Real Sociedad – Valladolid 4:1 (kon.) | Getafe – Ath. Bilbao 1:0 (kon.) | Real Madrid – Mallorca 5:2 (kon.)
Valencia – Real Betis 3:0 (kon.)
Real Madrid
5:2 (1:2)
RCD Mallorca
Sobota 16.03.2013, 20:00 • Estadio Santiago Bernabéu, Madrid • Španělská LaLiga

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek večera. (21:52:27)

A je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec zvládl lépe Real Madrid, který porazil Mallorcu 5:2. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

Hosty poslal do vedení už v 6. minutě Nsue. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa, nakonec se jim ale v 15. minutě podařilo vyrovnat, když se trefil Higuaín. Jenže o sedm minut později se prosadil hostující Alfaro a Mallorca opět vedla. Další branka už v prvním poločase nepadla a Mallorca tak překvapivě vedla 2:1.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Vše odstartoval v 52. minutě Ronaldo, který vyrovnal. O dvě minutky později poslal Real do vedení Modric a o další tři minutky později se trefil i Higuaín a Real vedl 4:2. V nastaveném čase se ještě trefil Benzema.

Real Madrid tedy potvrdil roli favorita a získal další tři body.

90+2
    Real právě vstřelil branku!
    Tak jsme se dočkali ještě jedné branky. Higuaín si parádně naběhl do vápna hostů, poté přihrál pod sebe, kde byl zcela volný KARIM BENZEMA, který uklidil míč do prázdné branky!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.

90
    Hraje se poslední minuta řádní hrací doby.

90
    A nakonec z toho mohla být kontaktní branka. Po rychlé akci se dostal míč na hranici penalty, ale tam nebyl žádný z hostujících hráčů, který by uklidil míč do poloprázdné branky.

89
    Hosté to ještě zkouší a tlačí se dopředu.

88
    Další akci ukončil nepřesnou přihrávkou Özil.

87
    Po levé straně to zkoušel Ronaldo, ale nic z toho tentokrát nebylo. Hostující obránce zblokoval jeho střelu a následně i přihrávku.

86
    Obrovská šance hostů! Po závaru se na malém vápně dostal k míči Pereira, který vypálil, ale poslal kulatý nesmysl pouze do ležícího Coentrãoa!

85
    Po rohu pálil z dálky Pepe, ale jeho dělovka skončila nad brankou hostů.

84
    Higuaín se řítil sám na hostujícího brankáře, ale ten jeho přízemní střelu vyrazil na rohový kop!

83
    A hosté naposledy střídají. Tissone dohrál a přišel Fontás.

83
    Nakonec domácí vybojovali rohový kop.

82
    Madridští v klidu kombinují na polovině svého soupeře.

81
    Jenže ani hostům se rozehrávka tohoto rohu příliš nepovedla a míč tak mají opět domácí borci.

80
    Následuje rohový kop pro hosty.

79
    Z rohu domácí ani tentokrát nic nevytěžili.

Jakub Kopřiva

Branky: 15. Higuaín, 52. Ronaldo, 54. Modrić, 57. Higuaín, 90+2. Benzema – 6. Nsue, 22. Alfaro

Karty:   39. Tissone (MLR)

Real Madrid: López - Ramos, Arbeloa (46.Benzema), Coentrão, Varane - Pepe, Modrić - Ronaldo, Kaká (62.Alonso), Morata (46.Özil) - Higuaín
    RCD Mallorca: Aouate - Hutton, Nunes, Kevin, Bigas, Tissone (83.Fontás), Pina, Víctor (78.Casadesus), Alfaro, dos Santos, Nsue (66.Hemed)

Rozhodčí: Mateu - Cebrián, Núnez