Toronto – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:1 (kon.) | Florida – Winnipeg 5:2 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 5:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (kon.)
Edmonton – Colorado 8:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Dallas Stars
Pátek 06.12.2013, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Pro dnešek je to ode mne všechno. Přeji vám příjemný zbytek noci a pokud možno ve zdraví přežitý páteční den ve společnosti orkánu Xaver. (04:14:23)

Tři hvězdy utkání

1. Jonathan Bernier (TOR) 48 zásahů, 2 góly, úspěšnost 96,0 %
    2. Trevor Smith (TOR) 1+0
    3. Nazem Kadri (TOR) 2+0

Československá stopa v utkání

Žádný Čech ani Slovák se v tomto utkání na ledě neobjevil.

Dnešní utkání sledovalo 19 164 spokojených diváků.

Střely na branku v prodloužení:
    TOR 2 – DAL 6.

Střely na branku v celém utkání:
    TOR 24 – DAL 50.

Ač byl v prodloužení Dallas mnohem aktivnějším týmem, z nenápadné akce se nakonec radují domácí. Toronto celý zápas neprohrávalo a tak si bod navíc asi zasloužilo více, ač měli hosté drtivou střeleckou převahu.

64:18
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto nakonec přeci jen vítězí! TREVOR SMITH před brankou tečoval Gardinerovu střelu mimo dosah brankáře. Asistence: Jake Gardiner, Dion Phaneuf.

63:33
    Gardiner si od modré sjel s pukem až do středu kruhu, ale poté netrefil branku.

62:40
    Kessel ujížděl po pravém křídle. Kadri na středu byl pokrytý, tak se rozhodl pro střelu, kterou Lehtonen schoval do náruče.

62:10
    Connauton si hned po buly vybruslil na střed a bekhendem střílel na lapačku. Brankář byl pozorný.

62:04
    Opět Gončar. Bernier vyrážečkou mimo hrací plochu. Vhazuje se před ním.

61:59
    Chiassonovu ránu Bernier přikryl lapačkou na svém rameni.

61:00
    Na obou stranách zatím po jednom náznaku šance, hraje se ve velmi svižném tempu.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině:
    TOR 7 – DAL 17.

Třetí třetina přinesla místy drtivý tlak Dallasu, který si své dvojí vyrovnání skutečně zasloužil. Ač se Toronto dostalo v přesilovce podruhé do vedení, nemělo dostatek sil ho uhájit. Druhé vyrovnání Dallasu se zrodilo také v přesilovce (do dnešního zápasu úspěšnost pod 12 %, druhá nejhorší v lize) a to ještě jeden gól hostů taktéž v přesilovce nemohl být uznán pro teč vysokou holí. Jdeme do prodloužení.

60:00

59:36
    Bernier radši přikryl puk před dojíždějícími hráči.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 21. Kadri (van Riemsdyk, Kessel), 47. Kadri (Franson, Kessel), 65. Smith (Gardiner, Phaneuf) – 42. Cole (Horcoff, Ničuškin), 58. Horcoff (Connauton, Gončar)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Fraser, Gardiner, Ranger – Kessel, Kadri, Riemsdyk – Clarkson, Smith, Raymond – Kuljomin, Holland, Ashton – D'Amigo, McClement, McLaren.
    Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Daley, Goligoski, Oleksiak, Dillon, Connauton, Gončar – Peverly, Seguin, Jamie Benn – Chiasson, Eakin, Whitney – Jeffrey, Fiddler, Roussel – Ničuškin, Horcoff, Cole.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Cvik, Murchinson

Diváci: 19 164