Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 29.10.2012, 14:00 • Metallurg Ice Arena, Magnitogorsk (7800 míst) • KHL

Domácí tedy vítězí jasně a zaslouženě poměrem 7:2. Dinamo Minsk od první do poslední minuta na rozjeté domácí neměli a naopak Magnitogorsk potvrdil svou formu a sedmi brankami zničili běloruský tým i se třemi českými zástupci. Ode mě je to vše, napočtenou a i nadále sledujte onlajny. (16:11:35)

60:00

59:26
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak ještě jedna branka domácích po krásné přesné střele do horního růžku z mezikruží v podání MATSE ZUCCARELLA. Asistence: Justin Hodgman.

58:49
    Naopak hosté raději pod tlakem vyhazují na icing.

58:41
    Domácí ještě semkli hosty v pásmu, ale ke střele se nedostali.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a troufnu si říct, že i zápasu.

57:38
    Nahození z rohu kluziště směrem na Ahonena, který puk svou holí tečuje do hlediště, vhazovat se bude před bránou Ahonena.

56:45
    Hraje se dlouho bez přerušení s minimem šancí na obou stranách.

55:32
    Zápas se už jako kdyby jen dohrával, Minsk se už nikam nežene a jen brání výpady domácích hráčů.

52:06
    Sergej Gončar zkusil štěstí střelou od modré čáry a jeho jedovku Rinne raději po zákroku nechává v lapačce na přerušení.

50:35
    Mozjakin naservíroval puk před branku O´Reillymu, který měl před sebou odkrytou klec, ale z jednoho metru O´Reilly míjí Rinneho klec!

48:34
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Po střele z mezikruží se trefou do horního růžku prosazuje zámořská akvizice Dinama Minsk EVANDER KANE. Bez asistence.

47:24
    Bogdan Potekhin (MET) dostává dvě minuty za podražení a Minsk má možnost snížit náskok domácích.

46:22
    Hra se nyní uklidnila, Magnitogorsk nikam nespěchá. Minsk v ofsajdu a hra je přerušena.

44:46
    Dinamo Minsk si bere oddechový čas.

44:46
    A další branka domácích a to už zavání velkým debaklem pro Minsk. Po dělovce Mišarina od modré se puk za brankou odrazil na druhou stranu klece na hůl PAVLA ZDUNOVA, která téměř z nulového úhlu trefil odkrytou klec Rinneho. Asistence: Goergy Mišarin, Mikhail Yakubov.

43:58
    Krásná branka domácího týmu! Geniální střílená přihrávka Gončara k tyči Rinneho, kde stál připraven JUSTIN HODGMAN, puk zpracoval a pohodlně poslal do prázdné klece Rinneho, který neměl šanci reagovat. Asistence: Sergej Gončar, Jevgenij Malkin.

42:17
    Libor Pivko (MIN) opět sedí na trestné lavici. Tentokrát dostává dvě minuty za podražení + 10 minut nesportovní chování.

40:01

Statistiky po dvou třetinách:

Střely na branku: 19 - 22
    Vyloučení: 5 - 4
    Vyhraná buly: 22 - 17
    Nejvytíženější hráč domácích: Viktor Antipin (15:05)
    Nejvytíženější hráč hostů: Jere Karalahti (13:08)
    Nejvíce střeleckých pokusů za domácí: Nikolai Kuljomin (4)
    Nejvíce střeleckých pokusů za hosty: Janne Niskala (5)

Špatnou třetinu má za sebou hostující Minsk, který třikrát inkasoval, ale tlak domácích už musel prorazit. Do doby, než se hosté nenechávali vylučovat hru ještě zvládali, ale když přišly přesilovky, tak Magnitogorsk trestal. Co s výsledkem ještě hosté udělají ve třetí třetině se dozvíme přibližně v 15:35, kdy třetí perioda započne.

40:00

39:21
    Vladimir Denisov (MIN) dostává dvě minuty za sekání a ve zbývajících vteřinách třetiny se budou muset hosté opět bránit.

38:11
    Tak nakonec branka platí a přesný zásah si připisuje JUSTIN HODGMAN. Bez asistence.

38:11
    Magnitogorsk vstřelil branku, ale Hodgman hrál vysokou holí a o brance rozhodne videorozhodčí!

36:08
    Magnitogorsk si zahraje další přesilovku po nedovoleném bránění Libora Pivka (MIN), který odchází na dvě minuty za katr.

35:51
    Minsku z oslabení zbývaly poslední desetinky, ale Magnitogorsk stačil přesilovku využít. Po několika rychlých přihrávkách zůstal před brankou volný DMITRY KAZIONOV, který dostal namazáno a z první Rinneho propálil. Asistence: Justin Hodgman, Mats Zuccarello.

34:57
    Magnitogorsk tlačí na bránu Rinneho, ale nyní se musí vracet, protože Minsku se podařilo vyhodit.

33:55
    Domácí mají další možnost zvýšit své vedení, protože na dvě minuty odchází na trestnou lavici Vladimir Denisov (MIN), který se provinil podražením.

32:53
    Hosté snižují z hezké akce, do které se zapojil i český útočník. Libor Pivko napálil puk na Ahonena, před brankou se utvořil chumel a puk se odrazil do mezikruží, odkud jej do branky napálil ALEXANDER KULAKOV. Asistence: Libor Pivko.

32:10
    Obrovská chyba Rinneho za brankou a domácí už v pěti jdou do dvoubrankového vedení! ENVER LISIN dobře napadal rozehrávku Rinneho za jeho brankou a finský gólman zazmatkoval a špatně rozehrál, LISIN sebral puk a zasunul do prázdné klece. Rinne se po puku natahoval marně. Bez asistence.

31:50
    Špatná přihrávka a hráči Minsku se sami připravují o útočné pásmo.

31:05
    Obrovský tlak Minsku končí strkanicí před brankou Ahonena a sudí přerušují hru, vhazovat se bude opět před brankou Magnitogorsku.

30:09
    Minsk si zahraje téměř dvou minutovou přesilovku pět na tři, protože je vyloučen další hráč domácích Chabarov (MET) za podražení.

30:00
    Enver Lisin (MET) je vyloučen na dvě minuty za hákování a Minsk si zahraje další přesilovku.

28:29
    Cal O´Reilly dobře našel před brankou Rinneho Kosova, který se dostal do zakončení, ale trefil přesně do chráničů přesunujícího se Rinneho.

27:16
    Druhá třetina zatím velmi podobná té první. Magnitogorsk drží puk a snaží se přejít přes modrou čáru do útočného pásma, ale Minsk tuto hranici perfektně brání a nahazované kotouče do pásma ve většině případech odvrací úspěšně pryč.

26:05
    Kuljomin se po levé straně dostal ke střele zápěstím, kterou Rinne jen tak tak ramenem vyrazil před sebe, ale zákrokem si vůbec nebyl jist, Kuljomin se k dorážce přes obránce Minsku nedostal.

24:38
    Obě mužstva v plném počtu v době, kdy Cal O´Reilly zkoušel stínit před Rinnem a po nahození na branku ještě bekhendem dorážet, ale hostující brankář situaci vyřešil přikrytím puku pod svou lapačkou.

23:46
    Domácí v plném počtu a zkusí něco vymyslet na Minsk ve zkrácené početní výhodě.

22:36
    Prvně v utkání se vylučuje i na straně Minsku. Evander Kane (MIN) dostává dvě minuty za podražení. Následuje hra čtyři na čtyři po dobu jednasedmdesáti vteřin, poté přijde na řadu zkrácená přesilovka pro domácí.

21:47
    Opět se vylučuje na straně domácích. Jevgenij Malkin (MET) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:30

21:19
    Domácí opět vyhazují a hostům už z přesilovky moc nezbývá.

20:59
    Puk za brankou Rinneho a poslední půl minuta přesilovky Dinama.

20:42
    Minsk se ihned usídlil před brankou Ahonena a po rychlých výměnách puku se dostal ke střele Murphy, který tvrdě vypálil, ale Ahonen chytá.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 9 - 5
    Vyloučení: 2 - 0
    Vyhraná buly: 9 - 11
    Nejvytíženější hráč domácích: Sergej Gončar (6:59)
    Nejvytíženější hráč hostů: Pavel Chernook (7:57)

Po první třetině vedou domácí 1:0. Magnitogorsk byl po čas první dvacetiminutovky lepším týmem a tedy po zásluze vede. Minsk se dostával do šancí jen sporadicky a mimo břevno po střele Pavelskiho si vážnější šanci nevytvořili. Na začátku druhé třetiny budou hrát hosté ještě minutu a půl přesilovku pět na čtyři, protože za vysokou hůl pyká na trestné lavici Lisin. Druhá perioda začne přibližně ve 14:51.

20:00

19:30
    Za vysokou hůl je v závěru třetiny vyloučen Enver Lisin (MET) na dvě minuty.

17:53
    Domácí jdou do vedení po chybě Rinneho za bránou. O´Reilly za brankou získal puk a pokusil se ihned zpoza brány zasunout puk kolem tyče, ale Rinne se stihl vrátit a mezírku zacelit jenomže puk se odrazil k SERGEJOVI MOZJAKINOVI, který doklepl puk do brány. Asistence: Cal O´Reilly.

16:09
    Hraje se svižně bez přerušení, ale s minimem šancí na obou stranách.

14:38
    Minsk dobře napadal rozehrávku Magnitogorsku a domácí měli problémy s rozehrávkou.

13:44
    Kuljomin dostal namazáno před Rinneho a ihned pálil, ale brankář Minsku včas zaklapl své betony a šanci zlikvidoval.

13:05
    Minsk měl nyní pár střeleckých pokusů, ale Ahonen v bráně vše pochytil.

11:12
    Magnitogorsk stále tlačí na defenzívu Minsku, ale stále tomu chybí branková šance.

09:12
    Minsk pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

08:53
    Magnitogorsk je zatím jasně lepší, ale nedaří se jim dostat do vyložené šance.

07:44
    Magnitogorsk výborně napadá a Minsku se nedaří dostat se z pásma.

06:44
    Magnitogorsk přežil oslabení bez úhony a je v plném počtu.

06:23
    Ale hosté se nedostali ani ke střele a puk opět letí k jejich brance.

06:05
    Až nyní Minsk drží útočné pásmo.

05:38
    Minsku se nedaří usadit se před Ahonenem a Magnitogorsk opět vyhazuje puk.

05:15
    Domácí vyhazují puk a jdou střídat.

04:44
    Máme tady první vyloučení a Minsk si zahraje přesilovou hru. Birjukov (MET) dostává dvě minuty za držení.

03:36
    Z protiútoku dostal Kuljomin puk před Rinneho, ale zakončený měl těžké a navíc byl obtěžován bránícím hráče, který jej ke střele nepustil.

03:26
    První střela Minsku šla z hole Pavelskiho na horní tyč Ahonenovy brány!

02:50
    Potehin objel branku Rinneho a zkoušel zakončit z otočky, ale klec Minsku netrefil.

01:58
    Puk stále ovládá domácí mužstvo, ale přes dobře bránící Minsk, který dobře drží svou modrou čáru, se jim nedaří propracovat před bránu.

00:59
    Magnitogorsk v útočném snažení, ale jejich postup je zastaven pro postavení mimo hru.

00:28
    První ránu na Rinneho vyslal Antipin, ale finský brankář s jeho střelou neměl větší problém a vyrazil ji.

00:01

Jen co dozní hymny, utkání začne.

Hráči obou týmů nastupují na led a za několik okamžiků utkání začne.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen - Antipin, Birjukov, Chabarov, Gončar, Bondarev, Mišarin, Bernatsky, Kosov - Lisin, Malkin, Kuljomin - Zuccarelo, O´Reilly, Mozjakin - Grigorenko, Hodgman, Zdunov - Yakubov, Kazionov, Potehin.

HC Dinamo Minsk: Rinne - Karalahti, Niskala, Denisov, Krajíček, Murphy, Chernook, Nogachyov - Platt, Stapleton, Pavelski - Laine, Stas, Irgl - Kitarov, Meleshko, Mikhaylov - Kulakov, Kane, Pivko.

Rozhodčí: Naumov, Gusev - Kalinkin, Kapustin.

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra Magnitogorsku: 1.45
    Remíza po 60-ti minutách: 4.6
    Výhra Dinama Minsk: 4.9

(zdroj: tipsport.cz)

Klub z hlavního města Běloruska si po dvaceti utkáních drží osmnáctou pozici s pětadvaceti body. V týmu hostů se objevuje hned několik českých zástupců. V obraně třetí nejproduktivnější Lukáš Krajíček (1+1), který je za prvním Cory Murphym (1+10) a druhým Janne Niskalou (1+3). V útoku se objevují další Češi. Za prvním nejproduktivnějším Timem Stapletonem (10+7), druhým Teemu Lainem (9+3) a třetím Geoffem Plattem (6+6) se nachází Zbyněk Irgl (3+6). Posledním českým vyslancem je Libor Pivko (1+1). Jednou z hlavní zbraní týmu je v bráně hvězdný Pekka Rinne, který drží průměr 2,36 branek na zápas. Minsk do zápasu vstupuje jako outsider a proti Magnitogorsku je nečeká nic lehkého, ale v hokeji není nic nemožného.

Domácí hokejisté jsou po devatenácti utkáních v tabulce na celkovém šestém místě se ztrátou čtyř bodů na první Dynamo Moskva, které má ovšem zápas k dobru. Magnitogorsk přes výluku posilnil Jevgenij Malkin, který je bezesporu jednou z největších hokejových hvězd světa a to potvrzuje i zde. Po patnácti utkáních má na svém kontě 22 bodů (7+15). Bodování domácích vede Sergej Mozjakin se čtyřiadvaceti body (10+14). Dobře si vede také Justin Hodgman (6+8), Cal O´Reilly (1+12) nebo Enver Lisin (7+3). V obraně je velkou zbraní Magnitogorsku zkušený Sergej Gončar (1+9), ale také Viktor Antipin (3+1). V bráně Matallurg spoléhá hlavně na Ari Ahonena, který drží průměr 1,63 branky na zápas.

V dalším kole evropské soutěže KHL, která díky výluce v NHL je nyní tou nejprestižnější na světě, co se týče hokeje samozřejmě, se proti sobě postaví domácí Metallurg Magnitogorsk a běloruské Dinamo Minsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 18. Mozjakin (O´Reilly), 33. Lisin, 36. Kazionov (Hodgman, Zuccarello), 39. Hodgman, 44. Hodgman (Gončar, Malkin), 45. Zdunov (Mišarin, Yakubov), 60. Zuccarelo (Hodgman) - 33. Kulakov (Pivko), 49. Kane

Rozhodčí: Naumov, Gusev - Kalinkin, Kapustin