Mladá Boleslav – Třinec 3:0 (kon.) | Teplice – Domažlice 2:1 (kon.) | Slovácko – Třebíč 2:0 (kon.)
Olomouc – Dukla Praha 2:2 (kon.)
FK Teplice
2:1 (2:0)
TJ Jiskra Domažlice
Středa 28.11.2012, 17:00 • Na Stínadlech, Teplice • Pohár FAČR

Teplice po výhře 2:1 postupují do jarního čtvrtfinále Poháru České pošty. Za postupem domácí nakročili už v prvním poločase zásluhou dvou branek Štěpána Vachouška. Ve druhé půli měli žlutomodří také dostatek šancí, ale v závěru polevili. Proto v 88. minutě mohl skórovat hostující Petr Došlý. (18:54:13)

90+2
    Lipotovský (DOM) sejmul na polovině hřiště Jindráčka a vyfasoval žlutou kartu.

90
    Sudí Orel nastavil dvě minuty.

90
    Hráči Teplic už v závěru nebyli v defenzivě příliš důrazní, proto přišel zasloužený gól Domažlic, které hrají od 75. minuty nepřetržitě s míčem na kopačkách na útočné polovině.

88
    Domažlice právě vstřelily branku!
    Po několika šancích Domažlic se hosté přece jen prosazují. PETR DOŠLÝ napřáhl ke střele ve vápně a zavěsil míč přímo pod břevno!

87
    Následně Došlý našel přihrávkou Lipotovského, který jen o centimetry minul bránu!

86
    A po rohu Domažlic musel zasahovat gólman Slavík, který vytáhl hlavičku Došlého!

85
    Domažlice se nadechují k závěrečnému tlaku. Nyní střílel Bauer, nakoec z toho bude roh.

81
    Žlutou kartu dostal Vachoušek (TEP).

81
    Nadějný útok Domažlic zastavil ofsajd.

79
    Domažlice v závěru utkání vystřídaly. Přišel Mandous, dohrál Pyrka.

77
    Domažlický Dvořák pálil z otočky, jeho střela se ale mezi tyče nevešla.

76
    Hostující Bláha zblízka přestřelil bránu! Po hodně dlouhé době šance Domažlic.

75
    Domažlický Dvořák svou bojovností vydoloval aut v blízkosti rohového praporku Teplic.

72
    Domažlice střídají, hřiště opustil Petráček, zahraje si Bláha.

70
    Vůch posílal míč do vápna, který hosté zblokovali na roh.

67
    Teplice naposledy vystřídaly. Jursu nahradil Čajič.

66
    Podaný si vytvořil místo ve vápně a hledal volného Keriče, ten na míč nedosáhl, přitom mohl doklepávat do prázdné brány!

65
    Po hodně dlouhé době Domažlice vystřelily na bránu. Pokus Petráčka ale mířil hodně vedle.

63
    Nyní centroval domácí Jindráček, ale míč místo do vápna poslal do dvacáté řady severní tribuny.

61
    Vzápětí Krátkého centr málem skončil gólem, brankář Houdek míč vyškrábl nad branku a ještě narazil hlavou do tyčky, takže po zákroku zůstal ležet na trávníku.

60
    Teplický Egon Vůch si našel místo pro zakončení a z hranice vápna pálil jen těsně nad břevno!

57
    Domažlice poprvé střídají. Hřiště opustil Halili, zahraje si Došlý.

54
    Z rohu domácí ale nic nevytěžili, nyní se hraje na polovině hřiště.

53
    Vachouškovu ránu vyškrábl Houdek nad břevno. Následovat bude rohový kop!

50
    Utkání podle oficiálních informací sleduje 1490 diváků.

48
    Petráček (DOM) za svůj faul vyfasoval žlutou kartu.

46
    ...a rovněž přišel na trávník Podaný místo Chovance.

46
    Teplický kouč Ščasný provedl do druhé půle dvě změny v sestavě. Nejprve dohrál Jarolím, kterého nahradil Kerič...

46

Domažlice v úvodních minutách byly velmi aktivní, ale po vedoucí brance Teplic z kopačky Vachouška převzaly otěže zápasu Teplice, které kontrolují vývoj zápasu. Navíc ve 35. minutě znovu Vachoušek navýšil vedení domácích.

45
    Po rohu se k odraženému míči dostal domácí Jursa a z otočky pálil velmi nepřesně. Přestřelil i tribunu a míč po jeho ráně skončil někde na silnici za stadionem.

43
    Hostující Strejc nabíhal do ofsajdu, nadějný útok Domažlic je tak zastaven.

40
    Nadějný brejk Teplic zabrzdila nepřesná přihrávka Vachouška.

39
    Teplice nadále drží míč a soupeři nenabízejí žádnou šanci k ohrožení jejich branky.

35
    Teplice právě vstřelily branku!
    ŠTĚPÁN VACHOUŠEK se prokličkoval mezi domažlickými obránci a pak v klidu šajtlí zametl míč do sítě. Defenziva Domažlic byla nyní velmi nedůsledná, když ji vyšachoval jediný hráč soupeře.

33
    Růžička (DOM) nedovoleně atakoval u poloviny hřiště Jindráčka a za svůj zákrok inkasoval žlutou kartu.

31
    Průnik Vůcha naopak ubránili hosté za cenu odkopu míče do zámezí.

29
    Trestný kop hostujícího Mužíka tepličtí obránci odvrátili do bezpečí.

28
    Chovanec (TEP) dostal žlutou kartu za faul na Petráčka.

28
    Hra se uklidnila, domácí jsou sice aktivnější, ale do útoku se příliš nehrnou.

24
    Jindráček vybojoval další roh pro Teplice, v posledních minutách mají domácí už jasně navrch.

22
    Domácí Krátký poslal pasem do šance Jursu, ten střílel z otočky pouze do blokujícího obránce.

20
    Chovanec našel ve vápně volného Jindráčka, jenže ten z jasné pozice vůbec netrefil míč!

19
    Znovu Mužík se tentokrát prodíral do vápna Teplic, zastavil ho však bezchybný Rosa.

18
    Kapitán Domažlic Mužík posílal do vápna Teplic nákop po exekuci trestného kopu, nakonec trefil ale pouze zeď.

16
    Po rohu Teplic hlavičkoval Vachoušek nad branku Domažlic.

13
    Úvodní aktivita Domažlic zeslábla, naopak Teplice častěji drží míč a kontrolují hru.

10
    Domácí Jursa rozehrával útok Teplic, ale nastřelil jen sudího.

7
    Krátký se prokombinoval do vápna Domažlic a pálil do tyče. Odražený míč získal ŠTĚPÁN VACHOUŠEK, který ho uklidil za bezmocného brankáře Houdka.

5
    Obrovská šance Domažlic hned v úvodu zápasu! Petráček dostal přihrávku za obranu, obstřelil Slavíka a jen díky zákroku stopera Rosy před brankovou čárou, neskončil míč v síti!

4
    Západočeši hrají velmi aktivně, v každé možné chvíli běží do útoku a současně napadají rozehrávku Teplic.

2
    Domažlice hned při prvním svém útoky mířily na branku Teplic, Pyrka ale před vápnem ztroskotal na Rosovi.

1

Pro diváky dnes zůstala otevřena pouze hlavní tribuna, která se celkem slušně zaplnila. Panuje vzhledem k závěru listopadu velmi solidní fotbalové počasí, naměříně 8°C, perfektně je připraven i trávník.

FK Teplice: Slavík - Vondrášek, Lüftner, Rosa, Chovanec - Krátký, Jursa, Jarolím, Vůch - Vachoušek, Jindráček.

Jiskra Domažlice: Houdek - Strejc, Růžička, Bauer, Mužík, Dvořák, Malý, Petráček, Lipotovský, Pyrka, Halili.

Rozhodčí: Orel - Pilný, Hock.

Na teplických Stínadlech se dnes odehraje osmifinálová odveta Poháru České pošty mezi domácími Teplicemi a Jiskrou Domažlice.

Severočeši v úvodním utkání osmifinále zvítězili 2:0 po brankách Adina Mahmutoviče a jsou tak velmi blízko k postupu do čtvrtfinále. Muselo by se stát velké překvapení, aby Domažlice zdramatizovaly postupovou matematiku. Západočeši by potřebovali v Teplicích vyhrát o tři góly, pokud žlutomodří vstřelí branku, sníží šance soupeře na postup na minimum.

Teplice o víkendu porazily v posledním podzimním kole Gambrinus ligy po kvalitním výkonu Zbrojovku Brno 2:0 a přezimují tak na 14. místě prvoligové tabulky.

Naopak Domažlice jsou účastníkem ČFL a ve třetí lize se nacházejí na 5. místě. V minulém kole ČFL remizovaly doma s Chomutovem 2:2, poté co smazaly v závěru dvougólové vedení soupeře.

Vstup na utkání mají diváci zdarma. Lze předpokládat, že domácí nastoupí v kombinované sestavě a tradiční opory do střetnutí nezasáhnou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.