Omsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 5:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 4:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.) | Mytišči – Novokuzněck 5:0 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Doněck – Lev 2:1 (po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 17.02.2013, 12:00 • Arena Metallurg, Magnitogorsk • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (14:09:27)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 19:27
    Trestné minuty: 4:10
    Vyhraná vhazování: 28:15
    Přesilové hry: 1/5-0/2

Branky a nahrávky: 39. Platonov (Zuccarello, O'Reilly) - 8. Dugin (Karpov), 18. Ničuškin, 23. Kuzněcov (Jakucenja, Katičev), 37. Dugin (Glinkin, Nestěrov). Rozhodčí: Gofman, Ronn - Lazarev, Morozov.

Statistiky ve třetí třetině:

Střely na branku: 7:4 (celkem 19:27)
    Trestné minuty: 0:2 (celkem 4:10)
    Vyhraná vhazování: 7:4 (celkem 28:15)
    Přesilové hry: 0/1-0/0 (celkem 1/5-0/2)

Úplný závěr zápasu se už dohrál v poklidném duchu, domácí už zjistili, že nebudou schopni stáhnout tříbrankové manko, Čeljabinsk tak vítězí v Magnitogorsku poměrem 4:1 a skončí tak na třetím místě ve Východní konferenci, v play off tak s největší pravděpodobností narazí na Astanu, Magnitogorsk se ze čtvrtého místa může těšit na souboje s Ufou. Jedinou branku domácích v dnešním zápase vstřelil Denis Platonov, za hosty stvrdili vítězství dvěma brankami Jegor Dugin, jednou se trefili Valerij Ničukin a Jevgenij Kuzněcov.

60:00

59:16
    Garnett kryje Koroljukovu střelu.

58:25
    Glinkinova střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po Gelašviliho pravici.

58:00
    Až nyní, přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny, přerušuje hru úspěšný zákrok Gelašviliho.

57:35
    Hraje se tak 4 minuty bez přerušení, hosté drží kotouč.

56:59
    Domácí svou akci už překombinovali, Lisin střílel pouze do dobře se posunuvšího Garnetta.

56:08
    Čistov se nedostal ke střele.

55:00
    Hraje se hodně plynule, domácí se sále snaží něco s výsledkem udělat, čas jim ovšem rychle utíká.

52:01
    Katičev je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

51:09
    Jakucenja ujel do samostatného úniku, na Gelašviliho si ovšem se svou kličkou do forhendu nepřišel.

50:27
    Bomba Bondareva od modré končí na zadním mantinelu.

50:01
    Přesilovka pro Metallurg, za podražení míří na trestnou lavici Jevgenij Katičev.

49:30
    Mozjakin střílel z otočky, Garnett jeho pokus vyrazil.

49:07
    Ofsajd domácích.

48:15
    Lisin nedokázal přes těsnou obranu vystřelit.

47:51
    Jeden z hlavních rozhodčích nařizuje vhazování ve středním pásmu, na led poté spadl nafukovací balónek, mezitím má Garnett nějaké problémy s výstrojí.

47:18
    Dugin se opět cpal ke střele, jeho pokus o hattrick ale zastavil Gelašvili.

46:42
    Antipov se prokličkoval až ke střele, z mezikruží ale na Gelašviliho nevyzrál.

46:03
    Garnett udržel v lapačce nahození Bernatskiho.

45:05
    Enver Lisin se hezky uvolnil, dostal se až ke střele, Garnett ale vyrazil.

44:25
    Koroljuk pálil, Garnett byl pozorný.

43:30
    Až nyní se hosté dokázali vymanit ze svírání hráčů Metallurgu.

42:20
    Domácí opět kombinují v útočné třetině, střela Chabarova si cestu do branky nenašla.

41:15
    Domácí pokračují v dobré hře, kterou končili druhou periodu, drží se v útočném pásmu.

Přesilové hry: 1/3-0/0 (celkem 1/4-0/2)

V druhé třetině jsme viděli nárůst podoby skóre na vedení Traktoru 4:1, nejdříve se ve 23. minutě po návratu z trestné lavice prosadil Jevgenij Kuzněcov, tři minuty před koncem přidal svou druhou branku v dnešním zápase Jegor Dugin. Dvě minuty před koncem ale využil přesilovou hru Denis Platonov, který tečoval Zuccarellovu střelu od modré za záda bezmocného Garnetta. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 4:1 pro Čeljabinsk.

40:00

39:35
    Domácí hráči v závěru druhé třetiny hodně přidali.

38:57
    Mišarin trefuje břevno, hosté jsou nyní jako opaření.

38:40
    A domácí mohli snížit na rozdíl dvou branek! Kazionov ovšem nezpracoval přihrávku.

38:01
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Zuccarellovu střelu od modré tečuje za záda Garnetta DENIS PLATONOV! Asistence: Mats Zuccarello a Cal O'eilly.

37:37
    Přesilovka pro domácí, Jan Bulis je vyloučen za hákování.

37:25
    Kuzněcov se snaží pět něco vymyslet.

36:17
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají další branku, Glinkin se hezky uvolnil, zpoza branky našel JEGORA DUGINA, který svým druhým dnešním gólem upravuje stav zápasu na 0:4! Asistence: Anton Glinkin a Nikita Nestěrov.

36:05
    Zdunov hezky přenechal kotouč Hodgmanovi, který ale na Garnetta opět nevyzrál.

35:10
    Hodně dlouho se hraje bez přerušení.

34:45
    Panov střílel z mezikruží, puk skončil nad brankou.

33:34
    A další zákrok domácího brankáře, tentokrát proti střele Bulise.

33:07
    Ahonen vyráží tvrdou ránu Čistova!

32:40
    Pokus Koroljuka skončil mimo tři tyče.

32:05
    Dugin skvěle sáhl do souhry domácích hráčů v útočném pásmu, Metallurg poté navíc ztrácí kotouč.

31:26
    Domácí v ofsajdu.

31:00
    Kosov si nedokázal zpracovat kotouč, mohl se ocitnout v zajímavé šanci.

29:45
    Vasilčenko je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

29:18
    Justin Hodgman se cpal do zakončení, Garnett ale stále drží čisté konto.

28:41
    Hosté jsou už ve čtyřech!

28:26
    Mozjakin střílel z jeho klasického postavení na levém kruhu, branku ovšem netrefil.

27:45
    A další faul hostů, Vasilčenko už sedí na trestné lavici za držení. Domácí tak mají minutovou výhodu početní převahy 5 na 3!

27:13
    Hosté vyhazují.

26:41
    Přesilová hra pro domácí, za podražení je vyloučen Jevgenij Katičev.

26:20
    Platonov se nedostal do útočného pásma.

25:35
    Mišarinova bomba od modré zaduněla o zadní mantinel.

25:14
    V krátké chvíli další icing domácího týmu.

25:00
    Ahonen s velkými problémy pokryl střelu Panova.

24:39
    Zakázané uvolnění domácích.

23:53
    Zuccarello střílel bekhendem, Garnett jeho pokus vyrazil.

22:45
    Glinkin se cpal do střely, Ahonen byl tentokrát připraven.

22:08
    Hosté jdou do tříbrankového vedení! JEVGENIJ KUZNĚCOV se po návratu z trestné lavici potuloval za obranou Metallurgu až dostal přihrávku do samostatného úniku, kterou mazácky využil střelou mezi betony Ahonena! Asistence: Maxim Jakucenja a Jevgenij Katičev.

21:52
    Kuzněcov je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

21:23
    Domácí hrají opět ve středním pásmu.

20:45
    Domácí pokračují v početní výhodě, zatím se jim ale nedaří.

Přesilové hry: 0/1-0/2

V první periodě jsme viděli dvě branky, obě padly do branky domácího brankáře Ariho Ahonena, hosté z Čeljabinsku tak razantně vykročili za třetím místem ve Východní konferenci. Skóre otevřel v 8. minutě Jegor Dugin, který se prosadil střelou z mezikruží. O deset minut později předvedl úchvatnou individuální akci Valerij Ničuškin, jehož branku musel potvrdit videorozhodčí, vše ale bylo v souladu s pravidly, Traktor tak po první dvacetiminutovce vede 2:0.

20:00

19:52
    Metallurg si ovšem zahraje přesilovku, za nedovolené bránění je potrestán Jevgenij Kuzněcov.

19:52
    O'Reilly s Platonovem tlačili kotouč do branky, Garnett ale s pomocí svých obránců dokázal udržet puk před brankovou čarou.

19:23
    Kazinov neprostřelil skrumáž vystavěnou z hostujících hráčů.

18:40
    Birjukov nedokázal udržet puk v útočné třetině, domácí tak musí začít od Ahonena.

18:00
    Domácí hráči jsou mírně zaskočení, třetí místo se jim v průběhu první třetiny hodně vzdálilo.

17:09
    Čeljabinsk právě vstřelil branku! Úchvatné! Neskutečné sólo nyní předvedl VALERIJ NIČUŠKIN, který projel přes celé hřiště, překonal všechny soupeře a úchvatným bekhendovým blafákem vyzrál i na Ahonena. Bez asistence.

16:25
    Mozjakin se k samostatnému úniku nedostal.

15:35
    Zuccarello naskočil z trestné lavice velmi rychle, společně s Kazinovem se dostal do přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný ale trefil pouze břevno!

15:27
    V době kdy se Zuccareloo vrací na led měl obrovskou šanci Quint, v dobré pozici netrefil branku.

15:05
    Až nyní se domácí osvobozují.

14:45
    Tato přesilová hra se hostům hodně daří, hráči Metallurgu ještě nebyli schopni vyhodit.

14:09
    Antipov měl nabito na modré, jeho střelu ale srazili domácí obránci.

13:27
    Domácí jdou opět do oslabení, za krosček je vyloučen norský útočník Mats Zuccarello.

13:10
    Menší tlak si nyní vytvořili hosté, Ničuškin ale překombinoval akci.

12:20
    Povedenou akci hostí zakončoval Karpov, přesně doprostřed branky.

12:05
    Metallurg rozjíždí novou útočnou akci až od své branky.

11:15
    Popov prozkoušel Ahonenovu pozornost, ta je už po rozpačitém úvodu vynikající.

10:38
    Birjukov je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

10:08
    Posunutá branka domácích, do konce vyloučení Birjukova zbývá půl minuty.

09:30
    Domácí vyhazují.

08:50
    Ahonen drží Antipovovu střelu.

08:38
    První vyloučení v zápase, za sekání je vyloučen Jevgenij Birjukov.

08:22
    Kazionov se ke střele nedostal.

07:44
    Karpov se hezky vyháčkoval od pravého mantinelu, předložil puk na vrchol pravému kruhu JEGORU DUGINOVI, který trefil přesně! Asistence: Maxim Karpov.

06:59
    Garnett kryje střelu z pravého kruhu.

06:20
    Mozjakin byl sám před Garnettem, pálil z otočky, ale netrefil branku.

05:41
    Icing hostů.

04:25
    Zuccarello pálil z blízkosti Garnettovy branky, kanadský brankář byl ale pozorný.

03:30
    Až nyní se domácí hráči dostali do menšího tlaku v útočném pásmu.

02:19
    Ahonen měl nyní obrovské štěstí! Popovova střela z velké dálky mu propadla pod ramenem a skončil na tyči!

01:30
    Do dnešního zápasu o třetí místo ve Východní konferenci vstoupili rozhodně lépe hosté, kteří se drží na kotouči.

00:40
    Kuzněcov nabil do skvělé pozice Bulisovi, ten si ovšem na Ahonena nepřišel.

00:08
    Ihned v úvodu utkání vidíme zakázané uvolnění Traktoru.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Bondarev, Mišarin, Metljuk, Bernatskij, Chabarov - Mozjakin, O'Reilly, Platonov - Hodgman, Zdunov, Koroljuk - Zuccarello, Kazionov, Gulaš - Lisin, Kosov, Jakubov - Potechin

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) - Quint, Rjabykin, Vasilčenko, Bělov, Katičev, Razin, Šini, Nestěrov - Čistov, Bulis, Kuzněcov - Kontiola, Jakucenja, Panov - Popov, Glinkin, Antipov - Dugin, Ničuškin, Karpov

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Lazarev, Morozov.

Magnitogorsk se v tuto chvíli nachází na čtvrtém místě tabulky Východní konference se ziskem 93 bodů. Traktor má o dva body více, tedy bodů 95. Jedině tedy vítězství za tři body může posunout 'Magnitku' před svého dnešního soupeře. V podstatě se ale nic na postupu obou týmů do play off nezmění, oba budou začínat v osmifinále doma.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, dnes končí základní část Kontinentální hokejové ligy, v akci se představí všechny týmy. Ve Východní konferenci je už o postupujících do play off rozhodnuto, Magnitogorsk si to ovšem s Čeljabinskem rozdá o třetí místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Adam Lacek

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (od 41. Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Bondarev, Mišarin, Metljuk, Bernatskij, Chabarov - Mozjakin, O'Reilly, Platonov - Hodgman, Zdunov, Koroljuk - Zuccarello, Kazionov, Gulaš - Lisin, Kosov, Jakubov - Potechin

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Lazarev, Morozov