Chomutov – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 5:9 (kon.) | Sparta – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 5:4 (po s.n.)
Hr. Králové – K. Vary 3:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 6:1 (kon.)
Olomouc – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Letňany 2:1 (kon.)
po s.n.
VHK ROBE Vsetín
5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 0:0 - 1:0)
HC Litvínov
Pátek 13.12.2013, 16:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK Vsetín.
    JAN ŠČOTKA se stal jediným úspěšným zakončovatelem a zpečetil tak senzační obrat Vsetína!

Jan Ščotka vykoupal brankáře a po kličce do bekhendu zakončil pod padajícím Spěšným!

61:01
    Janu Ščotkovi se nyní povedlo něco nevídaného! Při dvojnásobném oslabení projel celé hřiště, ale konečné zakončení mu již nezbylo dostatek sil.

60:42
    Přichází dvojnásobná komplikace pro Vsetín. Vyloučen byl Dominik Hohl (VSE) za vysokou hůl. Celou minutu budou hrát oslabení 5 na 3.

56:42
    Vyloučení však přichází záhy na druhé straně, Patrik Augustin (VSE) vyloučen na dvě minuty za sekání.

55:43
    Vsetín má obrovskou šanci na obrat. Vyloučen je hostující Martin Havelka (LIT) na dvě minuty za podražení.

54:43
    Znovuzrození Valaši baží po vítězství! Mikula nahodil kotouč od mantinelu, který tečoval mezi betony Strmiska. Spěšný je stlačil k sobě!

54:19
    Vsetín právě vstřelil branku!
    JINDŘICH ABDUL projel napříč celé hřiště a z levého kruhu vypálil tvrdou ránu, která se odrazila od horní tyče za záda bezmocného Spěšného. Bez asistence.

46:42
    Drama je na světě! Ščotka uvolnil Grygara, který vypálil na branku. Tam se ve skrumáži nejlépe orientoval JOSEF MIKULA a ten se štěstím dotlačil puk za ležícího Spěšného! Asistence: Ondřej Grygar.

45:09
    David Dunko (LIT) oslabuje svůj tým vyloučením, dvě minuty za podražení.

40:53
    Skvěle sehraná šablona přesilovky znamená okamžité využití a snížení 2:4! Mikula našel PETRA STRMISKU, který se mírného úhlu pokusil o střelu a uspěl. Nad ramenem Spěšného našel volnou mezírku. Asistence: Josef Mikula.

40:43
    Jindřich Sklenička (LIT) vyloučen na dvě minuty za hákování.

38:32
    Lainka našel svou přihrávku MIROSLAVA JANOŠKA, který se protáhl kolem litvínovských zadáků a zakončil. Kotouč se těsně za Spěšným zastavil o molitanovou vycpávku dolní části branky – 1:4. Asistence: Petr Lainka.

37:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Havelka našel zpoza branky najíždějícího RADKA ŠÍPA, který z voleje propálil Bechného, čímž využil přesilovku svého celku. Asistence: Martin Havelka, Michal Jonák.

36:24
    Vyloučen Kamil Rýpar (VSE), dvě minut hákování.

36:25
    Jan Chmelař mohl po pohledném blafáku mohl navýšit skóre, ale byl faulován!

32:38
    Je tu další a smrtící útok hostí. Roman Navarra vybruslil z rohu, vypálil na Bechného betony. Následnou dorážku si vzal na starost DAVID DUNKO. Je to 0:3. Asistence: Roman Navarra.

31:54
    Po úspěšném vhazování si Litvínovští vytvořili velký tlak. Kotouč se odrazil k Brzkovi, který napálil kotouč na branku, jehož se ihned zmocnil Sládek a ten přehrál TOMÁŠI KUČEROVI. Kapitán Vervy se následně nemýlil přesnou střelou mezi nohy Bechného. Asistence: Ondřej Sládek, Dominik Brzek.

29:31
    Další vyloučení, Oliver Najman (LIT) je poslán za katr na dvě minuty za podražení.

28:39
    Adam Hořanský (VSE) po své velké šanci fauluje a zbytečně posílá svůj celek do čtyř.

27:57
    Tomáš Kučera (LIT), litvínovský kapitán, oslabuje svůj tým dvěma minutami za hákování.

20:17
    Jindřich Abdul se dostal ihned po startu druhé části do úniku, ale kotouč se mu rozhoupal a nakonec trefil jen Spěšného!

19:58
    A mohlo být ještě hůře! Dvě sekundy před koncem se ocitl v čisté šanci před Bechným Navarra, ale ten přihrávku Dunka nedokázal přetavit ve svůj druhý gól v utkání.

17:11
    Jindřich Abdul projel v podstatě celé hřiště a Michalu Jonákovi (LIT) nezbývalo nic jiného než jej hákovat. 5 na 3 pro Valachy.

16:32
    Po dvou vyloučeních na straně Valachů, je nyní poslán pykat na hanbu litvínovský hráč Jan Bárdoš (LIT) za hákování.

14:20
    Po průniku paradoxně dostává trest právě hráč, který jej absolvoval. Jan Ščotka (VSE) svou šanci neproměnil a následně se provinil krosčekem. Verva si zahraje osm vteřin 5 na 3.

12:38
    Dominik Hohl (VSE) však nyní oslabuje svůj celek a míří za katr. Dvě minuty za vysokou hůl ukazuje rozhodčí Vaněk.

08:08
    Velká šance na srovnání v podání vsetínské třetí formace! Po závaru před Spěšným se k puku dostal Petr Lainka, jehož ránu litvínovský brankář se štěstím uhájil před brankovou čárou!

07:46
    Tomáš Kučera se teď povážlivě lehce protáhl přes dva vsetínské obránce, pohlednou kličku ihned poté přetavil ve střelu, kterou vyrazil beton Bechného!

02:54
    Domácí po zmařené šanci Janoška utržili lekci z produktivity. Havelka našel ROMANA NAVARRU, který obkroužil branku a nedal Bechnému žádnou šanci. Asistence: Martin Havelka.

00:18
    První formace ve složení Abdul, Grygar a Tydlačka měla okamžitě po startu první velkou šanci! Prvně jmenovaný byl však faulován a Valaši si zahrají přesilovku. Vyloučen je Michal Jonák (LIT) za hákování.

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 39. Janošek (Lainka), 41. Strmiska (Mikula), 47. Mikula (Grygar), 55. Abdul, rozh. náj. Ščotka – 3. Navarra (Havelka), 32. Kučera (Sládek, Brzek), 33. Dunko (Navarra), 38. Šíp (Havelka, Jonák)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gottwald) – Augustin, Gazda, Ščotka, Svozílek, Hohl, Rýpar – Hořanský, Lainka, Konopka, Kovář, Abdul, Strmiska, Toman, Tydlačka, Mikula, Světlík, Janošek, Grygar.
    HC Litvínov: Spěšný (Sklíba) – Březák, Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Sklenička, Moravec, Chmelář, Sládek, Jícha, Kučera, Bárdoš, Brzek, Havelka, Pospíšil, Dunko, Navarra.

Rozhodčí: Vaněk – Novák, Smilek.