Toronto – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:1 (kon.) | Florida – Winnipeg 5:2 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 5:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (kon.)
Edmonton – Colorado 8:2 (kon.)
Montreal Canadiens
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Boston Bruins
Pátek 06.12.2013, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:30:50)

Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:42

Montreal doma v hodně tuhém utkání poráží Boston 2:1. Potvrdilo se, že se proti sobě postavily dva silné týmy hrající v solidní formě. Na gól Campbella z první třetiny dokázali odpovědět Plekanec s Paciorettym, domácí tedy berou dva body za výhru. Montreal měl mírně navrch a výhru si zaslouží.

60:00

59:39
    Nyní je tu ale jen další icing Canadiens.

59:32
    Domácí dostávají puk ven z obraného pásma.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

59:22
    Icing domácích, nepřesně rozehrál Subban.

58:41
    Rask odvolán na střídačku!

58:20
    100 sekund do konce, Rask je zatím v brance. Bruins operují s pukem v útočném pásmu.

57:38
    Subban zachycuje další puk ve středním pásmu a nahazuje do útočného.

56:49
    Canadiens zvládají defenzivní činnost vskutku na jedničku, Boston má velké problémy prosadit se v útočném pásmu.

55:52
    Rychlý brejk Montrealu, Rask ale i přes menší vytížení v posledních minutách zasáhl bez potíží.

55:05
    Price chytá další střelu od modré, Marchand poté provokuje před brankou. Zatím bezúspěšně.

54:40
    Lucicova formace teď pořádně zavařila Pricovi, ten ale brankovou čáru uhájil!

53:38
    Zápas se pomalu blíží ke svému závěru, Boston pokračuje i nadále zatím v zoufalém náporu.

52:21
    Krejčí zkusil najít spoluhráč zpoza branky, domácí obránci ale soupeře pokryli a šanci jim nedovolili.

51:35
    Vhazovat se bude před domácí brankou.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 30. Plekanec (Gorges, Gionta), 38. Pacioretty (Diaz, Gallagher) – 18. Campbell (Lucic, Seidenberg)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Markov, Jemelin, Gorges, Diaz, Murray – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Briere – Prust, Eller, Galchenyuk – Moen, Bournival, Parros.
    Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Krug, Seidenberg, Boychuk, Bartkowski – Iginla, Krejčí, Lucic – Eriksson, Bergeron, Marchand – Smith, Kelly, Soderberg – Thornton, Campbell, Paille.

Rozhodčí: Jackson, Peel – Kovachik, MacPherson

Diváci: 21 273