Den Haag – Breda 2:1 (kon.) | Groningen – Waalwijk 2:1 (kon.) | Heracles – Willem II 4:1 (kon.)
Heerenveen – Venlo 2:2 (kon.) | Arnhem – Eindhoven 2:2 (kon.)
Heracles Almelo
4:1 (3:1)
Willem II Tilburg
Sobota 09.02.2013, 19:45 • Polman Stadion Almelo • Nizozemská Eredivisie

Hezký večer a díky za pozornost, u dalších zápasů se budu těšit na počtenou. (21:39:48)

Je dobojováno, domácí fanoušci slaví. O výsledku bylo rozhodnuto již v prvním poločase, kde se Heracles prosadil hned třikrát. Ve druhém poločase kontroloval výsledek a ještě přidal jednu branku Brunsem. Ten mohl dát i hattrick, avšak nestalo se. Devátý celek tabulky tak poráží poslední Tilburg 4:1.

90
    Budou se hrát ještě dvě minuty.

88
    V závěru si ještě chtěl vykoledovat penaltu Vujičevič, ale rozhodčí jasně ukazuje, že se bude pokračovat dál.

85
    Mnoho se toho už neděje, za hustého sněžení není ani dobrý terén.

82
    Podruhé střídá i trenér domácího mužstva. Gouriye má odpracováno, na jeho místo jde Schamp.

80
    Deset minut do konce dnešního mače a hraje se ve středu hřiště.

79
    Vzápětí dostává žlutou kartu Everton za faul ve středu hřiště.

78
    Poslední střídání Tilburgu je zde. Místo Misidjana nastupuje Höcher.

76
    Ojedinělý výpad hostů vymyslel střídající Ippel, ale jeho centr do šestnáctky lapil v klidu domácí brankář.

74
    Tak dohráno má nakonec autor dvou branek Thomas Bruns a na jeho místo jde Belterman.

74
    Teď zase střela na Meula, který v klidu chytá pumelici Duarteho.

73
    Nepřesný pas vyslal Vujinovič, který půjde pravděpodobně za několik okamžiků střídat.

71
    Duel se pouze dohrává a exhibičním tempu, poslední Tilburg už rezignoval na nějakou korekci ve skóre. Naopak Heracles chce uštědřit soupeři nelichotivého bůra.

71
    Obrovská šance na hattrick. Bruns se obtočil kolem dvou clonících hráčů a z otočky vypálil, chyběl skutečně kousek. Meul se po míči natahoval, zcela jistě by ho neměl.

70
    Duel sleduje 8450 diváků.

67
    Kouč Tilburgu podruhé zasahuje do sestavy, ze hry stahuje Hofse a do bojiště vpouští Ippela.

65
    Už si možná gólman Meul říká, hlavně ať už je konec. Domácí totiž hrají zcela v pohodě a rádi by tento výsledek navýšili.

63
    Podevijnova přízemní střela končí v rukavicích Pasveera, jenž si po delší době sáhl na míč.

61
    Heracles právě vstřelil branku!
    THOMASE BRUNS dnes podruhé skóruje. Opět dostal hodně prostoru před bránou a s trochou štěstí prostřelil Meula. Ten si sice na míč sáhl, ale neměl moc šancí zabránit další katastrofě ve své svatyni. O třech bodech je tak fakticky jasno. Tilburg už asi nebude mít prostor na nějaký zvrat.

60
    Na druhé straně příšel útočný výpad Misidjana, ale jeho rejdy velice rychle ztlumil Dorda.

59
    Udeřit mohlo opět na útočné straně Heraclesu, a to hned dvakrát. Nejprve pálil ostrými Bruns, míč se poté dostal na kopačky Evertona, který z puntíku trestuhodně přestřelil bránu.

57
    Nebezpečný centr vyslal na bránu Tilburgu Vujinovič a hostující obrana na poslední chvíli odvrací.

55
    A je to skutečně tak. Mulder není schopen pokračovat, na jeho místo jde Haemhouts .

54
    Chvíli hrají hosté v deseti, Mulder je za postranní čárou a možná se už na hřiště nevrátí.

52
    Na hřišti leží zraněný Mulder a nevypadá příliš dobře. Na place jsou už i nosítka a řekl bych, že fotbalista se jménem jednoho slavného filmového hrdiny pro dnešek dohrál.

50
    Hraje se v -2°C a navíc začalo hustě sněžit. Uvidíme, jak se s tímto problémem poperou obě mužstva.

48
    Další pokus hostů měl krátkého trvání. Střílený centr Hofse končí až u brankáře Pasveera, jenž uklidňuje hru a své spoluhráče.

47
    Podevijn v první akci druhého poločasu. Snažil se uvolnit sám a také zakončit. Jeho pokus zablokovala obrana domácího celku.

46

Tolik první poločas, druhý odstartuje ve 20:50.

Je za námi první poločas a nutno říci, že byl hodně zajímavý a na góly bohatý. Skóre otevřel již v šesté minutě Vosebelt a zdálo se, že poslední tým tabulky bude zlobit. Jenže favorizovaný Heracles zabral a do poločasu nasázel do sítě Tilburgu hned tři polínka. Po zásluze tak vede 3:1. Především branka Duarteho by mohla aspirovat na nějakou tu místní anketu o gól měsíce.

45
    Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.

44
    Nádhera, paráda, famózní provedení. LERIN DUARTE si postavil míč a poté převedl precizně provedenou standardku. Obstřelil zeď a míč zapadl přesně k levé tyči brankáře Meula. Oku lahodící branka musela 8500 diváků na místním stadionu hodně potěšit. Horší už je to u hostů, pro které třetí gól a navíc do šatny, znamená těžký direkt.

43
    Ještě v závěru zajímavá standardka pro domácí. Peters zastavil přibližně pětadvacet metrů před vápnem Duarteho.

41
    Postupně se blíží konec prvního poločasu a nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli vidět nějakou další změnu v aktuálním výsledku.

39
    Hosté vystrčili drápky, konkrétně zkusil své štěstí Jallo, jenže Pasveer nadvakrát jeho prudkou střelu kryje do rukavic.

37
    Stále se hraje na jedné polovině, tedy v útočném pásmu Heraclesu. Hosté vydrželi pouze deset minut a poté odpadli. Navíc je v útočném snažení přibrzdilo brzké vyrovnání a následný obrat ve skóre.

35
    Autor první branky Vejinovič si dláždil cestu k zakončení a měl až trestuhodně mnoho prostoru. Nakonec mu do rány vložil na poslední chvíli nohu obránce Peters a zachránil tak své mužstvo od třetí pohromy.

34
    ...po něm hlavičkoval nepřesně Everton. Meul může rozehrávat od své brány.

33
    Vejinovič je hodně aktivní. Nyní proběhl po levé straně a vybojoval roh pro svůj tým...

31
    Půlhodina za námi a rozhodně se je nač dívat. Padly tři góly a k vidění byly i jakés takés šance.

29
    Ani hosté rozhodně nechtějí jen tak přihlížet. Podevijn hledal prudkým centrem ve vápně připraveného Joachima, leč před ním odhlavičkoval do autu Koenders.

26
    Rychlá a pohledná akce domácích znamená velice svižný obrat ve skóre. Vujičevič poslal přesný pas za obranu na THOMASE BRUNSE, který se dostal až před brankáře Meula a chladnokrevně ho překonal. Hostující brankář si vybral směr, kam půjde, bohužel pro něj, byl špatný. Almelo tak vede 2:1 a velice promtně se oklepalo z nepříznivého výsledku.

24
    Na karty stejně jako na skóre je vyrovnáno. Hofs přidržel Vujinoviče a je za to potrestán žlutým kartonkem.

19
    A je vyrovnáno. Dlouho radost hostům nevydržela. MARKO VEJINOVIČ napřáhl z levé strany velkého vápna a Meul plachtil vzduchem marně. Svůj tlak tak domácí korunovali první brankou a zároveň vyrovnávací.

22
    Brazilec Everten vypálil hodně tvrdě a Meul musel na zem. Jeho pokus vyráží mimo tři tyče.

21
    První žlutou kartu dnešního zápasu vyfasoval Schenkeveld.

20
    Dvacet minut za námi, hráči a fanoušci jsou poměrně opaření z průběhu tohoto zápasu.

16
    No vida. A už tu byl další rychlý kontr. Vymyslel ho Misidjan, který však místo přihrávky volil technickou střelu, když chtěl přelobovat Pasveera, ten se rohlíkem opít nenechal.

14
    A prakticky brání v deseti lidech. Poslední tým tabulky nutně potřebuje body a začal velice dobře.

13
    Domácí mají územní převahu, ale do nějaké další šance se nemohou dostat. Je jisté, že se Tilburg bude spoléhat na brejky.

11
    Pěknou střelu vyslal Vejinovič, který napřáhl z hranice velkého vápna a mnoho nechybělo. Meul jen kontroval dráhu letu míče.

9
    Hosty úvodní gólová akce nabudila dá se také očekávat, že nebudou bezhlavě útočit.

7
    Domácí jsou očividně zaskočení a mají problémy s přechodem do útoku.

6
    Willem II právě vstřelil branku!
    Tak to je úvod pro poslední tým tabulky. Hned z první šance dokázal udeřit NIEK VOSEBELT, který se ocitl sám před bránou a střelou po zemi překonal padajícího Pasveera. Překvapující výsledek, o to zajímavější bude tento duel.

5
    Do ochozů si našlo cestu přibližně osm tisíc diváků a i přes velkou zimu jsou věrní domácímu klubu. Již od začátku jsou hodně slyšet.

3
    Dle rozestavení registrujeme hned trojici útočníků, kteří by se měli starat o přísun branek do hostující sítě.

2
    Utkání začalo v dobrém tempu. Do útoku jdou domácí, kteří vyznávají ofenzivní složení svých řad.

1

Hráči a rozhodčí vstupují na hřiště, za pár chvil se pustíme do zápasu, kde je favorit jasný i dle sázkových kanceláří.

Heracles Almelo: Pasveer - Koenders, Dorda, SChenkeveld, Quansah - Vujinovič, Vujičevič, Duarte - Bruns, Everton, Gouriye. Trenér: Peter Bosz.

Willem II Tilburg: Meul - Cornelisse, Peters, Jallo, Akouili - Hofs, Mulder, Vossebelt - Joachim, Podevijn, Misidjan. Trenér: Jurgen Streppel.

Rozhodčí: Makkelie - J. de Vries, Kleinjan.

Domácí mohou být zatím v klidu. Na svém kontě mají čtyřiadvacet bodů za pět remíz a devět výher. Skóre mají poměrně vyrovnané, respektive lehce pasivní 40:43 a jsou na devátém místě. Dalo by se říci, že se drží v klidných vodách, ale ještě definitivní jistotu nemají. Dnes by se fotbalistům Heracleru tři body jó hodili. Nechejme se překvapit a věřme, že budeme sledovat pěkný duel.

Někdejší účastník Ligy mistrů případně poháru UEFA se potácí na samotném dnu tabulky. Na svém kontě má Tilburg pouhé dvě výhry a sedm remíz. Třináct bodů je hodně málo a skóre 19:45 také nebudí nic příjemného. Nic však ještě není rozhodnuté a hostům chybí k záchraně uhrát sedm bodů, aby se dostali ze sestupových vod.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji všem nadšencům kopané. Dnes je na programu 22. kolo nejvyšší nizozemské soutěže a potkají se tabulkově rozdílní soupeři. Na devátém místě postavený Heracles a na poslední pozici Willem II Tilburg. Favorit utkání je tedy zřetelný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.