Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Atlant Mytišči
Pondělí 29.10.2012, 16:00 • TatNeft Arena • KHL

V poslední třetině už dali branku pouze domácí, kteří hned z kraje využili svého tlaku. Trefil se Zaripov a dal tak konečnou podobu výsledku 3:1.
    Hosté Atlantu měli spoustu brankových příležitostí, ale žádnou se jim nepodařilo vsítit. Nakonec I po dlouhém vyloučení domácího Chomockijeva se Kazaň ubránila a udržela tři cenné body na svém stadionu. Děkujeme za pozornost!
    Celkový počet střel: 34/32.
    Vyhraná vhazování: 36/17. (18:38:44)

60:00

59:51
    A velká šance hostujícího Kablukova a po něm Ozolinše, Barulin už vítězství pohlídá.

59:42
    Atlant v útoku.

Za držení vyloučen domácí Kornějev.

59:21
    Atlant v útoku. A vykoledoval si ještě vyloučení.

59:11
    Domácí už jen brání náskok.

58:15
    Lahti hned z trestné lavice s Morozovem topili hostující obraně ta vydržela.

57:55

57:16
    Na druhou stranu unikal Obuchov, ale jeho pokus byl rychle zblokován, přesto měl Davydov s jeho zakončením co dělat.

56:58
    Žerděv s Engvistem kombinovali a Ozolinš zakončoval, barulin vyráží.

56:08
    Hrají znovu hosté svoji přesilovou hru ve třetině Kazaně. Kapanen však vyvezl puk, ale ne daleko.

56:00
    Petrov vyhazuje.

55:32
    Znovu se nastěhovali do pásma domácích hráči Atlantu, od modré střílel prudkou ránu Kornějev. Barulin chytá.

55:01
    Domácí Kazaň vyhazuje.

54:34
    Žerděv v opět v dobré možnosti, nedal.

54:24
    Další rána od modré Kosmačova a před brankou hodně nepříjemně pro domácí dorážel Majorov. Barulin stále drží.

54:58
    Nakonec zakončoval Engkvist, který však trefil jen Barulina.

53:44
    Stále Žerděv zkouší najít vhodnou možnost.

53:27
    Atlant se usadil ve třetině Kazaně.

52:55
    A Chomockij dostává trest do konce utkání a pět minut za útok na hlavu. Trest odsedí Lahti.

52:50
    Ignatuškin je odvážen na střídačku.

52:50
    Hodně nevybíravě trefil domácí Chomockij Ignatuškina loktem do hlavy. Ten leží na ledě. A je tam chlumec hráčů. Které se rozhodčí snaží od sebe oddělit.

52:37
    Domácí už jen pozorně brání. Atlant je ten kdo musí hrát.

51:41
    Ten ho zatím ubránil.

51:31
    Hostující Michnov se opět snažil prosadit. Vyvolal velký rozruch na brankovišti Barulina.

50:40
    Atlant nyní postrašil prudkou ránou Barulina.

50:23
    Zakončoval Nikulin a po něm Zaripov, znovu hostující brankář pod palbou domácích ostrostřelců.

50:11
    Domácí v tlaku.

49:45
    Ovšem Kapanen nezachytil přihrávku, zakázané uvolnění.

49:38
    Kazaň zakládá další útok.

49:17
    Andersson se pokoušel překvapit z větší dálky Barulina, který vyráží do rohu.

49:06

48:62
    Oba týmy v plném počtu.

47:50
    Hraje se čtyři na čtyři.

46:52
    Také hostující hráč je vyloučen. Menší trest dostává Frogren.

46:52
    Vyloučení na domácí straně. Menší trest dosvává Kapanen za hrubost.

46:52
    Kazaň vstřelila branku!
    První střelu vyslal Kapanen a po něm Morozov až nakonec se prosadil DANIS ZARIPOV z dorážky. Prostřelil už rozhozeného Davydova kousek od pravého kruhu. Bez asistence.

46:35
    Domácí jdou do útoku.

46:25

45:51
    Kteří zavřeli svého soupeře v jeho pásma. Ale Ozolinš to v brankovišti přehnal a rozhodčí je vyhání do středního pásma.

45:48
    Ovšem opět hosté.

45:20
    Ani Žerděv s Michnovem to nezměnili.

45:02
    Atlantu se nedaří usadit ve třetině soupeře.

44:25
    Ale Nikulin si v útočné třetině počíná zbytečným faulem, dostává dvě minuty za držení.

44:15
    Kazaň v útočném pásmu.

43:27
    Morozov však proklouz, ale puk sebral Frogren, který jej předložil Michnovi. Ten prověřil pozornost Barulina.

42:54
    Hrají znovu domácí, kteří však mají velké problémy přejít střední pásmo.

42:45
    Zakončoval Nikulin.

42:07
    Atlant nyní špatně rozehrál hrají hráči Kazaně.

41:40
    Domácí hráči Kazaně vyhazují.

41:33
    Ale další možnost Engkvista a opět Michnova, Barulin čaruje před svojí svatyní.

41:27
    Na druhé straně se snažil zakončin Michnov.

40:37
    Morozov se hned v úvodu dostal do slibné střelecké pozice, ale nakonec zakončil až z úhlu. I tak střela na Davydova byla hodně nebezpečná.

40:01

Prostřední část byla jasně v režii domácího celku, který se v 23. minutě dostal zaslouženě do vedení díky Zaripovovi. Především jeho útočná formace dělala hostům velké problémy a ti mohli děkovat jen pohotovým zákrokům svého brankáře Davydova, který tak pustil už jen pokus ve 34. minutě Golubova.
    Devět vteřin před druhou sirénou snížil však za pomoci zarputilosti Kablukov, který procpal puk za brankovou čáru. Stav po druhé části 2:1.
    Celkový počet střel po druhé třetině: 25/17.
    Vhazování: 24/9
    Další třetina začne zhruba v 17:39.

40:00

39:51
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Hlavní arbitr nakonec branku uznává, z levého kruhu vystřelil NIKOLAJ ŽERDĚV a Kablukov zavezl kotouč do brankoviště při kontaktu s jedním z obráncu Kazaně a puk po těli hráčů i podraženého Barulina zapadl za brankovou čáru, než jej stačil domácí brankář přikrýt lapačkou. Asistence: Ilja Kablukov.

39:48
    Na druhé straně Kablukov dostal puk za brankovou čáru. Rozhodčí jde k videu.

39:38
    Který měl velkou možnost. Nedal.

39:26
    Ale už hrají domácí, když jejich přihrávku sbírá Golubov.

39:09

37:59
    Zakázané uvolnění domácích.

37:08
    Žerděv měl větší možnost ke vstřelení branky také Barulin podržel své spoluhráče.

36:47
    Stále však zůstávají hosté v útoku, ale od mantinelu se nikam nedostali.

36:14
    Po delší době v útoku Ozolinš, který jen zavezl puk do třetiny domácích.

35:56
    Který hodně nebezpečně prověřil Davydova. V této časti má Kazaň velký tlak.

35:45
    Ale nedošel daleko puk bere Lahti.

35:35
    Atlant po delší době zakládá vlastní akci.

35:20
    Hosté vyhazují.

34:52
    Opět v obrovské šanci domácí Pesonen, Atlant se jen brání.

33:49
    Zaripov našel před brankou úplně volného DENISE GOLUBOVA na přední tyči a ten razantě změnil směr letícího puku, který zapadl za záda Davydova, ten už nestačil reagovat. Asistence: Vadim Chomockij, Danis Zaripov.

33:30
    Zaripov však vybojoval puk za brankou a Kapanen střílí, opět Zaripov velký tlak domácího mužstva.

33:08
    Hrají opět domácí, kteří jen nahazují puk do třetiny Mitišči.

32:45
    Davydov drží své spoluhráče.

32:29
    Ve velké šanci Petrov a po něm Kapanev.

32:03
    Domácí nastěhováni před brankou Davydova.

31:23
    Ale Michnov neprostřelil Barulina z pravého kruhu.

31:07
    Další útok hostů, přes volné střední pásmo.

30:49
    Kazaň však také hodně pozorně brání střední pásmo. Nyní přes něj neprošel Majorov.

29:34
    Hostující Nurislamov jim však už ve středním pásmu bere puk.

29:15
    Hrají domácí.

28:51
    Na druhé straně musel zasahovat Barulin po pokusu jednoho z hráčů soupeře.

28:30
    Kazaň se dostávala do příležitosti, ale Jemelin netrefil branku.

28:15
    Nahozený puk však bere jeden z domácích.

27:55
    Útočí hosté.

27:24
    Na druhé straně se pokošel dostal do zakončení Lemťjugov.

27:10
    Davydov chytá.

27:05
    Puk bere Morozov, který uniká po pravém křídle svým strážcům.

26:52
    Hra ovládla řada nepřesností.

26:10
    Vhazování ve třetině Atlantu, kdy proběhla komerční přestávka a rozhodčí si ještě nějakou situaci kontroloval na videu.

26:07
    Hrají domácí v útočné třetině. Nikulin se cpal do zakončení nakonec vypálil Kornějev, Davydov chytá.

25:35

25:09
    Velká šance hostujícího Ozolinše, který šel hodně tvrdě do brankoviště, kde měl pod sebou kotouč Barulin.

24:43
    Od modré stílel Ozolinš, ale puk vyráží do rohu Barulin.

24:26
    Stále kombinují hosté v pásmu soupeře.

23:35
    VYloučen domácí Chomockij za vysokou hůl.

22:17
    Tak přece je domácí proměnují přesilovou hru. Morozov kroužil okolo pravého kruhu tak dlouho, až si najel přesně do střelecké pozice na druhé straně DANIS ZARIPOV ke středu branky a tečovanou střelou, přihrávku právě od Morozova poprvé překonává Davydova a využívá tak početní převahu. Asistence: Alexej Morozov.

22:16
    Další pokus z hole Morozova. A další rána Nikulina.

22:05
    Morozov byl na špici kombinančí souhry. Střílel hodně nepřesně.

21:45
    Už domácí v útočné třetině.

21:23

Vyloučen právě hostující Michnov, který to přehnal s hákováním ve vlastním pásmu.

21:03
    Michnov se neprosadil ve třetině soupeře z Kazaě.

20:35
    Immonem zkoušel svoje štěstí na druhé straně, Davydov pozorný.

20:10
    Ale hned zahráli na zakázané uvolnění.

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:01

Zahajovací formace na ledě, za malou chvíli budeme pokračovat.

Úvod zápasu patřil jednoznačně Atlantu, který si připsal i několik zajímavých střeleckých pokusů na Barulina, ovšem poté začali přebírat taktovku hry domácí hráči Kazaně, kteří si vytvořili řadu brankových příležitostí, ale bylo jich málo. Snad jen Nikulin měl zřejmě největší možnost pohnout se stavem utkání. Nedal. Proto je stav po první třetině stále 0:0.

18:41
    Vyloučen domácí Obuchov za zbytečný faul v útočné třetině. Dvě minuty za hákování.

18:06
    Pesonen se dostal do sporu se jedním z hostujících obránců, rozhodčí je včas od sebe oddělili.

17:55
    Ovšem hned v zápětí střela domácího Medvěděva.

17:45
    Zaripov se však neprosadil.

17:28
    Domácí opět v útoku.

17:03
    Stále hráči z Kazaně, ale Andersson vyvezl puk pryč.

16:45
    Davydov však pozorný.

16:45
    Hodně nepříjemně zakončoval Nikulin od modré.

16:25
    Kazaň zavřela svého soupeře v jeho pásmu.

16:04
    Vyloučen hostující Kolcov za vysokou hůl.

15:09
    Jemelin hned razantně ukončil protiútok Atlantu, na mantinel narazil Lemťjugova.

14:25
    Kterou zakončoval do připraveného Davydova Kapanen.

14:00
    Kazaň zakládá další útočnou akci.

13:04
    Dnešní zápas se hraje hodně čistě. Zatím proběhlo pouze jedno vyloučení.

11:30
    Komerční přestávka.

11:21
    Nyní útočí Lingren, ale jeho pokus z kruhů kryje Barulin.

10:04
    Kazaň se stále snaží vstřelit branku, ale Atlant dobře brání.

09:24
    Další pokus o ofenzívu, si Kolcov počínal lépe, ale i skvěle zakročil Barulin.

09:10
    Který Kazaň zastavuje hned ve středním pásmu.

09:02
    Atlant zakládá další útok.

08:25
    Ve velké šanci hned po vhazování domácí Zaripov, těsně přestřelil.

08:12
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

07:42
    Který však skončil hned na modré čáře, Ozolinš bere puk.

07:23

06:57
    Další pokus domácího Petrova tlak domácí Kazaně narůstá.

06:35
    Kazaň nyní převzala taktovku hry a další pokus zakončoval domácí Nikulin. Znovu dobře Davydov.

06:28

04:46
    Dobře zakončoval domácí Kapanen, který však mířil přesně do připravného Davydova.

04:50
    Kazaň je nastěhovaná na polovině Atlantu.

04:28
    Ale hostující Kosmačovos si pomohl faulem. Dostává menší trest za držení.

03:15
    Také na druhé straně Kazaň se dostávala do tlaku.

02:15
    Opět hrají hosté, po levé straně se snažil prosadit Ignatuškin, ale nic z toho nebylo.

01:23
    Hned z úvodu se dostávají hosté do tlaku.

00:45
    První pokus měl hostující Zaripov, ale Davydov chytá.

00:02
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:01

Probíhají poslední přípravy, utkání za malou chvíli začne.

Proběhne zahajovací státní hymna.

Oba týmy už vstupují na ledvou plochu.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Meděděv, Chomockij, Jemelin, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Bodrov, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Golubov, Lahti, Skačkov.

Atlant Mytišči: Davydov (Kudobin) - Kosmačov, Ozolinš, Nurislamov, Frogren, Batyršin, Rukavišnikov - Ignatuškin, Andersson, Žerděv - Michnov, Engkvist, Gluchov - Lemťjugov, Majorov, Lindgren - Kablukov, Kolcov, Ševčenko - Točickij.

Rozhodčí: Ravodin, Ronn - Palej, Golovljov.

Na začátku nového týdne nabídne KHL také zápas mezi domácí Kazaní a Atlantem Mytišči, které spolu svedou boj o důležité hokejové body. Kazani jde o udržení se kontaktu se špičkou ve Východní konferenci a Atlant stále více dostává do boje o poslední příčku zaručující postup do vyřazovacích bojů v Západní konferenci. Obě mužstva se v Kontinentální hokejové lize střetli osmkrát, když je bilance mezi těmito týmy vyrovnaná 4-4. Sledujte s námi tento hokejový zápas, který přinese spousty zajímavých hokejových zážitků. Začínáme v 16:00 hodin.

AK BARS KAZAŇ:
    Domácí celek se drží na čtvrté pozici Východní konference se ziskem 37 bodů a se ztrátou na první Čeljabinsk pouze tří bodů. Kazaň uzavírá top čtyřku, která už se vzdaluje svým pronásledovatelům, ovšem ten odstup má hodnotu pouze plného vítězství v zápase. Bars měla vynikající vstup do soutěže z deseti utkání získala 22 bodů a měla našlápnuto k velmi úspěšné sezóně v základní části, ovšem poté přišli čtyři zápasy se silnými soupeři, prvně desáté kolo doma s Dynamem (2:3náj.) a poté trojlístek Petrohrad (5:2), opět Dynamo Moskva (2:0) a Ufa (3:4náj.), kdy získala pouze bod. Ale po tomto ponaučení se silnými týmy už Kazaň opět shromažďovala důležité body bez prodlení. Minulou neděli započala její cesta po kluzištích soupeřů: Novosibirsk (3:1), kdy naposled prohrála, Novokuzněck (1:2) a konečně duel s Chabarovskem ve čtvrtek (2:3náj.).

V brance sídlí ve většině zápasů oporo mužstva a čtvrtý nejlepší brankář v hodnocení obdržení branky na utkání Konstantin Barulin (93,7% úspěšnosti a 1,95 inkasovaného gólu na zápas). Obranu řídí hlavně Jevgenij Medvěděv (3+7), který se drží v kontaktu v hodnocení plusových a minusových bodů s oporami Čeljebinsku. Také Ilja Nikulit (3+6) drží prapor bodování obránců hodně vysoko.
    Ofenzivní stránka týmu je značně vyrovnaná. Valerij Bělov se může spoléhat na všechny své útočníky, protože nikdo příliš v týmové produktivitě nevyčnívá. Nejlépe jsou na tom Alexej Morozov (5+8) a Alexej Těreščenko (3+10).

ATLANT MYTIŠČI:
    Boje o osmičku v Západní konferenci jsou v plném proudu a všechny plusové body se značně počítají a hodí. Atlant přijíždí na led Kazaně se hlavně výsledkově zvednout z prohlubující se krize. Vstup do letošního ročníku byl pro hráče Mytišči velmi zdařilí z úvodních deseti zápasů vydolovali parádních dvacet bodů, to je téměř stejně jako její soupeř z Kazaně v jejím začátku, ovšem pak dokázali svěřenci kouče Alexadra Smirňova vyhrát už jen před třemi týdny s Jugrou (4:2). Od té doby stále čekají na vítězství, která už trvá sedm utkání. Naposled uhráli alespoň bod v sobotu v Nižněkamsku (6:5prodl.).

V hostujícím brankovišti dostává především přednost Anton Kudobin (91,1%, 2,95 branky na zápas). Obrana je hodně průměrná s minusovými body na ledě při obdržené brance. Pouze Ivan Višněvskij (2+3) je na nule. Ofenzivu vede hlavně Nikolaj Žerděv, který si připsal již šest branek a třináct asistencí a suveréně vede týmovou produktivitu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 23. Zaripov (Morozov), 34. Golubov (Chomockij, Zaripov), 47. Zaripov - 40. Žerděv (Kablukov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Meděděv, Chomockij, Jemelin, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Bodrov, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Golubov, Lahti, Skačkov.

Rozhodčí: Ravodin, Ronn - Palej, Golovljov