San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – Minnesota 0:3 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Chicago – Nashville 5:3 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Minnesota Wild
Pondělí 08.04.2013, 00:01 • Nationwide Arena • NHL

Z mé strany vše, hezkou noc a u NHL brzy nashledanou. (02:31:15)

V samém závěru Wild přidali ještě jednu trefu, takže v Columbusu zaslouženě zvítězili 3:0. Čisté konto si připsal do statistik Niklas Bäckström, který ale, ruku na srdce, příliš práce neměl. O tři góly utkání se postupně postarali Suter, Coyle a Pominville, dva z nich padly v početních výhodách.

60:00

59:57
    Tři sekundy do konce, Bobrovskij u tyčky schoval puk pro jistotu do lapačky.

59:34
    Už jen aby doběhly poslední sekundy. Oba týmy si asi v současné chvíli nepřejí nic jiného.

58:35
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Hosté zachytili rozehrávku soupeře, Parise se s JASONEM POMINVILLEM řítili dva na jednoho a druhý jmenovaný po přihrávce svého spoluhráče v klidu zakončil do poloodkryté brány. Asistence: Zach Parise.

58:01
    Poslední dvě minuty utkání. Clutterbuck se nesnažil vymýšlet nic světoborného, prostě jen držel puk mimo útočné pásmo.

57:18
    Johansen se snažil zakombinovat s Ťutinem, který byl za brankou. Jenže puk ani jednoho prostě neposlechl.

56:35
    Atkinson pálil tvrdě ze střední vzdálenosti, betony Bäckströma ale prostřelit nedokázal. Švédský gólman měl na jeho pokus velice dobrý výhled.

55:50
    Wild se drželi v pásmu soupeře, Ťutin se pak chopil puku, od červené čáry ho následně jen nahodil dopředu.

54:58
    Umberger málem našel skrytou zadovkou v tutovce Goloubefa! Jenže ten byl až tak překvapený, že puk prostě nezpracoval.

54:39
    Zhruba pět minut do konce, hra je znovu přerušená. Pokud Columbus nevstřelí rychle kontaktní branku, nebude mít šanci na zvrat.

53:43
    Senoguchi nic neuspěchal, srovnal si puk na hokejku, udělal krok směrem do středu hřiště, odkud ovšem vypálil nepřesně.

52:54
    Prospal přihrával na Gáboríka, u něho byl jen jeden z obránců Wild, a i on sám mu zastavil jeho podnikání.

52:14
    Goloubef si vyjel z obrany, najel si podél pravého mantinelu a tvrdě vypálil. Bäckströmova lapačka však elegantně zasáhla.

51:42
    Gáborík pálil po přihrávce mířené zpoza branky, Bäckströma ale jeho pokus neohrozil. A ani ten následný od Ťutina. Další komerční přestávka.

50:47
    Blue Jackets urputně bojovali v útočném pásmu kolem jedné minuty. Jenže ke střele se neprosadili. A nakonec Brodin vyhodil do bezpečí.

49:55

49:20
    Přes Foligna se dostal puk až na modrou čáru k Wisniewskimu, jehož tvrdá rána vypadala hodně nebezpečně. Ale Bäckströma neohrozila.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 24. Suter (Pominville, Spurgeon), 36. Coyle (Granlund, Setoguchi), 59. Pominville (Parise)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Leighton) – Johnson, Prout, Goloubef, Wisniewski, Ťutin, Aucoin – Gáborík, Anisimov, Prospal – Foligno, Johansen, Umberger – Atkinson, Gillies, Calvert – Letestu, MacKenzie, Comeau
    Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) – Brodin, Suter, Falk, Stoner, Spurgeon, Prosser – Pominville, Koivu, Parise – Setoguchi, Granlund, Bouchard – Coyle, Brodziak, Clutterbuck – Mitchell, Konopka, Rupp

Rozhodčí: Furlatt, Leggo – Brisebois, Pancich