Club Bruggy – Gent 0:0 (kon.)
Club Bruggy KV
0:0 (0:0)
KAA Gent
Neděle 27.01.2013, 14:30 • Jan Breydelstadion, Brugge • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu belgické Jupiler League, která nám nabídne dohrávku dvacátého čtvrtého kola. V rámci tohoto kola bude domácí Club Brugge KV hostit svého soupeře KAA Gent. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Fotbalovým jevištěm bude Jan Breydelstadion.

Club Brugge KV má za sebou dvacet dva zápasů a s třiceti devíti body se nachází na páté příčce. Fotbalisté KV jedenáctkrát zvítězili, šestkrát remizovali a pětkrát prohráli. Celkové skóre je 51:34.

KAA Gent odehrál zápasů dvacet tři, ve kterých získal dvacet tři bodů a patří mu dvanáctá příčka. Hráči KAA pětkrát zvítězili, osmkrát remizovali a desetkrát prohráli. Celkové skóre je 24:34.

Club Brugge KV: Kujovič ─ Hogli, Hoefkens, De Bock, Stenman ─ Tričkovski, Odjidja-Ofoe, Adu, Vázquez, Guojohnsen ─ Bacca.

KAA Gent: Boeckx ─ Rafinha, Arzo, Zukanovič, Mareval ─ van der Bruggen, Lepoint, Hubert, Neto, Bruls ─ Mboyo.

Rozhodčí: Delferière ─ Vromans, De Neve.

-16
    Hráči obou týmů jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozvcičku.

-10
    Po rozcvičení se fotbalisté odebrali do svých šaten.

-7
    Na trávníku je vše připraveno k příchodu hráčů.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

-1
    Hlavní sudí Delferière přivedl dnešní aktéry na hrací plochu.

Utkání začne za malou chvíli.

1

1
    Gent se okamžitě po rozehrání snažil o rýchlý útok. Jeho snahu zhatila obrana domácích.

3
    Rohový kop pro Club Brugge KV.

3
    Obrana se bez problémů ubránila a do útoku spěchají hosté.

4
    Autové vhazování pro Club Brugge KV.

5
    Po faulu následuje volný přímý kop pro KAA Gent ve středu hřiště.

6
    Po častých chybách obou celků se míč přesouvá ze strany na stranu bez nějaké myšlenky.

7
    Nakopnutý míč domácích neudělal obraně Gentu žádné větší starosti.

8
    Club Brugge KV kombinují na vlastní polovině.

10
    Centrovaný míč KAA Gent do pokutového území byl odvrácen na aut.

10
    U míče je nyní častěji KAA Gent, žádné nebezpečnější šance jsme zatím neviděli ani na jedné straně.

11
    Postupný útok hostů po levé straně.

12
    Nepřesné přihrávky zatím charakterizují dnešní střetnutí.

13
    Oblehání pokutového území domácích skončilo odmávaným ofsajdem.

14
    U míče jsou hráči Club Brugge KV, ale nedokáží se kombinací dostat ani za půlící čáru kvůli vysunutému napadání soupeře.

15
    Po faulu následuje nebezpečný volný přímý kop pro KAA Gent.

16
    Na vysoký míč do vápna si vyskočil Mboyo, který hlavou mířil těsně vedle levé tyče. Rozhodčí navíc zamával praporkem, takže veškeré vzrušení bylo k ničemu.

18
    Po chybě ve středu hřiště utíkají na bránu v přečíslení hráči Club Brugge KV.

19
    Celá akce skončila střelou z dálky, kterou se prezentoval Vázquez. Boeckx neměl problém šanci zlikvidovat.

20
    Po centrovaném míči KAA Gent se dostal ke střele Van der Bruggen, ale míč mu sklouznul z kopačky, a pálil tak hodně nepřesně.

22
    U míče jsou domácí a snaží se založit postupný útok po levé straně.

22
    Snaha skončila nepřesnou přihrávkou a autovým vhazováním pro KAA Gent.

23
    Hráči KAA Gent jsou zatím mnohem aktivnější a přesnější.

23
    Hlavičku Mboyoe vyrazil Kujovič na roh.

24
    KAA Gent rozehrál nakrátko a po nešťastném útočném faulu budou rozehrávat hráči Clubu Brugge.

25
    U míče opět hráči KAA Gent. Snaha po pravé stroně skončila v zámezí, u míče ale zůstávají.

26
    Znovu autové vhazování pro KAA Gent ve středu hřiště.

27
    Nepřesná přihrávka přisoudila balón domácím.

27
    S nakopnutým míčem si obrana KAA Gent poradila.

27
    Kombinací ve středu hřiště se snaží domácí najít cestu pro útočnou akci.

28
    Nyní se daří hráčum Clubu Brugge dostat soupeře pod tlak. Přihrávky kolem vápna ale skončily v zámezí a k míči jdou opět hosté.

31
    Po střetu ve středu hřiště zůstávajá ležet na zemi Guojohnsen a Arzo. Hra je přerušena.

32
    Vypadá to, že oba budou v pořádku. Rozhodčí viděl nedovolený zákrok v podání Arza, takže domácí rozehrávají.

33
    Žlutou kartu vidí Tričkovski. Snažil se golmanovi KAA Gent překazit odkop od branky nedovoleným způsobem.

35
    Hráči KAA Gent spěchali do protiútoku dva na dva. Obrana domácích odvrátila na roh.

36
    Z rohu žádné nebezpečí nehrozilo.

36
    Za nedovolený zákrok ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu van der Bruggen.

38
    Centrovaný míč do vápna domácích bezpečně stáhnul do náruče brankář Kujovič.

39
    Po levé straně se snaží prosadit KAA Gent.

39
    Po chybě se do útoku dostali domácí. Krásnou přihrávkou byl uvolněn Guojohnsen, který osamocen před brankářem nedokázal hlavou vyprodukovat nebezpečnou střelu.

40
    Roh pro KAA Gent.

40

41
    Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu. S hlavičkou Baccai neměl brankář hostujícího celku problém.

43
    Zápasu zatím chybí velké šance. Děj se převážně odehrává ve středu hřiště.

45
    Hlavní sudí nastavuje jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

45+1
    Minutu před koncem prvního poločasu se snaží trenéři ještě vyburcovat své svěřence.

45+1
    Ofsajd zastavil útočnou akci Clubu Brugge KV.

45+1
    Faul ve středu hřiště. Rozehrávat budou hráči KAA Gent.

45+1
    Zřejmě poslední útok tohoto poločasu v podání KAA Gent se vede po pravé straně.

Druhý poločas začne přibližně v 14:35.

V prvním poločase jsme mohli vidět zpočátku nudné představení plné chyb a nepřesností, kde měl navrch hostující celek KAA Gent. Žádné vážnější akce jsme zatím nemohli vidět, a tak je stav zasloužený 0:0. Ke konci poločasu se hra více rozhýbala, tak doufejme, že hráči obou celků ještě zaberou a uvidíme pohlednější druhý poločas.

Střely na bránu: Club Brugge KV 3:2 KAA Gent.

Střely celkem: Club Brugge KV 5:4 KAA Gent.

Hráči jsou připravení na hrací ploše k zahájení druhého poločasu.

46

46
    Club Brugge KV vstoupil do druhého poločasu aktivně. Útočná akce po levé straně ale ničím vážným neskončila a u míče jsou hosté.

47
    Nepřesnost ve středu hřiště v podání KAA Gent založila útok domácím. Kombinací došli až k vápnu, kde o míč přišli.

49

49
    Míč byl přenesen na druhou stranu a poté nacentrován do pokutového území, kde se dopustili hráči domácích útočného faulu.

51
    Prvních pět minut druhého poločasu jasně dominují hráči Clubu Brugge KV. Nyní kombinují ve středu hřiště a snaží se najít skuliny v obraně hostů.

52
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Bruls, přichází Soumahoro.

53
    První útok KAA Gent ve druhém poločase byl odvrácen na autové vhazování.

54
    Po útočném faulu jsou u míče opět hráči domácího celku.

54
    Ofsajd si nepohlídal Bacca. U míče nyní KAA Gent.

56
    Autové vhazování pro Club Brugge KV na útočné polovině.

57
    Nakopnutý balón vyřešila obrana domácích bezpečným odkopem do zámezí.

57
    Centrovaný míč do vápna si našel Lepointa, ten ale hlavou mířil těsně mimo tři tyče.

59
    Zajímvý "ťukec" překazil domácím čárový rozhodčí svým ofsajdovým praporkem.

60
    Autové vhazování pro Club Brugge KV ve středu hřiště.

61
    Nakopnutý míč na Baccaa nevyšel. A nevyšel ani napodruhé. Hosté mají v hlavičkových soubojích navíc.

62
    Za nedovolené zastavení útoku domácích byl potrestán David Hubert.

62
    Volný přímý kop pro Club Brugge KV.

63
    Obrovské šance před brankou Boeckxe. Ani na několikátou dorážku se nepodařilo dostat míč do branky. Stav zůstává 0:0 a následuje odkop od branky.

65
    Club Brugge KV má ve druhém poločase jasně navrch.

66
    Po faulu ve středu hřiště rozehrávají domácí.

67
    Vidíme tvrdou hru plnou faulů. Často se přerušuje, což hru kazí.

68
    Sám před brankářem se ocitl Mareval, ale Kujovič vyběhl, snížil střelecký úhel, a podržel tak svůj tým.

70
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Maxime Lestienne.

72
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Hannes van der Bruggen, přichází Mohamed Messoudi.

74
    KAA Gent je nyní nebezpečnější a častěji u míče. Žádné vážnější situace se ale nezrodila.

75
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Victor Vázquez, přichází Mohamed Tchité.

76
    Nebezpečný volný kop pro Club Brugge KV.

77
    Vysoký míč do pokutového území byl ale odvrácen do bezpečí.

78
    Nyní KAA Gent v obléhání domácí branky.

78
    Ze situace vytěžili pouze autové vhazování.

78
    Vysoký míč stáhl do náruče Kujovič. Jeho výhoz ovšem skončil na kopačkách hostů a tlak pokračuje.

79
    Hráči Clubu Brugge KV v posledních minutách školácky chybují, a dávají tak soupeři šance.

80
    Po pravé straně se snažil prosadit Messoudi. Přihrávku do vápna si domácí obrana pohlídala.

81
    Přízemní střelou z dálky byl prověřen Boeckx.

82
    Hráči KAA Gent balón v posledních minutách moc nepůjčují.

84
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází David Hubert, přichází Mamoutou N'Diaye.

85
    Útok Clubu Brugge KV zastavil ofsajdový praporek.

86
    Autové vhazování pro KAA Gent v útočné části hřiště.

87
    Pro vysoký míč před bránu si šel brankář Kujovič, ale byl faulovaný.

88
    Další vysoký míč mířící před bránu domácích skončil na brance. Následuje odkop Kujoviče.

89
    S nakopnutým míčem si obrana KAA Gent poradila bez problémů.

90
    V útoku také domácí. Centrovaný balón skončil jen za bránou. Následuje odkop od branky Boeckxe.

90
    Hlavní sudí Delferière nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1

90+1
    Tvrdou střelu zpoza vápna zlikvidoval Boeckx.

90+2
    Na obou stranách vidíme z posledních sil nakopávané míče, které ale nejsou nikterak nebezpečné.

90+3
    Hráči Clubu Brugge KV nyní obléhají pokutové území soupeře.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 29 042 diváků.

Neatraktivní zápas nabídnul velkých šancí jen po málu. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí hráči Clubu Brugge KV, ale nedokázali z tlaku vytěžit žádnou branku. V závěru zase dominovali hráči KAA Gent, ale ani oni nedokázali rozvlnit brankovou síť, a tak skončil dnešní zápas zaslouženou remízou 0:0 a dělbou bodů. (16:29:30)