Vítkovice – K. Vary 0:4 (kon.) | Zlín – Kladno 3:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 2:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 06.12.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Litvínovští se hnali po kontaktní trefě Viktora Hübla hnali za vyrovnáním, ale plány jim překazily dva rychle po sobě jdoucí fauly. Pardubice tak v klidu došly pro vítězství. Z Pardubic příjemný víkend přeje Marek Votke. (20:28:16)

Nejlepší hráči: Tomáš Nosek – Kamil Piroš.

Utkání tedy dospělo do svého konce. Východočeši uhájili těsné vedení 3:2 a v dnešním zápase tak získali všechny tři body.

60:00

59:52
    Tomáš Zohorna přihrával před branku na volného Roberta Kousala, ten ale jeho pas vzduchem nezpracoval.

59:21
    Zbytek utkání si Pardubice zahrají dokonce přesilovku dvojnásobnou. Robin Hanzl se provinil nedovoleným bráněním a dostává taktéž dvě minuty.

59:13
    Signalizován je další trest pro Litvínov!

58:59
    Poslední minutu ale Východočeši stráví v přesilovce. Peter Jánský dostává menší trest za držení.

58:33
    Pardubičtí se nechtějí v závěru zápasu dopustil chyby, která by mohla znamenat litvínovské vyrovnání a spíše nahazují kotouč na Francouze.

57:53
    Po souboji ve středním pásmu kotouč vylétl ze hřiště a hra je přerušena.

57:42
    Hudáček kryje střelu ze strany.

56:42
    Viktor Hübl uviděl před brankou zcela volného Petera Jánského! Tomu se ale střela nepovedla a puk mu v rozhodujícím momentu uskočil od hole.

56:06
    Francouz kontroluje střelu ze strany. Následně hru přerušuje ofsajd, když kotouč vylétl ze třetiny.

55:04
    Kamil Prokš zpoza branky vybídl přihrávkou své kolegy, ale nikdo jeho nabídku nepřijal.

54:58

54:27
    Severočeši stále drží útočnou třetinu, Hudáček teď vyrazil kotouč do rohu.

53:54
    Marek Posmyk tvrdě vypálil od modré, ale trefil pouze před sebou stojícího pardubického beka.

53:38
    Robert Kousal se ale dostal k puku a vyhodil přes všechny čáry.

53:18
    Hosté zaujímají přesilovkové postavení.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 3. Nosek (Benák, Radil), 31. Zohorna (Vašíček), 39. Kousal (Nosek) – 33. Posmyk (Černý, Hanzl), 48. Hübl (Jánský, Ručinský)

HC Dynamo Pardubice: Hudáček (Salfický) – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček, Čáp – Radil, Kousal, Nosek – Sýkora, Zohorna, Somík – Semorád, Moučka, Endál – Rys, Číp, Voženílek.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Hanzl, Trávníček – Majdan, Piroš, Černý – Písařík, Jurčík, Pšurný.

Rozhodčí: Čech, Polák – Komárek, Ondráček