San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – Minnesota 0:3 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Chicago – Nashville 5:3 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Buffalo Sabres
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
New Jersey Devils
Pondělí 08.04.2013, 01:30 • HSBC Arena Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám Vás u nočního přenosu NHL, dnes na sebe narazí Buffalo a New Jersey.

Buffalo Sabres:
    Buffalu patří 12. příčka ve Východní divizi. Ze 38 utkání domácí získali 36 bodů se záporným skóre 102:116. Šavlím pokulhávají útočné řady. Minulý týden z týmu odešel Jason Pominville do Minnesoty, ale na marodce jsou hráči jako Vanek, Leino, Tropp. V minulém zápase Buffalo zvítězilo před svými fanoušky 4:2 s Ottawou.

New Jersey Devils:
    New Jersey se nachází na 10. místě Východní divize. Ďáblové si na své konto připsali 39 bodů se záporným skóre 90:103. I New Jersey trápí zranění, především hvězdy Ilyi Kovalčuka, který má problémy s ramenem. Ďábly táhne česká #26, Patrik Eliáš (10+20), který je neproduktivnějším hráčem týmu. V předchozím utkání ďáblové kapitulovali Torontu 1:2 před vlastními fanoušky.

V minulém vzájemném utkání (hraném v New Jersey) zvítězili ďáblové a to v poměru 3:2 po nájezdech.

ČEŠI NA LEDE: .
    PATRIK ELIÁŠ (NJD) – 38 utkání (10+20), 18 trestných minut
    MAREK ŽIDLICKÝ (NJD) – 38 utkání (4+12), 28 trestných minut

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Ehrhoff, Myers, Weber, Sekera, Pysyk, Pardy – Gerbe, Hodgson, Ott – Stafford, Ennis, Foligno – Flynn, Porter, Adam – Kaleta, Hecht, Scott.

New Jersey Devils: Brodeur (Hedberg) – Larsson, Salvador, Židlický, Greene, Fayne, Volčenkov – Eliáš, Loktionov, Sullivan – Zubrus, Zajac, Clarkson – Ponikarovskij, Henrique, D'Agostini – Carter, Gionta, Bernier.

00:01

01:00
    První minuta přinesla pouze úvodní oťukávání obou týmů. Nikdo se do šance ještě nedostal.

01:18
    Kaleta napřáhl na pravém křídle po přejetí modré čáry, Židlický jeho ránu blokuje mimo.

02:35
    Sekera napřáhl na modré, Brodeur připraven a betonem vyráží.

03:17
    Eliáš posílá puk do středního pásma poté co se domácí snažili kombinacemi v útočném pásmu dostat do zakončení.

04:00
    Clarkson si před modrou dovolil o kličku navíc – ofsajd.

04:22
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají brzy do vedení. Nahození od modré tečoval šikovně před Brodeurem přejíždějící PATRICK KALETA k bližší tyči hostujícího hráče. Veterán New Jersey byl bez šance. Asistence: Jochen Hecht.

06:10
    Ďáblové se snaží o odpověď, domácí zatím dobře brání.

06:45
    Ennis opět hrozil před Brodeurem. Tentokrát se ale domácí tým neraduje z branky, domácí útočník trefil jen bránícího obránce před sebou.

08:06
    Ofsajd brzdí domácí Buffalo, jinak mohl jít domácí útočník do zajímavé šance.

08:34
    Další velká šance domácích a ještě lepší zákrok Brodeura, který lapačkou zkrotil puk na brankové čáře mířící do jeho brány. Střelcem byl aktivní Hodgson.

09:26
    Clarkson pálí z pravého křídla, Miller v zákroku raději přeruší hru.

11:07
    Ďáblové sevřeli domácí tým v pásmu, ke střele se ovšem nedostali.

12:20
    Gerbe dostal přesnou přihrávku na pravé křídlo, kde byl nikým neatakovaný. Zprvní se do puku ukázkově opřel, trefil ovšem jen přesouvajícího se Brodeura.

12:58
    Loktionov se z levého křídla dostal ke střele, Miller vyráží ramenem mimo.

13:22
    Dva zákroky Millera v krátkém sledu, hosté se více osmělují v útoku.

13:49
    Kombinace Salvadora s Eliášem končí střelou českého kapitána z mezikruží mimo.

15:33
    Miller si musel dát pozor na pokus Clarksona zpoza brány.

17:05
    Z dalšího dlouhého zámku se hostům podařilo vytěžit jen pár nepřesných střel od modré.

17:55
    Zámek však pokračuje, Sulivan dostal křižný pas na levé křídlo, kde zprvní trefuje jen přesouvajícího se Millera.

18:15
    Porter (BUF) je prvním vyloučeným hráčem. Fauloval po snad dvouminutovém zámku hostí Eliáše. Na trestnou odchází za krosček.

18:20
    Devils právě vstřelili branku!
    Ihned po buly je vyrovnáno a hosté využívají bleskově přesilovku. Po vyhraném buly objel Bernier bránu, naznačil střelu, místo toho ale přihrál na hranici brankovišti aktivnímu STEVU SULIVANOVI, který usměrnil puk do volné části domácí brány. Asistence: Steve Bernier.

19:29
    Icing hostí, buly před Brodeurem.

20:00

První třetina je za námi. Úvod patřil aktivnějším domácím, závěr pak zase hostím. Oba týmy své herní převahy dokázali proměnit ve vstřelenou branku, proto je stav zatím nerozhodný 1:1.

Střely na bránu v první třetině: 4 – 10.

20:01

20:16
    Ehrhoff pálí tvrdě z levého křídla, Brodeur připraven.

20:39
    S Eliášovou střelou odklouzal Miller mimo bránu. Puk měl však pod kontrolou a tak se hosté nedostali ke střele do prázdné brány.

22:18
    Židlického rána od modré byla ještě tečována, Miller i tak zvládl situaci vyřešit a úspěšně zasáhnout.

23:47
    Hraje se svižný hokej i ve druhé třetině, po ofsajdu hostí pozorujeme na ledě první rozmíšku. O nic vážného ale nejde.

24:21
    Zajac (NJD) vyloučen za nedovolené bránění na hranici brankoviště gólmana Millera. První přesilovka pro domácí.

24:54
    Samotný Brodeur vyhazuje puk pryč z pásma.

25:20
    Hosté se zatím dobře brání.

26:02
    Erhofova rána byla sražena obráncem mimo. Následně se hosté opět osvobozují, domácím se v přesilové hře příliš nedaří.

26:38

27:43
    Clarksonův pokus z levého křídla mířil mimo domácí bránu.

28:50
    Další dlouhý tlak hostí. Clarkson však ležícího Millera nedokázal překonat, puk přestřelil mimo.

29:17
    Miller uklidňuje svůj tým a po závaru před svým brankovištěm konečně může přerušit hru.

29:40
    Icing hostujícího celku, hra se vrací před Brodeura.

29:49
    Hodgson ihned po buly dotíral před Brodeurem, hostující brankář hru raději přeruší.

31:53
    Pasáž bez vážné šance na žádné straně.

32:28
    Ennis si od levého mantinelu nabruslil do mezikruží, bekhendem vyzkoušel Brodeurovu pozornost. Hostující brankář úspěšný.

32:54
    Další zákrok pro Brodeura, tentokrát zničil pokus Foligna.

33:11
    Bernier se ocitl sám před Millerem, v jasné šanci, nikým neatakovaný, však těsně míjí!

33:44
    Nedáš, dostaneš. Hosté prováhali jasnou šanci ke skórování a přichází trest. Po rychlé kombinaci se k puku před Brodeurem dostal STEVE OTT a střelou do horní části hostující brány překonal padajícího Brodeura. Asistence: Cody Hodgson, Nathan Gerbe.

36:00
    Rána Erhofa od modré se nakonec k Broduerovi dostala, domácí brankář betonem zasahuje. Domácím druhá branka výrazně pomohla, jsou aktivnější.

37:07
    Eliáš z otočky nezamířil přesně.

37:58
    Židlický přenechal puk Salvadorovi, který od modré protáhl Millera. Ten však puk ve svém brankovišti udržel.

38:27
    Scott (BUF) tvrdě u mantinelu atakoval Giontu, za hrubost odchází na trestnou lavici. Druhá přesilovka pro hosty.

39:15
    Sulivan s Židlickým ostřelují Millera, ten však jejich pokusům odolává.

39:30
    Židlickému utíká puk do středního pásma.

39:50
    Dvě tvrdé rány Greena a dva přesné zákroky Millera.

40:00

Výsledkově se druhá třetina povedla domácím lépe, ve 34. minutě vrátil Ott svému týmu vedení. Jelikož se hostům ještě nepodařilo kontrovat, přenesou si domácí hokejisté do poslední třetiny jednogólový náskok. Ten však ještě nemusí nic znamenat, hra je poměrně vyrovnaná.

Střely na bránu ve druhé třetině: 11 – 14 (celkově: 15 – 24).

40:01

40:05
    Hosté pokračují v přesilové hře.

40:56
    Loktionov z levého křídla vyzkoušel pozornost Millera. Ten raději přeruší hru.

41:05

41:42
    Hosté si dobrým pohybem vybojovali další přesilovou hru. Za vysokou hůl je vyloučen Ott (BUF).

41:55
    Třetí přesilovku v zápase musí hosté začínat ze svého pásma, domácí se hned osvobozují.

42:35
    Židlický pohotově pálí příklepem, Miller vyráží puk do rohu. Následně se domácí osvobozují.

43:43
    Domácí v plném počtu. Hostům se početní výhoda příliš nevydařila.

44:05
    V permanenci Brodeur na druhé straně, pokus Otta však tentokrát do cíle nemířil.

44:34
    Kostopulus (NJD) vyloučen za hákování.

45:03
    Stafford pálí tvrdě z pravého křídla, Brodeur hrudí vyráží.

45:12
    Hostům se daří osvobodit se, domácí musí začínat od začátku.

45:46
    Devils ve vlastním oslabení vyrovnávají. Zubrus vyvezl puk, podržel ho v útočném pásmu, následně po obkroužení brány našel v mezikruží volného MARKA FAYNEHO, který střelou po ledě vyrovnává. Asistence: Dainius Zubrus.

46:58
    Hosté již v plném počtu.

47:32
    Židlického rána od modré ztečována mimo obráncem domácích.

48:15
    Salvador šikovně vypíchl puk unikajícímu Hodgsonovi. Jinak se domácí útočník mohl zjevit v šanci sám před Brodeurem.

50:33
    Foligno (BUF) vyloučen za podražení Salvadora. Šance pro Devils dostat se poprvé v zápase do vedení. Hra v rozdílném počtu hráčů na ledě se jim dnes daří.

51:18
    Po Kaletově ráně z pravého křídla přeruší Miller raději hru.

51:25
    Další přerušení hry od Millera, tentokrát domácí gólman zastavuje kombinaci kolem své brány.

52:09
    Židlického rána od modré do cíle nedoputovala.

52:34

52:58
    Foligno z přečíslení dva na jednoho se rozhodl pro střelu přes obránce. Jeho pokus chytá Brodeur efektivně do lapačky.

53:37
    Eliáš se obtočil kolem brány, Miller si však inkriminovaný prostor pohlídal a nedovolil českému útočníkovi radost.

55:10
    Další přesilová hra pro hosty. Za úder vysokou holí je potrestán Weber (BUF).

56:06
    A je po přesilové hře. Zajac (NJD) je vyloučen za hrubost, bude se hrát 4 na 4.

56:11
    Ihned po buly vypálil Erhof, Brodeur pohotově vyráží.

56:53
    Green si urovanal puk na holi, z levého křídla následně ale jen vyprášil betony Millera.

57:20
    Domácí Buffalo již hraje přesilovou hru.

58:07

58:45
    Icing hostujícího týmu, vhazování před Brodeurem. Oba týmy již hlavně pozorně brání, každá chyba může být osudová.

59:04
    Henrique se chtěl natlačit před Millera, byl však těsně bráněn Sekerou. Hostující útočník se tedy rozhodl pro bekhendové zakončení, které Miller kryje a přeruší hru.

60:00

Třetí část je u konce, viděli jsme v ní jen jednu branku, o kterou se postarali hosté, čekat nás tedy bude prodloužení. Po šedesáti minutách je skóre vyrovnané 2:2, hra byla poměrně vyrovnaná, o krůček aktivnějším týmem však byli hosté, kteří dnes paradoxně ještě ale ani jednou nevedli.

Střely na bránu ve třetí třetině: 7 – 13 (celkově: 23 – 37).

60:01

60:20
    Hodgson pálí tvrdě od modré, Brodeur vyráží do rohu.

61:13
    Z pravého křídla se neprosadil ani Pardy.

61:58
    Domácí jsou v prodloužení zatím aktivnější. Brodeur raději přeruší hru po další útočné akci Buffala.

62:14
    Na druhé straně se Millera snažil překonat Clarkson, z pravého křídla ale neuspěl.

62:51
    Další rána domácích, ani Erhof z levého křídla na Brodeura nevyzrál.

63:51
    Stafford se v přečíslení dva na jednoho rozhodl pro střelu, kterou Brodeur kryje. Kdyby zkusil přihrát, mohlo být všechno jinak.

64:27
    Rána Sekery od modré ztečována mimo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení branku nepřineslo, rozhodnout budou muset samostatné nájezdy. Více šancí v prodloužení měli domácí Šavle.

Střely na bránu v prodloužení: 3 – 2 (celkově: 26 – 39).

Samostatné nájezdy začínají.

První jel domácí Ennis, branku však minul. Brodeur nemusel zasahovat.

Za hosty se rozjel Sullivan, bekhendem se ale neprosadil – 0:0.

Gerbe posílá domácí do vedení, prostřelil Brodeura švihem – 1:0!

Eliáš si na Millerovi vylámal zuby – 1:0.

Ott nedává, Brodeur proti němu vystartoval a puk mu vypíchl. Poslední nájezd rozhodne.

Hostující Zajac nedává, domácí vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres. Branku vstřelil NATHAN GERBE.

Zápas je u konce. Domácí v něm ani jednou neprohrávali, nakonec tak vítězí po samostatných nájezdech. V nich se jako jediný trefil Gerbe.

1) Miller
    2) Kaleta
    3) Ott (všichni Buffalo Sabres)

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji vám příjemný zbytek noci. (04:21:24)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 5. Kaleta (Hecht), 34. Ott (Hodgson, Gerbe), rozh. náj. Gerbe – 19. Sulivan (Bernier), 46. Fayne (Zubrus)