Queens Park – Norwich 0:0 (kon.) | Arsenal – Stoke 1:0 (kon.) | Everton – Aston Villa 3:3 (kon.)
Newcastle – Chelsea 3:2 (kon.) | Reading – Sunderland 2:1 (kon.) | West Ham – Swansea 1:0 (kon.)
Wigan – Southampton 2:2 (kon.) | Fulham – Manchester Utd. 0:1 (kon.)
Wigan Athletic
2:2 (1:0)
Southampton FC
Sobota 02.02.2013, 16:00 • DW Stadium, Wigan • Anglická Premier League

Pro dnešek je to vše. U zítřejšího zápasu mezi Manchesterem City a Liverpoolem se s Vámi loučí dnešní komentotár Tomáš Reiner. Příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou. (17:57:17)

Historicky třetí zápas mezi Wiganem a Southamptonem skončil na DW Stadium nerozhodným výsledkem 2:2. Latics vedli po prvním poločase zásluhou přesné hlavičky Caldwella 1:0, jenže Saints se ve druhé pětačtyřicetiminutovce výrazně zlepšili a zásluhou gólů Lamberta a Schneiderlina dokázali vývoj zápasu otočit. Na vítězství to ale nestačilo, v samotném závěru zápasu se totiž prosadil Maloney, který vystřelil Wiganu bod. Konečný výsledek: Wigan 2 Southampton 2.

90+3
    V dnešním zápase se už nic nestane.

90+2
    Manažer Wiganu Roberto Martinez bude s největší pravděpodobností s remízou spokojený.

90+1
    Nad rámec dnešního dramatického zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Roberto Martinez sáhl k poslednímu střídání. McCarthy přepustil místo Henriquezovi.

90
    Wigan právě vstřelil branku!
    SHAUN MALONEY 2:2!! Beausejour rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Paul Scharner, a na zadní tyči dorazil míč do prázdné brány volný Shaun Maloney.

89
    Wigan vybojoval rohový kop...

88
    Fanoušci Southamptonu jsou pochopitelně spokojení, jak pak by také ne.

87
    Saints přešli do dalšího útoku, který byl tentokrát zastaven.

86
    Nutno říci, že Southampton si za výkon ve druhém poločase vítězství určitě zaslouží.

85
    Southampton právě vstřelil branku!
    MORGAN SCHNEIDERLIN otáčí vývoj zápasu. Wigan - Southampton 1:2!! Jay Rodriguez předvedl fantastický sprint, když se dostal přes McManamana a poté zatáhl míč do šestnáctky Wiganu. Následovala přihrávka na Schneiderlina, který míč doklepl do prázdné brány. Nádherná akce!

84
    Gomez rozehrál rohový kop, který odvrátil na další roh pozorný Jay Rodriguez. Domácí se ale ani tentokrát do zakončení nedostali.

84
    Wigan se usadil na polovině Saints, do zakončení se však zatím nedostal.

83
    Hráči Southamptonu poslali do šestnáctky Wiganu centr, který odvrátil pozorný McCarthy.

82
    DRŽENÍ MÍČE: Wigan 44% - Southampton 56%

81
    Poslední změna na straně Southamptonu. Sedmnáctiletý mladíček Ward-Prowse nahradil Puncheona.

80
    Statistika střel jasně dokazuje, že se Southamtpon výrazně zlepšil a ve druhém poločase má navrh. Chybí tomu už jen vstřelení vedoucího gólu.

Tomáš Reiner

Branky: 25. Caldwell, 90. Maloney - 64. Lambert, 85. Schneiderlin

Karty:   32. Rodriguez (SOT), 53. Cork (SOT)

Wigan Athletic: Al Habsi - Scharner, Caldwell, Figueroa - Stam (57'), McCarthy (90'), McArthur, Beausejour - Espinoza (75'), Di Santo, Maloney. Střídající hráči: Robles, Jones, Henriquez (90'), Gomez (57'), McManaman (75'), Golobart, Campabadal.
    Southampton FC: Boruc - Clyne (60'), Yoshida, Hooiveld, Shaw - Schneiderlin, Cork, Puncheon (81'), Ramirez (45') - Rodriguez, Lambert. Střídající hráči: K. Davis, Richardson, Fox, S. Davis (45'), Ward-Prowse (81'), Lallana (60'), Lee.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: Cann, Richards. Čtvrtý rozhodčí: Mark Clattenburg