Vítkovice – Litvínov 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:4 (po s.n.) | Pardubice – Kladno 6:9 (kon.)
Chomutov – Třinec 5:3 (kon.) | Sparta – Motor ČB 5:4 (po pr.) | Liberec – Plzeň 1:8 (kon.)
HC Sparta Praha
5:4 (3:0, 0:1, 1:3 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 02.11.2012, 18:30 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Sparťané poráží České Budějovice v prodloužení, díky brance kapitána Michala Broše. Všechna čest hostům, kteří ani za stavu 0:3 nesložili zbraně a vybojovali alespoň bod. Vyjma první třetiny vyrovnané utkání tak končí v prodloužení, pomyslná remíza je zřejmě spravedlivá. Pro dnešek vše a příště na shledanou. (21:20:56)

63:48
    Sparta právě vstřelila branku!

Sparťané rozhodují v přesilovce, kapitán domácích MICHAL BROŠ doráží u pravé tyče ránu Mojžíše a puk končí za čárou! Asistence: Mojžíš.

63:17
    Tenkrátovi je odpískáno držení puku.

62:53
    Pro zbytek utkání to může mít zásadní vliv, Sparta dohraje 2:07 minuty z prodloužení v přesile, elitní borec z NHL navíc nebude k dispozici pro případné nájezdy.

62:53
    Tak nakonec změna, Hanzal vyloučen na pět minut plus do konce utkání za útok do oblasti hlavy a krku.

62:53
    Hra je přerušená po extra tvrdém zákroku na Radka Philippa, sudí k překvapení všech v hale nevylučuje. Hráč po pomoci spoluhráčů opouští kluziště.

62:11
    Branku míjí i útočící Dej.

62:01
    Střelou tahem z mezikruží zkouší své štěstí i Hlinka, trefuje ale připraveného Kantora!

61:40
    K ráně z voleje od modré čáry se uchýlil Hovorka, branku ale netrefuje.

61:01
    Hosté mohli rozhodnout v úniku, po zásahu jednoho z beků se ale akce nedaří a nakonec sudí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

60:29
    Tenkrát se rozjel přes celé kluziště, svůj únik zakončil střelou z mezikruží těsně nad!

60:01

Následuje tříminutová pauza, rozhodne se v prodloužení. Kdo bude dnes šťastnějším?

Zásahy brankářů:

Kantor: 3
    Schwarz: 13

60:00

59:00
    Minuta do konce třetí části, hraje se nyní již hodně opatrně.

57:06
    Schwarz krotí neposedný kotouč, bude se vhazovat.

56:10
    Teď ale domácí obrana nabídla obrovskou šanci pro Květoně, ten ale z bezprostřední blízkosti trefuje masku Schwarze!

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 8. Rachůnek (Bahenský, Foster), 15. Tenkrát (Broš, Sičák), 17. Tenkrát (Hovorka, Forman), 49. Tenkrát (Hovorka, Broš), 64. Broš (Mojžíš) - 27. Ference (Kotalík), 44. Dej (Mertl, Jank), 44. Hanzal (Michálek, Prospal), 54. Michálek (Ference)

HC Sparta Praha: Schwarz - Vallin, Sičák, Hořava, Kočí, Gawryletz, Mojžíš, Philipp - Hovorka, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, Hlinka, Pacovský - Jánský, Foster, T. Rachůnek - Bahenský, Přibyl, Forman.
    Banes Motor České Budějovice: Kantor - Ptáček, Kolarz, Frühauf, Ference, Vydarený, Jank, Vráblík - Suja, Hanzal, Kotalík, Kohn, Prospal, Šimánek, Dej, Rousek, Podlešák, Květoň, Michálek, Mertl, Knotek.

Rozhodčí: Homola, Hradil - Lhotský, Ondráček

Diváci: 5 998