Karviná (Baník) – Vsetín 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Opava 1:5 (kon.) | Prostějov – Val. Meziříčí 3:4 (po s.n.)
Nový Jičín – Přerov 2:1 (po pr.) | Havířov – Poruba 2011 3:2 (po s.n.)
HK Baník Karviná
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 23.01.2013, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ať už se pomyslná houpačka, na které sedí forma HC Baník Karviná houpe jakýmkoliv tempem, je jasná jedna věc. Na domácím ledě nejsou jednotlivá zhoupnutí tak citelná. Baník na své půdě naposledy prohrál v základní hrací době 31.10. s Frýdkem - Místkem. Aktuálně se chystá na poslední ze tří domácích zápasů poté, co zdolal 6:2 prostějovské Jestřáby a 3:2 v prodloužení Frýdek - Místek. Oba zápasy patřily zejména Marku Ivanovi, jehož forma v posledních kolech rostla a vygradovala právě v těchto dvou zápasech, ve kterých nasbíral sedm kanadských bodů (5+2).

Trenéru Flašarovi bude s největší pravděpodobností chybět Marek Badžo, jehož místo v první formaci by měl zaujmout Marek Holý, který má v Baníku vyřízeny střídavé starty z vítkovické juniorky a jehož se v tomto zápase Karviná chystá využít.

VHK Vsetín má za sebou úspěšnou šňůru šesti zápasů, z nichž prohrál jen jediný na svém ledě s Přerovem. Jinak od Vánoc pravidelně vítězí a jediný, kdo Valachy kromě Zubrů dokázal obrat o bod, byl Frýdek - Místek, proti kterému vsetínští, stejně jako Karviná, zvítězili 3:2 v prodloužení, jen o kolo dříve a na jeho ledě.

Co se týče hráčského kádru, tak se Viktor Hlobil musí již delší dobu obejít bez Jiřího Korčáka, Mária Dubce a Martina Kuba. Navíc se k lazaretu přidal i Jan Podešva, který s poraněnou lopatkou už do základní části nezasáhne. Uzdravil se Jiří Farda, který by měl v Karviné nastoupit a rovněž by se na ledě měl objevit i obránce David Hoďa, který se do týmu vrátil údajně jako náplast na šrámy výše zmíněných marodů, nicméně při přihlédnutí k tomu, že jsou ze hry čtyři útočníci a na soupisce Valachů figuruje třináct beků, je toto zdůvodnění věru prapodivné. Každopádně David Hoďa je rozhodně kvalitní, prověřenou posilou a jeho angažování je zcela na místě.

Sestavy v minulých zápasech:

HC Baník Karviná:
    Iláš (Smolka) - Javín, Kowalczyk, Zajac, Sznapka, Krause - Moravec, Samiec, Luka, Mikšan, Ivan, Rosůlek, Blatoň, Saliji, Nystedt, Miczek.
    VHK Vsetín:
    Plšek – Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Hruška P., Hruška O., Vítek - Brezáni, Holík, Kajaba.

Úvodní buly zápasu vhodí rozhodčí Vojtěch Fiala z Těrlicka a čáry budou střežit pánové Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.

HC Baník Karviná
    Využité přesilovky: 42/195 (21.54%) Doma 26/105 (24,76%)
    Ubráněná oslabení:198/227 (87,22%) Doma 102/117(87,18%)
    Góly v oslabení: 4 (Doma 3)
    Obdržené góly při vlastní přesilovce: 6 (Doma 3)

VHK Vsetín
    Využité přesilovky: 36/252 (14,29%) Venku 10/107 (9,35%)
    Ubráněná oslabení: 213/232(91,81%) Venku 104/116(89,66%)
    Góly v oslabení: 9 (Venku 2)
    Obdržené góly při vlastní přesilovce: 5 (Venku 2)

Karviná využívá přesilovky nejlépe v lize. Naopak Vsetín má nejlepší bilanci, co se týče ubráněných oslabení a navíc dal i nejvíce gólů v početní nevýhodě!

Pro tuto chvíli je to ode mě vše. Znovu se přihlásím zhruba půl hodiny před zápasem a přinesu další podrobnosti.

Přeji příjemný podvečer z Karviné. Právě zde probíhá rozbruslení a týmy nastupují v těchto sestavách.

HC Baník Karviná: Smolka (Iláš) - Javín, Deutsch, Kowalczyk, Zajac, Vnenk, Sznapka, Krause - Luka, Moravec, Holý, Ivan, Mikšan, Rosůlek, Samiec, Blatoň, Saliji, Badžo

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa - Zúbek, Mikšovský, Bezuška, Vítek, Hruška O., Vaněk, Brezáni, Holík, Kajaba, Šiafotdinov, Bajtek, Štrbík, Kyvala

Karviná dnes bude hrát ve velmi okleštěném počtu. Proti očekávání je k dispozici Marek Badžo, který zřejmě vyléčil své problémy, ale naopak chybí Nystedt, Zuber a Miczek. Kromě Marka Holého o jehož střídavém startu jsme vás již informovali nastoupí i Zdeněk Deutsch, který je rovněž z Vítkovic.

Valaši s sebou mají třinecké juniory Šiafotdinova a Bajtka a své vlastní Štrbíka a Kyvalu.

Oba celky mají za sebou tři vzájemná utkání a přibližně vědí, do čeho jdou a co by mělo na soupeře platit. Proto jsem na obou stranách sondoval, s jakou taktikou do dnešního zápasu jdou. Domácí kapitán Miroslav Javín popřel, že by se taktika proti Vsetínu jakkoliv lišila od jiných soupeřů a dodal: "Nesmíme být moc vylučovaní a poctivě se vracet a proměňovat šance. Nic víc v tom nevidím."

Na druhé straně jsem se ptal rovněž kapitán a Daniel Vaněk mi prozradil následující: "Určitě bych nechtěl taktiku dopředu prozrazovat. Teď před play-off je to zápas v podstatě o šest bodů a máme stejné výchozí podmínky, takže vyhraje ten mančaft, který bude trošku lepší. My zkusíme Karvinou překvapit takovou tou naší typickou hrou a víc než, že rozhodně nehodláme hrát od obrany prozrazovat nebudu."

Oba celky už jsou na ledě a vše je připraveno k začátku utkání.

K úvodnímu buly zkříží hole a David Moravec a Daniel Vaněk.

00:01

0:05
    Moravec úspěšnější, Karviná zakládá útok.

0:36
    Hosté se ujali puku a obrací hru.

1:08
    Bajtek dlouho bojoval za brankou a poté posílal puk před karvinskou klec, kde ovšem nikdo nečekal.

1:31
    Mikšan našel před brankou Rosůlka, ale ten dostal puk za na brusle a branku minul.

2:03
    Karviná právě vstřelila branku!
    Bojovná třetí karvinská formace otevírá skóre. Plšek nejprve vyrazil Salijiho ránu z bezprostřední blízkosti, ale puk se dostal k Samiecovi, který posunul na JANA BLATONĚ a ten poslal puk pod horní tyč. Asistence: David Samiec, Garip Saliji.

2:38
    Javín přizvedl Bajtkovu ránu nad svou klec.

2:53
    Plšek vyráží Rosůlkovu bombu.

3:09
    Vsetín vyhazuje na zakázané uvolnění.

3:27
    Krause chyboval ve středním pásmu a Vaněk jel sám branku. Iláš podržel svůj tým.

3:27
    Zároveň však Vaňkovi znepříjemnil zakončení sekáním Mikšan a dostává dvě minuty.

3:41
    Iláš vyráží pokus Mikšovského.

4:05
    Zúbkovu bombu domácí brankář vyrazil na hůl Javína, který posílá puk přes všechny čáry.

4:18
    Další vyhození domácích.

4:38
    Vyloučení na obou stranách. Javín hákoval, Bajtek nafilmoval pád.

4:47
    Iláš vyráží střelu Vodáka a Karviná se osvobozuje.

4:59
    Offside Vsetína.

5:08
    Puk znovu za hostující brankou.

5:27

6:05
    Mikšan pálil z úhlu a Plšek vyrazil puk před Ivana, který vypálil na padajícího gólmana, ale Lukáš Plšek si poradil!

6:12
    Kowalczyk neudržel puk na modré a je pískán karvinský offside.

6:47
    Karvinští to sehráli dobře a Saliji se uvolňoval na levém křídle. Nicméně nezpracoval přihrávku a je z toho domácí icing.

6:58
    Vrána přestřelil branku.

7:23
    Vaněk dobře našel Zúbka jehož bomba z první šla příliš vysoko.

7:43
    Luka střílenou přihrávkou hledal Moravce, ale někdo z obránců přizvedl puk do ochranné sítě.

7:50
    Přihrávka rukou v podání Miroslava Javína. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže ke karvinské brance.

8:18
    Ondřej Hruška se nyní vydal na výlet po levém křídle, který zakončil dělovou ránou příklepem, ale Iláš byl připraven a přerušuje hru.

8:43
    Brezáni to zkoušel z úhlu, domácí brankář pozorný.

8:51
    Mário Brezáni znovu natlačil puk do brankoviště a tam si touš sebral Iláš, který znovu přerušuje.

9:00
    Po buly to zkoušel od modré Tichý, ale kotouč si našel Ilášovu hruď a je opět pískáno.

9:38
    Po několika nepříjemných odrazech se puk dokutálel až k Lukáši Plškovi, který jej pro jistotu přikryl.

10:02
    Moravec pálil, ale trefil pouze svého spoluhráče Holého.

10:08
    Deutsch namazal Vítkovi, ale ten šanci prohospodařil zbytečnou a nepřesnou přihrávkou.

10:35
    Iláš vychytal Zúbka v ponechané výhodě po Javínově sekání.

10:57
    Iláš nastavil betony proti střele Bajtka a Ivan vyváží puk.

11:15
    Hosté znovu v útočném pásmu.

11:25
    Bajtek dostal parádní přihrávku napříč pásmem, ale z první branku minul.

11:45
    Iláš nyní vychytal tři střely a Karviná si může konečně vydechnout protože Vnenk vyhazuje puk. Vsetín hraje svou přesilovku opravdu aktivně. A nejen tu, hosté hýří pohybem po celou dobu utkání.

11:35

12:51
    Kyvala zavinil hostující offside.

12:59
    Deutsch nahazoval od modré a Plšek si puk z hole našel.

13:08
    Kotouč mimo hrazení, vhazovat si bude ve středním pásmu na hostující polovině.

13:14
    Kowalczyk nahazoval od červené a Plšek jeho prudký puk hoí vyrazil do ochranné sítě.

13:19
    Kowalczyk to tentokrát hned po buly zkusil od modré, ale jeho střelu si našla Plškova lapačka.

13:45
    Rosůlek nahodil puk na branku a Plšek jej schoval pod výstrojí, takže uvidíme buly před hostující klecí.

14:03
    Bajtek si bleskově dobruslil pro nahozený puk a Iláše překvapil. Puk se kutálel po brankovišti, ale nakonec skončil mimo klec, která se záhy pod nátlakem padajících hráčů posunula a hra byla přerušena.

14:18
    Plšek přikryl nahozený puk.

14:39
    Moravec vypálil pumelici z první po pěkné kombinaci, ale puk jen zaduněl o zadní mantinel.

15:27
    Mikšan minul branku.

15:31
    Krause přijíždějící z druhé vlny se opřel do odraženého kotouče, ale zvedl jej až nad mantinel a hra se stěhuje do středního pásma.

15:37
    Kowalczykův pokus Plšek nasměroval do ochranné sítě. Buly před hostující brankou.

15:44
    Pavel Kowalczyk neudržel puk na modré a dostal svůj tým do offsidu.

15:56
    Tichý namazal Salijimu, ale posléze jeho střelu sám zablokoval.

16:08
    Blatoň mířil mezi Plškovy betony, ale hostující strážce klece sevřel nohy včas.

16:42
    Holý to zkoušel zápěstím, ale trefil jen hruď Plška, který si kotouč ponechal.

16:51
    Moravec stál v dobré pozici, ale Plšek byl připraven.

17:04
    Luka z úhlu branku nedal.

17:10
    Karvinský icing.

17:42
    Luka prokličkoval přes čtyři hráče, ale poslední pátý, kterým byl Juraj Tichý jeho parádu zastavil!

18:15
    Rosůlek nedosáhl na Krauseho pas a je z toho další domácí zakázané uvolnění.

18:49
    Saliji našel před brankou Blatoně, ale Vrána střelu zablokoval.

18:59
    Zajacova bomba mířila mimo branku.

19:25
    Třetí karvinská lajna nyní znovu jako při svém prvním gólu motala hostům hlavy a vše ukončil až Lukáš Plšek, který s mírnými problémy udržel Salijiho příklep.

19:33
    Deutsch trefil pouze hráče před sebou.

19:39
    Zakázané uvolnění hostů.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla mimořádné tempo. O to se postarali hosté a domácí se nechali strhnout. Po čase se s ním vyrovnali a měli i více ze hry. Mám však dojem, že starší karvinští hráči tento nápor nemusí v příštích čtyřiceti minutách vydržel a chvílemi to bývalo znát i nyní. Z toho by mohly pramenit hostující přesilovky a přestože jich Valaši využívají pouze necelých 15%, tak se mi jejich pojetí početní převahy dnes velmi líbilo a byli ve svých přesilovkách velmi nebezpeční. V dalších dvou třetinách bude rozhodně na co se dívat.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Hráči už se hemží okolo středového kruhu a druhá třetina může začít.

20:01

20:31
    Moravec dobře vysunul Luku, ale ten branku minul.

21:25
    Puk mimo hrazení vhazovat se bude před Ilášem.

21:37
    Plšek pro jistotu přikryl nahozený kotouč před dotírajícím Samiecem.

22:00
    Hoďovi spadla přilba, ale přesto se holí dotkl puku, takže dostává dvě minuty za hru s nebezpečnou výstrojí.

22:27
    Deutsch tečoval Javínovu střelu mimo tři tyče.

22:44
    Moravec dostává dvě minuty za sekání.

23:04
    Iláš vyrážečkou srazil Tichého pokus do rohu.

23:37
    Hruška z bezprostřední blízkosti prověřil Iláše, ale neuspěl.

23:47
    Hruška znovu ve výborné pozici, ale Iláš se proti jeho střele stihl natáhnout.

25:41
    Moravcova bomba skončila na zadním mantinelu.

25:55
    Icing Karviné.

26:13
    Vaňovu střelu Iláš přizvedl do ochranné sítě. Buly před karvinskou brankou.

27:01
    Hosté se dopouští zakázaného uvolnění.

27:10
    Znovu stejný prohřešek v podání Valachů.

27:25
    Saliji přestřelil branku.

27:38
    Hosté jsou vykázání z útočného pásma kvůli přihrávky rukou.

27:48
    Opět zakázané uvolnění Vsetína.

28:00
    Vítek vypálil příklepem od levého mantinelu, ale Iláš stál na svém místě.

28:05
    Brezáni vypálil po buly z levého kruhu, ale Iláš měl lapačku připravenou.

28:34
    Znovu se hosté dopouštějí icingu. Ve druhé části jim rozehrávka vázne.

28:49
    Vrby to zkusil od modré, ale na Iláše nevyzrál.

29:15
    Brezáni to zkusil, ale šlo spíš o střílenou přihrávku, se kterou nemohl mít Iláš problém.

29:46
    Kajaba promáchl před odkrytou klecí.

30:06
    Iláš Tichého střelu zkrotil až napodruhé, ale už má puk v bezpečí pod svou lapačkou a hra je přerušena.

30:16
    Puk vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

30:40
    Vaněk byl ve vyložené pozici, ale Deutsch jej podrazil.

30:47
    Dvě minuty za podražení pro Deutsche.

31:19
    Vrána minul branku a domácí vyhazují přes věchny čáry.

31:38
    Valaši v offsidu.

32:05
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Iláš neudržel puk a ten mu vypadl na čáru, kde stál DANIEL VANĚK, který doklepl puk za čáru. Domácí sice reklamují posunutí brány, ale k tomu došlo až po gólu. Deutsch se na led nevrací, protože předtím byla signalizována výhoda kvůli domácímu faulu. Asistence. František Zúbek.

32:25
    Domácí dobrým forčekingem znemožňují hostům rozehrávku.

32:47

33:13
    Luka si parádně prohodil Vodáka, ale z úhlu poté zakončil nepřesně.

33:27
    Zajacovu ránu schoval Plšek v lapačce.

33:39
    Holík s Brezánim jeli dva na jednoho. Holík to vzal na sebe, ale jeho bekhendová střela branku minula.

33:47
    Iláš vyráží Vrbovu střelu.

34:45
    Sledujeme trochu mrtvější pasáž hry, ale více na puku je Vsetín.

35:13
    Moravec s Lukou jeli dva na jednoho, ale Vodák Moravcovu přihrávku zachytil.

35:28
    Deutsch neúmyslně zasáhl Mikšovského holí do obličeje a dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

35:33
    Tichého bombu od modré Iláš dobře viděl a vytasil proti ní svou lapačku.

35:40
    Mikšan vyváží puk až za Plška.

35:58
    Karviná v offsidu.

36:26
    Vaněk přestřelil branku a Karviná vyhazuje.

36:48
    Mikšovský dostává dvě minuty za hákování.

37:28

37:37
    Vítek dostává dvě minuty za vysokou hůl. Karviná bude hrát minutu a 20 sekund 5 na 3.

37:46
    Javín vypálil od modré a puk se od zadního mantinelu odrazil zpět před branku, kde už na něj čekal DAVID MIKŠAN a trefil odkrytou klec. Asistence: Miroslav Javín, Vladimír Luka.

38:01
    Tak to bylo bleskové! Mikšan po pravém křídle najel do útočného pásma a před brankou našel MARKA IVANA, který se nemýlil . Asistence: David Mikšan, Miroslav Javín.

38:14
    Plšek vyráží střelu Salijiho.

38:25
    Saliji leží na ledě a sudí přerušuje hru.

38:25
    Zúbek dostává dvě minuty za vysokou hůl.

38:33
    Mikšovský vyvezl puk a poslal jej na branku. Ilášovi však kotouč vypadl a Mikšovský mohl dorážet. Iláš s vypětím sil podržel svůj tým.

38:55
    Hosté vyhazují.

39:14
    Luka se dobře uvolnil ale svou dělovkou zápěstím branku těsně minul.

39:20
    Plšek zalehl puk v brankovišti a hra je přerušena.

39:36
    Vsetínští zapomněli na ose útočného pásma Deutsche, který ve vyložené pozici minul.

39:47
    Blatoň dorážel Kowalczykovu střelu, ale nedokázal puk zvednout přes Plškův beton, za kterým už žádná další nástraha nečekala.

39:55
    Plšek zastavuje další střelu Deutsche.

40:00

Ve druhé části hra pokračovala ve stejném duchu, jen na ledě se trochu přiostřila atmosféra a přibývá vyloučených. Hosté nejprve sami v přesilovce vyrovnali, ale poté hráli dokonce dvojnásobné oslabení, které Karviná stoprocentně využila a potrestala fauly obou hráčů. Před třetí částí to pro ni znamená výhodný dvougólový náskok. Bojovní hosté se však nebudou chtít vzdát a zřejmě nás čeká zajímavá poslední dvacetiminutovka.

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

Hráči už jsou na ledě a nic nebrání začátku poslední části.

40:01

41:05
    Ondřej Hruška se proháčkoval do úniku, ale byl hákován Krausem, takže nezakončil přesně. Dvě minuty pro karvinského beka.

41:28
    Bajtek to zkusil, ale trefil pouze Vítka před brankou.

41:42
    Ivan si neodpustil zbytečný krosček u střídačky a Karviná bude hrát minutu a 23 sekund ve třech.

42:11
    Bezuška říznul puk od modré příklepem, ale Iláš měl proti jeho ráně dobrý výhled.

42:18
    Vaněk omylem zasáhl protihráče v obličeji a dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

42:35
    Karviná posílá puk až za Plška.

42:52
    Po dalším vyhození Moravce Bajtek zahrál vysokou holí a vhazovat se bude před Plškem.

43:05
    Hraje se čtyři na čtyři.

43:19
    Bajtkovu střelu Iláš ramenem vytěsnil nad sebe.

43:33
    Luka to říznul od červené a pořádně Plška protáhl.

43:32

44:16
    Lukovu střelu od modré Plšek vyrazil, ale Moravec na dorážku nedosáhl.

44:18

44:42
    Kowalczyk dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

44:47
    Bezuškova střela od modré byla někým z obránců nadzvednuta do vzduchu, odkud si plachtivý kotouč stáhl David Iláš.

45:05
    Zúbek vypálil od modré a Iláš vyrazil puk před DANIELA VAŇKA. Vsetínský kapitán využívá přesilovku a dnes zaznamenává svou druhou trefu. Asistence: František Zúbek.

46:30
    Hraje se ve vysokém tempu, ale střely na branku nevidíme.

46:36
    Střela přišla po dlouhé době nyní a byl to MAREK IVAN, který potvrzuje svou formu tím, že právě nasměroval Mikšanovu přesnou přihrávku od odkryté klece. Asistence: David Mikšan, Vladimír Luka.

46:36
    Až bude dokončen úklid nepořádku, který na ledě nadělali hostující fanoušci, bude hra pokračovat.

46:36
    Hra bude pokračovat.

46:54
    Saliji našel před odkrytou kleci po protiútoku dva na jednoho Blatoně, který promáchnul!

47:37
    Luka napříč pásmem našel Moravce jehož bomba z první zaduněla o Plškovy betony.

47:55
    Holý se prokličkoval do samostatného úniku, ale Plška nevymíchal.

48:12
    Plšek vyráží Lukův pokus od levého mantinelu. Hra opět nabrala na obrátkách.

49:02
    Deutsch nahodil puk zápěstím od modré, ale Plšek s jeho pokusem neměl problém. Hra přerušena.

49:07
    Plšek vyráží dělovku Kowalczyka.

49:45
    Mikšan zpoza branky předložil puk úplně volnému Rosůlkovi, který minul odkrytou polovinu klece.

50:38
    Vítek vypálil a puk se opět odrazil na jeho hůl, ale ani tento reparát Vítek nezvládl a branku minul. Poté byl podražen a narazil do zadního mantinelu, ale zvedl se a vypadá to, že bude v pořádku.

50:38
    Iláš dostává dvě minuty za vysokou hůl, kterou zasáhl zřejmě Vítka. Trest odpyká Holý.

51:05
    Karviná vyhazuje puk.

51:34
    Bezuškova střela zablokována.

51:41
    Zúbek pálil, ale jeho střela byla zablokována.

51:45
    Puk opět za Plškem.

51:59
    Moravec a hákoval a Karviné jde na 44 sekund do tří.

52:18
    Bezuška vypálil od modré a Iláš puk vyrazil, ale Bajtek se k puku nedostal a Karviná vyhazuje.

52:38
    Karviná už je ve čtyřech a znovu posílá puk přes všechny čáry.

53:18
    Vítek trefil jen boční síťku Ilášovy branky.

53:35
    Ivan posílá hosty ven z karvinské třetiny.

54:00
    Karviná je v plném počtu.

54:05
    Hosté v offsidu.

54:39
    Blatoň pálil z otočky, ale Plškova lapačka si puk našla.

55:38
    Puk se odrazil před karvinskou branku, kde stál Zúbek, ale trefil tyč.