Chomutov – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 5:9 (kon.) | Sparta – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 5:4 (po s.n.)
Hr. Králové – K. Vary 3:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 6:1 (kon.)
Olomouc – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Letňany 2:1 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 13.12.2013, 16:00 • ČEZ Stadion • Extraliga staršího dorostu

Kladno na začátku třetí třetiny přidalo dvě branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Jihlavě se podařilo skórovat až těsně před sirénou. Na vítězství Rytířů to už však nic nezměnilo. (17:57:07)

60:00

59:43

59:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté to přeci jen dokázali a upravují skóre. JIŘÍ ONDRÁČEK ujel obraně Rytířů a střelou o ty překonává Vladaře. Bez asistence.

57:43
    Před koncem zápasu je vyloučen ještě Půža (JIH) za podražení.

57:20
    Hosté se snaží v závěru přidat alespoň ještě jednu branku, ale domácí obrana s Vladařem je zatím proti.

55:00
    Také rozhodčí už jsou benevolentnější a nyní pouštějí jasné zakázané uvolnění Kladna, aby se dále pokračovalo ve hře.

52:57

51:25
    Hosté ale budou muset začít od vlastní branky.

50:57
    Přesilovku si vyzkouší také Jihlava. Zajíc je vyloučen za pád po nohy.

50:16
    Jihlava je kompletní.

49:40
    Kladno už ale nikam nespěchá a kombinuje v poklidu i ve středním pásmu.

48:16
    Mandát (JIH) vyloučen za faul kolenem.

47:51
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Matula vystihl rozehrávku hostů a poslal kotouč do jízdy KŘEŠIMÍRU SCHILDHABELOVI, jenž se tváří v tvář jihlavskému gólmanovi nemýlil a překonal ho forhendovým blafákem.

47:00
    Třetina ale opět nabírá rychlé tempo, ovšem bez pořádného zakončení.

44:34
    Jihlava se snaží vrátit alespoň do zápasu a tak pálí na Vladaře ze všech. Ten je zatím však pozorný.

43:00
    Rytíři ujeli Jihlavě 2 na 1 a Zajíc to vyřešil náramně. Nejprve na sebe natáhl beka a pak poslal přihrávku na volného LUKASE VENDISE, který přišpendlil puk pod horní tyčku. Asistence: Josef Zajíc, Aleš Kadlec.

41:16
    Jihlavská obrana dokázala včas zpacifikovat ujíždějícího Hajného.

40:01

Je za námi prostřední dějství, které sice uteklo poměrně rychle, ale po celých 20 minut tomu chyběla jakási myšlenka od obou týmů a celá třetina byla taková nemastná, neslaná. Není proto divu, že jsme v ní neviděli žádnou branku. Třetí třetina začne v 17:28.

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

36:00
    Nyní jsou to Rytíři, kteří nevědí, jak v útočném pásmu překonat obranný val soupeře, aby mohli vystřelit.

33:35
    V jednoduchosti je krása, jak to teď předvedli Kladenští. Ti na nic nečekali a ihned po přechodu přes modrou vystřelili na Vacka.

32:45
    Jihlava je sice v pásmu, ale kladenští hokejisté k ní přistupují velice rychle, a tak hostům nezbývá, než jen nahazovat puky po mantinelech.

31:00
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná hlavně díky nepřesnostem na obou stranách.

29:13
    Libecajt napřáhl od modré, ale Vacek měl čistý výhled tak ránu v klidu zachytil.

27:51
    Kladno je kompletní.

27:18
    Gólman Rytířů teď nic neviděl díky dobré cloně hostů, přesto dokázala ramenem vyrazit puk do rohu.

26:25
    Zayml nadvakrát nepřekonal Vladařův beton u levé tyčky.

25:51
    Domácí jdou do čtyřech, poněvadž špatně střídali a dostali trest pro hráčskou lavici.

25:06
    A právě Keszi nyní ujížděl na jihlavského gólmana úplně osamocen, ale v poslední chvíli mu ujel kotouč.

24:31
    Keszi dns poprvé prověřil Vacka.

23:26
    Kladenské zastavuje na útočné modré ofsajd.

22:00
    Jihlava je opět v úvodu aktivnější, zatím však donutila Rytíře pouze k zakázanému uvolnění.

20:01

Jihlava měla sice lepší vstup, ale vstřelený gól jí paradoxně spíše ublížil, poněvadž od té doby začalo hrát také Kladno a třemi trefami otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch a do 2. třetiny si ponese dvoubrankové vedení. Ta začne přibližně V 16:45.

20:00

19:37

19:01
    V době, kdy běží poslední minuta 1. třetiny musí Jihlava opět začít od vlastní branky.

18:16
    Rytíři se však dokázali osvobodit.

17:37
    Matula (KLA) vyloučen za krosček.

15:54
    Zajíc převzal od Vladaře puk za brankou a počkal si, až mu včas nebere rychlost JAKUB HAJNÝ, který využil své rychlosti a objetím branky zasunul kotouč do prázdné klece. Asistence: Josef Zajíc, Daniel Vladař.

15:10
    Rytířům opět vyšla výborně situace po vhazování v útočném pásmu. Doudera měl dostatek prostoru na modré a tak lehounce nahodil kotouč, který na brankovišti tečoval mimo dosah Vacka FRANTiŠEK PLIML. Asistence: Lukáš Doudera.

14:53
    Oba brankáří jsou nyní hodně ve střehu. Pozornost Vacka nyní prověřil Matula.

13:30
    Kladenský gólman teď stačil sklapnout betony včas proti Kochánkovi.

12:51
    Na opačné straně hřiště si po dlouhé době sáhl na kotouč také Vladař.

12:00
    Icing Rytířů.

11:40
    Brankář hostů si tentokrát počkal i na pokus Zajíce od modré.

10:34
    Molčík z úhlu nenašel mezírku mezi Vackovými betony.

10:00
    Po úvodní aktivitě obou mužstev nyní hra poněkud opadla a hraje se hlavně za vlastními brankami.

8:20
    Čermák si to namířil mezi tři soupeře, ale moc daleko s kotoučem nepochodil.

6:09
    A je vyrovnáno! Ihned po buly se se prosazuje KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL, jenž po přihrávce Borkovce na nic nečekal a střelou překvapil Vacka, který se pouze ohlédl jak končí puk v jeho brance. Asistence: Dominik Borkovec.

6:06
    Nyní však Jihlava zahrála na zakázané uvolnění.

5:25
    Obrana Rytířů špatně rozehrála, čehož využil PAVEL KOUSAL a střelou k tyči překonal Vladaře. Bez asistence.

4:20
    Vacek teď předvedl ukázkový semafor proti Keszimu.

3:33
    Kladno se začátkem vypořádalo a také již začíná vystrkovat růžky.

1:50
    Jihlava je v úvodu aktivnější a zatlačila Kladno před jeho branku.

00:01

Rytíři Kladno: Vladař (Stahl) – Havelka, Libecajt, Zajíc, Doudera, Balcar, Matula, Chládek – Hajný, Vendis, Kružík, Molčík, Bláha, Pliml, Schildhabel, Čermák, Keszi, Kaprál, Borkovec, Kadlec.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Brož) – Pospíchal, Pražák, Púža, Mandát, Kochánek, Kolouch, Smutná, Kousal, Mejzlík, Balaštík, Ondráček, Dvořák, Bambula, Hoskovec, Peschout, Vala, Zayml.

Rozhodčí: Dundr – Černý, Marek.

Jihlava nevstupuje do další fáze sezony z nejlepší pozice. Sice skončila třetí ve skupině Sever, ale s 45 body to nestačilo po spojení na lepší než 11. místo ve dvanáctičlenné tabulce. Hůře už jsou na tom pouze České Budějovice, které mají na kontě bodů 43.

Kladno naopak dominovalo své skupině Západ, ze které postoupilo z prvního místa. Se ziskem 57 bodů se Středočeši vyhoupli na 3. pozici se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí duo Vítkovice – Slavia.

Hezké mlhavé odpoledne z kladenského ČEZ Stadionu, kde se dnes stejně jako na dalších 5 stadionech rozjede nadstavbová Skupina A extraligy staršího dorostu. Nutno říci, že všech 12 týmů účastníků "áčkové" skupiny má jistou účast v play off a jedná se tedy o co nejlepší výchozí postavení v tabulce do vyřazovacích bojů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 7. Schildhabel (Borkovec), 16. Pliml (Doudera), 16. Hajný (Zajíc, Vladař), 43. Vendis (Zajíc, Kadlec), 48. Schildhabel (Matula) – 6. Kousal, 60. Ondráček

Rozhodčí: Dundr – Černý, Marek