2:2 (1:0)
FC Schalke 04
Neděle 26.08.2012, 17:30 • AWD-Arena, Hannover • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanoušky dobrého německého fotbalu, dnes je na programu jediný zápas úvodního kola nového ročníku Bundesligy, Hannover přivítá na svém stadionu Schalke 04.

Dnešní utkání uzavře kapitolu prvního kola Bundesligy, Hannover má za sebou již 3 ostrá utkání, jelikož bojuje o účast v Evropské lize. Ve 3. předkole vyřadil po výsledcích 3:0 a 2:0 irský St. Patrick´s. Ve čtvrtek se v posledním předkole před skupinami hannoverští ukázali na půdě Slask Wroclaw, kde si s chutí zastříleli a přivezli výhru 5:3. Schalke je nasazeno přímo do základních skupin Ligy mistrů, pro tým z Gelsenkirchenu to tedy bude dnes první ostré utkání v této sezóně.

Hannover 96: Zieler - Pander, Felipe, Eggimann, Cherundolo - Schmiedebach, Pinto, Andreasen, Stindl - Ya Konan, Schlaudraff

FC Schalke 04: Hildebrand - Fuchs, Matip, Papadopoulos, Uchida - Draxler, Holtby, Neustadter, Jones - Huntelaar, Marica

Rozhodčí: Brych - Borsch, Achmüller.

1

2
    Úvodní kontr hostů pokryl domácí brankář Ron-Robert Zieler.

3
    Zieler opět dobře zasáhl, když nyní dobře předpověděl finální přihrávku na Huntelaara, poté ale špatně rozehrál, vše ale dopadlo pro domácí dobře.

4
    Na trávníku zůstal ležet Julian Draxler.

6
    Hosté jsou od úvodu jasně aktivnějším týmem, tentokrát se jim nezdařila rozehrávka.

7
    Rohový kop hostů rozehraje Draxler, který je tak v pořádku zpátky ve hře.

8
    Velký závar v pokutovém území domácích, když nejdříve pálil Papadopoulos a poté Neustadter, nakonec neskončil brankou!

9
    Domácím se vůbec nedaří kombinace.

10
    Další roh pro hosty.

11
    K hlavičce se po rohu dostal Roman Neustadter, trefil ale přesně Zielera.

13
    Marica byl jasně faulován na půlící čáře, sudí Brych ale nedovolená zákrok neodpískal.

14
    Hildebrand v pohodě pokryl centrovaný míč z pravé strany a hrát mohou znovu hosté.

15
    První rohový kop také pro domácí tým.

16
    Střílený pokus Cherundola byl nepřesný, šel nad branku.

17
    Centr hostů z levé strany odvrátila domácí obrana.

19
    Holtby byl zcela evidentně faulován, hosté mají možnost rozehrávky volného přímého kopu.

21
    Domácí se čím dál více osmělují, Schlaudraff se skvěle uvolnil, poté ale nic pozitivního pro domácí nepředved.

22
    Jones sestřelil Ya Konana.

23
    Lars Stindl přepálil na půlce Uchidu a je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v dnešním utkání.

25
    Marica v ofsajdu.

27
    Holtby si naběhl na centr z levé strany, Zielera ale nepřekonal.

35
    Zieler byl u míče jako první, Huntelaar se k balónu nedostal.

37
    Zieler opět skvěle přečetl záměr hostujících útočníků a sebral jim šanci.

38
    Na tečovaný centr si sbíhal Marica, na dlouhou nohu si ale míč nedokázal zpracovat.

39
    Marica vypálil z hranice šestnáctky velice nebezpečně, Zieler skvěle zasáhl, Holtby se poté už nedostal ke střele, bude z toho ale roh.

40
    A Marica se procpal k hlavičce i z rohového kopu, tentokrát nebyl vůbec přesný.

42
    Domácí po velmi dlouhé době konečně získali míč na delší čas.

43
    Na trávníku zůstal ležet Papadopoulos, který inkasoval nepříjemný úder do velmi choulostivých míst.

43
    Hannover právě vstřelil branku!
    Domácí jdou velmi nečekaně do vedení, na volný přímý kop si na zadní tyči naběhl FELIPE, který nikým nehlídaný otevírá skóre dnešního utkání!

45
    Sudí Brych nastaví v první půli 1 minutu.

45+1
    Drzý průnik po pravé straně předvedl Schaludraff, Andreasen ve velké příležitosti ale neskóroval!

Celý první poločas byli aktivnější hosté, výsledek je zatím pozitivnější pro domácí Hannover, kteří vedou 1:0 po brance Felipeho ze 43. minuty. Druhý poločas začne přibližně v 18:30.

46

47
    Dva rohové kopy pro domácí v krátkém sledu.

49
    Domácí fotbalisté vstoupili do druhé půle velmi aktivně, hostům zatím moc balón nepůjčují.

50
    Schlaudraff byl jasně faulován, sudí ale zůstal v klidu.

51
    Ya Konan vypálil mimo tři tyče.

53
    Schalke 04 právě vstřelilo branku!
    Hosté srovnávají po rychlém brejku! Prosadil se nejlepší střelec minulé sezóny Bundesligy KLAAS JAN HUNTELAAR!

54
    Jermaine Jones vidí žlutou kartu.

55
    A v krátkém sledu po sobě je potrestán také Lewis Holtby.

57
    Na hřišti je ošetřován jeden z domácích hráčů.

58
    Už se opět hraje.

59
    Zieler vyběhl proti Draxlerovi, který jen tak přistrčil míč Holtbymu, který nedokázal míč usměrnit do odkryté branky!

61
    Útočný faul hostů.

62
    Felipe pokryl nabíhajícího Huntelaara.

63
    Uchida si musel udělat místo na rozběh při vhazování, upravil tak domácím pořadatelům reklamy.

64
    Hosté rychle obrací vývoj utkání! LEWIS HOLTBY si naběhl na centr Jonese z pravé strany a pro něj netypicky hlavou přidává druhý gól Schalke!

66
    Hosté se hodně uklidnili, kombinují na vlastní polovině.