Třinec – Plzeň 1:2 (po s.n.) | Chomutov – Litvínov 1:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 3:0 (kon.)
Pardubice – Zlín 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 4:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 5:3 (kon.)
Piráti Chomutov
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 30.11.2012, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

Verva tedy Chomutovu oplácí porážku z prvního vzájemného střetnutí, vítěznou trefou se ve vlastním oslabení prezentoval kapitán hostujícího týmu - Michal Trávníček. Děkuji vám za pozornost. (19:52:30)

60:00

59:53
    Zakázané uvolnění domácích. Je rozhodnuto.

59:38
    Žluto-černí drží puk v útočném pásmu.

59:09
    Chomutov se nemůže usadit v pásmu, Litvínov skvěle brání.

58:15
    Černý vyhodil a jeho formace střídá.

57:56
    Zakázané uvolnění Vervy.

57:31
    Trávníček se po vhazování skvěle uvolnil a spěchal dopředu s Holubem, jehož střelu zlikvidoval Kostúr pravým betonem.

57:23
    Další pokus o útočnou akci kazí Pirátům postavení mimo hru.

56:38
    Lukeš obral Chomutov o puk a mohl jít dopředu, ale radši nahazuje a střídá.

56:19
    Litvínov vyhodil na zakázané uvolnění.

55:46
    Lukáš Pulpán se skácel na led po zákroku Jakuba Černého (LIT), který dostává 2 minuty za vysokou hůl, vzápětí svého spoluhráče pomstil Marek Sikora (CHO) a vysloužil si také dvě minuty za krosček.

55:32
    Lušňák střílel rychle po buly mezi Francouzovy betony, gólman si mezeru pohlídal.

55:27
    Kousalíkova rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.

54:29
    Hřebejk vyvezl puk a srdnatě bojoval u mantinelu za bránou hostů. Pirátům to ušetřilo spoustu času.

53:25
    Hüblovi se nabízel před bránou volný Majdan, ale přihrávka Hübla byla zblokována.

52:52
    Domácí uspěli na buly a Hromas vyhodil kotouč za Francouze.

52:47
    Miroslav Zálešák (CHO) - 2 minuty za vysokou hůl.

51:50
    Hanzl po vhazování shodil rukavice a dlaněmi si zakryl obličej, odjíždí střídat. Hraje se dál.

51:47
    Juraj Majdan byl tvrdě naražen na mantinel a hra se přerušuje, ale litvínovský útočník odjíždí po svých.

51:29
    Francouz chytá Pulpánovo nahození, které se Kraftovi nepodařilo tečovat.

51:07
    Hřebejk posílal pohotově před bránu Michaelu Frolíkovi, který bal ale dobře pokrytý.

50:45
    Procházka neuspěl s kličkami a jeho formace vyklízí pásmo.

48:25
    Rýglovu střelu tečoval Zálešák do ochranné sítě.

47:46
    Domácí začínají po nedorozumění ve středním pásmu opět za vlastní bránou.

46:56

46:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Zálešák vymyslel celkem zbytečnou přihrávku do plné obrany a domácí za to pykali. Verva ujela ve dvou proti nikomu, Pšurný jen udělal tělem místo MICHALU TRÁVNÍČKOVI, který blafákem překonal Kostúra. Bez asistence.

45:25
    Černý zkrotil kotouč u mantinelu a vyhazuje ho.

44:56
    Domácí jsou velice důrazní při forčekingu a teď si vynutili faul. František Lukeš (LIT) - 2 minuty za podražení.

44:31
    Důras nahodil kotouč na Francouze a vyrazil za ním, gólman přerušuje hru.

43:55
    Na druhé straně řádí Procházkova formace, ale bez střely na bránu.

42:58
    Obrovská šance, ve které byl Robin Hanzl před prázdnou bránou. Matúš Kostúr neskutečným skokem zastavil kotouč.

42:21
    Treille zachytil přihrávku Lukeše a napálil kotouč směrem k Francouzovi.

Dnešní utkání sleduje 5250 diváků - podruhé v sezóně je v Chomutově vyprodáno!

41:33
    Posmyk vyskočil vysoko nad ledovou plochu a zachytil Jurčinovo vyhození, je ale pískána přihrávka rukou.

41:21
    Karel Hromas (CHO) - 2 minuty za držení protihráče.

40:28
    Kraft vyslal do brejku Hřebejka, ten se ale neprodral přes kompaktní obranný val. Francouz přerušuje hru.

40:01

Zásahy brankářů:
    Pavel Francouz: 13
    Matúš Kostúr: 8

Opět skvělé tempo hry měli možnost vidět fanoušci na chomutovském zimním stadionu. Spádu hry přispívají i častá vyloučení, která dávají šance oběma týmům. Třiatřicet setin sekundy z druhé třetiny zbývalo Litvínovu, aby ubránil jednogólové vedení. Proti byl ale Michael Frolík, který srovnal stav utkání a ze souboje se svým bratrem vychází zatím opět vítězně. Třetí část začne v 19:13.

40:00

39:59
    Piráti právě vstřelili branku!
    Diváci už se hnali k občerstvení, a to byla zásadní chyba. MICHAEL FROLÍK věděl, že nemá moc času, tak rychle přejel modrou čáru a vystřelil Francouzovi mezi betony. Gólman hostů kotouč zpomalil, ale nezastavil. Časomíra ukazuje 33 setin sekundy do konce druhé části. Asistence: Hruška, Rýgl.

39:30
    Domácím se nepovedl přechod do pásma a začínají od píky.

39:08
    Kubinčák se už už hnal do brejku, byla mu ale pískána hra vysokou holí.

38:45
    František Lukeš (LIT) - 2 minuty za sekání.

38:44
    Důras nádherně projel celým hřištěm a nechal za sebou kotouč volnému Procházkovi, ten mířil těsně mimo!

37:27
    Treille, Rýgl a Zálešák si hezky přiťukli kotouč, ale bylo tam o jedno ťuknutí navíc. ze šance rázem nic není.

36:45
    Brett Palin (CHO) - 10 minut za nesportovní chování.

36:45
    Přísně posouzený ofsajd Michaela Frolíka.

36:27
    Pulpánova střela sražena do rohu.

36:06
    Michael Frolík ladně projel hostující obranou, pak byl faulován. Roman Pšurný (LIT) - 2 minuty za sekání.

35:26
    Gajovský hledal před bránou Důrase, kotouč kolem něj jen projel.

34:30
    Lušňák zaváhal chyby v rozehrávce hostů a vystřelil Francouzovi pod lapačku, brankář hostující svatyni střeží zatím perfektně.

33:58
    Baláž projel z bránou hostů a zkusil to z ostrého úhlu, Kostúr pozorný.

33:30
    Francouz si pohlídal střelu Krafta a přerušuje hru.

33:00
    Martin Frolík hrál v ofsajdovém postavení.

32:27
    Střítenského střela od modré udělala Kostúrovi velké potíže, těch ho ovšem zbavila jeho obrana vyhozením kotouče za třetiny.

31:57
    Lukeš nepřihrál přesně a Sikora vyhazuje.

31:18
    Martin Rýgl (CHO) fauloval Majdana ve velké šanci - 2 minuty za nedovolené bránění pro chomutovského obránce.

30:52
    Hřebejk vypálil těsně po přejetí červené čáry, vybojoval pro Piráty pásmo.

30:21
    Francouz nenechává nic náhodě, kryje nahození.

30:06
    Procházka proklouzl hostující obranou a zpoza brány přihrával do ohně, puk ale projel kolem až do středního pásma.

29:46
    Icing Litvínova.

29:39
    Zeman vyslal dělovku od modré, Kostúr vyrazil kotouč levým betonem.

28:58
    Tentokrát vyhazuje Sikora, hosté nevystřelili.

27:55
    Zálešák osvobozuje domácí.

27:37
    Lukáš Pulpán (CHO) - 2 minuty za krosček.

26:50
    A Kostúr kryje Černého nahození.

25:58
    Majdan nezpracoval přihrávku Lukeše a kotouč je až za Francouzem.

25:19
    Litvínov v útočné zóně dlouho nepobyl.

24:40
    Frolík využil neshod v rozehrávce hostů, jeho střela byla ale zblokována.

24:09
    Piráti vyhráli vhazování a vyhazují.

24:00
    Dvě sekundy před vypršením trestu hostů je vyloučen Miroslav Zálešák (CHO) - 2 minuty za držení.

23:23
    Francouzova rukavice opět v pohotovosti.

23:26
    Michael Frolík si udělal místo, jeho střelu Francouz chytá.

22:56
    Gula opět hází kotouč přes všechny čáry.

17:31
    Hosté se osvobozují.

17:57
    Richard Rapáč (LIT) - 2 minuty za podražení.

První třetina se nesla v celkem vysokém tempu, čemuž možná přispěla skvělá atmosféra, kterou tvoří oba tábory fanoušků. Na domácí utkání Pirátů je ale v hledišti nějak moc žluté, litvínovští fandové tvoří dobrou třetinu všech přítomných na stadionu.
    O vlas aktivnější byli Piráti, ale nepodařilo se jim využít ani dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku. Naopak v sedmé minutě si Rostislav Martynek vynutil v brejku faul Pulpána a z penalty otevřel skóre utkání. Stav 0:1 trvá i po kompletních dvaceti minutách.
    Druhá třetina začne v 18:21

18:28
    Hruška tečoval kotouč těsně mimo bránu.

20:01

20:00

19:53
    Palin ještě stihl vystřelit, kotouč letěl Francouzovi na masku, gólman hostů ale pohotově tasil lapačku.

18:43
    Rapáč se dral obranou domácích ke Kostúrovi, ale v ofsajdovém postavení.

17:45
    Majdan se snažil ujet podél mantinelu a povedlo se mu to, jeho střelu s klidem vyráží Kostúr mimo nebezpečnou zónu.

17:11
    Kubát byl nepřesný na modré čáře a z přesilovky už nic nebude.

16:26
    Rýgl se vydal ze svého pásma a ušetřil Chomutovu cenné vteřinky.

16:09
    Domácí vyhazují.

15:19
    Hráčská lavice Chomutova - 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. trest odpyká Jan Rutta.

15:04
    Lukeš přihrál nepřesně, žlutí musí vyklidit pásmo.

14:19
    Kraft ve středním pásmu nahodil a jede střídat, akci zakládají hosté.

12:57
    Důrasova přihrávka se od brusle holuba odrazila směrem k Francouzovi, ten na poslední chvíli kopl betonem a zamezil tak kotouči dostat se za brankovou čáru.

11:54
    Trávníček těsně před Kostúrem tečuje střelu od modré mimo tři tyče.

11:09
    Hosté vyhodili a jsou v plném počtu.

10:56
    Ani Zálešák si na gólmana hostů z bezprostřední blízkosti nepřišel.

10:34
    Na konci akce Chomutova byl opět Michael Frolík, Francouzův beton je jak přilepený k ledu.

10:05
    Do brejku vyrazil Hübl, Kostúr ho pohodlně zlikvidoval.

09:47
    S Pulpánovou střelou i Frolíkovo dorážkou si poradil Francouz.

09:09
    Hosté faulovali, a to navíc už při signalizovaném vyloučení. Vyloučeni Juraj Majdan a Karel Kubát (oba LIT) na dvě minuty za podražení, resp. faul loktem.

08:38
    Ve dobré šanci se na pravém kruhu ocitl Hromas, vystřelil těsně mimo.

06:59
    ROSTISLAV MARTYNEK si se svým nájezdem poradil bravůrně. Udělal blafák do bekhendu a pak si ještě stihl přehodit kotouč na forhendovou stranu hokejky a vystřelit těsně nad beton Kostúra. Kotouč se odrazil od tyče do klece a hosté vedou.

06:59
    Martynek našlápl a řítil se do brejku, ve kterém byl faulován Pulpánem. Proto pojede trestné střílení.

06:35
    Procházka sice pásmo neudržel, ale Stříteský vyhodil přes všechny čáry.

06:07
    Kotouč z litvínovské hole vyletěl mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Litvínova.

05:53
    Posmyk dobrých patnáct vteřin váhal s rozehrávkou, pak se dopustil zakázaného uvolnění.

03:36
    Kraft nezvykle na modré čáře zkusil střelu, tu Francouz vyrazil betonem.

03:14
    Vladislav Baláž (LIT) - 2 minuty za hákování.

02:32
    Gajovský myslel zadovku za bránou dobře, kotouč mají ale na holích litvínovští hokejisté.

01:43
    Sikora vyslal střelu z otočky, Francouz zasáhl betonem.

01:33
    Teď pro změnu přikryl nahození Francouz.

01:08
    Hruška vysvobodil domácí z obranného pásma nahozením kotouče do rohu.

00:29
    Kostúr raději přikryl dlouhé nahození.

00:20
    Od Pulpána se kotouč odrazil mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

00:01

Administrativa je splněna, nyní se pusťme do zápasu!

Oba týmy jsou na ledě. Mělo by dojít ještě k slavnostnímu podpisu Charty fair play kapitánem domácích Milanem Kraftem.

Zbývá už jen chvíle do doby, kdy se na led vyřítí oba týmy. Očekává se vyprodaný stadion, vyprodaně vypadá zatím pouze sektor pro hostující fanoušky. Na stadionu se představují obě sestavy, do začátku utkání zbývá zhruba osm minut.

Piráti Chomutov: Kostúr - Pulpán, Palin, Jurčina, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Rutta, Pavlas - Hřebejk, Kraft, Frolík - Hruška, Treille, Zálešák - Lušňák, Gajovský, Procházka - Sikora, Hromas, Důras.

HC Verva Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Černý, Pšurný - Lukeš, Frolík, Baláž.

Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Rozlílek, Kis.

Dobrý den z Chomutova. Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy nabízí druhé severočeské derby mezi Piráty z Chomutova a Vervou Litvínov. Ačkoli tomu první střetnutí, které na Stadionu Ivana Hlinky skončilo vítězstvím Chomutova v prodloužení, úplně nenasvědčuje, mírným favoritem tohoto utkání budou litvínovští hokejisté. Ti jsou totiž ještě stále v solidní formě, o které se v chomutovském kádru rozhodně mluvit nedá.

Piráty Chomutova straší děsivá série neúspěchů. Jediné dvoubodové vítězství z posledních sedmi zápasů - to je už pouze vyvrcholení bodově chudé série, kterou chomutovští hokejisté zahájili už v pátém kole. Od té doby si připsali pouze dvě plnohodnotná tříbodová vítězství, a to proti Českým Budějovicím a Třinci v osmém, respektive osmnáctém kole. Tuto krizi se vedení Pirátů rozhodlo řešit až v posledních dnech, kdy nejdříve rozvázalo spolupráci s Radkem Dudou a v pondělí také s hlavním trenérem Jiřím Doležalem. Jednání o postu nového hlavního kouče byla započata ve středu, ale k dohodě s žádným z trenérů zatím nedošlo. Proto v derby povede Piráty Mikuláš Antoník, který zatím působil na postu asistenta trenéra.

Verva Litvínov si naopak prochází lepší částí sezóny. Obzvlášť od patnáctého do dvaadvacátého kola to Chemikům perfektně „lepilo“, když v těchto osmi zápasech nestačili pouze na Zlín. Dojem z formy mohly trochu pokazit dvě prohry z 23. a následujícího kola, v posledním zápase si ale Verva zpravila chuť na Jágrově Kladně. Suma sumárum je z toho průběžné páté místo v extraligové tabulce, přičemž od čtvrtého místa Litvínov dělí pouze horší skóre v porovnání s Kladnem, které má stejný počet 29 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 40. Frolík Michael (Hruška, Rýgl) - 7. Martynek (pen.), 47. Trávníček

Piráti Chomutov: Kostúr - Pulpán, Palin, Jurčina, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Rutta, Pavlas - Hřebejk, Kraft, Frolík Michael - Hruška, Treille, Zálešák - Lušňák, Gajovský, Procházka - Sikora, Hromas, Důras.
    HC VERVA Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Černý, Pšurný - Lukeš, Frolík Martin, Baláž.

Rozhodčí: Hrubý, Smitka - Rozlílek, Kis