Olomouc – Kometa Brno 3:2 (po s.n.) | Zlín – Jihlava 2:4 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 2:5 (kon.)
Liberec – Ústí n/L 7:3 (kon.) | Slavia – HC Kladno 4:0 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 3:5 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 1:8 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 3:4 (po s.n.)

Piráti právě vstřelili branku!

Strmeň stíhal s Hudečkem bruslit, vítkovický útočník na něj nevyzrál. Chomutov tedy získává dva body po vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Střelcem vítězné branky je DANKO DEVERI.

Aby zápas pokračoval, musí Jan Hudeček svůj pokus proměnit.

Svoboda jeho záměr vystihl a pokus vyrazil betonem mimo tři tyče. 2:1

Za Chomutov Libor Šulák.

Za Vítkovice jede Vojtěch Tomi. Zvolil střelu mezi betony, ale ty Strmeň sklapl včas. 2:1

Dalším exekutorem samostatných nájezdů je Danko Deveri. Ten si Svobodu položil a v pohodě překonal. 2:1

Vítkovic střídají gólmana! Do brány jde René Svoboda.

Za Vítkovice jel Zdeněk Deutsch a střelou do pravého horního růžku Strmeně překonává. 1:1

David Kämpf proti Kubáňovi uspěl. 1:0

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Piráti zabojovali a získali vhazování v útočném pásmu.

63:51
    Oddechový čas pro hosty.

63:51
    Vítkovice stále v obranné třetině Chomutova. Strmeň nadále pozorný.

63:16
    Hosté ve čtyřech.

62:34
    Vítkovická přesilovka je nebezpečná a Strmeň má co dělat, aby udržel nerozhodný stav.

62:04
    Chomutov se brání srdnatě, Vítkovice svírají protihráče v útočném pásmu i nadále.

61:34
    Střelu Hawlíka od modré čáry Strmeň viděl a v klidu pokryl.

61:16
    Ve stejném čase si vybírá střídačka domácíh oddechový čas.

61:16
    Za faul vysokou holí vylučuje sudí Jeřábek Vítězslava Pelce (CHM).

60:39
    Kubáň musel zasahovat proti překvapivé střele Horvátha.

60:01

Šedesát minut základní hrací doby nestačilo k tomu, abychom poznali vítěze dnešního zápasu. Po krátké přestávce začne pětiminutové prodloužení ve čtyřech hráčích v poli na každé straně.

60:00

59:10
    Domácí obrana jej nakonec o puk obrala a posílá své útočníky před Strmeně.

58:46
    Hejcman má puk na hokejce, ale domácí obránci mu nenechají moc prostoru.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Nahození Richtera Strmeň raději skryl do lapačky. Vhazování po jeho pravici.

57:33
    Odpískáno postavení mimo hru domácích.

56:49
    Vítkovičtí získali puk a po delší době vyrážejí do útoku.

56:01
    Kubáň si připsal další zákrok, teď z kategorie lehčích. Zlikvidoval pokus Jakuba Nováka z pravého kruhu.

55:11
    Puk na hokejkách Pirátů, kteří se drží v útočném pásmu... chybí jim však střely.

53:57
    Hokejisté Vítkovic se nadále tlačí do útoku, nyní však nepředstavovali pro Strmeně větší nebezpečí.

53:12
    Hosté jsou vykázáni z pásma kvůli postavení útočícího hráče v Kubáňově brankovišti.

52:50
    Pelc se prokličkoval až do útočného pásma, tam však jeho výlet končí. Obrana domácích mu čistě vypíchla puk.

52:32
    Icing hostů.

52:09
    Po střele agilního Illéše přerušuje Strmeň hru. Pokus útočníka Vítkovic mu moc starostí nenadělal.

51:50
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

50:50

49:50
    Dobrovolný na ledě, hosté hrají v plném počtu. Následuje jejich krátká přesilová hra.

49:30
    Domácím se podařilo vyhodit a dokonce ohrozili i brankáře Chomutova.

49:20
    Chomutov v pásmu Vítkovic.

48:50
    Za pád pod nohy je dvěma minutami potrestán útočník domácích Ondřej Slováček.

47:50
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává David Dobrovolný (CHM).

47:46
    Na poslední chvíli obránce Chomutova Pelc ztečoval puk, který by jinak zapadl do odkryté branky Strmeně. Vítkovice v tlaku.

46:22
    Po krátkém intermezzu v obranném pásmu spěchají domácí zpět před Strmeně.

45:28
    Vítkovice stále svírají soupeře v útočném pásmu, Jan Strmeň je však pozorný a může také poděkovat obraně před ním za dobrou práci.

44:46
    Ve velké brankové příležitosti se na druhé straně ocitli i Vítkovičtí. Obrana Chomutova však domácím povolila jen jednu dorážku, a tak se jim ležícího Strmeně překonat nepodařilo.

44:01
    Útočník hostí Jakub Novák trefil tyč!

43:34
    Bez přípravy pálil střelec vyrovnávací branky David Ballner. Jeho střelu zblokoval obránce Horváth, ale i tak zůstávají domácí u puku.

43:02
    Chomutovští se dopustili zakázaného uvolnění.

42:40
    Pozorný Strmeň zakročil proti střele Illéše a přerušuje hru.

42:04
    Domácí jsou při chuti a tráví čas v útočném pásmu.

41:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Klok unikal ve dvojici s DAVIDEM BALLNEREM, puk podržel a v nejvhodnější moment přihrál druhému jmenovanému útočníkovi, který se nemýlil a srovnal stav zápasu. Asistence: Lukáš Klok.

40:50
    Puku se však posléze ujali Piráti a vydali se do útoku. V rozletu je zastavuje postavení mimo hru.

40:15
    Vítkovice po úvodním vhazování třetí třetiny získaly puk a rozehrávají zpoza Kubáňovy klece.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:43.

40:00

39:30
    Domácím se nedaří přechod do útoku, hosté aktivně napadají jejich rozehrávku.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Vítkovice zakládají další útok.

37:47
    Hosté hrají v plném počtu.

37:10
    Adamu Hawlíkovi na modré však přeskočil puk po prudkém pasu hokejku, a Vítkovice se tak samy vyhnaly z útočného pásma.

37:00
    Vítkovice v pásmu soupeře.

36:46
    Domácím se však nedaří přechod přes modrou čáru, nyní odehráli puk na zakázané uvolnění.

36:30
    Trest Paskera vypršel, Vítkovice mají nyní k dispozici zkrácenou přesilovku 5na4.

35:47
    Za držení protihráče vyloučen obránce Patrik Kopáč (CHM).

35:28

35:20
    V útočném pásmu se však dlouho neudrželi, Vítkovičtí bojují o puk na druhé straně kluziště.

34:58
    U puku jsou Piráti, kteří rozjíždějí útok zpoza Strmeňovy klece.

34:30
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána střídačka domácích. Dvouminutový trest odpyká Jan Pasker.

33:46
    Po vhazování se k puku dostali hosté a chytře šetřili čas.

33:28
    Dalším vyloučeným hráčem je chomutovský Daniel Lehnert, bude pykat za nedovolené bránění.

33:03
    Oba celky hrají v plném počtu.

32:09

PATRIK KOPÁČ na modré čáře napřáhl ke střele, která skončila až za zády domácího gólmana. Svým druhým gólem v utkání upravuje stav utkání na 3:2 z pohledu Chomutova. Asistence: Lukáš Novák.

31:18
    S prudkou střelou Horvátha od modré si Kubáň poradil a přerušuje hru.

31:03
    Lukáš Klok (VIT) je sudím Jeřábkem vyloučen na dvě minuty za krosček.

30:16
    Vyloučení na obou stranách. Radek Havel (CHM) - nedovolené bránění a Jan Pasker (VIT) - nafilmovaný pád. Hraje se ve čtyřech.

30:07
    Nyní se však nepovedlo založení útoku také Vítkovickým. Po icingu se vhazuje po pravici Kubáně.

29:44
    Rozehrávka se hostujícím hráčům nedaří, Vítkovice výborně forčekují.

29:14
    Odpískán je úmyslný offside. Patrik Huňady byl v pásmu Vítkovic dříve než puk, přesto přihrávku Lukáše Nováka zpracoval.

28:04
    Hudeček dostal od Tomiho výbornou přihrávku zpoza brány, pálí však jen do připraveného chomutovského gólmana.

27:20
    Na puku jsou nyní převázně Vítkovičtí.

26:45
    Hejcman se nachomýtl před klecí domácích, střelu z bezprostřední blízkosti Kubáň vyrazil betonem na hůl připraveného Deutsche.

26:32
    Hosté vyhodili puk a střídají.

25:40
    Kilnar zavezl puk do pásma, kde o něj Vítkovice nadále bojují. To se Illéšovi i proti přesile daří.

24:51
    Formace bratří Novákových nyní zahrozila. Kubáň zůstává pozorný.

23:57
    Zakázané uvolnění Chomutova, vhazování po pravici Strmeně.

23:51
    Vítkovice ubránily další přesilovou hru soupeře, Slováček se vrací na led.

23:42
    Vítkovice opět vyhazují, přesilová hra se hostům nedaří.

23:06
    Piráti se v útočném pásmu dlouho nezdrželi, ztrácejí puk a vítkovická čtveřice spěchá před Strmeně.

22:15
    Offside nyní překazil útočné plány Chomutovských.

21:58
    Vítkovice se dostaly po bully k puku, osvobodit svůj tým se však Jonášovi nepodařilo.

21:51
    Dvěma minutami za sekání je potrestán Ondřej Slováček (VIT).

21:29
    Strmeň přerušuje hru po nepříliš nebezpečné střele beka Lukáše Kloka. Vítkovice pokračují v náporu.

21:04
    Ze sevření se Chomutov vymanil až nyní, kdy vyhodil puk do bezpečí střední třetiny.

20:15
    Domácí vyhráli vhazování a usadili se v útočném pásmu.

20:01

20:00

19:52
    Tomi na ledě, Vítkovice hrají v plném počtu.

19:30
    Hosté se na závěr přesilové hry usadily před Kubáněm. Puky létaly kolem klece domácích, ani jedna střela však nemířila přesně.

19:01
    Probíhá poslední minuta první části.

19:00
    Chomutov se v pásmu neudržel a Vítkovice mají dostatek času k tomu, aby vystřídaly.

17:54
    Vojtěch Tomi (VIT) odjíždí na trestnou lavici, je potrestán dvěma minutami za sekání. Druhá přesilová hra pro hostující celek.

15:52
    Početní výhoda Vítkovic skončila, potrestaný Havel zpět na ledě.

14:40
    Vítkovice pokračují v přesilovce 5na4. Střela Slováčka se ale neujala.

14:12

A tu se domácímu týmu využít podařilo. KAREL RICHTER na levém kruhu napřáhl ke střele, která prošla až za záda Strmeně. Je vyrovnáno. Asistence: Adam Hawlík.

13:52
    Obránce Pirátů Radek Havel nabízí domácím výhodu dvojnásobné přesilové hry. Dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

13:30
    Vítkovice okupují pásmo hostí.

13:25
    Chomutovští jdou do čtyř. Za sekání bude dvě minuty pykat Jan Salák.

12:40

12:10
    Chomutovu se přesilová hra příliš nedaří.

11:40
    Kubáň teď nevěděl, kde má puk. Ten se ocitl po střele Kopáče za brankou, následnou dorážku Nováka vítkovický brankář lapil.

11:00
    Chomutov obsadil vítkovické pásmo, zatím se ke střele nedostal.

10:40
    Kapitán Vítkovic Karel Richter vyloučen na dvě minuty za krosček.

10:10
    Vítkovice drží svého soupeře v pásmu, obrana hostů drží.

09:26

09:00
    Vítkovice opět v obranném pásmu soupeře, rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

08:40
    Hejcman se dostal do samostatného úniku. Jeho nebezpečný pokus však Andreas Kubáň pokryl.

08:00
    Chomutovu se podařilo vyhodit.

07:40
    Vítkovice v pásmu.

07:26
    Prvním vyloučeným zápasu je Jakub Novák (CHM). Dostává dvě minuty za držení protihráče.

07:11
    Agilní Kilnar je opět na ledě a se svými spoluhráči znepříjemnil střídání svým protihráčům v modrých dresech. Ke gólové dorážce se však nikdo z Vítkovických nedostal.

06:30
    Kubáň čelil mírnému tlaku Pirátů a připsal si několik těžších zákroků, drží však svůj tým na dostřel.

05:10
    Hra především ve středním pásmu.

04:53

Snížení domácího celku přišlo přesně po minutě hry. Rychlý protiútok využil ALEŠ KILNAR. Strmeň neměl proti skvěle umístěné střele šanci. Asistence: Jakub Illéš.

03:53

Druhý gól Chomutova přidává po nepřehledné situaci před brankou DAVID KÄMPF. Asistence: Ondřej Kaše

02:58
    Libor Šulák prověřil Kubáně tvrdou střelou. Vítkovický gólman zasahuje betonem.

02:35
    Puk po střele Deutsche od modré čáry vyrazil gólman Strmeň betony do rohu.

02:26

Hosté z Chomutova otevírají skóre po střele PATRIKA KOPÁČE zpoza modré čáry. Asistence: Lukáš Novák.

01:59
    Puk ve středním pásmu ukořistili Piráti, Kubáň přerušil hru po střele Jakuba Nováka.

01:34
    Vítkovičtí vyhodili na zakázané uvolnění.

01:05
    Ondřej Slováček pronikl do pásma, jeho střela z pravého kruhu nebyla nebezpečná. Puk však doputoval k Janu Hudečkovi, jeho pokus Strmeň chytá.

00:42
    Hosté se dopustili icingu.

00:10
    Vítkovice vyhrály buly, první útok rozjíždějí ze své třetiny.

00:01

Oba týmy, které se utkají v dnešním zápase 28. kola NOEN ELJ na ledě ostravské ČEZ Arény, vstoupily do nového roku výhrami nad svými soupeři. Chomutov porazil na domácím ledě Slavii Praha 5:4 po samostatných nájezdech, celek Vítkovic, v sestavě s řadou hráčů staršího dorostu, si pak odvezl z Litvínova body tři za vítězství 4:1 a upevnil si vedení v tabulce ELJ. Té vévodí právě před Piráty z Chomutova, kteří ztrácejí dva body, avšak mají také odehráno o zápas více.

Nejproduktivnějšími hráči hostujícího družstva jsou útočníci Jan HAMMERBAUER (11+21), Danko DEVERI (12+15) a do třetice Lukáš NOVÁK (10+8). Nejlepším střelcem je zmíněný Deveri, tabulce pravdy vévodí Hammerbauer a nejvíce trestných minut v sezóně nastřádal obránce Daniel Kolář, celkem 77. V brance Pirátů odchytal nejvíce minut Jan Strmeň s úspěšností zásahů 92, 51 a průměrem gólů na zápas 2,23.

Nejproduktivnějšími hráči z tábora domácích jsou útočníci Erik NĚMEC (14+11), Nathan WALKER (12+12) a Karel RICHTER (9+14). Vítkovičtí trenéři sázejí především na sedmnáctiletého brankáře René Svobodu, jenž v této sezóně odchytal 1035 minut. Procentuální úspěšnost zákroků činí 93.14 a průměr obdržených branek na zápas pak 1.68. Nejtrestanějším hráčem vítkovické juniorky je Walker (42 TM), v čele hodnocení plus/mínus v přítomnosti na ledě je Jan Štencel s +19 body. Právě beka, jenž v letošní sezóně nabírá zkušenosti i v zápasech vítkovického A-týmu, však dnes na ledě neuvidíme, stejně jako forwarda Erika Němce, kteří v uplynulých dvou týdnech reprezentovali Českou republiku na juniorském mistrovství světa v ruské Ufě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 5. Kilnar (Illéš), 15. Richter (Hawlík), 42. Ballner (Klok) - 3. Kopáč (Novák), 4. Kämpf (Kaše), 33. Kopáč (Novák), 65. Deveri

HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Svoboda) - Černín, Hawlík, Jonáš, Deutsch, Klok, Bail - Král, Tomi, Illéš, Česlík, Hudeček (A), Slováček, Kilnar, Richter (C), Holý (A), Blahuta, Pasker, Ballner
    Piráti Chomutov: Strmeň (Maštalířský) - Havel, Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Kolář (C), Dobrovolný - Salák, Fronk, Deveri, Novák L. (A), Kaše, Kämpf, Peštuka, Lehnert, Novák J. (A), Huňady, Hejcman, CHrpa, Hlava N.

Rozhodčí: Jeřábek J. - Vengřín M., Záviský T.