Havířov – Písek 6:3 (kon.) | Chomutov – Jihlava 6:0 (kon.) | Hr. Králové – Letňany 5:4 (1:0 po s.n.)
Sparta – Vítkovice 3:9 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Liberec – Zlín 2:0 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 0:4 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:2 (kon.) | Vsetín – Ústí n/L 4:3 (kon.)
HC Plzeň 1929
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 14.12.2013, 13:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Obě družstva za sebou mají zajímavé zápasy, lépe se ale v pátek dařilo Ocelářům. Ti totiž vyhráli na Spartě, zatímco mladí indiáni ztratili doma dobře dozehrané utkání se silnými Vítkovicemi, když prohráli 5:9.

Hráči už jsou na ledě, začínáme za několik okamžiků.

Na ledě jsou i rozhodčí, kteří právě hráčům dali pokyn, aby nastoupili k úvodnímu vhazování.

00:01

00:24
    Hosté získali puk, nepřesnou rozehrávkou jej ale doslova darovali domácím.

00:45
    Už v první minutě zápasu tu máme první vyloučení, na trestnou lavici zamířil třinecký Michal Roman.

01:02
    První záshah gólmana Třince, který ale neměl s lehkou střelou žádný problém.

01:33
    Další akce plzeňských hokejistů už byla zajímavější, střela ale tentokrát mířila mimo tři tyče.

02:00
    Ofsajd domácího týmu.

02:34
    Suchý ztratil puk a hosté jej teď drží v útočném pásmu, což jim vyhovuje.

02:45

03:05
    Nebezpečné vystřelil Motloch, který se po buly před plzeňskou brankou vytočil, mezi tři tyče se ale netrefil.

04:10
    Už to vypadalo, že se před domácími hokejisty otevírá prostor pro zakončení, rozhodčí ale akci ukončil kvůli postavení mimo hru.

04:56
    Opava v útočném pásmu Plzně zachytil nahození, ale neměl podporu spoluhráčů.

05:38
    Plzeňský Vlček se dostal k vyraženému kotouči a málo mu chybělo, aby jej poslal za gólmana Třince.

06:10
    Kovařčík dostal mezi kruhy dobrou nahrávku a střílel, puk ale poslal po ledě, a tam byl připravený Štekr.

06:48
    Icing Ocelářů.

07:00
    Filip Kokoška už se řítil na gólmana, jenže opět byl pískán ofsajd domácích, takže celá akce skončila předčasně.

07:45
    Šest hráčů se sjelo u mantinelu a bojují o puk, rozhodčí nechal hru pokračovat a kotouč do své moci získali domácí, kteří se vrací na svojí polovinu a střídají.

08:21
    Štekr chytil nahozený puk a rovnou jej rozehrál na obránce.

09:17
    Hosté šli do přečíslení, jenže Martin Pala se rozhodl pro nahrávku, i když měl spíše střílet. Jeho pokus nadvakrát zablokoval obránce a hosté tak slušnou šanci promarnili.

09:25
    První přesilová hra pro hosty, v boxu trestoměřičů sedí domácí Pokorný.

09:37
    Hosté vyhráli buly, jenže se sami vyhnali za modrou a musí se vystěhovat z pásma.

10:27
    Ani teď se Ocelářům nepovedlo udržet pk v útočné třetině, domácí vyhazují a střídají.

11:25
    Domácí v plném počtu. Zahradníček ještě s návratem Pokorného prověřil Štekra střelou od modré, ale domácí se ubránili.

12:42
    Jakub Volf se v levém kruhu v útočné třetině dostal k puku, dlouho neváhal a vystřelil, jenže kotouč přelétl nad horní tyčí branky.

12:54
    Tomáš Kučera (PLZ) vyhodil puk ze hřiště a odsedí si tak trest za zdržování hry.

13:39
    Štekr neměl puk po střele od modré zcela pod kontrolou a Matěj Murín se snažil o dorážku, plzeňskému brankáři ale pomohli jeho obránci.

14:25
    Znovu Murín, teď střílel z ostrého úhlu, ale Štekr se nalepil na pravou tyč a nenechal v brance jedinou skulinu.

14:54

15:20
    Zablokovaná střela Zahradníčka končí v síti za brankou Plzně.

15:58
    Martin Beneš se zkusil sám protáhnout přes střední pásmo, puk mu ale protihráči urazili.

16:56
    Domácím nevyšel dvakrát pokus o přechod do útočného pásma, tam se ale nakonec dostali po dobrém napadání.

17:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je z toho nakonec gól! Prokop vystřelil nad kruhy, donutil gólmana Dudáčka k zákroku, jenže puk se odrazil přímo na hůl PATRIKA OPAVY, který puk poslal do odkryté branky! Asistence: Prokop, Švarc.

18:33
    Štekr drží puk, moc práce ale s nahozením neměl.

18:48
    Největší šance hostí v zápasu! Švaňa se ocitl sám mezi kruhy s pukem, jeho střela byla ještě lehce tečována obráncem, ale Štekr efektně i efektivně zasáhl, a skryl puk v lapačce!

19:50
    Domácí posílají puk do středního pásma.

20:00

První třetina je minulostí, viděli jsme jedinou branku, a o tu se postaral domácí Opava, který pohotově doklepl Prokopovu střelu za záda gólmana Hudáčka. Největší šanci Ocelářů měl v závěru první části Švaňa, na Štekra ale nevyzrál.

20:01

20:12
    Štekr musel k zemi a pravou nohou vyrazil nastřelený kotouč.

20:50
    Domácí jeli tři na dva, Opava dostal puk ale moc před sebe a dlouho se u střely rovnal.

21:37
    Kovařčík zkusil překvapit Štekra a zasunout puk k tyči zpoza branky, plzeňský gólman se ale stihl přesunout včas.

22:53
    Domácí teď téměř minutu drželi hosty v obranném pásmu, jenže se nedostali ke střele. Oceláři nakonec puk vyhazují, navíc s tečí, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

23:50
    Hosté trefili tyčku, navíc se ještě jeden z Ocelářů sápal po dorážce, ale na puk nedosáhl!

24:39
    Hosté vyhodili šikovně na gólmana, takže se icing pískat nebude.

25:26
    Přesilovka pro Plzeň, Martin Pala (TRI) vyloučen na dvě minuty za podražení.

26:07
    Trčka zablokoval střelu od obránce, navíc sám dojel puk a dovezl jej až do útočného pásma, hosté tak měli čas vystřídat.

26:53
    Domácí sice hrají s pukem, střílí ale jen obránci, střely jsou navíc dlouho dopředu avizované.

27:09
    Buly před Dudáčkem.

27:26

28:01
    Hosté mohli zaútočit, situaci dva na dva ale pokazili špatnou nahrávkou.

28:35
    Plzeňský Filip Ivanič se provinil sekáním, Oceláři budou hrát v poćetní výhodě.

28:53
    Místo srovnání mohli hosté ale inkasovat, jenže domácí svůj protiútok nezakončili přesně.

29:46
    Motloch si vyjel od mantinelu do středu a vystřelil, puk byl zablokován, Motloch se ale k němu dostal znovu a pálil z nebepečné pozice, Štekr ale zasahuje.

30:35

31:29
    Dudáček sice musel dávat pozor, nakonec na něj ale šla jednoduchá střela.

31:38
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté z ničeho nic srovnávají zápas! JAN PORUBA v soboji jeden na jednoho doslova přebruslil Waltera a z ostrého úhlu poslal puk přesně k tyči Štekrovy branky! Asistence: Zahradníček, Pala.

32:41
    Ofsajd zastavuje další útočnou snahu hostí.

32:59
    Vysoká hůl domácích, bude se vhazovat před jejich brankou.

33:14
    Milan Švarc mel dobrou šanci a mohl poslat Plzeň znovu do vedení, sám proti Dudáčkovi zřejmě mířil mezi betony, ale tŕineckého gólmana neprostřelil.

34:20
    Neuvěřitelná chyba domácích, kteří střídali a přišli o puk, Poruba tak jel s dalším spoluhráčem na samotného Štekra, volil zakonćení, ale plzeňský gólman uchránil svůj tým od pohromy!

35:36
    Domácí teď kupí chybu na chybu a Štekr měl velké štěstí, puk proletěl těsně kolem jeho pravé tyče!

36:37
    Štekr musel v rozkleku zasahovat, puk drží. Domácí střídačka se dožadovala trestu pro hosty, kteří opravdu chvíli byli na ledě v šesti, rozhodčí ale situaci posoudili jinak.

37:18
    Oceláři jsou po gólu jako polití živou vodou, neustále útočí a Štekr se musí ohánět.

38:06
    Teď pro změnu šance na druhé straně, Suchý pálil z úhlu a Dudáček puk neudržel, pomohl mu ale jeden z jeho beků.

38:57
    Teď už ale zase domácí jen vyhazují puk z obranné třetiny.

39:34
    Ofsajd brzdí útočnou snahu indiánů, vhazovat se bude před jejich hráčskou lavicí.

39:45
    Icing ocelářů.

40:00

Druhá třetina skončila, opět jsme viděli jeden gól. Tentokrát se ale po individuálni akci Poruby prosadili hosté, kterým se tak podařilo srovnat stav zápasu. Před třetí třetinou tak je stav nerozhodný 1:1.

40:01

40:43
    Domácí nastoupili do třetí části hodně aktivně, rozdávají tvrdé hity a jdou důrazně za pukem.

41:16
    Plzeňští rozehrávají od vlastní branky.

41:49
    Jan Trčka zkusil překvapit Štekra střelou kolem nohou obránce, puk se ale právě od bruslí beka odrazil mimo branku.

42:50
    Ludvík Petrák vybojoval za brankou Plzně puk, vyjel si z rohu až do střelecké pozice, jenže ani jeho pokus Štekra neohrozil.

43:22
    Icing indiánů.

43:43
    Suchý s Kučerou vyrazili do útoku, ke střele se nedostali, ale mají puk v útočné třetině.

44:08
    Icing i na druhé straně.

44:38
    Oceláři vyrazili do útoku, neprošli ale přes hradbu těl na červené čáře, a tak se musí s pukem otočit a zkusit to znova.

45:30
    Opava (PLZ) fauloval a míří na trestnou. Chvíli před jeho faulem jsme viděli parádní bodyček Sikory, který svého soupeře doslova převrátil hlavou vzhůru.

46:21
    Plzni se podařilo vyhodit.

46:33
    Oceláři využívají přesilovou hru a jdou do vedení! MICHAL KOVAŘČÍK se dostal ke střele, a zblízka procedil puk mezi betony gólmana Štekra. Puk se za brankovou čáru sotva dokutálel. Asistence:Poruba, Bartoň.

47:02
    Filip Suchý (PLZ) vyloučen po střetu se soupeřem, rozhodčí přestupek klasifikovali jako vysokou hůl.

47:29
    Indiáni vyhazují puk, ale jen dos tředního pásma.

48:02
    S troškou štěstí se domácím podařilo opět vyhodit puk, teď stihli dokonce i vystřídat.

48:49
    Lukáš Vlček vybojoval puk a zavezl jej do útočného pásma.

49:02

49:30
    Suchý se šikovně prokličkoval až ke střele, do té mu ale soupeř vložil hůl, puk tak mířil mimo tři tyče.

50:21
    Teď už ale Suchý tolik elánu neměl a puk v rohu ztratil.

50:59
    Domácí se dobře vrátili a zastavili postup Ocelářů, navíc získali i puk.

51:16
    Jejich útočnou akci ale zastavil ofsajd.

52:01
    Švarc dostal od suchého puk do jízdy a na ose hřiště kousek za modrou vystřelil, Dudáček puk sice moc neviděl, ten ale zamířil vedle jeho branky.

53:13
    Indiáni jsou v útočném pásmu, ale zatím si puk jen posílají z rohu do rohu.

53:42
    Sucý znovu na ledě a opět se přes dva hráče dostal až do zakonćení, jenže Dudáček mu puk včas sebral.

54:05
    Třinecký Roman si najel z druhé vlny a mohl si vybrat, kam puk pošle, trefil ale jen obránce domácích.

54:39
    Oceláři získali puk, opět ale nastřelili prvního bránícího hráče.

55:29
    Kamil Sikora (TRI) oslabuje svůj tým v závěru třetí části, domácí mají šanci srovnat.

55:29
    Oddechový čas pro domácí.

55:46
    Takhle si to domácí určitě nekreslili. Motloch jel hned na začátku oslabení se spoluhráčem na samotného obránce, volil střelu, ale puk zamířil těsně nad bŕevno!

56:30
    Poruba se opět dostával do zakončení, ale skákavý puk nezpracoval.

56:52
    Hosté vyhazují a střídají.

57:07
    A znovu, je skoro po přesilové hře.

57:29

57:39
    Tvrdá rána od modré byla před Dudáčkem tečována, nakonec ale mířila těsně vedle!

58:00
    Ofsajd domácího celku.

58:31
    Domácí se snaží o střelbu z každé pozice.

58:44
    Plzeň hraje v šesti bez gólmana!

59:10
    Švarc nahazuje puk do útočného pásma.

59:27
    Dudáček předvedl jistý zákrok a uklidňuje hru. Bude se vhazovat, domácí stále s gólmanem na střídačce.

59:51
    Hosté vyhazují puk do středního pásma.

60:00

Je tu konec utkání, hosté vítězí 2:1. I ve třetí třetině padl pouze jeden gól, přesně mířil v přesilové hře Kovařčík, který rozhodl o vítězství svého týmu. Plzeň sice v závěru měla tlak, na srovnání to ale nestačilo.

Z Plzně to je ode mě vše, přeji příjemný zbytek soboty ve společnosti sportu. (15:28:04)

Lukáš Kratochvíl

Branky a nahrávky: 18. Opava (Prokop, Švarc) – 32. Poruba (Zahradníček, Pala), 47. Kovařčík (Poruba, Bartoň)

HC Plzeň 1929: Štekr – Kaňák, Walter, Prokop, Starý, Šmíd, Pokorný, Ivanič – Vlček, M. Beneš, Suchý, Vracovský, Švarc, Opava, Hajšman, Kokoška, Stráský, Kučera, Vavřička, Volf
    HC Oceláři Třinec: Dudáček – Sikora, Murín, Stránský, Adámek, Bartko, Janiczek, Poruba, Roman, Sztwiertnia, Škorpík, Švaňa, Bartoň, Christov, Kovarčík, Motloch, Pala, Trčka, Zahradníček, Petrák.