AS Řím – Fiorentina 2:1 (kon.) | Cagliari – Janov 2:1 (kon.) | Hellas Verona – Atalanta BC 2:1 (kon.)
Sampdoria – Catania 2:0 (kon.) | Sassuolo – Chievo 0:1 (kon.) | Turín – Lazio 1:0 (kon.)
Inter – Parma 3:3 (kon.)
AS Řím
2:1 (1:1)
ACF Fiorentina
Neděle 08.12.2013, 12:30 • Stadio Olimpico • Italská Serie A

To je z dnešního utkání v Římě vše. Děkuji za pozornost a nashledanou u dalších utkání Serie A. (14:35:28)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 9:5.
    Rohové kopy: 7:6.
    Žluté karty: 5:4.
    Červené karty: 1:0.
    Držení míče: 46: 54%.

Dnešní utkání nabídlo přítomných divákům pohledný fotbal, který se hrál od jedné branky k druhé. Útočně laděný zápas přinesl i řadu brankových příležitostí a tři branky. Gólový účet otevřel v 7. minutě Maicon, jenž využil dobré práce Florenziho a z malého vápna doklepl míč za bezmocného Neta. Poté mohl navýšit vedení svého týmu De Rossi, ale jeho hlavičku dokázal fantasticky vyrazit brankář Fiorentiny. Hosté se dočkali vyrovnání ve 29. minutě, kdy Tomićovu křižnou přihrávku napříč vápnem zužitkoval Vargas. Ve druhém poločase vyložených šancí moc k vidění nebylo. Vše odstartovala až rána Strootmana, která orazítkovala tyč. Poté přišel na hřiště Destro, který se vrátil do sestavy AS po zranění. Netrvalo dlouho a mladý útočník se prosadil, když mu míč před prázdnou branku předložil Gervinho. V závěru zápasu svůj tým oslabil vyloučený Pjanić, jenž se po dvou žlutých kartách poroučel předčasně pod sprchy. Krátkou přesilovku však Fiorentina nevyužila, neboť brankář De Sanctis vytahoval jeden lepší zákrok, než druhý. AS si tak připisuje do tabuly 3 body a ztenčuje náskok Juventusu na tři body, Fiorentina zůstává pátá.

Šlágr 15. kola je u konce. AS Řím v něm poráží Fiorentinu 2:1 a po čtyřech remízách v řadě slaví vítězství!

90+4
    Pizarrův centr odvrací Benatia a domácí tým osvobozuje následným dalekonosným odkopem Dodo. Všechny tři body zůstanou pravděpodobně v Římě.

90+3
    Cuadrado zastavil s vypjetím všech sil Bradleyho, ale bohužel pro hosty nedovoleně. Následuje žlutá karta.

90+2
    Rossi šel z boku sám na De Sanctise, ale do jeho střely se skluzem položil Castán a zlikvidoval tak střelecký pokus nejlepšího střelce Serie A. Stoper Castán svůj obranný zákrok slaví, jako by vstřelil branku! Sympatický moment.

90+1
    Sudí Orsato bude nastavovat 4 minuty! To je dostatek času, aby Fiorentina vydolovala z dnešního utkání alespoň bod.

90
    Taktické střídání domácích. Ze hry odchází střelec zatím rozdílového gólu Desto, nahradí jej defenzivně laděný Bradley. Je zajímavé, že Destro přišel do hry jako střídající hráč, ale zápas nedohraje.

89
    Hosté v tlaku!

88
    Pjanić vidí za zbytečný faul na půlce druhou žlutou kartu, po které následuje červená. AS dohraje v oslabení.

86
    Fiorentina naposledy střídá. Do hry přichází útočník Ryder, který nahradí Vargase.

86
    Rohový kop pro hosty. Na ty také vede domácí tým v poměru 7:4.

85
    Joaquínova střela směřovala pouze do míst, kde stál připravený De Sanctis. Ten se teď snaží natáhnout čas, ale měl by si dát pozor, neboť má už žlutou kartu!

83
    Valerům centr sráží De Rossi na roh. Domácí se nyní po každém obranném zákroku vzájemně hecují.

82
    Domácí se začínají spoléhat na svoji silnou obranu a budou hrozit především z protiútoků. Naopak Fiorentina vrhá své síly do útoku a bude hrát vabank.

80
    Aktivní Cuadrado získal pro Fiorentinu další rohový kop.

78
    Hosté střídají. Trenér Montella sází na útok. Do hry posílá Joaquína, jenž nahradí Ambrosiniho.