IFK Helsinky – Mannheim 4:0 (kon.) | Tappara – Pardubice 4:1 (kon.) | TPS – Liberec 5:2 (kon.)
Kuopio – Sparta 1:5 (kon.) | JYP – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kärpät – Salzburg 3:5 (kon.)
Luleå – Motor ČB 5:2 (kon.) | Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.) | HV71 – Vienna Capitals 3:1 (kon.)
Färjestad – Zürich 5:2 (kon.) | Frölunda – Zug 3:2 (kon.) | Djurgården – Bern 4:1 (kon.)
Brynäs – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Plzeň 6:4 (kon.) | Hamburg – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Tappara Tampere
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 17.08.2012, 17:30 • Tampereen jäähalli • European Trophy

57:26
    Navíc když Šagát sekal protihráče a jde si odpočinout na trestnou lavici.

54:15
    Tappara hrála v šesti, což přináší přesilovou hru pro hosty. 24 vteřin 3/5.

52:39
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Alexandr Barkov. 8 vteřin 3/4.

50:48
    Výsledek se vůbec nelíbí pardubickému obránci Kočímu, a tak se pustil do šarvátky s Koskirantou. Oba kohouti dostávají dvě minuty za hrubost.

50:15
    Tappara právě vstřelila branku!
    Teď už to s Pardubicemi vůbec nevypadá dobře. Nedlouho po třetí brance skórují domácí opět. ANTII ERKINJUNTTI obdržel přesný pas od Koskiranty před branku a bekhendem zavěsil kotouč do sítě - 4:1. Asistence: Jarno Koskiranta a Teemu Aalto.

48:28
    Na samém konci přesilovky se Tappara přece jen prosazuje. HENRIK HAAPALA dostal přesnou přihrávku od mantinelu a z voleje pohodlně uklidil kotouč za Růžičku - 3:1. Asistence: Elmeri Kaksonen a Jussi Makkonen.

46:28
    Pardubice se při honbě za vyrovnáním budou muset dvě minuty bránit. Trest za podražení si odpyká Kris Beech.

42:02
    Obrovskou šanci měla opět dvojice Barkov - Peltola. Prvně jmenovaný vyzval svého kolegu z útoku ke skórování, ale Peltola sám před Růžičkou třetím gólem pohrdl.

35:04
    Pardubice se budou muset opět bránit. Dvě minuty za hákování dostává Václav Benák poté, co Tappara hrála asi minutu v signalizované výhodě.

29:05
    4/4. Jarno Koskiranta obdržel dvě minuty za držení.

27:25
    Jiří Vašíček oslabuje svůj tým - dvě minuty za držení hole.

24:49
    Neodolaly však na dlouho. Jen co se hosté vymanili z oslabení, Tappara jde opět do vedení. Gól padl téměř stejně jako ten první finský. Růžička opět chyboval za brankou, čehož využil Peltola k nahrávce na ALEXANDRA BARKOVA, který měl před prázdnou kasou lehkou úlohu - 2:1. Asistence: Jukka Peltola.

23:36
    Tuukka Mäntylä napálil od modré Růžičkovu tyč!

22:40
    Vladimír Sičák dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

22:30
    Martin Růžička teď podržel svůj tým a pomalu si odpracovává zaváhání z první třetiny, když zlikvidoval samostatný útok Malinena!

19:41
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice nabídnutou přesilovku okamžitě využívají. Od modré čáry nejprve vypálil Aleš Píša, následně i Pavel Brendl, ale uchytila se až třetí rána VÁCLAVA KOČÍHO, který dorazil puk do sítě - 1:1. Asistence: Aleš Píša a Pavel Brendl.

19:37
    Hosté si v závěru první třetiny zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Kankaanperä.

10:12
    Domácí sice nevyužili přesilovou hru, ale vzápětí jdou do vedení. Gólman Růžička trochu zaváhal za vlastní brankou, načež se kotouč dostal před ni a těsně za čáru doklepával JARNO KOSKIRANTA. Buchtele přispěchal s obranným zákrokem pozdě - 1:0. Asistence: Antti Erkinjuntti.

7:17
    Přesilovku si zahraje i Tappara. Dvě minuty za nedovolené bránění si jde odsedět Lukáš Nahodil.

1:30
    Dvě minuty za hákování dostává Jussi Makkonen. Pardubice budou hrát přesilovou hru.

David Záruba

Branky a nahrávky: 11. Koskiranta (Erkinjuntti), 25. Barkov (Peltola), 49. Haapala (Kaksonen, Makkonen), 51. Erkinjuntti (Koskiranta, Aalto) - 20. Kočí (Brendl, Píša)

Tappara Tampere: Tuokkola - Mäntylä, Aalto, Kaijomaa, Kankaanperä, Saravo, Liimatainen, Jyrkkiö - Erkinjuntti, Koskiranta, Connolly - Haapala, Makkonen, Kaksonen - Ahtola, Barkov, Peltola - Palola, Malinen, Männikkö - Järvinen. Trenéři: Jukka Rautakorpi, Jussi Tapola a Marko Ojanen.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Sičák, Vašíček, Drtina – Brendl, Beech, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Nosek, Zohorna, Somík – Šagát, Nahodil, Cetkovský – Semorád. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Rozhodčí: Favorin, Avola – Kumpu, Nieminen (všichni Fin.)