IFK Helsinky – Mannheim 4:0 (kon.) | Tappara – Pardubice 4:1 (kon.) | TPS – Liberec 5:2 (kon.)
Kuopio – Sparta 1:5 (kon.) | JYP – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kärpät – Salzburg 3:5 (kon.)
Luleå – Motor ČB 5:2 (kon.) | Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.) | HV71 – Vienna Capitals 3:1 (kon.)
Färjestad – Zürich 5:2 (kon.) | Frölunda – Zug 3:2 (kon.) | Djurgården – Bern 4:1 (kon.)
Brynäs – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Plzeň 6:4 (kon.) | Hamburg – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Hamburg Freezers
7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
HC Kometa Brno
Pátek 17.08.2012, 20:00 • Eisstadion Sahnpark, Crimmitschau - kapacita 5.222 diváků • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u sledování on-line přenosu z utkání European Trophy mezi týmy Hamburg Freezers a HC Kometa Brno. Kometa se v Německu představí ve značně oslabené sestavě, trenér Zdeněk Venera musel na marodku připsat i Jakuba Svobodu, Jiřího Trvaje nebo Juraje Valacha.

„Budeme dělat všechno proto, abychom uhráli nejlepší výsledky. Je jasné, že nechceme udělat ostudu.“ uvedl trenér Zdeněk Venera před odjezdem autobusu hráčů Komety. Před samotným výjezdem dostali komeťáci od trenérů čtvrteční odpolední volno, aby před dlouhou cestou nabrali síly. Z Brna je to do Crimmitschau, kde Kometa nastoupí proti Hamburgu, rovných 460 km.

Jak už bylo zmíněno Kometa má značně velkou marodku, což ji znepříjemňuje start do European Trophy. K týmu se před odjezdem do Německa připojili Jurák a také Vondráček z Třebíče.

Hamburg Freezers: Treutle (Kočněv) - Schubert, Westcott, Köpchen, Nielsen, Schmidt, Roy, Krämmer, Bettaur - Pettinger, Collins, Oppenheimer - Murphy, Aubin, Reid - Wolf, Festerlign, Flaake - Möchel, Jakobsen, Dolak.

HC Kometa Brno: Falter (Zelenka) - Bičánek, Švrček, Dlapa, Kováčik, Malec, Valábik, Krejčiřík, Kadela - J. Hruška, Divíšek, T. Svoboda - Dlouhý, Dočekal, Erat - Holec, Koreis, H. Zohorna - J. Káňa, Raška, Vondráček.

Rozhodčí: Schütz, Steinecke - Flad, Schulz.

00:01

00:15
    Úvodní vhazování máme za sebou a můžeme se tedy těšit jistě na zajímavou podívanou.

01:01
    Zimní stadión v Crimmitschau je poměrně solidně zaplněn na to, že se nehraje v domovišti Hamburgu.

01:04
    Kometa si zahraje hned na začátku utkání přesilovku. Na trestnou jde Aubin (HAM) na dvě minuty za hákování.

01:59
    Kometa právě vstřelila branku!

Brno svoji přesilovou hrou nepohrdlo a dostává se bleskově do vedení. Z početní výhody byla odehrána necelá minuta, když se k dorážce dostal MIROSLAV HOLEC a překonal Treutleho v bráně. Asistence: Hynek Zohorna, Jakub Koreis.

02:11
    Nic lepšího si Kometa do začátku utkání nemohla přát, teď jde jen o to, výhody prvního gólu správně využít.

04:34
    Hamburg Freezers právě vstřelil branku!

Ovšem domácím tým rychle odpovídá. Prosadil se JEROME FLAAKE, Falter neměl nárok. Máme tedy vyrovnáno a začíná se od znova.

05:32
    V prvním útoku, respektive obraně Hamburgu se prohání českému fanouškovi jistě známe jméno. Duvie Westcott hrál v NHL za Columbus a přes KHL se následně dostal do Německa.

07:52

Domácí dostali Kometu pod velký tlak a dočkali se po zásluze vedení. BRANDON REID využil milimetrové přihrávky Colina Murphyho a Hamburg je rázem ve vedení. Asistence: Colin Murphy, Patrick Köppchen.

08:15
    Další potíže pro Kometu. Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Boris Valábik (KOM). První přesilovka pro domácí tým.

10:15
    Falter si připsal pár úspěšných zásahu a i díky tomu se Kometa ve svém prvním oslabení ubránila bez výraznějších problémů.

11:22
    Dlouho v plném počtu Kometa nevydržela. Tomáš Svoboda (KOM) si maximálně dvě minuty posedí na trestné lavici.

13:22
    Přesilovky se Hamburgu příliš nedaří, ale zatím je to nemusí nijak výrazněji trápit, jsou totiž ve vedení.

14:13
    Střelec prvního gólu Hamburgu si počínal nedovoleně. Kometa si tak zahraje druhou přesilovou hru, tu první přetavila v gól. Flaake (HAM) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

16:13
    Druhou přesilovku Hamburg zvládl ubránit a stále tak hájí své jedno gólové vedení.

16:58
    V německé lize se hraje tvrdě, není tedy nouze o střety. Dlouhého atak už byl ale za hranicí, přesto se však nepískalo. Naopak strhla se bitka, do které se dostal Erat. Souboj sice ustál, ale na body by prohrál. Čeká nás tedy hromadné vylučování.

16:58
    Radek Dlouhý (KOM) dostává dvě minuty plus deset minut osobní trest za vražení na hrazení. Roman Erat (KOM) poté za bitku 2+2+10 osobní trest, stejnou sazbu vyfasoval i Oppenheimer (HAM).

18:00
    V první třetině jsme na ledě nezaregistrovali čtvrtou formaci Káňa, Vondráček, Raška. Kometa tedy zatím hraje na tři formace.

19:06
    Třetinu bohatou na trestné minuty obohacuje svým trestem i Jan Švrček (KOM), který vyfasoval dvě minuty za krosček.

20:00

Diváci v Crimmitschau mohou být s první částí spokojeni. Viděli jak góly, tak i pěstní souboj. Kometa začala lépe a po využité přesilovce šla do vedení. Hamburg však dokázal dvěma góly skóre otočit. V závěru třetiny pak došlo na již zmíněný pěstní souboj a dělba trestných minut.

20:01

20:10
    Hamburg dohrává přesilovku z konce první třetiny. Zbývá mu více než polovina.

21:07
    Úvodní mise druhé třetiny pro Brna splněna, Kometa oslabení zvládla bez větší újmy.

23:25
    Brněnská obrana dnes nehraje příliš optimálně a plynou z toho logicky fauly. Filip Krejčiřík (KOM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:25
    Co však dnes Kometě jde, jsou oslabení, ty zvládá zatím celkem obstojně, což je určitě pozitivum pro další utkání.

27:03
    Hamburg kontroluje ve druhém dějství hru, nedokáže však přetavit svoje šance v góly. Nyní pálil velmi dobře Kevin Schmidt, ale Falter byl připravený.

28:36
    Je to už trochu stereotypní příběh, ale Kometa bude hrát opět v oslabení. Tomáš Svoboda (KOM) dostává dvě minuty za krosček.

30:58
    Kometa nejenže přečkala další oslabení, ale sama si zahraje v početní výhodě. Vyloučen byl Bettauer (HAM) na dvě minuty za krosček.

32:58
    Gólový stav se nepohnul ani po přesilovce Komety. Ve druhé třetině jsem zatím branky neviděli. Vůbec oproti první části je v té druhé daleko méně vzruchu.

35:32

Hamburg je sice ve druhé třetině aktivnější, ale síť rozvlnila Kometa, která v posledních minutách vyrovnala hru. Kováčik naznačil střelu, objel beka a od levé týče dal naslepo k pravé. Tam jel z druhé vlny RADEK DLOUHÝ a poslal puk do odkryte brány. Krásná akce. Asistence: Jozef Kováčik, Roman Erat.

39:33

Domácí dávají Kometě těsně před přestávkou těžký direkt. Holcovi se nepovedla přihrávka zpět, brankář Falter vyjel až na levý kruh, odpálil puk a pak se srazil s jedním z hráčů. Zároveň trefil pukem hráče Hamburgu JEROME FLAAKEA, který dával do prázdné. Kuriózní situace. Asistence: David Wolf.

39:33
    Po gólu dostal ještě trest Boris Valábik (KOM) a odsedí si dvě minuty za hrubost.

40:00

V druhé třetině se dlouho čekalo na góly. Kometa dokázal vyrovnat v 36. minutě po krásné akci Kováčika a gólu Dlouhého. Domácí však vyrovnali po chybě v rozehrávce Brno v samotném závěru druhé části.

40:01

40:22
    Stejně jako na začátku druhé třetiny i v úvodu třetí části dohrává Hamburg přesilovku z předchozího dějství.

41:34
    Kometa se ubránila a může směle spřádat plány na vyrovnání. Času na to má ještě poměrně hodně.

42:16

Tak kdepak vyrovnání, ale naopak dvougólový náskok Hamburgu. Brankář Falter nemá šťastný den, špatně zasekl puk. Flaake se ho tak zmocnil, objel bránu a KEVIN SCHMIDT měl jednoduchou práce. Asistence: Jerome Flaake, David Wolf.

42:40

Tak máme to možná rozhodující okamžiky zápasu. Domácí udeřili podruhé v krátké době, a to už je pro Kometu hodně složitá situace. Jen 24 vteřin po předchozím gólu se prosazuje THOMAS DOLAK. Asistence: Marius Möchel, Julian Jakobsen.

43:35
    Duvie Westcott (HAM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

43:56

Brno vykřesává jiskřičku naděje a podruhé skóruje v přesilové hře. MIROSLAV HOLEC vzal puk, projel s ním až za modrou čáru po pravé straně a střelou švihem přes obránce se trefuje přesně nad rameno brankáře Treutla. Asistence: Boris Valábik, Tomáš Malec.

46:20
    Vylučuje se na obou stranách Westcott (HAM) i Tomáš Svoboda (KOM) dostávají dvě minuty za hrubost.

48:00
    Dnešní utkání sleduje v Crimmitschau 1257 diváků.

49:28

Tak je zřejmě hotovo. Hamburg dává šestý gól a byla to pěkná trefa. Střela od modré Dolaka byla lehce tečována JULIANEM JAKOBSENEM mezi betony Faltera. Asistence: Thomas Dolak, Mathieu Roy.

52:00
    Na ledě se toho nyní příliš neděje. Hamburg si hlídá svůj pohodlný náskok a tři body už si zřejmě v klidu uhlídá.

57:00

Domácí korunují svoji nyní už vysokou výhru parádním momentem. Akci na jeden dotek zakončil v podstatě do prázdné brány GARETT FESTERLING. Asistence: David Wolf, Jerome Flaake.

60:00

Oslabená Kometa vstoupila do European Trophy vysokou prohrou s Hamburgem. Může za to především třetí třetina, kdy Brno inkasovalo hned čtyřikrát.

Třetí hvězdou utkání byl zvolen Miroslav Holec, druhou Thomas Dolak a první hvězdou pochopitelně Jerome Flaake s bilancí 2+2.

To je vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera a na počtenou. (22:13:21)

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 5. Flaake, 8. Reid (Murphy, Köppchen), 40. Flaake (Wolf), 43. Schmidt (Flaake, Wolf), 43. Dolak (Möchel, Jakobsen), 50. Jakobsen (Dolak, Roy), 57. Festerling (Wolf, Flaake) - 2. Holec (H. Zohorna, Koreis), 36. Dlouhý (Kováčik, Erat), 44. Holec (Valábik, Malec)

Rozhodčí: Schütz, Steinecke - Flad, Schulz