Chomutov – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 5:9 (kon.) | Sparta – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 5:4 (po s.n.)
Hr. Králové – K. Vary 3:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 6:1 (kon.)
Olomouc – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Letňany 2:1 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 13.12.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

V chomutovské SD ARÉNĚ se proti sobě postaví v prvním kole nadstavbové části RAKO extraligy Piráti a České Budějovice, tedy sedmý a dvanáctý tým nové vytvořené skupiny A. Oba celky se proti sobě postavily v nadstavbové části také v předchozím ročníku a v obou případech uspěli Piráti, kteří na jihu Čech zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech a doma svého soupeře porazili 6:2.

1:35
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez výraznější šance a střeleckých pokusů.

Piráti Chomutov: Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, A. Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Dejmek, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Toman, Strunz

HC České Budějovice: Kváča – Farka, Matoušek, Vavřík, Klinecký, Křikava, Stehlík – Smejkal, Brož, Fencl, Samohejl, Schwarz, Doktor, Šulek, Kubeš, Mašek, Šafář, Bárta, Panáček

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kopáč, Armstark.

00:01

00:20
    Petr Macháček postupoval po pravém křídle, ale po přejetí modré upadl. Domácí následně přišli o puk za brankou Budějovic.

2:35
    První střelu zápasu si připisuje domácí Lyszczarczyk, který z levého křídla prověřil Kváču.

02:59
    Z podobného místa jako před chvílí Lyszczarczyk vypálil nyní Petr Macháček, ale Kváča vytěsnil ramenem puk nad.

03:06
    Prvním vyloučeným je hostující Kubeš, který dostává dvě minuty za podražení.

3:54
    Piráti kombinují v útočném pásmu, ale pozorná a aktivní obrana hostů jim nedovoluje vystřelit.

05:06
    České Budějovice se bez problémů ubránily v oslabení.

05:34
    Piráti mohli otevřít skóre. Aleš Macháček předvedl krásnou individuální akci, jeho střelu však zastavilo břevno.

5:54
    Na trestnou lavici půjde také jeden z domácích hráčů. Toman dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

06:30
    Hosté rozestavěli přesilovkový vzorec, ale nakonec jim puk utekl do středního pásma, takže je pískáno postavení mimo hru.

7:36
    Situace se opakuje v téměř totožném podání. Hosté se znovu vystavili do ofsajdu.

07:54
    Domácí jsou v plném počtu.

8:33
    Opět tu máme pasáž, v níž oba týmy více bruslí než střílí.

10:52
    Českobudějovická obrana zblokovala střelu od modré, volný puk zůstal ležet mezi kruhy, kde si ho našel osamocený Strunz, ale bekhendem vystřelil příliš slabě.

11:12
    Domácí se osvobodili z tlaku hostů jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrcí před Lukeše.

12:16
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté se ujímají vedení poté, co zavezli puk do útočného pásma, ale dlouho se nemohli dostat ke střele. Nakonec Doktor přihrál JIŘÍMU SMEJKALOVI, který dostal mezi kruhy více prostoru, než bylo zdrávo a jeho švih zapadl přesně k pravé tyči Lukešovy branky. Asistence: Jakub Doktor, Petr Panáček.

13:20
    Domácí se snaží vyrovnat, ale jejich snahu zastavuje postavení mimo hru.

14:06
    Lukeš nyní raději přerušil hru, vhazuje po jeho levici.

14:23
    A mohlo to být o dva góly. Puk se sice po buly dostal do středního pásma, ale České Budějovice se znovu vrhly do útoku. Šulek se objevil sám před Lukešem, který nyní svůj tým podržel perfektním zákrokem, když si pohlídal mezeru mezi rukou a tělem.

14:52
    Z levého křídla vypálil chomutovský Polák, Kváče bez problémů chytá.

16:15
    Oba týmy nyní soustředěně a pozorně brání střední pásmo, výraznější šanci si tak nevytváří ani jeden z týmů.

16:49
    Nyní se v útočném pásmu usadili Piráti...

17:02
    ...ale o puk se bojuje u mantinelu.

17:28
    Dejmek nezachytil puk na modré čáře, hra se přesouvá do středního pásma.

17:40
    České Budějovice zakládají další útočnou akci zpoza vlastní branky.

18:02
    Po nahození se hosté usazují v útočné třetině, ale znovu se především bojuje o puk u mantinelu.

18:42
    Jihočeši v útočném pásmu vyhodili puk mimo mantinely, vhazuje se ve středním pásmu blíže chomutovské brance.

19:01
    Adámek převzal dlouho přihrávku, ale obránce jej vytlačil do rohu...

19:14
    ..odtud se puk dostal na modrou, odkud pálil Kozák, jehož ránu tečoval Adámek jen do betonu Kváči.

18:47
    Lyszczarczyk nyní projel útočným pásmem, objel branku a z pravého kruhu vystřelil. Kváča vyrazil puk před sebe, kde číhal Petr Macháček, ale s dorážkou neuspěl. Kváča se stihl přemístit a velkou šanci domácích chytil.

20:00

Několik desítek diváků viděl svižnou první třetinu, v níž se příliš nepřerušovalo a hra se přelévala ze strany na stranu. V první velké šanci trefili domácí břevno, do vedení tak šli hosté díky přesné střele Smejkala. Domácí se poté snažili vyrovnat, ale nepřekonali dobře chytajícího Kváču. Druhá třetina začne přibližně ve 12:42.

20:01

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrály České Budějovice...

20:20
    ...a hosté se hned pokusili ohrozit Lukešovu branku. Jejich akci však zpacifikovala pozorná obrana Pirátů.

20:53
    Chomutov se snažil o rychlý brejk, ale dlouhá přihrávka prošla až na zakázané uvolnění. Hra se vrací do obranného pásma Pirátů.

21:28
    Piráti si hledali prostor v útočném pásmu, ale českobudějovická obrana je o puk obrala a hosté se hnali kupředu. Ve středním pásmu však jejich počíná překazil obránce.

21:52
    Hostující Smejkal vyhodil puk z obranného pásma mimo mantinely dostává dvě minuty, protože puk se nedotkl plexiskla ani hokejky soupeře.

21:57
    Chvilka zdržení. Kváča delší dobu rozdýchávala ránu od modré čáry. Hostující brankář je ale v pořádku a pokračuje v utkání.

22:09
    Jihočeši jsou v oslabení aktivní, situaci dva na jednoho vyřešil Šulek střelou z levého kruhu, ale na Lukeše si nepřišel.

22:59
    Hostí vyhazují přes všechny čáry.

23:33
    Polák si našel mezi kruhy prostor na střelu, ale vyprášil jen betony Kváči.

23:40
    Puk je znovu za brankou domácích, České Budějovice toto oslabení už nejspíš zvládnou.

23:52
    A tak se i stává. Hosté jsou v plném počtu.

25:03
    Samohejl dostal v útočném pásmu přihrávku do jízdy a jel dám na Lukeše. Opět hledal prostor mezi rukou a tělem, ale domácí gólman si připsal další důležitý zákrok.

25:03
    Samohejl se ještě pokusil dorážet, přestože puk nebyl vidět. Rozhodčí ho vylučuje na dvě minuty za sekání.

25:10
    Kombinaci Pirátů přerušuje píšťalka rozhodčí. Po vysoké holi jednoho z chomutovských hráčů se hra stěhuje do středního pásma.

25:45
    Puk znovu končí mimo mantinely. Vhazuje v obranném pásmu Českých Budějovic.

25:49
    Hosté buly vyhráli a ihned vyhodili puk přes všechny čáry.

26:13
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma, ale jejich akci zastavuje postavení mimo hru.

26:52
    Hosté nepouští domácí do útočného pásma i tentokrát oslabení nejspíš ubrání.

27:03
    A je to tak. S návratem Samohejla na led sice vypálil od modré Hlaváček, ale branku netrefil.

27:33
    Puk poskakoval v brankovišti Českých Budějovic, ale kolem něj se to hemžilo jen červenými dresy hostujících hráčů. Domácí se k dorážce nedostali.

28:03
    Individuálně se zkusil prosadit Strunz, ale jeho bekhend z pravé strany jen projel brankovištěm.

28:31
    Za stejný přestupek proti gólmanovi jako před časem Samohejl dostává dvě minuty také domácí Aleš Macháček – sekání.

28:59
    Také domácí se v oslabení dostali do přečíslení dvou na jednoho. Kašparova přihrávka na volného spoluhráče však byla velmi nepřesná.

30:11
    Další útok Českých Budějovic zastavuje ofsajd.

30:31
    Také domácí oslabení zvládli a jsou v plném počtu.

30:50
    Farkova rána od modré Lukeše nezaskočila.

31:14
    Čtyři hráči dlouho bojovali o puk u zadního mantinelu. Rozhodčí nepískl, a tak se puk dostal mezi kruhy k Doktorovi, který vypálil jen do betonů Lukeše.

31:57
    Hostující obránce se pokusil vyslat útočníka do úniku, ale puk skončil za brankou Pirátů, takže rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

33:07
    Petr Macháček postupoval na branku z pravého křídla, už to vypadalo na střelu, když hostující obránce Stehlík rybičkou čistě vypíchl puk, který skončil v rohu.

34:17
    Piráti přikovali svého protivníka k jeho vlastní brance, ale České Budějovice se nakonec osvobodily. Ovšem jen za cenu zakázané uvolnění, takže hra se vrací před Kváču.

34:55
    Kašparovu ránu na lapačku Kváča vyrazil, Hiermanova rána z mezikruží šla jen do betonů Kváči.

35:06
    Hiermanovů pokus ihned po přejetí modré se převalil přes lapačku, ale skončil na brankou hostů.

35:44
    Piráti právě vstřelili branku!
    Zvýšená aktivita domácích je korunována gólem. Lyszczarczyk našel z pravé strany před brankou PETR MACHÁČKA, který měl sice minimum prostoru, ale předvedl šikovné a rychle ruce. Kváčovi nedal nárok excelentním bekhendovým blafákem. Asitence: Alan Lyszczarczyk, Jan Páleník.

36:16
    Zakázané uvolnění hostů.

37:15
    Aleš Macháček krásně našel před brankou Kašpara, kterého sice tísnil obránce, ale domácí útočník se dostal k teči, kterou zastavily betony Kváči.

37:21
    Piráti jsou nyní o poznání aktivnější a nutí hosty k faulu. Stehlík dostává dvě minuty za držení protihráče.

38:19
    Chomutovský Toman to přehnal s důrazem před brankou, kde se pokoušel o dorážku, za což dostává dvě minuty za sekání. Klinecký se jal sv=ho gólmana chránit a pomstít, tudíž také odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost. Pokračuje chomutovská přesilovka pět na čtyři a vhazuje se po levici Kváči.

38:35
    Hosté chtěli vyhodit, ale Páleník zachytil puk ještě v útočném pásmu. Posouval jej doprava, ale kotouč se dostal do středního pásma.

38:44
    A domácí se následně proviňují postavením mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu blíže brance Českých Budějovic.

39:04
    Piráti budou hrát 34 vteřin v pěti proti třem. Matoušek to přepískl u zadního mantinelu s důrazem a dostává dvě plus deset minut za naražení zezadu.

39:08
    Hosté se krátce po buly osvobozují.

39:15
    Piráti se dostali do útočného pásma, ale Hiermanova bomba od modré letěla mimo.

39:21
    Současně s návratem Stehlíka zahrál jeden z chomutovských hráčů vysokou holí, takže se vhazuje ve středním pásmu blíže hostující branky a České Budějovice jsou ve čtyřech.

39:49
    Od modré ještě vypálil Dimitrov, ale rána byla hodně nepřesná a minula cíl.

40:00

Domácí si ve druhém dějství i díky přesilovým hrám vynutili tlak, který však dlouho nemohli přetavit v gól. Povedlo se to až v závěru Petru Macháčkovi, který krásným blafákem vyrovnal. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 13:32.

40:01

40:02
    Tentokrát vyhráli úvodní buly Piráti...

40:20
    ...a usazují se v útočném pásmu.

40:27
    Ovšem hostující obrana nyní bez problémů vyhazuje přes všechny čáry.

40:54
    Deset vteřin před koncem chomutovské přesilovky Kváča chytil puk do lapačky a přerušil hru.

41:01
    Tak Piráti početní výhodu nevyužijí, rozhodčí je vykazují do středního pásma, Vhazuje se u střídaček.

41:04
    České Budějovice jsou kompletní.

41:55
    Puk letí z obranného pásma Českých Budějovic přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se pískat nebude. Jeden z chomutovských hráčů mohl hrát.

42:39
    Toman dostal přihrávku do levého kruhu, ale Kvača si mezírku mezi betony pohlídal.

42:56
    Piráti pustili hosty do přečíslení dva na jednoho, ale Českobudějovičtí se sami připravili o možnost ohrozit Lukeše. Jejich akci zhatila nepřesná přihrávka.

43:36
    Piráti se nyní tlačili do branky Kvači, který ustál několik dorážek za sebou.

44:03
    Brož vyrazil na zteč po pravém křídle, bekhendem píchl puk na branku a Lukeš jej raději přidržel na hrudi. Vhazuje se levici domácího gólmana.

44:34
    Chomutov vybojoval puk ve středním pásmu, přes modrou přejel Adámek, který mířil na vyrážečku Kváči, ale ten si s pokusem domácího útočníka bez problémů poradil.

45:12
    Kvač znovu v akci. Hostující mladík s maskou raději přerušil hru po dalším náporu domácích.

45:32
    Hlaváček nezvládl rozehrávku, České Budějovice mohly postupovat do útoku, ale Hierman ve středním pásmu hráče s pukem dále nepustil.

46:15
    Lukeš nyní zkrotil střelecký pokus, vhazuje se po jeho pravici.

46:24
    Křikava narazil u vlastní střídačky Tomana a odchází na trestnou lavici, kde bude dvě minuty pykat za vražení na hrazení.

46:40
    Znovu zvonilo břevno českobudějovické branky. Dimitrov vypálil a Adámkovu teč zastavila horní tyč Kvačovy branky.

47:11
    Další závar před Kváčou, Aleš Macháček před odkrytou brankou netrefil puk ze vzduchu.

47:50
    Také hosté zahrozili. V oslabení ujížděl Šulek, v tísni posunul doprava na Samohejla, který minul.

48:24
    Hosté jsou v plném počtu.

49:27
    Hosté po oslabení kombinují v útočném pásmu.

50:42
    Tak to je pro domácí studená sprcha. Po velkých šancích inkasují z nenápadné akce. JIŘÍ SMEJKAL měl v pravém kruhu chvilku času zamířit a přes chumel hráčů trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Pavel Samohejl.

51:54
    Na ledě se přiostřuje. Za brankou Českých Budějovic vznikly nyní dvě dvojice, které připravily divákům zápasnickou vložku.

51:54
    "Nejaktivněji" si počínali domácí Strunz a hostující Matoušek, kteří vyfasovali 2+2 minuty za hrubost. Chomutovský Polák dostává dvě minuty za sekání, hostující Doktor stejný trest za hrubost.

52:23
    Hráči už se soustředí na hokej. U pravé tyče Lukešovy branky mohl přidat třetí gól hostů Brož, ale beton domácího gólmana byl proti.

52:31
    Hned z proti akce mohl vyrovnat Toman, který však zblízka mířil jen do Kváči.

53:19
    Tak s tím klidem to asi bude ve zbytku zápasu jinak. Další závar před brankou Kváči končí znovu potyčkou, za kterou jdou na trestnou lavici domácí Kašpar a hostující Stehlík. Oba za hrubost.

53:24
    Pokračovalo se ve čtyřech na čtyři. ALAN LYSZCZARCZYK vyhrál buly dopředu, dojel si puk a dorážkou vyrovnal. Bez asistence.

54:13
    Velmi kuriózní situace. Toman v útočném pásmu posunul na úplně volného Páleníka, který sám před Kvačou nedal. Českobudějovický gólman puk chytil, ale jeden z obránců srazil Páleníka na led a v následném závaru se nejlépe zorientoval JOSEF TOMAN, který dostal puk za brankovou čáru. Hlavní sudí signalizoval trest a po odpískání ukázal do branky na znamení platného gólu. Asistence: Jan Páleník.

54:32
    A domácí odskakují na rozdíl dvou gólů. Další závar před Kváčou ukončila dorázka ALANA LYSZCZARCZYKA. Asistence: Michal Kozák.

55:19
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:04
    Samohejl hledal od zadního mantinelu před brankou Bártu, jehož zablokoval domácí obránce.

56:19
    Hosté mají šanci snížit a zdramatizovat zápas. Toman dostává dvě minuty za držení hole.

56:21
    Ihned po buly vypálil jeden z českobudějovických hráčů, ale Lukeš prokázal výborná postřeh.

56:53
    Šulek měl na holi třetí gól Českých Budějovic. Ocitl se sám před Lukešem a nikým neatakován mohl jen přehodit beton domácího gólmana. To se mu však nepovedl a Lukeš je hrdinou okamžiku.

57:36
    Domácí se dobře brání.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:19

58:34
    Ale ne na dlouho. Piráti špatně střídali a dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

59:02
    Puk je ve středním pásmu.

59:27
    Lukeš znovu beton zasáhl a pohlídal si i dorážku. Domácí obrana následně vyhodila.

59:55
    Piráti drží puk v útočném pásmu.

60:00

České Budějovice se v polovině třetí třetiny dostaly podruhé v zápase do vedení, ale domácí třemi zásahy v rozmezí minuty a osmi vteřin skóre otočili, což jim zajistilo plný bodový zisk. (14:10:14)

Libor Kult

Branky a nahrávky: 36. P. Macháček (Lyszczarczyk, Páleník), 54. Lyszczarczyk, 55. Toman (Páleník), 55. Lyszczarczyk (Kozák) – 13. Smejkal (Doktor, Panáček), 51. Smejkal (Samohejl)

HC Motor České Budějovice: Kváča – Farka, Matoušek, Vavřík, Klinecký, Křikava, Stehlík – Smejkal, Brož, Fencl, Samohejl, Schwarz, Doktor, Šulek, Kubeš, Mašek, Šafář, Bárta, Panáček

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kopáč, Armstark