Winnipeg – St. Louis 4:3 (3:2 po s.n.) | Anaheim – Arizona 3:2 (4:3 po s.n.) | Pittsburgh – Vancouver 4:3 (1:0 po s.n.)
Ottawa – Edmonton 1:3 (kon.)
po s.n. (3:2)
Winnipeg Jets
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0)
St. Louis Blues
Sobota 19.10.2013, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
    Rozhodující nájezd proměnil OLLI JOKINEN.

Jokinen se rozjel ke svému nájezdu a střelou nad lapačku Elliota je úspěšný!

Little v těžké pozici také dává, když poslal kotouč mezi betony Elliota.

Úspěšný je rovněž Steen, který si pohrál s Pavelcem, kterého překonal po kličce do forhendu.

Ladd také svůj nájezd proměňuje, když poslal kotouč do levé šibenice.

Za hosty se rozjel Oshie a střelou mezi betony Pavelce se nemýlil.

64:22
    Winnipeg má velkou šanci rozhodnout. Berglund zbytečně fauloval a už míří na trestnou lavici, když je vyloučen na 2 minuty za sekání.

58:06
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg po velkém tlaku vyrovnává. Byfuglien našel na levém kruhu volného TOBIASE ENSTROMAm který střelou k pravé tyči dává svému týmu naději na bodový zisk. Asistence: Dustin Byfuglien, Blake Wheeler.

53:13
    Závěr utkání bude velmi zajímavý. Slabou chvilku si vybral Polák, který nejprve nepřesně rozehrál, čehož využil EVANDER KANE, když dostal od Littla přihrávku, po níž z první vystřelil, trefil hůl Poláka a od té se kotouč dostal za záda brankáře Elliota. Asistence: Bryan Little.

43:34
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    St. Louis se dostává do dvoubrankového vedení. Střela Backese z levé strany vyrazil Pavelec pouze na hůl ALEXANDERA STEENA, který pohotovou dorážkou dokázal poslat kotouč do branky. Asistence: David Backes, Jay Bouwmeester.

31:30
    St. Louis bude hrát přesilovou hru. Do hlediště vyhodil smolně kotouč Enstrom, který si nyní posedí na trestné lavici 2 minuty.

26:28
    Přesilovou hru si zahraje i Winnipeg. Za držení je vyloučen na 2 minuty Cole.

23:53
    St. Louis bude hrát přesilovou hru. Kane je vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

18:14
    St. Louis se dostává po chybě Trouby na modré čáře opět do vedení. Obránci Jets utekl na modré čáře kotouč přímo na hůl ALEXANDERA STEENA, který udělal tři rychlé kroky k brance a tvrdou střelou k levé tyči překonal Pavelce. Bez asistence.

17:41
    Opět branková konstrukce zachránila Pavelce. Z levého rohu se dostal před branku Schwartz, jehož střela orazítkovala břevno.

15:30
    Tak tato branka jde na triko Elliota. Elliot nejistě vyrazil před sebe nahození Halischuka, aby následně propustil nepříliš povedenou střelu OLLIHO JOKINENA. Asistence: Matt Halischuk.

14:00
    St. Louis už mohlo vyhrávat o dvě branky. Z pravého kruhu tvrdě vystřelil Pietrangelo, který trefil levou tyč.

8:43
    Do vedení se ale dostává St. Louis. Oshie našel přihrávkou z levé strany před brankou DAVIDA BACKESE, který z první poslal kotouč za Pavelce. Asistence: T.J. Oshie.

3:00
    Winnipeg bude hrát ve čtyřech. Kane je vyloučen na 2 minuty za úder loktem. St. Louis bude hrát přesilovou hru.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 16. Jokinen (Halischuk), 54. Kane (Little), 59. Enstrom (Byfuglien, Wheeler), rozh. náj. Jokinen – 9. Backes (Oshie), 19. Steen, 44. Steen (Backes, Bouwmeester)

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Clitsome, Byfuglien, Bogosian, Enstrom, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Kane – Frolík, Scheifele, Ladd – Peluso, Jokinen, Cormier – Halischuk, Slater, Wright
    St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Cole – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Stewart, Roy, Paajarvi – Reaves, Sobotka, Cracknell

Rozhodčí: Hebert, Walsh – Miller, Sericolo

Diváci: 15 004