San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – Minnesota 0:3 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Chicago – Nashville 5:3 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Nashville Predators
Pondělí 08.04.2013, 01:00NHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji vám hezký den. (03:34:59)

1. Jonathan Toews (CHI)

2. Brandon Saad (CHI)

3. Andrew Shaw (CHI)

Ve třetí třetině se nejprve překvapivě dostali poprvé do vedení hosté díky důrazu Legwanda před brankou. Poté už však existovalo na ledě jen jedno mužstvo. Jestřábi dvěma góly v rozmezí jediné minuty skóre otočili a v samém závěru potvrdil vítězství Chicaga Kane gólem do prázdné branky.

60:00

59:29
    Chicago právě vstřelilo branku!

Po střele Webera se puk odrazil na hokejku Saada, který se naukvapil a přihrál volnému spoluhráči. PATRICK KANE potom neměl problém s trefením prázdné branky Nashvillu a definitivně tak rozhodl o osudu dnešního utkání.
    Asistence: Saad

59:03
    Nashville se dostává do pásma, ale zatím honí puk po rozích.

58:22
    Toews ve svém pásmu vybojoval puk a málem se znovu dostal do přečíslení po boku Kana.

57:40
    Další pokus Hossy. Tentokrát od modré čáry. Rinne vyráží.

57:16
    Klein při zakládání akce zakopl o vlastní nohu, z čehož těžili domácí. Kruger a Hossa se tlačili do branky. Rinne udržel beton před brankovou čárou!

57:00
    Tři minuty před koncem se domácím píská ofsajd.

56:33
    Chicago i po buly pokračuje v ofenzivě. Rinne zasahuje.

56:12
    Dobrá práce Rozsívala, po které se dva na jednoho řítili Toews a Kane! Toews vzal vše na sebe a po kličce obránci byl v mezikruží sám. Rinneho však neprostřelil!

55:28
    Až nyní se hra chvíli odehrávala v pásmu Chicaga. Domácí vyhráli souboj v rohu a následně musí Klein začínat další útok až za svou brankou.

55:00
    Svěřencům Barryho Trotze se navíc povážlivě krátí čas. Do konce třetí třetiny zbývá už jen pět minut.

54:05
    Blackhawks dobře brání. Nashville se nemůže dostat do střeleckých pozic.

53:07
    Hornqvist se zjevil úplně sám před Emerym! Bohužel pro hosty byl zády k brance a jeho bekhendový pokus trefil jen betony brankáře Chicaga.

52:30
    Jestřábi se očividně více zaměřili na obranu. Leddy i v solidní šanci na rychlý protiútok volí cestu jistoty a nahazuje.

51:56
    Bollig nechtěl udělat chybu, a tak po přejetí červené čáry jen odevzdal puk.

Michal Šíma

Branky a nahrávky: 7. Shaw (Frolík, Hjalmarsson), 23. Bickell (Stalberg, Rozsíval), 50. Saad (Toews, Keith), 51. Toews (Kane, Shaw), 60. Kane (Saad) – 18. Spaling (Kosticyn), 26. Weber (Spaling), 47. Legwand (Halischuk, Weber)

Chicago Blackhawks: Emery (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Leddy, Rozsíval, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, Kruger, Carcilo – Bickell, Handzuš, Stalberg – Bollig, Shaw, Frolík
    Nashville Predators: Rinne (Mason) – Weber, Josi, Klein, Bartley, Blum, Gill – Watson, Spaling, Kosticyn – Hornqvist, Legvand, Beck – Butler, Smith, Clune – Halischuk, Mueller, Yip

Rozhodčí: LaRue, Morton – Sericolo, Cameron