Chomutov – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 5:9 (kon.) | Sparta – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 5:4 (po s.n.)
Hr. Králové – K. Vary 3:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 6:1 (kon.)
Olomouc – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Letňany 2:1 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 13.12.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

České Budějovice se v polovině třetí třetiny dostaly podruhé v zápase do vedení, ale domácí třemi zásahy v rozmezí minuty a osmi vteřin skóre otočili, což jim zajistilo plný bodový zisk. (14:10:14)

60:00

59:55
    Piráti drží puk v útočném pásmu.

59:27
    Lukeš znovu beton zasáhl a pohlídal si i dorážku. Domácí obrana následně vyhodila.

59:02
    Puk je ve středním pásmu.

58:34
    Ale ne na dlouho. Piráti špatně střídali a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

58:19
    Domácí jsou v plném počtu.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Domácí se dobře brání.

56:53
    Šulek měl na holi třetí gól Českých Budějovic. Ocitl se sám před Lukešem a nikým neatakován mohl jen přehodit beton domácího gólmana. To se mu však nepovedl a Lukeš je hrdinou okamžiku.

56:21
    Ihned po buly vypálil jeden z českobudějovických hráčů, ale Lukeš prokázal výborná postřeh.

56:19
    Hosté mají šanci snížit a zdramatizovat zápas. Toman dostává dvě minuty za držení hole.

56:04
    Samohejl hledal od zadního mantinelu před brankou Bártu, jehož zablokoval domácí obránce.

55:19
    Oba týmy hrají v plném počtu.

54:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    A domácí odskakují na rozdíl dvou gólů. Další závar před Kváčou ukončila dorázka ALANA LYSZCZARCZYKA. Asistence: Michal Kozák.

54:13
    Velmi kuriózní situace. Toman v útočném pásmu posunul na úplně volného Páleníka, který sám před Kvačou nedal. Českobudějovický gólman puk chytil, ale jeden z obránců srazil Páleníka na led a v následném závaru se nejlépe zorientoval JOSEF TOMAN, který dostal puk za brankovou čáru. Hlavní sudí signalizoval trest a po odpískání ukázal do branky na znamení platného gólu. Asistence: Jan Páleník.

53:24
    Pokračovalo se ve čtyřech na čtyři. ALAN LYSZCZARCZYK vyhrál buly dopředu, dojel si puk a dorážkou vyrovnal. Bez asistence.

53:19
    Tak s tím klidem to asi bude ve zbytku zápasu jinak. Další závar před brankou Kváči končí znovu potyčkou, za kterou jdou na trestnou lavici domácí Kašpar a hostující Stehlík. Oba za hrubost.

52:31
    Hned z proti akce mohl vyrovnat Toman, který však zblízka mířil jen do Kváči.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 36. P. Macháček (Lyszczarczyk, Páleník), 54. Lyszczarczyk, 55. Toman (Páleník), 55. Lyszczarczyk (Kozák) – 13. Smejkal (Doktor, Panáček), 51. Smejkal (Samohejl)

Piráti Chomutov: Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, A. Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Dejmek, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Toman, Strunz
    HC Motor České Budějovice: Kváča – Farka, Matoušek, Vavřík, Klinecký, Křikava, Stehlík – Smejkal, Brož, Fencl, Samohejl, Schwarz, Doktor, Šulek, Kubeš, Mašek, Šafář, Bárta, Panáček

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kopáč, Armstark