Rennes – Nice 0:3 (kon.) | Nancy – Lyon 0:3 (kon.) | PSG – Valenciennes 1:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
1:1 (0:1)
Valenciennes FC
Neděle 05.05.2013, 21:05 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:56:42)

Dnešní utkání skončilo překvapivou remízou, PSG od 17. minuty prohrávalo a i přesto, že hrálo od 43. minuty pouze o deseti, dokázalo ještě vybojovat vyrovnávací gól a "urvat" remízu 1:1. Ač byly jistě ambice PSG v dnešním utkání vyšší, nakonec mohou být domácí hráči spokojeni alespoň s remízou. Šťastnější jsou i hosté, kteří jistě s bodem ze hřiště ligového lídra rozhodně nepočítali.

90+4
    A ještě po skončení utkání dostává Zlatan Ibrahimovič žlutou kartu, neboť po odpískání konce utkání se vrhl na rozhodčí a činil jim za průběhu utkání, za řeči tak je potrestán žlutou kartou.

90+3
    Běží poslední minuta nastavení, sudí Castro nastavuje tři minuty.

90+2
    Pastore rozehrává volný kop z blízkosti středového kruhu, na polovině soupeře, ale obrna hostů odvrací.

90+1
    Obrana Valenciennes blokuje jednu střelu PSG za druhou.

90
    Běží poslední minuta, domácí se snaží o zvrat a o vstřelení vedoucího gólu, zatím marně.

89
    Matuidi s Pastorem nyní nedotáhli dobře "rozjetou" akci, hrají hosté.

88
    Lavezzi posílá centr na pravou stranu, tam hlavičkuje Ibrahimovič, který sklepává na střed vápna, ale tam není nikdo v modrém.

87
    A mohlo být opět neveselo v hledišti Parc des Princes, Dossevi, který před okamžikem přišel na hřiště, se dostává ke střele z hranice vápna PSG, skvělý zákrok Doucheze.

86
    Ale to pochopitelně hostům stačí, i bod ze hřiště velkého favorita by měl svou cenu.

85
    Hosté se dostávají k míči v blízkosti půlící čáry, ale postupně míč vrací zpět na vlastní polovinu.

84
    Hosté okamžitě reagují střídáním, na hrací plochu přichází Dossevi, který nahradí Danice.

83
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    A krátká přestávka prospěla hlavně fotbalistům PSG, ALEX hlavičkuje přesně, Rose ho nepokryl a domácí tak slaví první branku v utkání, díky které vyrovnávají stav na 1:1.

83
    Tlak domácího týmu začíná sílit, rohový kop z levé strany, ale rozhodčí ještě před jeho rozehráním přerušuje hru a domlouvá hráčům, bojujícím před Penneteauem.

82
    Lavezzi střílí tentokrát z levé strany, z hranice pokutového území, ale nepřesně, míč letí nad bránu.

81
    Lavezzi střílí z pravé strany, ale i tento pokus gólman Penneteau chytá.

80
    Střela Ducourtiouxe míří pouze nad bránu PSG, hrát mohou domácí.

78
    Kévin Gameiro fauluje na levé straně pronikajícího Danice a dostává za tento faul žlutou kartu.

77
    Nic z toho však domácí fotbalisté nevytěžili, máme zde další střídání v sestavě Valenciennes, odchází Melikson, nahradí ho Opa Nguette.

76
    PSG zahrává rohový kop z pravé strany, domácí zůstávají u míče.

75
    Fantasticky ledově klidný zůstal nyní Penneteau, proti nebezpečné střele Pastoreho z pravé strany, proti střele z bezprostřední blízkosti pouze "hokejově" vystrčil jednu ruku a vyrazil míč!

74
    Matuidi přenáší hru z pravé strany na levou, domácí kombinují na půli hřiště.

73
    Ibrahimovič se dokázal prodrat mezi třemi obránci, pohotové uvolnění, stejně jak následná střela z pravé strany, ale míč míjí bránu!

72
    Ani střídající hráči zatím nepřinesli potřebnou změnu do hry PSG.

71
    Statistika držení míče příznivější pro PSG – 55% : 45%.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut, domácí favorit stále prohrává o gól.

69
    Další střídání si domácí připravili až po chvilce, Chantôme opouští hrací plochu, nahradí ho Kevin Gameiro.

68
    Je tu první střídání v sestavě PSG, Christophe Jallet nahradí van der Wiela.

67
    Ten obrana PSG odvrací. Tak nakonec lavička pařížského klubu připravuje dvojí střídání.

67
    Kenny Lala střílí z hranice pokutového území a střela řádně protáhla Doucheze, který míč nakonec vytěsnil na roh.

66
    Před nabíhajícím Sankharem odkopává gólman Douchez. I lavička PSG připravuje střídání.

64
    Valenciennes poprvé střídá, ze hřiště odchází Remy Gomis, který rázem dostal křeč do chodidla a opravdu se mu těžce zvedá ze hřiště. Nakonec dokulhal za postranní čáru a na hřiště již vběhl David Ducourtioux.

63
    Lala odkopává z hranice malého vápna, domácí se nedostali do zakončení.

62
    I domácí fotbalisté mají výhodu rohového kopu.

61
    Domácí se ubránili.

61
    Je z toho ale pouze další roh pro Valenciennes, opět z pravé strany.

60
    Hodina hry za námi, domácí stále prohrávají 0:1, navíc hosté budou rozehrávat rohový kop z pravé strany.

59
    Herní projev Valenciennes je velice sympatický, hosté rozhodně nejsou zalezlí před vlastním pokutovým územím a pokud to jde, pouští se do útočení.

57
    Lavezzi hledá svého souputníka v útoku, Ibrahimoviče, ale obrana hostů odvrací.

55
    Nechává míč dojít za brankovou čáru s tím, že čeká rohový kop, ale rozhodčí je jiného názoru, což těžce nese domácí trenér Ancelotti, který si chytá obličej do dlaní.

54
    Chantôme vhazuje z pravé strany.

53
    Další žlutá karta pro hostujícího hráče, Lala fauluje také na vlastní polovině, také musí takto zastavovat rychlý protiútok soupeře.

53
    Penneteau musí opět do vzduchu pro míč po centru van der Wiela z pravé strany.

52
    Pro míč si "došel" gólman Penneteau, který po dopadu signalizuje, že možná utrpěl lehčí zranění v souboji, ale již je vše v pořádku.

51
    Gaetan Bong dostává žlutou kartu za faul na vlastní půli, domácí budou rozehrávat volný kop ze střední vzdálenosti.

50
    Po jeho odehrání se Valenciennes drží před pokutovým územím soupeře.

49
    Ale trefuje pouze do zdi a domácí již musí zastavovat rychlý protiútok soupeře, povedlo se to až obraně, před Bongem odehrává na roh.

48
    Přesto se PSG dostávají k rozehrání volného kopu z téměř pětadvaceti metrů, Ibrahimovič si připravuje míč.

48
    Valenciennes hraje maximálně pozorně v obraně a zachycuje všechny pokusy Lavezziho, Pastoreho nebo Ibrahimoviče.

47
    PSG od úvodu druhé půle nepůjčilo balón soupeři.

46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:07 hodin.

Po odpískání konce první půle musí čelit sudí Castro slovním útokům hráčů PSG, kteří se nedokáží smířit s červenou kartou pro T. Silvu ze 43. minuty. Jedno je však jisté, Valenciennes dnes v Parku Princů hraje velice dobrou partii, jsou domácímu favoritovi vyrovnaným soupeřem a díky brance Danice ze 17. minuty vedou 1:0!

45+1
    Domácí tým takticky střídá, ze hry odchází Ménez, nahradí ho Alex.

45+1
    Útočnou akci PSG zastavuje hvizd rozhodčího, ofsajd.

45
    Probíhá poslední minuta první půle, rozhodčí bude jistě něco nastavovat.

44
    Domácí fotbalisté tak budou muset otáčet vývoj utkání pouze o deseti.

43
    Nervózní závěr prvního poločasu a pozor – Thiago Silva si dovolil zastavit v pohybu hlavního sudího a dostává rovnou červenou kartu, což těžce nese v hledišti i David Beckham, který nevychází z údivu z tohoto rozhodnutí sudího Castra.

42
    Clément Chantôme zastavuje průnik soupeře nedovoleným faulem, dostává za to žlutou kartu.

42
    Obrana Valenciennes odvrací, hosté jdou do protiútoku.

41
    Ménezovo střela z levé strany je zblokována Lalou na roh.

40
    Začíná poslední pětiminutovka první půle, domácí zatím stále marně dobývají branku soupeře.

39
    Protiútok hostů končí na polovině soupeře.

37
    Lavezzi vybojoval míč na levé straně v pokutovém území, ale následná střela byla příliš prudká.

36
    PSG kombinuje na polovině soupeře.

35
    Ménez dostává žlutou kartu za faul na Lalu.

33
    Obránce Valenciennes odkopává, přesto domácí fotbalisté zůstávají u míče.

32
    Hra se rychlé "přelévá", Ménez vybojoval rohový kop pro PSG.

32
    Nepovedený roh, domácí rozehrávají.

31
    Na druhé straně zahrává na roh bránící Thiago Silva.

31
    Zlatan netrefuje bránu, těch zahozených šancí PSG je nějak přespříliš, což ví jistě i David Beckham, který dnešní utkání sleduje z hlediště.

30
    Po faulu hostů bude Ibrahimovič rozehrávat volný kop ze vzdálenosti sedmadvaceti metrů.

29
    Před Lavezzim odvrací Lala na roh z levé strany.

28
    Thiago Silva tečuje střílený centr z pravé strany v pokutovém území Valenciennes, míč letí těsně vedle!

27
    Hlavička Aboubakara končí nad bránou, Douchez vykopává.

26
    Do pokutového území PSG letí centr, obrana odvrací, přesto hosté zůstávají u míče.

25
    Melikson byl tvrdě faulován van der Wielem, který "zatahuje ruční brzdu" a zastavuje rychlý brejk hostů. Dostává za to žlutou kartu.

24
    Lavezzi ztrácí míč na polovině hřiště, hosté okamžitě přechází do rychlého protiútoku.

23
    PSG kombinuje na polovině soupeře, ale nepřesný nákop na Ibrahimoviče končí v náruči Penneteaua.

22
    Spolupráce Lavezzi – Ibrahimovič zafungovala i nyní, ale švédský "snajpr" si zapletl míč mezi nohama v pokutovém území.

22
    Před Pastorem odkopává obrana Valenciennes, ale domácí zůstávají u míče.

21
    Lavezzi těží z dobré práce Ibrahimoviče, dostává se za obranu Valenciennes, jde sám na Penneteaua, střílí, fantastický zákrok gólmana!

20
    Míč se vrací zpět k Douchezovi, z hlediště se ozývá pískot.

19
    Ibrahimovič přiťukává Maxwellovi, ten střílí z levé strany, míč jen těsně míjí bránu.

18
    Takový průběh utkání rozhodně nikdo nečekal.

17
    Valenciennes právě vstřelilo branku!
    To je překvapení! Hosté se prosazují z protiútoku, kdy Aboubakar střílí z hranice šestnáctky, tvrdou střelu Douchez pouze vyráží před sebe a GAËL DANIC doráží do brány, hosté vedou!

17
    Rohový kop domácích odvrací obrana Valenciennes.

16
    Angoua neubránil na pravé straně Pastoreho, ten střílí z hranice pokutového území a střela je tečována mimo.

15
    Odpískaný ofsajd zastavuje útočnou akci PSG, ale přesto zůstávají domácí u míče.

14
    Závar před bránou Valenciennes, možná tam byl ve vápně i faul na Lavezziho, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře. Ani Ibrahimovič nepřekonal gólmana, ale předvedl zajímavou ekvilibristiku.

13
    Ibrahimovič reklamuje hraní rukou obránce Valenciennes v pokutovém území, ale rozhodčí je jiného názoru.

12
    Danic dohrál souboj před brankou PSG a "zajel" do gólmana Doucheze, ten se těžce zvedá z trávníku.

11
    Míč končí v náruči Penneteaua, který rozehrává.

10
    Po úvodních šancích Valenciennes se hosté zatáhli na vlastní polovinu, PSG kombinuje před vápnem hostů.

9
    PSG zatím marně dobývají obranu soupeře, hosté se skvěle brání.

7
    Ibrahimovič přihrává na střed Pastoremu, ten se ale nedostává do zakončení, obrana Valenciennes zasáhla.

6
    Douchez nyní napnul všechny přítomné, vyčkával s odkopem, nakonec vše stihl před dotírajícím útočníkem Valenciennes.

5
    Lavezzi jde za míčem, na polovině Valenciennes ho o něj ale připravuje Sánchez.

4
    Lala proniká s míčem po pravé straně, ale ten mu utíká do autu.

3
    Další protiútok hostů, střelu chytá Douchez.

2
    První dobrá šance a mají ji na "triku" hosté, Danic rozehrává z pravé strany, posílá centr do vápna PSG, tam se dostává k hlavičce Rose, který jen lehce "lízl" míč, ten letí těsně vedle!

1

Tak již jsou obě mužstva na hrací ploše, utkání začne za malý okamžik.

Utkání začne s mírným zpožděním, oba týmy stále čekají v útrobách stadionu na slavnostní nástup na hrací plochu.

Paris Saint-Germain: Douchez – Maxwell, Sakho, Thiago Silva, van der Wiel – Lavezzi, Matuidi, Chantôme, Pastore – Ibrahimovič, Ménez

Valenciennes FC: Penneteau – Bong, Angoua, Rose, Lala – Sankhare, R. Gomis – Danic, Sánchez, Melikson – Aboubakar

Rozhodčí: Castro – Luzi, Viala.

Vítejte u onlajn přenosu utkání pětačtyřicátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí Paris Saint-Germain přivítá Valenciennes FC.

PARIS SAINT-GERMAIN
    PSG vedou po čtyřiatřiceti kolech ligovou tabulku se třiasedmdesáti body za dvaadvacet fýher a sedm remíz. Pětkrát odešli hráči pařížského klubu poraženi a co je nejdůležitější – udržují si stálý náskok před jediným možným konkurentem v boji o titul, Olympiquem Marseille. Akutálně je náskok šestibodový a pokud PSG porazí Valenciennes, mohou v případě, že Maresille zaváhá v souboji s Bastií, již slavit titul!

VALENCIENNES FC
    Hosté jsou na tom v tabulce Ligue 1 nejsou úplně nejhůř, když aktuálně jsou na dvanáctémm místě s bilancí deseti výher a jednácti remíz. Třináctkrát poznali fotbalisté Valenciennes hořkost porážky a se ziskem čtyřiceti bodů se drží v klidném středu tabulky s jednobodovou ztrátou na jedenácté Toulouse a jednobodovým náskokem před třináctou Bastií.

30.03.2013 / 30. kolo / Valenciennes – Bastia 3:4
    06.04.2013 / 31. kolo / Montpellier – Valenciennes 3:1
    12.04.2013 / 32. kolo / Valenciennes – Saint-Étienne 0:0
    21.04.2013 / 33. kolo / Stade Reims – Valenciennes 0:1
    27.04.2013 / 34. kolo / Valenciennes – Nancy-Lorraine 0:0