HC Energie Karlovy Vary
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Stříbrní Lvi Petrohrad
Čtvrtek 28.11.2013, 18:00MHL

Vítám vás u online přenosu ze 27. kola MHL. Představí se nám domácí HC Energie Karlovy Vary, která bude hostit Stříbrné Lvy z Petrohradu. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.

Stříbrní Lvi drží v západní konferenci prozatím 16. příčku. Ze 29 zápasů se jim podařilo jedenáctkrát zvítězit, jednou vyhrát a prohrát po prodloužení, a na jejich kontě se tak nachází 36 bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Nikita Ushnev, který doposud posbíral 19 bodů, za 3 góly a 16 asistencí. V posledním zápase Lvi utrpěli debakl 0:6 od Rudé Armády. Uvidíme, s jakým zápalem půjdou do tohoto duelu.

Energie je na tom o něco lépe. V tabulce jim náleží pozice 8., s celkovým počtem 44 bodů – dvanáct výher, jedna výhra a šest proher po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem domácího celku je David Gríger se 16 body, za 8 gólů a 8 asistencí. Doma se Karlovarským daří, v posledním zápase zde porazili Čerepovec 4:2.

Sezona 2013/2014

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Adam, Kečkeš, Dvořák, Šafář, Škvor, Šimek, Troška – Tomeček, Flek, Beránek, Gríger, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Vrána, Gorčík, Krliš, Zadražil, Fronk

Stříbrní Lvi Petrohrad: Bezborodov (Popov) – Rybin, Dubovickij, Ušněv, Jestignějev, Božko, Lebeděv, Kajumov – Zamčalov, Šlykov, Korobov, Kantogin, Lapyn, Zelenkov, Kolčkov, Džafarov, Malcev, Komisarčuk, Sverdlov, Arsentěv, Dubinin

Rozhodčí: Solovjov – Komárek, Ondráček.

Ještě si diváci vyslechnou hymny obou zemí, a bitva může začít.

00:01

00:14
    První přerušení hry, Bezborodov má puk v lapačce. Vhazování v obranném pásmu hostí.

00:41
    Tomeček se po nahození jednoho z obránců pokoušel dorážet, zastavil ho beton.

01:33
    Domácí hráče brzdí v rozehrávce nepřesná přihrávka, pokud chtějí alespoň přejít střední pásmo, měli by něco zlepšit.

02:36
    Anton Sverdlov se po chybě obránce na modré čáře dostal do šance, se kterou ale velice špatně naložil. Útočník skončil v rohu.

02:36
    A ještě k tomu Petrohrad fauluje. Na trestnou lavici odchází Oleg Dubinin (SLP). Menší trest hrubost.

03:44
    Hosté se osvobozují.

04:00
    A hosté půjdou do tří. Nikita Jestingnějev (SLP) vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Dostává dvě minuty.

04:25
    Tomečkova tvrdá střela, betonem vyráží Bezborodov.

04:36
    Petrohrad ve čtyřech.

05:46
    Energetici tedy toho zatím moc nepředvedli, přesilovka pomalu končí.

06:29
    Stříbrní Lvi zakládají útok.

06:53
    Tomáš Dvořák nahazuje, domácí potřebují střídat.

07:37
    Vojtěch Tomeček se procpal před bránu a snažil se zakončit. Nutno podotknout, že první pětka Energie teď opravdu dělala ruské obraně veliké potíže.

09:02
    Hlavní sudí krom dvou vyloučení ještě dnes nepřerušil hru, což musí ocenit zejména diváci.

10:00
    Vachutka nahazuje.

10:49
    Na malý moment teď převzali iniciativu hosté, jsou usazeni v obranném pásmu Varů.

11:51
    Fronk dostal parádní přihrávku a dostal se do šance. Byl však čistě zastaven obranou hostí.

12:22
    Nepřesná přihrávka od Daniela Trošky, domácí ztrácejí kotouč.

13:06
    Sebastian Gorčík koukal do ledu, a když přebíral přihrávku od Šafáře, byl velice tvrdě zastaven.

13:50
    Vachutka se proháčkoval až před klec Bezborodova, jeho střela bekhendem ale neměla větší úspěch.

14:36
    Za faul na brankáře je vyloučen Vojtěch Tomeček (KVA). První přesilovou hru si zkusí také hostující tým.

15:11
    Vysoká hůl, hlavní rozhodčí posílá hru do středního pásma.

15:39
    Zásah Feča, vyráží.

16:36
    Domácí jsou kompletní.

17:37
    Hlavní rozhodčí odpískává zakázané uvolnění.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny.

18:41
    První pětka opět zatápí. Šance měli Tomeček i Flek, nikam to ale nevedlo. V obou případech byly pokusy zablokovány.

19:29
    Vhazování před Davidem Fečem.

20:00

První třetina je za námi, moc divácky atraktivní nebyla. Šance sice byly na obou stranách, ale koncovce chyběl větší důraz. Třetí třetina začna za 14 minut, tedy v 1827.

20:01

20:05
    Buly pro domácí.

20:40
    David Troška nepřesně rozehrál, a kotouč skončil na holích soupeře.

21:06
    Energie bude hrát další přesilovou hru, tentokrát by mohly padnout nějaké ty branky. Sergej Lapin (SLP) si odsedí dvě minuty za hákování.

22:07
    Pokračuje přesilovka, ale domácí ztrácí pásmo.

22:32
    Bezborodov má puk ve své moci.

23:06
    Ani v této přesilovce nebyla k vidění branka, hosté jsou kompletní.

23:41
    Sebastian Gorčík nabral rychlost a dostal se do pásma, jeho střela zápěstím ale neměla úspěch.

24:18
    Hraje se stále nahoru – dolů.

25:34
    Troška čistě zastavuje Sverdlova, rozhodčí ukazuje hraje se dál.

26:16
    Po nahození David Fečo raději drží puk ve své moci.

27:31
    Karlovy Vary teď uzamkly Petrohrad v jeho vlastním pásmu, Sebastian Gorčík pálí, jeho střela však jen těsně míjí bránu.

29:00
    Csamangův pokus, Bezborodov vyráží.

29:32
    Maxim Malcev se hned po buly ve středním pásmu dostal do šance, jeho bekhendový pokus ale likviduje David Fečo.

30:40
    Vhazování v obranném pásmu hostí.

30:51
    Lehká potyčka před Bezborodovem, rozhodčí uklidňují situaci, nakonec žádné tresty nepadají.

31:23
    Domácí teď svým tlakem sbořili Bezborodovo branku.

32:15
    Sebastian Gorčík se dostal do samostatného úniku, jeho bekhendový pokus po zemi ale Bezborodov likviduje!

32:15
    Gorčík byl faulován Bezborodovem (SLP). Ten dokonce dostává 2+10 minut, za sekání a nesportovní chování.

32:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A domácí se v další nabídnuté přesiloé hře prosazují! TOMÁŠ DVOŘÁK dostal přihrávku od Tomáše Harkabuse, a jeho nahození od modré čáry skončilo v síti! Nutno zmínit, že brankář hostí nic neviděl. Asistence: Tomáš Harkabus.

33:33
    Aktivita zůstává dál na holích domácích hráčů.

34:19
    Začíná se hrát čím dál tím více agresivněji. V osobních soubojích se protihráči opravdu nešetří.

35:43
    Petrohrad zakládá útok, třetí pětka Energie však dobře napadá a připravuje hosty o kotouč.

36:57
    Anton Sverdlov se snažil natlačit se do brankoviště, domácí obrana mu to ale znemožnila.

37:56
    Autor první branky Tomáš Dvořák (KVA) si jde sednout na hanbu. Inkasuje dvě minuty za faul loktem.

38:44
    Nikita Ušněv vyslal tvrdou střelu golfem od modré čáry, Fečo všechno viděl a bez problémů likviduje.

39:10
    SilverLions právě vstřelili branku!
    Hosté vyrovnávají! Padesát sekund před koncem druhé části je srovnáno! K vyrovnání zavelel kapitán týmu ALEXANDR ZAMČALOV! Přes Džafarova k Dubovickijemu se kotouč dostal k ke kapitánovi hostí, který vyrovnává! Asistence: Jevgenij Dubovickij, Šachin Džafarov.

40:00

Ve druhé třetině byly k vidění dvě branky, Nejprve se prosadili v přesilové hře domácí hráči, jmenovitě to byl Tomáš Dvořák. Jeho střela zápěstím od modré čáry skončila až v síti. V poslední minutě hosté vyrovnali, prosadil se kapitán hostí Zamčalov. Třetí třetina začne v 19:30.

40:01

40:05
    Buly pro domácí hráče.

40:17
    Lukáš Vrána se ocitl v postavení mimo hru.

40:31
    David Fečo má puk ve své moci. Domácí obrana chybovala za bránou, muž s maskou se raději rozhodl přerušit hru.

40:45
    Energetici odpovídají hned zpočátku třetí třetiny! Po asistenci Tomáše Harkabuse se prosazuje hráč číslo osmdesát osm MATĚJ ZADRAŽIL! Asistence: Tomáš Harkabus.

41:50
    Po parádní kombinaci první pětky netrefuje Lukáš Vrána klec!

42:50
    Karlovy Vary teď na delší dobu uzamkly svého soupeře v jeho vlastním pásmu.

43:40
    Střídání na obou stranách kluziště.

44:22
    Lebeděvova tvrdá střela, Fečo kryje. Vhazovat se bude po jeho pravici.

45:33
    Tomáš Harkabus dostal zpoza branky přihrávku, jeho pokus byl zablokován.

46:26
    Domácí opět usazeni v pásmu hostí.

47:51
    Přerušení hry, kotouč je v ochranné síti, vhazuje se opět před Bezborodovem.

48:33
    Na ledě byl k vidění opět první útok energetiků.

49:00
    Anton Sverdlov pálil hned po buly, Fečo byl absolutně pozorný.

50:05
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. David Gríger a SEBASTIAN GORČÍK si nahrávali tak dlouho, až puk skončil v síti. Autor branky nakonec trefuje odkrytou klec. Asistence: David Gríger.

51:48
    Maxim Malcev (SLP) dostává dvě minuty za hákování.

51:24
    Zámek – přesilovková formace se drží v útočném pásmu.

52:31
    Menší komplikace pro domácí, David Fečo kontroluje puk.

53:48
    Hosté opět hrají v plném počtu.

53:56
    Ondře Šafář(KVA) si jde odsedět dvě minuty za držení protihráče.

54:02
    Tvrdá střela Ušněva, Fečo vyráží.

55:55
    Hosté se snaží něco udělat s výsledkem. Jsou usazeni v útočném pásmu, a zasypávají Feča sprškou střel. Dokonce byla k vidění menší potyčka, jejímiž aktéry byli Tomáš Dvořák a Korobov.

56:48
    Tři minuty a dvanáct sekund do konce utkání, Energie vede o dvě branky.

57:31
    Hosté se opravdu snaží ze všech sil.

58:37
    Před brankou se v šanci ocitl Kolčkov, Fečo zasahuje hokejkou.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:50
    Zápas se v klidu dohrává.

60:00

Konec utkání, tři body nakonec bere Energie. Nutno říci, že tento duel nebyl zas až tak divácky atraktivní. O vítězství domácího celku nakonec rozhodla třetí třetina, ve které zelení vstřelili dvě branky. Karlovy Vary tak potvrdily v dnešním utkání roli favorita a berou všechny body. Já se s vámi pro dnešek loučím, na shledanou u dalších utkání. (20:40:41)

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 33. Dvořák (Harkabus), 41. Zadražil (Harkabus), 51. Gorčík (Gríger) – 40. Zamčalov (Dubovickij, Džafarov)

HC Energie Karlovy Vary: Fečo (Honzík) – Adam, Kečkeš, Dvořák, Šafář, Škvor, Šimek, Troška – Tomeček, Flek, Beránek, Gríger, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Vrána, Gorčík, Krliš, Zadražil, Fronk

Rozhodčí: Solovjov – Komárek, Ondráček