Maroko – Jihoafr. republika 2:2 (kon.) | Kapverdy – Angola 2:1 (kon.)
Kapverdy
2:1 (0:1)
Angola
Neděle 27.01.2013, 18:00 • Nelson Mandela Bay Stadium, Port Elizabeth (JAR) • Africký pohár národů

Utkání končí za stavu 2:1 a ani samotní hráči tomu nemohou uvěřit.
    Angola doplatila na špatnou práci v defenzivě a produktivitu v ofenzivní činnosti.
    První střela na bránu přišla někdy kolem té čtyřicáté minuty, gól z ní však nebyl. Do vedení se dostala Angola zásluhou Nanda, který si dal vlastní gól. V 81. minutě srovnal Varela a nikdo tomu nemohl uvěřit. Co však řekli na to, že se Kapverdy dostali v 90. minutě do vedení už nevíme. Pro ně i soupeře a diváky to byl určitě šok, ale pro každou stranu jiným účinkem. Zatímco pro Kapverdy záplava pozitivních emocí a radost z výhry, tak pro Angolu ztráta povinných tří bodů a loučení s tímto pohárem.

Kapverdy právě vstřelily branku!
    Fantazie! Hráči z Kapverd se šťastně ujali míče a šli vpřed. Nejprve zasahoval proti střele Lamá, ale na dorážku HELDONA už byl gólman krátký. Kapverdy neuvěřitelným způsobem otáčí zápas - 2:1!

90
    Utkání nabralo slušné tempo, moc šancí však k vidění není.

90
    Nastaveny jsou dvě minuty.

89
    Branku minul také Yano, který uzmul míč a z hranice pokutového území vypálil.

88
    Střela Heldona z přímého kopu šla jen těsně nad.

87
    Volný přímý kop pro Kapverdy.

86
    Angola střídá. Pirolita nahradí Yano.

85
    Angola si vlastní chybou pěkně zavařila, naštěstí pro ni si Kapverdy se situací nevěděly rady, avšak jsou stále u míče.

84
    Gege také uviděl žlutou kartu.

83
    Varela dostal žlutou kartu.

81
    Tak to je neuvěřitelné! Už se zdálo, že Kapverdy na nic nezmůžou, ale po rohovém kopu se hlavou prosadil FERNANDO VARELA a srovnal dosavadní stav skóre - 1:1!

80
    Angola střídá. Odešel Gilberto, přišel Geraldo.

80
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes deset minut a zdá se, že se s tříbodovým ziskem rozloučí Angola.

78
    Hlavička Tavarese šla nad a Kapverdy se i nadále brání, seč jim síly stačí.

77
    Ten však nekončí ohrožením branky. Manucho Goncalves svým pokusem hlavou branku minul.

76
    Volný přímý kop pro Angolu.

76
    Angola nakonec zahrála čtyři rohové kopy v řadě, z nich však nedokázala nic vytěžit. Defenziva domácích dnes funguje, jak má.

74
    Hra se začíná přiostřovat a také zrychlovat, uvidíme, co přinese další dění. Angola zahrává druhý roh v řadě.