Vsetín – Havířov 4:6 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 1:2 (0:2 po s.n.) | Chomutov – Letňany 6:1 (kon.)
Č. Budějovice – Písek 1:2 (0:1 po s.n.) | Zlín – Olomouc 1:0 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 0:1 (kon.)
K. Vary – Kladno 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Ústí n/L 14:3 (kon.) | Poruba 2011 – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Slavia – Liberec 5:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (1:0, 0:2, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 19.10.2013, 16:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Přeji příjemné odpoledne z třinecké Werk arény. Včera sehráli Oceláři v rámci Tipsport extraligy derby ve Vítkovicích, dnes se dorost Vítkovic přijel poprat o body na půdu Třince. Bitva to bude určitě ohromná, jelikož Vítkovice jsou v čele východní části RAKO extraligy, Třinec zase na pozici čtvrté.

Úvodní buly je naplánováno už na 16:30!

HC Oceláři Třinec: Dudáček (Hlaváč) – Roman Mich., Bartko, Bartoň, Walaski, Stránský D., Janiczek, Cienciala, Adámek – Poruba, Pala, Christov(C), Stuchlík, Roman Mil., Kofroň, Petrák, Trčka, Škorpík, Sztwiertnia, Lorek, Sikora.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Kardinál) – Šendera, Puzič(C), Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman – Kuťák, Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Korec, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský Š..

00:01

00:18
    První střelu zápasu zaznamenal domácí kapitán – Vít Christov. Wanecki vyráží pravým betonem.

00:54
    Vítkovice byly chvíli usazeny v útočném pásmu, odkud se samy vyhnaly.

01:29
    Rozehrávku Šimona Stránského dobře vystihl Walaski, a tak se k puku dostávají domácí.

02:07
    Mnohem větší držení puku mají prozatím hosté, ale ti se nedokáží dostat před třineckou bránu.

02:48
    O puk se bojuje v rohu mantinelu v obranném pásmu Vítkovic.

03:10
    Ze souboje vzešel vítězně Sikora, který si sjel s pukem ihned před bránu, odkud se pokoušel protlačil puk do sítě – marně.

03:40
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři otevírají skóre duelu! VÍT CHRISTOV z pravého kruhu por vhazování vypálil příklepem přesně do mezery mezi betony hostujícího brankáře a puk se zatřepotal až v síti. Asistence: Jan Poruba.

04:40
    Vítkovice drží puk před Dudáčkem, ale ani jeden z hráčů na sebe nechce vzít střelu.

05:13
    Hosté nadále okupují domácí třetinu kluziště, ovšem Dudáček může být stále klidný.

05:50
    Oceláři otočili hru na druhou stranu, kde se také snaží vymyslet něco kloudného.

06:29
    Nahození Adámka tečoval před hostující klecí Kofroň, ale pouze do hrudi Waneckiho.

07:11
    Christov nenašel z pravé strany před bránou žádného spoluhráče a puk proplouvá až do středního pásma.

07:45
    Miloš Roman sebral puk za bránou hostů a objel s ním bránu s myšlenkou urychleně zakončit, avšak upadl.

08:30
    Centrum dění je střední třetina kluziště, kde jsou na puku Vítkovice.

09:10
    Charvát rozehrává útočnou akci zpoza vlastní brány.

09:44
    Fajkus zachytil na útočné modré kotouč a udržel pásmo, Vítkovice tak mohou pokračovat k vytváření tlaku.

10:32
    Hosté před Dudáčkem nic nevymysleli a už se hraje zase na druhé straně, kde to však také nevpadá na úspěšné tažení.

11:02
    Bartko nahazoval puk na bránu hostů, ale ani jeden z Ocelářů touš nezachytil nebo alespoň neusměrnil směrem k svatyni Vítkovic.

11:57
    Čas ve Werk aréně plyne jako voda kvůli nepříliš častému přerušování hry a diváci bohužel nesledují příliš atraktivní hokej.

12:43
    Individuální akce Spratka končí vyražena Dudáčkem do ochranné sítě.

13:20
    Fajkus to zkusil do modré po ledě a jeho pokus jen těsně minul pravou tyč třinecké brány.

13:51
    Jáchym se pokoušel před Dudáčkem procpat puk za brankovou čáru, ale domácího strážce svatyně nepřekonal.

14:17
    A Dudáček si připisuje další úspěšný zákrok.

14:26
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Eryk Sztwiertnia (TRI) se provinil faulem, je vyloučen na dvě minuty za hrubost a Vítkovice si zahrají přesilovou hru.

15:07
    Vítkovice chvíli míchali s kotoučem před Dudáčkem, ale Třinci se podařilo osvobodit.

15:40
    K velmi dobré dorážce se dostal Tomáš Jáchym, jenž zasáhl pouze přesouvajícího se Dudáčka. Třinec vyhazuje puk.

16:26
    Oceláři kompletní.

16:33
    Puk poskakoval nebezpečně v brankovišti Třince, a tak se domácí gólman rozhodl přikrýt kotouč.

16:52
    Bartko od modré trefil pouze bránícího Šimona Stránského a host se tak dostávají znovu ke kotouči.

17:38
    Hartmann přihrával rukou, a proto se hra přerušuje.

17:50
    Stoklásek ihned po projetí útočné modré vyslal na domácí bránu střelou, kterou Dudáček pohodlně polapil do své lapačky.

18:19
    Rozjetý Trčka se hnal do útoku, avšak Škorpík vjel do pásma dříve, než tahoun celé akce, a tak je pískán ofsajd.

18:53
    Vítkovice byly chvíli usazené v útočném pásmu, kde však nevymyslely nic účinného a naopak brzy přišly o puk.

19:26
    Střela z mezikruží v podání Kafky končí na zadním mantinelu, odkud se odráží na domácí hole.

20:00

Po první třetině zásluhou přesné trefy Christova vedou Oceláři v derby 1:0. Již odehraných dvacet minut však bylo velmi vyrovnaných a ještě stále těžko odhadovat, kdo bude vítězem tohoto duelu, ač má k tomu Třinec momentálně blíže.

Druhá třetina odstartuje přibližně v 17:10.

20:01

20:20
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli Oceláři, ale ti jsou napadajícími soupeři zahnáni až do vlastního pásma.

20:50
    Až teď se puku dotýkají také Vítkovice a mohou rozjet svou útočnou akci.

21:15
    Střílet se od modré pokoušel Krenželok, jenže puk mu sjel z hole na čerstvě upraveném ledě, a tak puk na Dudáčka pouze pomalu doklouzal.

22:00
    Vítkovice si drží útočné pásmo, kde si vyměňují přihrávkami puk a pečlivě si připravují kloudnou akci.

22:40
    Oceláři už otočili hru před Waneckiho, ale i tento gólman prozatím nemusí zasahovat.

23:31
    Hartmann se přes dva bránící Oceláře dral do zakončení, ale marně.

24:09
    Puk opustil mantinely třinecké Werk arény a bude se vhazovat na středovém kruhu.

24:27
    Dudáček předvedl spolehlivý zákrok proti Šenderovi, jenž se vytočil zpoza brány k tyči, odkud posléze pálil.

25:02
    Šimon Stránský byl ve stoprocentní šanci hákován Stuchlíkem a je nařízeno trestné střílení!

25:02
    Šimon Stránský to zakončoval blafákem do bekhendu stejně jako před chvílí, ale Dudáčka nepřekonal.

25:15
    Tentokráte Fajkus sekal Christova v úniku a je tady další trestné střílení!

25:15
    Ani Christovovi nevyšlo zasunutí puku bekhendem za záda Waneckiho a skóre se ani v tomto případě nezmění!

26:13
    Zakázané uvolnění Třince.

26:54
    Sikora natlačil puk na bránu hostů a sám Wanecki kotouč vyhazuje přes všechny čáry až do icingu.

27:29
    Série zakázaných uvolněních pokračuje. Bude se znovu vhazovat znovu po levici Waneckiho.

27:53
    Příklep Puziče od modré končí těsně vedle pravé tyče brány.

28:30
    Beneš dorážel před Dudáčkem a domácí gólman skvěle zasáhl!

29:10
    Vítkovice stále drží útočnou třetinu kluziště a Oceláři mají plné nohy i ruce práce.

29:21
    Vítkovice si zahrají přesilovou hru, David Janiczek (TRI) se totiž provinil nedovoleným bráněním, a tak si pobude dvě minuty na trestné lavici.

29:40
    Oceláři se osvobozují.

30:26
    Vítkovicím nechybělo mnoho ke gólu! Hned dva hostující hráči se snažili protlačit puk za bezbranně ležícího Dudáčka, ale to se jim nepovedlo.

30:55
    Hosté nadále drží útočné pásmo a domácí prožívají opravdu těžké chvíle.

31:21
    Domácí oslabení ustáli a jsou kompletní.

32:02
    Poruba se Stuchlíkem měli dobrou šanci, ale vše hasí výborný Wanecki.

33:29
    Oceláři nyní útočí do plných, ale jejich útočnou snahu maří offside.

34:50
    Znovu aktivní Poruba se prodral do útočného pásma a dobře střílel mezi nohy Waneckiho, ale ten včas zaklapl betony.

35:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Z protiútoku se prosadili hosté, a to konkrétně ŠIMON STRÁNSKÝ, který doklepl za Dudáčka střelu Krenželoka. Asistence: Daniel Krenželok, Dominik Kafka.

37:05
    Ludvík Petrák to zkoušel individuálně, ale přes hradbu těl hráčů Vítkovic neprošel.

37:16
    Další pokus o rozehrávku Třince končí icingem.

37:40
    Šendera pálil od modré a Dominik Kafka dobře tečoval před brankářem Dudáčkem, naštěstí pro Třinecké šel puk mimo bránu.

38:30
    No tento gól si za rámeček Dudáček nedá. DANIEL SPRATEK obkroužil bránu, backhandem vystřelil a přes záda domácího brankáře se kotouč prokutálel až do sítě. Bez asistence.

40:00

Druhou třetinu opanovali hokejisté z Ostravy, když dokázali otočit stav zápasu. Vyrovnával Stránský a těsně před druhou sirénou se trefil Spratek. Uvidíme jak se Oceláři poperou s gólem do šatny, a zda-li dokáží ještě zvrátit vývoj zápasu.

40:01

40:45
    Do přečíslení se dostávali Oceláři, jejich šanci však zazdil Miloš Roman, který se možná trochu unáhlil a vlil střelbu, ta šla vysoko nad.

41:25
    K dorážce se dostával Kafka, který byl ve velice dobré pozici, ale Dudáček prokázal své dobré reflexy a jeho pokus dokázal vytěsnit mimo svou bránu.

42:22
    V úvodu třetí třetiny jsou aktivnější hráči Vítkovic, nyní opět několika střelami prověřili Dudáčka.

43:11
    Martin Pala ostře střílel z mezikruží, Wanecki jeho střelu neviděl, máchl lapačkou a vyrazil pokus Paly nad svou svatyni.

44:25
    Jáchym s Hartmannem ujížděli dva na jednoho, první jmenovaný zvolil střelu, kterou Dudáček dokázal vytěsnit.

45:40
    Jan Poruba dostal skvělou přihrávku zpoza brány na mezikruží a příklepem vyslal dělovku, která Waneckého musela hodně štípnout na hrudi.

46:25
    Střela Charváta od modré k Dudáčkovi nedoputovala, obrana Třince tuto střelu zablokovala.

47:21
    Střela Jáchyma byla spíše propagační a Dudáček s ní neměl sebemenší problém.

47:50
    Jan Bartko střílel na druhé straně od modré, no ale byl to spíš takový baseballový odpal, který s chutí lapil Wanecki.

48:35
    Vidíme dlouhou pasáž bez přerušení, ve které prim hrají obrany.

50:00
    Dlouhou a docela nudnou pasáž uťal rozhodčí svou píšťalkou, když odpískal icing Vítkovic.

51:20
    Boj o puk v rohu za třineckou bránou končí přerušením hry a vhazovat se bude po pravici Dudáčka.

52:20
    Pala střílel a Stuchlík se dostal k dorážce, ale ani nadvakrát nedokázal přehodit beton Waneckého.

52:45
    Na druhé straně za Dudáčkem zvoní tyč!

53:30
    Opět se potvrdilo staré a otřepané nedáš – dostaneš. Autorem vyrovnávací branky je JAN PORUBA. Asistence: Vít Christov.

54:40
    Třinec mohl jet do vedení, ale Jaroslaw Lorek nedokázal proměnit svou první šanci ani dorážku, ke které se následně dostal.

54:59
    A tentokrát se před bránu dobyl Petrák, který dostal nahrávku, ale z velké blízkosti Waneckého nepřekonal.

56:23
    Už, už to vypadalo, že Třinečtí pojedou do přečíslení tři na dva, ale obrana Vítkovic se dokázala rychle vzpamatovat a přihrávka Poruby nenašla žádného ze svých spoluhráčů.

57:19
    Kofroň dokázal na modré odzbrojit Stránského, ale k zakončení se nedostal.

58:18
    Zakázané uvolnění Vítkovic posílá hru zpět před jejich bránu. Třinečtí se ženou za vítězným gólem a nyní mají herně mírně navrch.

58:57
    Dlouho se o puk bojovalo v rohu za bránou hostů, sudí hru přerušil a vhazovat se bude po levici Waneckého.

59:46
    Vítkovice se pokouší o poslední akci v normální hrací době, ale už asi nic nestihnou vymyslet.

60:00

Jelikož utkání skončilo nerozhodně, tak se můžeme těšit na pětiminutové prodloužení a případné samostatné nájezdy.

60:01

60:39
    A prodloužení rozhoduje ve prospěch Ocelářů z Třince . Po sérii zajímavých odrazů trefil puk ze vzduchu JAN TRČKA a určil tak vítěze.

V tomto utkání, které nám přineslo mnoho obratů se nakonec radují Oceláři z Třince po trefě Trčky. Spravedlivé je to, že ani jeden z týmů nezůstane po dnešním průběhu bez bodu. Loučí se s vámi Tomáš Golasowski a zase někdy na shledanou. (18:33:06)

Luboš Olszar

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 4. Christov (Poruba), 54. Poruba (Chistov), 61. Trčka – 36. Stránský (Krenželok, Kafka), 39. Spratek

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Kardinál) – Šendera, Puzič(C), Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman – Kuťák, Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Korec, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský Š.