Catania – Udinese 1:0 (kon.) | Inter – Livorno 2:0 (kon.)
2:0 (1:0)
AS Livorno Calcio
Sobota 09.11.2013, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (Milán) • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Příjemný večer s italskou Serií A, dnes nás čeká duel Interu s Livornem! Pojďme si k oběma soupeřům říci pár slov.

Interu se pomalu začíná opět dařit. Tým je na čtvrté příčce ligové tabulky s dvaadvaceti body. Na první AS Řím tým ztrácí už ale devět bodů. Průběžné skóre týmu je 27:12. Forma Interu se pomalu lepší. Po domácí výhře 4:2 nad Veronou přišla jen venkovní remíza 1:1 s Bergamem. Poslední zápas se ale milánskému klubu vyvedl, vyhrál 3:0 venku s Udine.

Forma Livorna a jeho výsledky jsou podstatně horší. Po venkovní prohře 0:1 s Bolognou přišla domácí remíza 3:3 po přestřelce s Turínem. Poslední zápas se Livornu ale povedl, doma totiž porazilo 1:0 Bergamo. V tabulce jsou dnešní hosté třináctí se dvanácti body. Průběžné skóre týmu je 13:16.

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál Inter poslední čtyři a všechny s nulou inkasovaných branek. Naposledy to bylo 3:0, 24. března 2010 na stadionu Giuseppe Meazza.

Dnešní duel začíná ve 20:45, nenechte si ho ujít.

Inter Milán: Handanovič – Ranocchia, Rolando, Samuel – Jonathan, Taïder, Cambiasso (C), Álvarez, Nagatomo – Guarín, Palacio.
    Náhradníci: Castellazzi, Carrizo – Zanetti, Andreolli, Wallace, Kovačić, Mudingayi, Kuzmanović, Olsen, Belfodil.

AS Livorno Calcio: Bardi – Valentini, Émerson, Ceccherini – Mbaye, Luci (C), Duncan, Schiattarella, Gemiti – Siligardi, Paulinho.
    Náhradníci: Anania, Aldegani – Decarli, Piccini, Lambrughi, Benassi, Belingheri, Emeghara, Borja.

Rozhodčí: Peruzzo – Longo, Petrella.

1

2
    Samuel vhazuje na útočné půli, Inter rozpoutává úvodní tlak.

3
    Ranocchia fauluje na středu pole, kupředu tak mohou jít hosté z Livorna.

4
    Inter pokračuje v rychlé kombinaci, soupeři zatím balon příliš nepůjčuje.

5
    Hosté zatím příliš neriskují na útočné půli a soustředí se na bezchybnou defenzivu.

6
    Kombinace Interu na útočné půli připomíná obvyklou hru Barcelony. I zde na šance zatím ale čekáme.

7
    Od branky bude odkopávat Bardi.

8
    Palacio vhazuje na útočné půli.

10
    Inter zatím hru jasně kontroluje a fanouškům v Miláně předvádí pěknou podívanou. Je otázka času, než přijdou větší šance.

11
    Od branky rozehrává Bardi.

12
    Hra přerušena, za postranní čáru odchází poraněný Schiattarella.

13
    Livorno pomalu přechází na útočnou půli.

14
    Defenzivní práce hráčů Interu ale funguje, hosté se dnes do zakončení vůbec nedostávají.

16
    Cambiasso je nespokojen s verdiktem sudího, který přiřkl míč hostům. Jejich akci ale ukončuje pohotový Handanovič.

18
    Hra je přerušena, na trávníku sedí poraněný kapitán Interu Cambiasso.

19
    Inter opět pomalu rozjíždí svůj nápor na útočné půli.

20
    Ceccherini dobře zabojoval u postranní čáry a míč získal, vzápětí ho ale ztratil, protože si ho ukopl za čáru.

21
    Jonathanova pohotová střela se mezi tři tyče nevešla.

22
    Livorno je pod značným tlakem, zatím mu ale dobře odolává, Inter do šancí nepouští.

23
    Roh pro Inter...

24
    Émerson balon ale v klidu odhlavičkovává do bezpečí.

25
    Duncan potrestán žlutou kartou.

26
    Palacio hlavičkuje po centru z pravé strany jen těsně nad!

27
    Inter v tlaku na útočné půli.

29
    Palaciovi odpískán útočný faul.

30
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    Domácí tým jde do vedení, je to logický důsledek nátlakové hry milánského klubu. Domácí měli ale zároveň velké štěstí. Měl to být rutinní zákrok pro Bardiho, který chytal centr z pravé strany. Balon si ale srazil do vlastní branky.

31
    Inter je povzbuzen a míří opět na útočnou půli.

32
    Ranocchia potrestán žlutou kartou.

33
    Stejně tak i Samuel.

33
    Centr z pravé strany stahuje pozorný Handanovič.

34
    Samuel rozehrává akci Interu středem pole.

36
    Od branky rozehrává Handanovič.

37
    Roh pro Inter.

38
    Obrana Livorna dnes ale pracuje velmi dobře, o to víc mrzí vlastní gól Bardiho.

39
    Hosté zatím nevědí jak překonat obranu soupeře. Dlouhé nákopy z posledních minut úspěch nepřinesly.

40
    Blíží se konec poločasu, domácí tým zatím hru v pohodě kontroluje.

42
    Palacio podruhé v prvním poločase ve velmi podobné pozici ve slibné šanci. Po centru od postranní čáry hlavičkuje těsně nad.

44
    Fotbalisté Livorna se soustředí především na to, aby si zbytečnou chybou na konci poločasu nepokazili stále ještě nadějný výsledek.

45+2
    První poločas za malý moment skončí, domácí drží jednobrankové vedení.

Druhý poločas začne cca v 21:52.

Inter byl podle očekávání aktivnější a fotbalovější. Livorno ale bezchybně bránilo, rozhodně nebylo soupeřem jen do počtu. Jediný gól Interu totiž padl hodně nešťastně, z pohledu Livorna. Vlastní branku si dal gólman Bardi.

46

46
    Střídání v týmu AS Livorno Calcio: ze hřiště odchází Duncan, přichází Benassi.

48
    Taiderova přihrávka do vápna nikoho nenašla.

50
    Centr Gemitiho do vápna odvrací obrana Interu.

52
    Po pádu Guarína budou zahrávat domácí přímý kop.

53
    Rychlý brejk Livorna se stává pomalým brejkem, Paulinho alespoň vybojoval faul soupeře.

54
    Od branky odkopává Handanovič.

56
    Poslední dvě minuty hraje útočný fotbal především hosté, podaří se třeba i srovnat?

57
    Dalekonosná střela Paulinha se do branky nevešla.

58
    Álvareze nahrazuje Kovačič na straně Interu.

60
    Do rychlého protiútoku směřují domácí.

62
    Od branky bude rozehrávat Handanovič.

64
    Palaciova hlavička po rohovém kopu Interu jde nad.

65
    Siligardiho nahrazuje Emeghara.

66

67
    Livorno dnes nehraje špatně, ve druhé půli navíc začíná vystrkávat růžky.

68
    Paulinhova hlavička končí u pozorného Handanoviče.

72
    Jonathan vhazuje na útočné půli, Inter se pokouší o pojištění náskoku.

74
    Paulinho potrestán žlutou kartou.

75
    Inter rozvíjí další nátlak, Livorno dnes ale celý zápas velmi dobře brání, velkým šancím soupeře tak nemusí čelit. O to více mrzí zbytečná vlastní branka.

76
    Hosté budou čelit rohovému kopu soupeře.

77
    Proti hlavičce z pokutového území zasahuje Handanovič.

78
    Závěr bude ještě zajímavý, hraje se nahoru dolů. Livorno rozhodně svým výkonem živí svou šanci až do konce utkání...

79
    Benassi se hodně rozčiluje, hostům je podle něj upřen rohový kop.

80
    Střelu Schiattarelly kryje připravený Handanovič.

82
    Domácí střídají, Taidera nahrazuje Zanetti.

83
    Nagatomovi utekl balon u postranní čáry, míč získávají hosté.

83
    Schiattarella potrestán žlutou kartou.

85
    Dlouhým odkopem rozehrává Handanovič.

87
    Centr Gemitiho z levé strany shořel na pozorné obraně Interu.

88
    Hosté střídají. Gemitiho nahrazuje Borja.

89
    Livorno v posledních minutách logicky riskuje vše, fanoušci Interu zřejmě nečekali, že se budou muset o výsledek takto obávat.

90
    Valentini perfektní kličkou ztrapnil obránce Interu, následný centr z levé strany byl ale ukvapený a příliš dlouhý.

90+1
    Inter rozhoduje rychlým brejkem. Hosté už pochopitelně hodně riskovali, využili toho domácí. Rychlý brejk zakončil důraznou střelou k tyči YUTO NAGATOMO.

90+2
    Nastaveny byly tři minuty.

90+4
    Rolando ještě stihl inkasovat zbytečnou žlutou kartu za skluz na soupeře.

Inter Milán doma poráží Livorno 2:0, rozhodli o tom vlastním gólem Bardi a v závěru Nagatomo. Inter byl lepší, výhru si zřejmě zasloužil. Rozhodně to ale nebyla hra na jednu branku, Livorno dnes favoritovi vzdorovalo daleko více, než se možná čekalo. Překonat Handanoviče se ale nepodařilo a to rozhodlo.

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (22:42:20)