Chomutov – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 5:9 (kon.) | Sparta – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.)
Slavia – Zlín 3:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 5:4 (po s.n.)
Hr. Králové – K. Vary 3:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Písek 6:1 (kon.)
Olomouc – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Havířov – Mladá Boleslav 2:1 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Letňany 2:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
IHC Králové Písek
Pátek 13.12.2013, 17:00Extraliga staršího dorostu

58:20
    Hosté hrají přesilovku. Šustala vrazil protihráče na hrazení.

57:53
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Martin Csomor.

57:39
    Písek právě vstřelil branku!
    Sroka přišel o čisté konto. JAN MARCILIS jen nastavil hůl do přihrávky Bednaříka a kotouč prošel Srokovi pod betony. Asistence: Lukáš Bednařík.

56:35
    Teď je před Srokou jako na nádraží. Střela jde za střelou. Neuspěl Pokorný, ani Šuhaj.

53:30
    Další rychlý protiútok hostů. Tentokrát pokouší štěstí Pokorný. Sroka vyráží do pravého rohu.

51:04
    Šípek podrážel a hosté mají přesilovku.

50:40
    Marek Polanský byl blizoučko k vstřelení branky. Ležícího Sroku kotouč minul a dorážka Polanskému nevyšla dle představ.

47:24
    Do branky Písku se postavil Martin Hauser.

47:24
    Další využitá přesilovka. Písečtí hráči jen čekali co domácí předvedou. Autorem branky je DAVID NARDELLI. Asistence: Martin Csomor a Matěj Štěpán.

46:40
    Točík je vyloučen za útok na hlavu a dostává i desetiminutový osobní trest.

46:12
    Olšr vypálil od modré, ale Fogl na střelu viděl.

45:15
    Fogl dělal v brankovišti seč mohl, ale před Kurnikem nestačil včas zalehnout. Autorem branky je ANTONÍN KURNIK. Asistence: Tomáš Gřeš a Martin Csomor.

44:33
    Nakonec se domácím ta pravá kombinace podařila najít. MARTIN CSOMOR nekompromisně vypálil mezi tři tyče a připisuje týmu další využitou přesilovku. Asistence: David Nardelli a Tomáš Gřeš.

43:06
    Po odpískání se nechal Točík vyprovokovat a za hrubost byl poslán na trestnou lavici.

43:06
    Síkora posílá zadovku v obranné třetině do prostoru, kde se pohyboval Točík. Sroka puk rychle kryje.

41:14
    Marcilis rozjel hru z vlastní třetiny a přes Štěpána vybídl ke střele Bednaříka. Sroka bezpečně chytá a vhazuje se po jeho pravici.

38:13
    Písek špatně střídal a jde do oslabení.

37:23
    Marcilis si vzal kotouč za svou brankou a z domácích hráčů si udělal tréninkové kužele. Sroka neměl se střelou problém, ale raději přerušil hru.

33:41
    David Pokorný nešťastně poslal puk do hlediště a ví, že musí na trestnou.

33:15
    Další dobývání písecké třetiny. Domácí byli na brankovišti důrazní a rychlí. Odražený kotouč prošel Foglovi pod betony. Autorem branky je PATRIK GOLA. Asistence: Matěj Štěpán.

30:20
    Písecký obránce Sentenský podpořil útok, ale střelu z blízka poslal hodně vysoko. Ale myšlenka to byla skvělá.

28:33
    Jakub Šuhaj jel sám na Sroku, který střelu těsně nad ledem zastavil betony.

28:11
    Závar před Srokou. Domácí obrana pracuje výborně.

25:05
    Poměr sil se vyrovnává. Točík (PIS) krosčekoval.

23:59
    Bárta nestačil udělat krok k volnému puku. Jinak by skóroval do prázdné brány.

23:40
    Domácí se nadechovali k dalšímu útoku, když Gola ve středním pásmu soupeře podrazil. Další přesilovka pro Písek.

22:20
    Kurnik najel tvrdě do Marcilise a po naražení na hrazení zůstává ležet. Nevylučuje se a otřesený Marcilis odjíždí na střídačku.

17:29
    Z mezikruží pálí Mládek, ale Fogl střelce viděl a z chycením puku neměl problém.

15:35
    Sroka předvedl bravurní zákrok a nedovolil Točíkovi vyrovnat.

14:26
    Hra se ale posouvá před Sroku, protože Gřeš (POR) byl za hrubost poslán na trestnou.

10:59
    Marcilis s Rodem slušně zavařili domácí obraně. Sroka se třikrát natahoval hokejkou pro puk než jej dokázal přikrýt lapačkou.

7:58
    Puk byl jen několik vteřin v držení domácích. Písek se vrátil před domácí svatyni a Točík dostál svému jménu, když se snažil atakován prostřelit Sroku z otočky.

7:25
    Šuhaj se protlačil před Sroku, ale v klíčové chvíli mu kotouč sjel z hokejky.

3:35
    Písek se usadil ve třetině domácích a Antonín Kurnik zabránil dalšímu tlaku podražením. Hosté tak setrvají před Srokou.

2:17
    Nakonec ji nalezla sehraná útočná dvojka podporovaná obráncem Štěpánem. Ten poslal puk na kapitána Gřeše, který dlouhou přihrávkou přes celé pásmo nabídl MARTINU CSOMOROVI skórovat do odkryté branky. Asistence: Tomáš Gřeš a Matěj Štěpán.

1:40
    Bárta (PIS) za podražení šel na trestnou lavici.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Csomor (Gřeš, Štěpán), 34. Gola (Štěpán), 45. Csomor (Nardelli, Gřeš), 46. Kurnik (Gřeš, Csomor), 48. Nardelli (Csomor, Štěpán), 58. Gřeš (Csomor) – 58. Marcilis (Bednařík)

HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka (Filip) – Šustala, Síkora, Štěpán, Šípek, Ščurek, Široky, Kovajlov, Olšr – Bartoň, Dohnal, Gřeš – Csomor, Mládek, Gola – Kurnik, Nardelli, Korec
    IHC Králové Písek: Fogl (Hauser) – Klochko, Sentenský, Horák, Turek, Červinský, Radoš, Kolutenský – Bárta, Pokorný, Rod, Benařík, Polanský, Klas, Duchoň, Šuhaj, Marcilis, Točík, Pixa

Rozhodčí: Fiedler – Vengřín R., Barteček