédska dobře viděla a sklpla je k sobě včas.

34:48
    Duboisová zkusila střelu, kterou Švédka vyrazila před sebe. Kanaďanka ale puk pohotově stáhla k sobě, obkroužila branku a zkusila to ještě jednou. I tak ale bez úspěchu.

35:38
    Dvě minuty pro Crossleyovou (CAN) za zdržování hry.

36:53
    Löwenhielmová střílela z vrcholu kruhu. Její střele se nedala upřít rychlost a tvrdost. Sp řesností to ale bylo horší - puk skončil vysoko nad.

37:40
    Švédky přesilovku sice strávily v pásmu Kanady, ale jednou střelu vypálila Löwenhielmová.

38:15
    pas na Petersonovou nenašel správného adresáta. Do puku píchla jedna z Kanadanek a zhatila tak přihrávku do gólové pozice.

39:04
    Útočné manévry v pásmu Kanady pokračují. Střelu Lennartssonové ukryla Chuliová v náručí.

39:37
    Lefortová a její tvrdá střela z mezikruží. Šla těsně nad.

40:00

Kanada přidala v druhé dvacetiminutovce další dvě branky. Vede tak už 5:0. A i když se Švédkám nedá upřít snaha útočit a korigovat výsledek, budou to mít hodně těžké.

40:01

40:11
    Zmatky v obraně Švédska a střela lefortové jen pár vteřin po úvodním hvizdu. Kanaďanka ujela po křídle.

41:06
    Švédkám se až po minutě podařilo dostat puk z pásma. Do té doby je Kanaďanky nepustily k puku.

42:33
    Lefortová si obhodila obránkyni Švédska a zkusila to sama na Besselingovou. Ta puk ukrývá v náručí.

43:22
    Hluchý okamžik ve hře. Kanaďanky se nikam neženou, asi šetří síly na zítřejší zápas. A Švédky ani při nejlepší vůli nenacházejí recept na obranný val na modré.

44:24
    Až teď se Švédkám podařilo obsadit na několik desítek vteřin pásmo. Kanaďanky to řeší vyhozením na zakázané uvolnění.

45:18
    Dvě minuty pro Markströmovou (SWE) za nedovolené bránění.

45:52
    Síly na ledě se vyrovnají. Duboisová (CAN) faulovala, což neuniklo hlavní sudí. Odsedí si tak dvě minuty za faul loktem.

47:39
    Woodsová uháněla proti jediné obránkyni Švédska. Nepodařilo se jí ji obhodit a na lehkou střelu zpoza ní si Besselingová počkala.

48:25
    Yucelová a její kličkovaná obranou Kanady. k finálnímu zakončení se ale nedostala, zblokovala ji kanadská obránkyně.

49:17
    Bäcklinová si posedí dvě minuty na trestné lavici. Provinila se hrubostí.

49:26

Kanada bleskově využívá přesilovou hru. Kohlerová nahodila před branku, kde dorážela SARAH LEFORTOVÁ. Asistence: Rebecca Kohlerová, Cydney Roeslerová.

52:06
    Kanaďanky už si jsou asi jisté postupem do finále. Hrají jen to, co musí, nikam se netlačí. I to jim ale stačí k tomu, aby Švédky přehrávaly.

53:59

Sedmou branku přidala čtvrtá formace. KRISTYN CAPIZZANOVÁ gólově zužitkovala přesnou přihrávku od Brykaliukové. Asistence: Ashleigh Brykaliuková.

55:24
    Kanadská gólmanka si už dlouho nesáhla na puk, hraje se ve středním pásmu, nebo v obranném pásmu Švédska.

56:25
    Kanadské přihrávky v pásmu Švédska nacházejí své adresáty. Švédkám se nedaří odstavit je od puku.

57:21
    Po tvrdém ataku putuje na trestnou lavici Löwenhielmová. Diváci se dožadují dokonce vyššího trestu. Švédka ale dostává dvě minuty za nedovolenou hru tělem.

58:26
    Přesilovková formace Kanady se ukázkově rozestavuje v pásmu a ostřeluje švédskou branku z nejrůznějších úhlů, Besselingová odolává.

59:00
    Dvě minuty pro tým Kanady. Po špatné domluvě skočilo na led šest hráček. Trest odsedí Duboisová.

59:25
    Švédsku začíná krátká přesilovka, která už na skóre dnešního zápasu asi nic nezmění.

60:00

Kanada potvrdila roli jasného favorita a deklasovala Švédsko 7:0. Zítra ji čeká zápas o zlato proti obhájkyním titulu, týmu USA.

Nejlepší hráčkou Kanady je v tomto zápase Erin Ambroseová. Za švédský tým je to Elin Johanssonová. (20:57:28)

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 7. Crossleyová (Mercerová, Kohlerová), 9. Sowchuková (Clarková), 18. Ambroseová, 26. Mercerová (Ambroseová, Duboisová), 26. Staceyová (Conneryová), 50. Lefortová (Kohlerová, Roeslerová), 54. Capizzanová (Brykaliuková)

Rozhodčí: Ugajinová (JPN) - Bednářová, Štefková (CZE)