Anderlecht – Leuven 3:1 (kon.) | Kortrijk – Oostende 2:0 (kon.) | Mechelen – Waregem 2:2 (kon.)
Lierse – Charleroi 2:1 (kon.) | Mons – Genk 2:3 (kon.)
RAEC Mons
2:3 (0:1)
KRC Genk
Sobota 02.11.2013, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (21:58:27)

Je dobojováno! Favorizovaný Genk nakonec vítězí na hřišti posledního Monsu, ovšem nebyl to tak zcela jednoznačný zápas, jak se mohlo čekat. Hosté se ve druhém poločase dostali do slibného náskoku 3:0, domácí ale díky dvěma slepeným gólům dokázali duel zdramatizovat a v samém závěru sahali i po vyrovnání. Toho se ale nedočkali a tak se překvapení nakonec nekonalo, byť k němu rozhodně nebylo daleko.

90+3
    Limbombe se ujal míče a vyráží do dalšího rychlého kontru. Nebude ale s koncovkou spěchat a raději našetří důležité vteřiny.

90+2
    Hosté jsou jen nastěhovaní ve své šestnáctce a brání se tlaku domácího týmu.

90
    Žlutá karta pro domácího Jarju.

89
    Rychlý protiútok hostí. Limbombe se dostal ke střele na pravé straně, jeho pokus však nebyl dobře umístěn.

88
    K němu se postavil Soumah, zahrál ho na střed hostující šestnáctky, kde však byli připraveni hostující hráči a rychle odvrací míč do bezpečí.

87
    Roh pro domácí.

81
    De Beldner se dostal na levé straně k míči, jeho pokus končí ovšem v náruči hostujícího brankáře.

79
    Přímý kop pro domácí ze zajímavé vzdálenosti. Postavil se k němu Soumah, opřel se do míče, ten však doputoval jen do náruče gólmana Kotlese.

77
    Jarju se dostal do další střelecké příležitosti, jeho pokus ale končí vysoko nad. Domácí jsou však jako na koni.

74
    Mons právě vstřelilo branku!
    Že bychom byli svědky ještě pořádného dramatu? Domácí přidávají druhou branku, SHLOMI ARBEITMAN se trefil do stejné šibenice jako před dvěma minutami jeho spoluhráč Jarju. Do konce zbývá ještě přes čtvrt hodiny hry, to je spousta času něco s výsledkem ještě udělat.

73
    Domácí Dylan De Beldner nahradí Tima Matthyse.

72
    Domácí fotbalisté snižují stav dnešního utkání! MUSTAPHA JARJU si naskočil na parádní centr od svého spoluhráče a milimetrovou hlavičkou do šibenice snižuje na rozdíl dvou branek.

67
    Pěkná akce domácích. Chataelle odcentroval míč na chvíli volného Jarjuho, ten však v rozhodující chvíli uklouzl na mokrém trávníku.

65
    Střídání hostí. Buffela nahradí Kim Ojo.

63
    Vossen chtěl využít zmatků v domácí šestnáctce, po chybné rozehrávce brankáře Wernera se zmocnil míče, čtvrtou branku ale nepřidal. Jeden z domácích hráčů se stihl vrátit a obětavým zákrokem tečoval míč mimo.

61
    Střídání si připravili i hosté. Anthony Limbombe nahradí Benji De Cueleara.

61
    Domácí střídají i podruhé. Richard Soumah nahradí Bricee Ntambweho.

61
    Střídání domácího mužstva. Mustapha Jarju nahradí Arnora Angeliho.

55
    Genk právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají třetí branku do sítě domácího Wernera. Vossen přenechal šikovně míč FABIENU CAMUSOVI, který si naběhl sám před Wernera. Domácí brankář se pokusil vyběhnout a znemožnit hostujícímu Camusovi střelecký úhel, ten ho však šikovným lobem přehodil a míč doputoval až do prázdné brány – 3:0!

54
    Oba dva poločasy začaly stejným způsobem – rychlou brankou hostujícího Genku.

51
    Hosté přidávají na začátku druhého poločasu druhou branku. JELLE VOSSEN vyhrál vzdušný souboj se Sapinou a zjevil se sám s míčem před domácím brankářem Wernerem, kterého střelou k levé tyči jednoduše překonal.

48
    Centr domácího Timmermanse nenašel patřičného adresáta.

47
    Během přestávky jsme nezaregistrovali žádnou změnu v sestavách, oba celky pokračují tak, jak zakončily první půli.

46

Oba týmy se pomalu vrací na travnatou plochu, brzy budeme moci pokračovat.

První poločas je za námi, viděli jsme v něm rychlou branku favorizovaného hostujícího celku: ve čtvrté minutě se trefil Gorius. To však bylo ze strany hostí vše, další trefu už fotbalisté Genku ani jejich soupeř z Monsu nepřidali.

45
    Poločas se už jen dohrává.

44
    Ještě pokus hostujícího Vossena z šestnácti metrů, jeho rána nakonec ale nebyla tolik nebezpečná, jak se mohlo z počátku zdát.

41
    Přímého kopu se ujal domácí Angeli, jeho pokus však letěl hodně daleko.

40
    Žlutá karta pro hostujícího Tshimangu.

39
    Stejným pokusem se nepodařilo ani na druhé straně Van Gijseghemovi vysunout svého hrotového útočníka Monteyneho.

38
    Centrovaný míč z levého křídla od De Cueleara nenašel svého adresáta.

37
    Buffel se z levého křídla rozhodl pro něco mezi střelou a centrem. V každém případě byl u druhé tyče připravený domácí gólman Werner, který hned odvrací možnou katastrofu.

36
    Diandy vypálil z velké dálky, s takovým pokusem nemohl mít Koteles žádný problém.

34
    K rozehrání se postavil Fabien Camus, chtěl ho poslat na bližší tyč, odkud ale odvrací domácí obrana.

34
    Rohový kop pro hostující tým.

29
    Pěkná rána domácího Arnora Angeliho! Ten si s míčem naběhl až do šestnáctky soupeře, jeho rána však letěla těsně mimo levou tyč Kotelesovy brány. Stačilo lépe zamířit a hostující brankář by byl nejspíš bez šance.

25
    Hosté jako kdyby se rychlou vstřelenou brankou uspokojili a nejsou rozhodně tak aktivní, jak se před zápasem očekávalo.

23
    Hra se stále odehrává více ve středu hřiště, žádný z týmů se nemůže dostat do zakončení či jiným způsobem ohrozit bránu soupeře.

20
    Camus centrem hledal jednoho ze svých spoluhráčů, míč však pohotově sbírá domácí obrana.

18
    Hra je poměrně vyrovnaná, domácí rozhodně nejsou horším týmem. Jen skóre tomu nenapovídá.

16
    Domácí se vrhli do zajímavého kontru, branky nakonec ale nedosáhli. Angeli po celé akci hledal z levého křídla nabíhajícího si Arbeitmana, míč však ve svých rukavicích kryje brankář Koteles.

15
    Hra se opět vrátila do klidných vod. Centr Chataelle z levého křídla nemohl hostující fotbalisty nijak vyděsit.

11
    Tim Matthys se z levého křídla chopil své šance. Před domácím hráčem se otevřel větší prostor, Matthys se opřel do míče, který ovšem dokázala hostující obrana zblokovat mimo.

10
    Hra se odehrává převážně ve středu hřiště, žádný tým se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

6
    Domácí Matthys je v postavení mimo hru, které rozhodčí správně odpískali.

4
    Hosté se dostávají z kraje zápasu do vedení. JULIEN GORIUS se uvolnil na levém křídle, naběhl si do šestnáctky hostí a přesnou ráno pod břevno nedal domácímu brankáři žádnou šanci.

2
    Centr Angeliho našel hlavu domácího Sapiny, který ovšem nedokázal zamířit přesně.

1
    Matthys našel pěkným pasem domácího Angeliho, jehož rána ovšem končí mimo hostující bránu.

1

RAEC Mons: Werner – Matthys, Angeli, Chataelle, Diandy, Van Gijseghem, Arbeitman, Timmermans, Sapina, Ntambwe, Monteyne.
    Náhradníci: Saussiez, Dusenne, Beleck, De Beldner, Nyoni, Jarju, Soumah.

KRC Genk: Koteles – Kara, Tshimanga, Koulibaly, Vossen, Gorius, Camus, Anele, Buffel, De Cuelear, Kumordzi.
    Náhradníci: Van Hout, Ojo, Simaeys, Limbombe, Masika, Schrijvers, Gerkens, Walsh.

Rozhodčí: Verbist – Dens, Dhondt.

Poslední vzájemný zápas obou týmů se odehrál 16. března na hřišti Monsu, vysoké vítězství 5:1 si tehdy odvezli hráči Genku. Ti budou jasnými favority i v dnešním zápase.

Sledovat budeme duel z opačných pólů tabulky belgické Jupiler Pro League. Zatímco domácí se s pouhými třemi body na kontě nachází na posledním šestnáctém místě tabulky, hosté z KRC Genk se vyhřívají na skvělém druhém místě, bodů získali již 29, což je o pouhý bodík méně než má lídr soutěže ze Standardu.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání nejvyšší belgické fotbalové ligy nesoucí název Jupiler Pro League. V námi sledovaném přenosu čtrnáctého kola budeme svědky měření sil mezi domácí RAEC Mons a hosty z KRC Genk. Úvodní výkop je na plánu v 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.