Vsetín – Havířov 4:6 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 1:2 (0:2 po s.n.) | Chomutov – Letňany 6:1 (kon.)
Č. Budějovice – Písek 1:2 (0:1 po s.n.) | Zlín – Olomouc 1:0 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 0:1 (kon.)
K. Vary – Kladno 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Ústí n/L 14:3 (kon.) | Poruba 2011 – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Slavia – Liberec 5:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Rytíři Kladno
Sobota 19.10.2013, 13:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobrý den, na sobotní poledne je přichystán souboj dvou týmů Rako extraligy staršího dorostu. Utká se domácí Energie Karlovy Vary, proti které nastoupí mateřský klub Jaromíra Jágra – Rytíři Kladno. Domácí svěřenci kouče Eismanna mají o tři body víc, Kladno má ale na druhou stranu o jeden zápas méně. V případě výhry hostí se tedy středočeši v tabulce uvelebí vedle svého soupeře. Zápas začne po obědě, ve 13 hodin, rozhodně stojí za to ho vidět.

HC Energie Karlovy Vary: Harakal (Frček) – Binias, Soudský, Prachař, Kunc, Beer, Rulík – Svoboda, Janata, Krliš, Nguyen, Dimitrov, Trapl, Čejka, Hubáček, Pfister, Hauzr

Rytíři Kladno: Vladař (Jiroušek) – Matura, Malý, Doudera, Chládek, Zajíc, Havelka, Libercajt, Balcar – Kružík, Pliml, Keszi, Hajný, Borkovec, Schildhabel, Kadlec, Molčík, Kolowrat, Vendis

Rozhodčí: Synek – Havelec, Fiala.

Hráči obou týmu jsou nyní na rozbruslení, utkání začne zhruba za 25 minut.

00:01

00:05
    Úvodní buly pro domácí hráče, kotouč se dostal až k Harakalovi.

00:40
    Kapitán Kladna Daniel Kružík přestřeluje bránu.

01:20
    Středočeši jsou na začátku utkání aktivnější, energetici se zdají být ospalí.

01:53
    Postavení mimo hru zastavilo útok Varů.

02:32
    Václav Krliš Posílal přihrávku před Vladařovu svatyni, tam však nikdo nenajížděl.

03:28
    Obránce Binias zakládá útok, oba týmy jdou střídat.

04:10
    Sled několika velice dobrých příležitostí Kladna ukončil až Kamil Svoboda, který protečoval puk ven do středního pásma. Energetici měli namále.

05:20
    Rytíři jsou i nadále aktivnějším mužstvem, svědčí o tom především jejich nasazení. Karlovy Vary zatím nestíhají držet s Kladnem krok.

06:35
    Kapitán domácích Adam Rulík si mazácky počkal s rozehrávkou, a až když se mu zdálo, že má tu nejlepší možnost přihrát, tak to udělal. Bohužel pro něj ale Krliš jeho nabídku nevyužil – přestřelil bránu.

07:40
    Technická střela Martina Molčíka, Harakal vyráží betonem.

09:00
    Kdyby se jednalo o fotbalové utkání, byl bych nucen napsat, že co se držení míče zatím v tomto utkání týče, Kladno je jasně lepší.

10:06
    Rytíř Dominik Borkovec se při přechodu do útočného pásma Energie ocitl v postavení mimo hru. Čárový rozhodčí si toho všímá a fouká do píšťalky.

11:40
    Dorážka Františka Plimla jen těsně míjí Harakalovu klec!

11:51
    Zakázané uvolnění domácích.

12:01
    Další obrovská šance Rytířů! Jan Harakal se dnes opravdu nenudí.

13:10
    Václav Krliš se dostal do solidní šance, povedla se mu i klička. Ovšem pouze ta první, jeho druhý pokus byl zmařen obrannou hostí.

15:16
    Kamil Svoboda se parádně dostal až ke střele, s tou však neměl Vladař větší potíže.

16:22
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři jsou tedy odměněni za svoji aktivitu! Ovšem jedná se o velmi kuriózní branku! Obránce FRANTIŠEK MATURA pouze nahazoval kotouč, a brankář Harakal si vybral svojí slabší chvilku. Asistence: Bez asistence.

18:00
    Dvě minuty do konce první třetiny, středočeši vedou rozdílem jednoho gólu.

18:35
    Slušný pokus opět v podání Václava Krliše, Vladař rukavicí vyráží do rohu.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:28
    Daniel Kružík (KLA) dostává dvě minuty za faul loktem. Energie má možnost v poslední minutě prvé části vyrovnat.

19:53
    Zřejmě se jim to ale nepovede. Poslední buly se vhazuje před Harakalem.

20:00

Nutno podotknout, že Rytíři si svůj náskok po první části opravdu zaslouží. Byla jen otázka času, kdy karlovarští inkasují branku. Ta nakonec padla v sedmnácté minutě, brankář Harakal si nejspíš musí sypat popel na hlavu. Prosadil se František Matura. Druhá část začne za 10 minut.

20:01

20:20
    Pokračující přesilovka energetiků, ti jsou usazeni v pásmu.

20:45
    Po chybě domácích se do šance dostal Dominik Borkovec, Harakal jeho střelu, která mířila mezi betony chytá!

21:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie využívá přesilovou hru! Nedáš dostaneš, jak se říká! Po pěkně sehrané kombinaci se prosazuje MICHAEL ČEJKA! Asistence: Jiří Janata, Václav Krliš.

21:48
    Autor vyrovnávací branky si nyní půjde sednou na hanbu. Michael Čejka (KVA) dostává dvě minuty za hákování.

22:42
    Pokus Hajného z mezikruží Harakal chytá!

23:30
    Kladenští dál operují v útočném pásmu.

23:48
    Čejka je na ledě, Vary jsou kompletní.

24:31
    Aleš Kadlec a jeho pokus, rovná se Harakalova lapačka.

25:26
    Další střela, tentokráte v podání Františka Plimla, domácí muž s maskou opět na svém místě.

26:31
    Opět zásah, jsem zvědavý na statistiku střel na konci utkání. Harakal má dnes opravdu co dělat. Pálil Hajný.

28:00
    I přes vyrovnaný stav si Kladno stále drží svojí aktivitu. Na domácí brankářskou jedničku jde v tomto utkání obrovské množství střel. Energie se pořádně nemůže dostat ani z vlastního pásma.

28:21
    Technické potíže na ledové ploše. Soudského hůl byla přiražena na mantinel, a výsledkem toho je odloupnutá reklama. Vše je po chvíli v pořádku.

30:00
    Polovina utkání je již minulostí.

31:07
    Petr Binias (KVA) oslabuje svůj tým. Dostává dvě minuty za podražení.

31:52
    Kladenští také využívají přesilovku! Od Plimla se kotouč dostal až k LUKÁŠI DOUDEROVI, který si na modré čáře parádně počíhal a střelou k tyči nedal Harakalovi šanci. Asistence: František Pliml.

31:52
    Ve stejném čase dochází ke střídání brankářů. Místo Jana Harakala nastupuje Jakub Frček.

33:22
    Rytíři jsou dál usazeni v útočném pásmu.

34:34
    Hraje se delší dobu bez přerušení.

35:03
    Martin Trapl se dostal do situace jeden na jednoho. Rozhodl se obránce objet, a to se mu podařilo. Bohužel pro něj a pro Energii, jeho střela šla mimo bránu!

35:20
    Vyloučen Daniel Kružík (KLA) za sekání.

36:10
    Krliš dobře pálí, mimo.

37:07
    Vincent Kesti se po chybě dostal do šance, Frček si s jeho nájezdem zleva poradil.

40:00

Ve druhé části byly k vidění dvě branky. O tu první, kterou vstřelili domácí, se v přesilové hře postaral Michael Čejka. Autorem té druhé je Lukáš Doudera, který skóroval také v abnormálním počtu hráčů na ledě. Kladno bylo opět aktivnější, kouč Eismann bude muset svým svěřencům asi poněkud více promluvit do duše. Poslední část začne ve 14:32.

40:01

40:05
    Buly pro domácí.

40:45
    Energetici vstupují do třetí třetiny daleko lépe než do dvou předchozích.

41:37
    Střídání na obou stranách, Rytíři mají puk na svých holích.

42:14
    Souboj několika hráčů v rohu, rozhodčí píská do píšťalky.

44:00
    František Matura vyhazuje.

45:00
    Jakub Hajný objel bránu a snažil se zakončit. Frček jeho pokus vyráží betonem do rohu.

45:45
    Postavení mimo hru.

46:22
    Vincent Keszi dostal dobrou přihrávku mezi dva obránce. Ty přebruslil, a v rozhodující chvíli, kdy už se chystal zakončovat mu Jakub Frček vypíchl kotouč.

47:38
    Kladno získalo aktivitu zpět na svoji stranu. Nebýt Frčka, už dávno mohl být náskok větší než jednobrankový.

48:16
    Vary mají možnost srovnat stav skóre. Vyloučen Křešimír Schlidhabel (KLA).

49:26
    Energetici se dvakrát pokoušeli o přihrávku z rohu před bránu. Tam ale vždy bylo tělo nebo alespoň hůl kladenské obrany.

50:16
    Kladno hraje v plném počtu.

Tímto bych chtěl popřát své matce k dnešnímu svátku. Vše nejlepší, mami.

51:10
    Ofside.

51:10
    Vyloučen Daniel Kružík (KVA). Odsedí si dvě minuty za hání.ková

51:40
    František Matula podruhé vyhazuje puk až k Frčkovi.

52:55
    Lukáš Doudera také osvobozuje svůj tým.

53:10
    Kladno opět v plném počtu, ani tato přesilovka se domácím nevydařila.

55:00
    Domácí se zarputile snaží vyrovnat, ale jsou v křeči.

56:00
    Karlovy Vary jsou již delší dobu v útočném pásmu.

56:05
    A jejich snaha s sebou přináší ovoce. František Pliml (KLA) si jde na dvě minuty odpočinout. Provinil se podražením.

56:40
    Hosté se osvobozují.

58:00
    Poslední dvě minuty celého utkání. Přesně sto dvacet sekund má tým kouče Eismanna na vyrovnání.