Barcelona – Alavés 3:1 (kon.) | Espanyol – Sevilla 0:3 (kon.)
Středa 28.11.2012, 21:30 • Cornella - El Prat • Španělský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Češi na hřišti
    V kádru obou týmů nepůsobí žádný český hráč.

Sevilla FC
    Hosté vstupují do dnešní odvety s již zmíněným náskokem z prvního utkání, které vyhráli 3:1 a vzhledem k problémům Espanyolu v ligové soutěží se dá očekávat, že domácí se budou více soustředit na nadcházející ligové utkání, než na Copa del Rey. Navíc, musejí-li stahovat ztrátu z prvního utkání. Sevilla si tak zřejmě na Estadi Cornella-El Prat jede pro postup do další fáze španělského poháru. Ale pozor, že i Sevilla dokáže prohrát vyšším rozdílem, dokazuje nedělní ligové kolo, v němž prohrála na hřišti Atlética 0:4! Narozdíl od Espanyolu, nemusí mít Sevilla upřenou pozornost na existenční ligové souboje, proto se může na dnešní pohárové utkání maximálně soustředit.

Espanyol Barcelona
    Espanyol bude v dnešním odvetném utkání stahovat ztrátu z prvního zápasu, který se hrál 1. listopadu a v němž zvítězila Sevilla 3:1. Jedinou branku Espanyolu vsítil v 69. Christian Alfonso. Za domácí se trefili již ve 4. minutě Fazion, druhou branku vstřelil až v 83. Cala a o konečném výsledku rozhodl Negredo v 90. minutě proměněnou penaltou. Espanyol neprožívá zrovna radostné období v domácí ligové soutěži, když se po 13. odehraných kolech nachází až na samém dně Priméra Divison. Vrcholem zmaru byla poslední ligová porážka na vlastním stadionu s Getafe 0:2, po níž se vedení klubu rozhodlo ukončit spolupráci s trenérem Pochettinem i se sportovním ředitelem Ramónem Planesem. O novém kouči se zatím pouze spekuluje a padají jména jako Unai Emery či Marcelino Garcia Toral, podle nejnovějších informací je ovšem favoritem mexický stratég Javier Aguirre, který by si mohl odbýt premiéru na lavičce Espanyolu právě v dnešním pohárovém utkání.

Vítejte u dnešního on-line přenosu odvetného utkání čtvrtého kola španělského poháru Copa del Rey, ve kterém se domácí Espanyol Barcelona utká se Sevillou FC.

Espanyol Barcelona: Kiko Casilla - R. Navarro, Forlin, Herrera Moreno, Alvarez - Verdú, Javi Lopez, Mubarak - Fonte, Longo, Albin

Sevilla FC: Diego Lopez - Julian Fazio, F. Navarro, Maduro, Coke, Botía - Navas, Medel, Perotti, Rakitič - Baba Diawara

Rozhodčí: Clos Gómez - Devis, Martínez.

1

2
    První útočná akce domácích, autové vhazování z pravé strany a následný faul dává domácím dobrou standartní situaci Espanyolu z pravé strany.

2
    Ale obrana hostů odvrací a vykopávat bude gólman Diego Lopez.

3
    Raktiči vybízí Babu Diawaru, který proniká po levé straně do pokutového území, ale střela je nepřesná.

4
    Faul na polovině hostů, Sevilla může rozehrávat.

5
    Nepřesný nákop hostů, u míče je Espanyol.

6
    Ale další faul na polovině hostů znamená, že rozehrává Sevilla. Dlouhý nákop na Diawaru nepřesný, domácí gólman vykopává.

7
    Forlin přenáší hru na pravou stranu, ale míč je nepřesný a končí v autu. Vhazují hosté.

8
    Pozor, faulem zastavuje Mubarak Wakaso hostujícího Medela v blízkosti pokutového území domácích, to bude dobrá příležitost pro hosty! Wakaso zároveň dostává žlutou kartu.

9
    Ale nevydařený signál bere hostům příležitost ohrozit bránu domácích, ti mohou rozehrávat.

11
    K míči se ale dostávají hosté a kombinují na polovině domácích.

12
    Javi Lopez nedoběhl míč po přihrávce od Fonteho, ten končí na polovině v hostů v autu.

12
    Vzápětí Perotti centruje do pokutového území domácích, ale míč je zblokován na roh.

13
    Rohový kop se ale hostům vůbec nepovedl a hrozil rychlý protiútok, který však byl následně zastaven vracejícími se hráči Sevilly.

15
    Odpískaný ofsajd zastavuje útočnou akci hostů, rozehrává Espanyol.

16
    Míč stále na kopačkách domácích, následuje faul Diawary v blízkosti půlící čáry.

17
    Domácím se ale nedaří přejít přes polovinu hostů, ti se výborně brání.

18
    Míč končí až u domácího gólmana, který ale dlouhým výkopem dává míč svému protějšku. Ten také vykopává.

19
    A míč opět končí u gólmana domácích, hráči v poli si nyní příliš nezahráli.

19
    J. Navas fauluje při napadání domácí rozehrávky.

20
    Dobrý centr Verdú do šestnáctky hostů, tam ale nebyl nikdo z domácích hráčů, míč končí mimo hřiště.

21
    Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil vyloženou gólovou šanci, hraje se zatím hodně nepřesně.

23
    První velkou šanci si připisují hosté, po perfektním náběhu k šestnáctce se křiznou střelou prezentuje Diego Perotti, ale míč nakonec končí na tyči!

25
    A pozor, Javi Lopéz fauluje v pokutovém území pronikajícího Diawaru a rozhodčí nejen že ukazuje na značku pokutového kopu, ale zároveň dává Lopézovi červenou kartu!

26
    Sevilla právě vstřelila branku!

DIEGO PEROTTI ze dvou kroků posílá míč k pravé tyči, gólman Kiko Casilla jde na opačnou stranu, hosté vedou!

27
    To je těžká rána pro Espanyol, který v dnešní odvetě musí smazávat náskok soupeře z prvního utkání, které prohrál 1:3. Hrát v deseti proti Seville není jednoduché, zvlášť, když domácí musí vstřelit tři góly.

30
    Je za námi půlhodina hrací doby, zatím se mohou radovat hosté, kteří se po proměněném pokutovém kopu mohou těšit z jednobrankového vedení.

31
    První střídání v utkání, ze hry odchází Wakaso Mubarak, kterého nahrazuje Víctor Sánchez.

32
    Faul hostů, Espanyol rozehrává na půli, ale rychle o míč přichází, směrem k domácí bráně se žene Perotti, ale i on o míč přichází.

33
    Hra je nyní neurovnaná, oba týmy často ztrácí míč, sledujeme také množství faulů, bohužel, tím méně dobrých šancí.

34
    Verdú v nouzi střílí z levé strany ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, ale míč v klidu chytá gólman Diego Lopez.

35
    Diawara nezpracoval rozehrávku, autové vhazování na polovině hřiště pro Espanyol.

37
    Dobrý centr hostů na levou stranu pokutového území, obrana Espanyolu odvrací, ale stále jsou u míče hráči Sevilly. A nakonec je z toho rohový kop z pravé strany.

38
    Míč míří na zcela volného Gary Mendela, který si nádherně míč zpracoval, vypálil, ale přesně do místa, kde stojí Kiko Casilla. To byla velká šance hostů!

39
    Za nafilmovaný pád při rohovém kopu dostává žlutou kartu hostující Botía.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prního poločasu, více ze hry má jednoznačně Sevilla.

41
    Před Matou Victorem Sanchézem odkopává Navas, domácí hráč se tak nedostal k zakončení v šestnáctce hostů.

42
    Ale pozor, následně rychlý protiútok a hosté zahrávají třetí rohový kop v prvním poločase.

43
    Ale centr do šestnáctky je hodně nepovedený, domácí gólman si jde pohodlně pro míč.

44
    Tvrdý faul na polovině Sevilly, ale rozhodčí netrestá domácího hráče žlutou kartou.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

45

Do rozvrácené obrany Espanyolu proniká po pravé straně Jesús Navas, který přihrává zpět, z druhé vlny nabíhajícímu, IVANU RAKITIČOVI, který střelou z hranice pokutového kopu nedává domácímu brankáři šanci a zvyšuje vedení svého týmu na 2:0!

45+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

45+2
    Ještě rohový kop pro Espanyol, ale ten nedělá hostům žádné starosti.

Skončil první poločas, na jehož průběh měl zásadní vliv pokutový kop z 26. minuty, který proměnil Perotii a hlavně červená karta, která penaltě předcházela, pro domácího Javi Lopéze. Od té doby byli hosté o něco lepší a svou převahu nakonec zúročili druhým gólem, který si ve 45. minutě připsal na své konto Rakitič.

Pokud si domácí tým dělal, byť malé, naděje na smazání ztráty z prvního utkání, po prvním poločase je jasné, že Espanyol se s Copa Del Rey musí rozloučit a všechny síly tak napnout k záchranářským bojům v Priméra Division.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začně přibližně ve 22:32 hodin.

46

46
    Domácí do druhého poločasu již nenasazují Albina, kterého nahradil Alfonso.

47
    Hosté vstupují do druhého poločasu lépe, zahrávají další rohový kop.

48
    Kolmice za pokutové území, ke střele z voleje se dostává Medel, ale jeho střelu vyráží domácí gólman nad bránu, Sevilla bude zahrávat pátý rohový kop.

49
    I ten ale obrana Espanyolu odvrací.

49

Hosté ale v tlaku nepovolili, domácí nechali vyniknout PAPA BABACARA DIAWARU, který vystřihl efektní nůžky z místa pokutového kopu a míč proletěl gólmanovi Espanyolu mezi nohama. Pěkný fotbalový moment.

50
    Domácí se snaží o kombinaci, v dnešním utkání se jim ale nic nedaří.

51
    Hráči Espanyolu si nepřihrají a když už se o přihrávku pokusí, ta je zpravidla nepřesná. Je patrné, že druhý barcelonský tým je v hluboké krizi.

52
    Sevilla zakládá kombinaci.

53
    Míč však končí na kopačkách domácích hráčů, kteří o něj ale vzápětí přichází a je z toho další šance pro hosty. Medelova střela z hranice pokutového území ale končí hodně mimo.

54
    Nepovedený centr z pravé strany dává míč hostům.

55
    Hosté připravují střídání.

56
    Hráčům Espanyolu se již nechce moc běhat, hráči Sevilly si na své polovině doslova vychutnávají malé "bago".

56
    Avizované střídání je tady, ze hřiště odchází Ivan Rakitič, místo něho nastupuje Geoffrey Kondogbia.

58
    Centr Perottiho z levé strany, ale Diawara je dobře pokrytý.

59
    Přihrávky domácích směřují zpravidla "na nikoho", jediný hráč nabízející se na hrotu je Fonte, který ale v přesile obránců míč často ztrácí.

60
    Další střídání v dresu Sevilly, odchází Diego Perotti, kterého nahradil Javi Hervás.

61
    Fantastický zákrok vytáhl nyní domácí gólman Kiko Casilla, který se tváří v tvář ocitl nabíhajícímu Diawaremu!

62
    Jaký rozdíl v pojetí domácích a Sevilly, kteří se i přesto, že vedou 3:0, hrnou do útoku ve třech, čtyřech, hráčích.

64
    Rozehrávají hosté, domácí nenapadají.

65
    U míče stále hosté, domácí působí rezignovaným dojmem.

66
    Sevilla již na polovině domácích, ti nejsou schopni je o míč připravit.

68
    Diawara ztrácí na hranici pokutového území míč a po několika desítkách vteřin se k míči dostanou i domácí.

69
    A již opět "bago" v podání Sevilly, domácí doslova "chodí" na polovině a čekají na to, co Sevilla předvede.

70
    Až po nepovedeném nákopu se k míči dostává Esanyol, bude z toho vhazování v blízkosti půlící čáry.

72
    Domácí pokračují v mdlém výkonu, hosté zahazují další příležitost po nepřesném nákopu na Diawaru.

73
    Kombinaci hostů kazí další nepřesná přihrávka, ale přesila hráčů v červených dresech opět bere domácím míč.

75
    U postranní čáry již delší dobu čeká na svou šanci domácí Crisitian Stuani, který stále čeká na přerušení hry, aby mohl vystřídat.

76
    Crisitian Stuani je dalším střídajícím hráčem v dnešním utkání. Ze hřiště odchází Fonte.

77
    A právě střídající Stuani fauluje při obranném zákroku v blízkosti středového kruhu, hosté rozehrávají.

79
    Kiko Casilla předvádí hodně nepovedený odkop, který končí v autu.

80
    Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání, v němž sledujeme jednoznačnou partii, která je "razítkem" na postupu FC Sevilla do dalšího kola Copa Del Rey.

81
    Juan Torres Cala dostává žlutou kartu za faul na hranici pokutového území na pronikajícího Verdú.

82
    Sám faulovaný Verdú zahrává, míč stáčí k pravé tyči, ale tam je připravený Diego Lopez. Ani z této šance domácí gól nedají.

84
    Hosté již hrají lehkovážně, zkoušejí různé technické "parádičky", po kterých ale často ztrácejí míč.

85
    Sevilla v útoku, Navas se poukouší protlačit míč na Diawaru do pokutového území, obrana Espanyolu ale odvrací.

86
    Autové vhazování pro Sevillu v blízkosti domácího pokutového území, ale hosté vhazují směrem k vlastní bráně, nikam již nespěchají. Hlavně dohrát dnešní utkání bez úhony a nepřijemného zranění.

88
    Chyba Alvareze na polovině, hosté se dostávají k míči, ten ale nakonec koknčí v rukavicích Kiko Casillase.

89
    Další chyba domácích na polovině hřiště, chyboval Alfonso.

90
    Rozhodčí se nyní upískl, za což se hráčům omlouvá, u míče domácí. Vzhledem k bezproblémovému průběhu druhého poločasu se nedá očekávat, že rozhodčí nastaví více času, než by bylo třeba.

Nakonec se rozhodčí rozhodl, že nenastaví ani vteřinu, dokonce ukončil zápas přibližně o pět vteřin dříve, ale to nemá vliv na fakt, že Espanyol se loučí s účinkováním v Copa Del Rey a do výsledcích 1:3 a 0:3 postupuje do dalšího kola Sevilla FC.

Ve druhém poločase hosté navýšili své vedení, když se krásně trefil Baba Diawara a zvýšil vedení hostů na konečných 3:0.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (23:20:29)