Spartak Moskva – Minsk 1:2 (kon.) | Záhřeb – Doněck 1:3 (kon.)
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 04.01.2014, 14:00 • LDS Sokolniki (kapacita 5 530 diváků) • KHL

59:57
    Obrovská mela před brankou Minsku pár sekund před koncem! Ale ani jeden z domácích hráčů nedokázal propálit vynikajícího Lalandeho, který jednoznačně podržel svůj tým a hlavně díky němu si odvezou z Moskvy tři body.

59:30
    Glass na střídačce, Spartak v šesti hráčích!

58:21
    A znovu fantastický Lalande se položil na led a nepustil za sebe pokusy Wandella a Špirka.

57:49
    Quint vypálil od modré čáry, úplně volný Kozlov před brankou dorážel, ale znovu byl připravený výborný Lalande.

56:40
    A šance pro Spartak na srovnání utkání je tu! Na trestnou lavici míří Ivan Usenko (MIN) na dvě minuty za podražení.

55:32
    Po několika minutách konečně šance hostujícího celku a hned byla obrovská! Na Glasse ujížděl sám hostující kapitán Kalužnij, snažil se zakončit backhendem, Glass měl ale připravený svůj pravý beton a drží tak naděje domácího celku na srovnání skóre.

50:01
    Dnešní utkání sleduje 4 450 diváků.

47:49
    Deron Quint byl úplně volný u pravého kruhu, nedokázal však propálit gólmana Minsku.

47:16
    Oleg Goroško (MIN) trefil nechtěně loktem domácího Pavla Medveděva a jde si na 2 minuty sednout za katr.

40:33
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Tak tohle se jen tak nevidí! Glass vyhodil puk na hůl ZBYŇKA IRGLA, který vystřelil, Glass vyrazil puk pouze před sebe na obránce Evgenije Kulikova a vypadalo, že domácí obránce puk vyhodí, ale ten si dal neuvěřitelný vlastní gól! Střelcem branky je tedy označen český útočník – 1:2. Bez asistence.

39:58
    Dvě sekundy před koncem tu ale byla obrovská šance hostů, když z pravé strany ujížděl Zbyněk Irgl, před branku přihrával úplně volnému Alexandrovi Matěruchinovi, který nedokázal trefit puk.

38:16
    Domácí nedokázali využít obrovskou příležitost, když hráli dvě minuty přesilovou hru pěti proti třem a domácím divákům se to vůbec nelíbí.

37:08
    Nyní byl Anderson ve větší šanci, když stál téměr osamocený před brankou, ale Lalande znovu kryje.

35:58
    Rozhodčí signalizovali vyloučení a při této výhodě se udál ještě jeden faul, takže domácí hokejisté si zahrají dvojitou početní výhodu 5 na 3! Na trestné lavici sedí Richard Lintner (MIN) a Nikita Osipov (MIN).

33:40
    Nikita Osipov (MIN) odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčl na ledě.

32:09
    ALEXEJ JEFIMENKO si výborně vybruslil z levého kruhu až před Glasse, kterého trochu se štěstím dokázal propálit – 1:1. Asistence: Zbyněk Irgl a Alexandr Kitarov.

29:36
    A další obrovská šance domácích, ti stáli ve třech před brankou proti jedinému obránci, ale ani jeden z nich nedokázal překonat Lalandeho.

28:03
    Quint vypálil od modré čáry, hostujícímu brankářovi puk vypadl a dorážet se snažil Wandell, ten však nedokázal přehodit pravý beton brankáře Minsku.

27:36
    Junkov byl v obrovské šanci, když obržel výbornou přihrávku od Bodrova, Junkov ale nedokázal trefit odkrytou branku!

26:13
    Richard Lintner (MIN) si jde sednout na 2 minuty za faul vysokou holí.

24:49
    Spartak právě vstřelil branku!
    Konečně jsme se dočkali úvodní branky! Medveděv našel pěknou přihrávkou před brankou VLADIMIRA PEŠECHONOVA, který neměl problém dostat puk za záda hostujícího gólmana – 1:0. Asistence: Pavel Medveděv a Denis Igrašin.

24:06
    Glass chtěl za brankou rozehrát puk, ale vůbec se mu to nepovedlo, puk mu vzal Kitarov, ten ale nedokázal tuto chybu domácího gólmana využít.

14:34
    Za katr si jde sednout Grigorij Želdakov (SPM) na 2 minuty za hákování.

09:02
    Po pravé straně se dokázal uvolnit Gavrus, před bránu naservíroval puk Kitarovovi, který mohl zakončit do prázné branky, ale vůbec netrefil puk.

07:23
    Po skončení třetiny byl v obrovské šanci Kalužnij, ale Glass stále odolává.

05:13
    Vyloučení i na straně domácích, na trestné lavici již sedí Sergej Medveděv (SPM).

02:53
    V oslabení ujížděli hosté dva na jednoho, zakončoval Jefimenko, ale nedokázal propálit Glasse.

01:24
    Hned začátkem utkání je tu první vyloučení, na trestnou lavici míří Ilja Šinkevič (MIN) na 2 minuty za sekání.

00:50
    O pár sekund později se do šance dostal Rastislav Špirko, který si výborně vybruslil a byl sám před Lalandem, ten byl ale pozorný.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 25. Pešechonov (Medveděv, Igrašin) – 33. Jefimenko (Irgl, Kitarov), 41. Irgl

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Mamkin, Bodrov (C), Kulik, Grišin, Želdakov, Demidov – Špirko, Anderson, Wandell – Krutov, Junkov, Kozlov – Kvaša, Volkov I., Tolužakov – Medveděv, Igrašin, Pešechonov.
    Trenér: Fjodor Kanareikin (RUS).

HC Dinamo Minsk: Lalande (Milchakov) – Krajíček, Šinkevič, Lintner, Goroško, Usenko, Kaznaděj, Nogačjov – Kaljužnij (C), Stas, Matěruchin – Irgl, Jefimenko, Surový – Drozd, Kitarov, Gavrus – Dadonov, Zacharov, Osipov – Kirjuščenko.
    Trenér: Lubomír Pokovič (SVK).

Rozhodčí: Anisimov, Ronn – Koršak, Černyšev

Diváci: 4 450