Montreal – Chicago 2:1 (po pr.) | New Jersey – Florida 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Columbus 3:6 (kon.)
Nashville – Ottawa 1:2 (0:2 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:4 (kon.) | Arizona – Anaheim 3:5 (kon.)
Calgary – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Los Angeles – Detroit 1:3 (kon.) | San Jose – Boston 0:1 (kon.)
Washington – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Nashville Predators
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Ottawa Senators
Neděle 12.01.2014, 01:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Souboj dvou celků bojujících o příčky zaručují play-off v obou konferencích – právě takový bude duel mezi Nashvillem Predators a Ottawou Senators! Favorita bychom v dnešním duelu hledali marně, bude záležet pouze na výkonnosti a současné formě obou mužstev.

Nashville Predators: Mazanec (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Ekholm, Ellis, Klein – Nyström, Fisher, Wilson – Hendricks, Cullen, Clune – Smith, Legwand, Spaling – Stalberg, Gaustad, Bourque

Ottawa Senators: Andreson (Lehner) – Karlsson, Cowen, Ceci, Methot, Corvo, Phillips – Stone, Spezza, Smith – Ryan, Turris, MacArthur – Michálek, Zibanejad, Conacher – Condra, Pageau, Greening

Rozhodčí: Pollock, Sutherland – Brisebois, Racicot.

Jak to již při zápasech NHL bývá pravidlem, úvodní vhazování je o nějakých pět či deset minut opožděno.

Oba celky již vycházejí z kabin na hrací plochu, nejprve pochopitelně budeme svědky znění hymny Kanady.

Následuje také statní hymna Spojených států.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování skončilo na hokejkách domácích hráčů, ti však vzápětí o něj přišli.

00:38
    První střelecký pokus dnešního zápasu má na svědomí hostující Bobby Ryan, jenž přejel modrou čáru a tahem poslal puk na Mazance. Český brankář jeho pokus ukryl do své výstroje.

01:24
    O chvíli později zkusil štěstí také Corey Conacher, ani tentokrát dvaadvacetiletého brankáře Predators na švestkách nenachytal.

01:39
    Na druhé straně Fisher poprvé v duelu otestoval lapačku Craiga Andersona.

02:01
    Po rychlé kombinaci Ottawy se puk dostal na modrou čáru, kde se do něj opřel Joe Corvo. Marek Mazanec však neměl zakrytý výhled, a tak neměl výrazný problém jeho pokus ukrýt do své výstroje.

03:27
    Nyní sledujeme pasáž bez zbytečného přerušování, k vidění však nejsou ani žádné střelecké příležitosti.

03:42
    Milan Michálek byl postaven v ofsajdu a tím ukončil protiakci Senators. S tímto rozhodnutím čárového rozhodčího sice nesouhlasí, nic s ním ale neudělá.

04:40
    Viktor Stalberg nabral rychlost na levé straně, prudkou ranou ale o dobrý metr minul vzdálenější tyč branky Ottawy.

04:57
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce, vše končí zakázaným uvolněním. Čeká nás vhazování po levé ruce Craiga Andersona.

05:27
    V dosavadním průběhu zápasu působí Ottawa živějším dojmem, v útočné třetině je zároveň nebezpečnější. I přesto ale Mazanec žádný složitý zákrok doposud předvést nemusel.

05:59
    Senators opět nevyšel přechod přes střední pásmo, odpískáno je postavení mimo hru.

06:17
    Anderson sebral ze vzduchu prudké nahození ze střední třetiny a rozhodl se přerušit hru, čímž dal příležitost pro první reklamní přestávku.

07:16
    Ottawa tráví hodně času v útočné třetiny, pozorní obránci Nashvillu je však nechtějí pustit z rohů.

07:31
    Na druhé straně se do protiútoku dostal Mike Fisher, který z hranice kruhů poslal kotouč do náruče připraveného Andersona.

08:09
    Od modré čáry vzápětí vyslal dělovku Shea Weber! Hostující brankář nic neviděl a měl velké štěstí, že ho střela trefila do ramene!

08:31
    Domácí se po opatrném začátku začínají trochu více osmělovat, gólman Anderson si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

09:18
    Hendricks dostal přihrávku na střed hřiště a po bekhendové kličce se dostal až k zakončení. Jeho plácnutí do kotouče však do prostoru mezi třemi tyčemi nevlétlo.

09:32
    Čeká nás první přesilová dnešního zápasu, zahraje si ji Ottawa. Joe Corvo se vracel za vlastní branku pro puk, pod nohy mu zbytečně a zřejmě nechtěně vložil hůl Viktor Stalberg (NSH), který si jde za podražení odpočinout na dvě minuty na lavici hanby.

10:18
    Početní výhoda se zatím Senators nedaří podle představ, domácí se dvakrát za sebou dokázali osvobodit.

10:58
    Ojedinělou střelu vyslal ze své hokejky centr první formace Spezza, jeho dělovka byla ale obětavými hráči Predators sražena do rohu.

11:32

11:47
    Viktor Stalberg se hned z trestné lavice vrhl do samostatného úniku, byl faulován a Nashville tak pojede trestné střílení!

11:47
    Stalberg se rozjel velmi rychle, nic nevymýšlel a vystřelil. Anderson pouze máchl lapačkou a kotouč do ní ukryl!

12:03
    Poměrně zajímavá pasáž hry je znovu přerušena komerční přestávkou, hráči dostanou k dispozici chvíli odpočinku. Pokračovat budeme za malou chvilku.

12:31
    Cory Conacher krátce po vhazování v útočné třetině střelou zápěstím orazítkoval tyč Mazancovy svatyně!

13:09
    Převaha se po delší době znovu naklonila na stranu hostujícího týmu, Nyströmova střela branku Nashvillu těsně minula.

14:08
    Dlouhá pasáž bez jediného přerušení přináší hru v neutrální zóně, ani jedno z mužstev se nedokáže dostat do kloudného zakončení.

15:26
    Spezza zavezl kotouč do útočné třetiny, tam ale proti přesile neuspěl, a tak raději odjel znechuceně na hráčskou lavici.

16:10
    Jones byl příliš nedočkavý na modré čáře a přejel jí dříve, než bylo zdrávo. Ofsajd také na straně Predators.

16:19
    O devět sekund později je Nashvillu odpískáno zakázané uvolnění.

16:21
    Nyní se nám hra naopak velmi kouskuje, střelu Zacka Smithe ihned po vhazování Mazanec hokejkou přizvedl až do ochranné sítě.

16:59
    Mika Zibanejad z kvalitní pozice prostor mezi třemi tyčemi netrefil, Senators však zůstanou u kotouče v útočném pásmu.

17:29
    Nakonec z toho byla střela příklepem z voleje od Colina Greeninga, jeho dělovka však branku Mazance přeplachtila a zastavila se až o zadní plexisklo.

18:15
    Bobby Ryan odražený kotouč okamžitě zametl zpět na branku, Mazanec se stihl včas přesunout a pomalý puk na své pravé tyči uklidit pod lapačku.

18:44
    Spezzova rána z levé strany trefila pouze prvního bránícího hráče, domácí následně procpali kotouč alespoň do středního pásma.

19:30
    V samotném závěru ještě zkoušel štěstí prudkým nahozením Jones, Anderson se za jeho pokusem pouze ohlédl.

20:00

Rozhodně nemůžeme tvrdit, že sledujeme strhující hokejový zážitek. Je to spíše určitá vyčkávaná, čeká se na první chybu, která by mohla hokejové vody v Nashvillu trochu rozvířit. Druhá třetina začne asi v 02:12.

20:50
    Druhou třetinu začali lépe hostující hokejisté, Mazanec však zasahovat nemusel.

22:09
    Zatím se hraje hodně opatrně, pokračujeme ve vyčkávaní na chybu.

22:25
    Seth Jones nyní po hlavě vlétl do útočné třetiny, jeho průnik zastavil drobným háčkem Mika Zibanejad (OTT), který tím nabízí první přesilovou hru pro domácí.

23:08
    Přesilová hra Nashvillu je zatím naprosto tragická, o jediný vzruch se postaral paradoxně útočník Ottawy Milan Michálek, jehož rána byla obráncem přizvednuta vysoko nad branku.

23:58
    Hosté se opět osvobozují, Predators si ještě ani nevystřelili.

24:25
    Zibanejad je zpět na ledě, Ottawa se ubránila naprosto bez problémů.

25:29
    Obrovská chyba Marka Mazance nebyla potrestána! Český brankář za brankou špatně rozehrál a nabídl puk Spezzovi, jenž ho okamžitě naservíroval na Stona! Ten ale bekhendem z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit poloprázdnou branku Predators!

26:23
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Nyní se však hosté radují ze vstřelené branky a v sedmé minutě druhé třetiny otevírají střelecký účet střetnutí! Zmatků v defenzívě Predators využil KYLE TURRIS, ke kterému se se štěstím odrazil puk zpoza branky a on neměl problém trefit naprosto prázdnou branku domácích – 0:1! Asistence: Cody Conacher.

27:05
    Domácí měli nadějnou šanci na odpověď! Smith obkroužil branku soupeře, nahrál na volného Nicka Spallinga, který z voleje napálil pouze lapačkou Craiga Andersona!

27:50
    Vedoucí branka nám pozvedla úroveň dnešního zápasu, konečně se začal hrát hokej.

28:40
    Hraje se velmi svižně, bez zbytečného přerušování. Na branku Mazance míří jeden kotouč za druhým, většina z nich ho ale nedokáže výrazně ohrozit.

30:00
    Utkání vstupuje do své druhé poloviny, Mazanec nyní drží svůj tým nad vodou. Druhou branku mohl vstřelit Turris, jeho bekhendové zakončení si ale český brankář namáčknutý u pravé tyče pohlídal.

30:46
    Nashville nyní výrazně nestíhá, nepřerušovalo se již dobrých pět minut.

31:37
    Až nyní bylo zakončení Stalberga přizvednuto vysoko nad, hráči dostanou možnost si chvíli oddychnout.

32:23
    Kevin Klein měl stoprocentní šanci na vyrovnání, po pěkné kombinaci postupoval sám na Andersona. Volil střelu tahem, kterou ale americký brankář ve službách Senators reflexivně zlikvidoval!

33:23
    Cullen svižně obkroužil branku soupeře a pokusil se zasunout kotouč k tyči, Mazanec se stihl přesunout včas.

35:03
    Máme zde bitku! Na půlící čáře se do sebe pustili Colin Greening a Eric Nyström! Strhující pěstní souboj nakonec dopadl lépe pro domácího hráče, který vítěznými gesty rozpumpoval publikum! Oba pochopitelně dostávají pětiminutový trest.

35:49
    Conacherovo nahození skončilo mimo branku, protiútok Nashvillu skončil v rohu kluziště.

35:57
    Začíná se nám přitvrzovat na obou stranách! Trestné lavice se nám opět zaplní. Potrestáni jsou Jason Spezza (OTT) a Rich Clune (NSH). Oba obdrželi menší trest za hrubost.

36:30
    Ve čtyřech se lépe daří Senators, kteří nyní mohli navýšit svoje vedení! Obrovskou příležitost měl konkrétně Cowen, který zůstal sám před Mazancem! Vynikající zákrok českého brankáře udržel Nashville ve hře!

36:59
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš! Staré hokejové pořekadlo se znovu projevilo v praxi! Cowen na jedné straně neproměnil stoprocentní příležitost, na té druhé se ujala dorážka MIKA FISHERA z bezprostřední blízkosti, na kterou již neměl Anderson šanci dosáhnout – 1:1! Asistence: Ryan Ellis a Seth Jones.

37:57
    Oba celky hrají v plném počtu, před námi jsou poslední dvě minuty prostřední dvacetiminutovky.

38:44
    Z voleje se do kotouče na modré čáře opřel Shea Weber, Anderson jeho dělovou ránu sebral lapačkou.

39:32
    Druhá perioda se dohrává v útočné třetině Nashvillu, soupeř ale drží domácí hráče v roh kluziště.

40:00

Prostřední dějství přece jen přineslo již zajímavější podívanou a také dva góly. Na gól Turrise dokázal odpovědět Fisher, a tak máme před třetí dvacetiminutovkou vše otevřené. Právě závěrečná třetina odstartuje přibližně v 3:05.

41:00
    Úvodní minuta třetí třetiny nic zajímavého nepřinesla, oba celky si očividně hlídají zadní vrátka a nechtějí se dopustit zbytečné chyby.

41:57
    Domácí se snaží svého soka zatlačit v obranné třetině, Ottawu osvobozuje samostatnou akci kapitán Spezza.

42:42
    První přerušení třetího dějství přichází po Hendricksově nahození, které před Andersonem nepříjemně skočilo, a tak ho gólman Senators raději ukryl do výstroje.

43:13
    Turris táhl další útočnou akci Ottawy, dlouho se rozmýšlel, komu pošle kotouč, nakonec se rozhodl sám vystřelit. Mazanec to tušil a na přední tyči byl včas připraven.

43:52
    Zibanejad se se štěstím dostal ke kotouči, z otočky ale minul branku Predators o velký kus.

44:29
    Domácí se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma, defenzíva hostujícího týmu si může na chvíli odpočinout.

45:45
    McArthur táhl protiútok Senators, jeho následné prudké zakončení skončilo parádním zákrokem brankáře Mazance.

46:10
    Třetí dějství se zatím vyvíjí hodně opatrně. Je vidět, že druhý bonusový bod chtějí oba týmy.

46:28
    Fisher prolétl podél pravého mantinelu, příklepem nasměroval ránu pouze do připraveného lapačce.

47:41
    Nahození od modré čáry raději Mazanec sebral rukavicí, čímž daroval Ottawě zadarmo vhazování v útočné třetině.

48:02
    Karlssonova střela od modré sražena vysoko nad. Zároveň se hraje poměrně čistě, kromě bitky a jejího náznaku byli vyloučeni pouze po jednom hráči na obou stranách.

48:53
    Nashville má v tuto chvíli hodně navrch, v zakončení mu ale schází přesnost.

49:48
    Spezza od modré čáry minul branku, poté již hráli obránci Predators.

50:22
    Smith mohl pohodlně zasunout kotouč k levé tyči po objetí branky, neuvěřitelným zákrokem zabránil nejhoršímu Craig Anderson!

52:03
    Hraje se poměrně nahoru dolů, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislý tlak.

52:31
    Nashville ve třetí třetině vyslal na branku soupeře již deset pokusů, Ottawa naopak zaměstnala Mazance pouze třikrát.

54:08
    Řekl bych, že nám vše směle směřuje k prodloužení. Ani jeden z týmů se nesnaží rozhodnout ještě v řádné hrací době.

55:16
    Nashville se celou dobu snaží dostat alespoň do útočné třetiny, mockrát mu to ale povoleno nebylo.

55:41
    Spezza nahodil kotouč od červené čáry a ten doskákal až k Mazancovi. Český brankář nechce chvíli před koncem nic riskovat.

57:15
    Přechod Nashvillu do útočného pásma neproběhl podle pravidel, musí se pískat postavení mimo hru.

58:11
    Nashville ani Ottawa se již do ničeho netlačí, čekáme již pouze na prodloužení.

59:29
    Senators se s ničím nepářou a po zisku kotouče ho odpalují přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Zřejmě poslední vhazování řádné hrací doby se koná po pravé ruce Andersona.

60:00

Nevýrazná třetí třetina změnu skóre nepřinesla, za několik desítek vteřin nám odstartuje pětiminutové prodloužení. Pokud se ani v něm nerozhodne, pojedou se samostatné nájezdy.

60:01

60:39
    Uvidíme, jestli se alespoň v prodloužení začne trochu riskovat. Zatím to na to příliš nevypadá.

61:04
    Viděli jsme několik tvrdých a přesně mířených hitů na obou stranách, vše v rámci pravidel.

62:01
    Craig Smith trefil levou tyčku hostující branky! Při Senators nyní stáli všichni svatí!

62:31
    Polovina prodloužení je za námi, zatím se hraje v kuse bez jediného přerušení.

63:24
    Aktivita Nashvillu byla nyní velmi viditelná a přináší ovoce. Methot (OTT) oslabuje svůj tým v prodloužení, když se provinil držením. Domácí tedy budu hrát přesilovou hru čtyři na tři.

63:24
    Trenér Nashvillu si pochopitelně vybírá oddechový čas!

64:01
    Od modré pálil Weber mimo, hosté následně vyhodili až k Mazancvi.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, zápas tak došel až k samostatným nájezdům. Na led nyní vjíždí rolba, která upraví nejhlavnější části ledové plochy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jde se na t! Jako první pojede domácí Smith.

0:0
    Craig Smith nabral obrovskou rychlost, jeho bekhendovou kličku ale Anderson přečetl a zneškodnil.

0:1
    Na druhé straně Mika Zibanejad střelou po ledě uspěl a otevřel skóre!

0:1
    David Legwand našel bekhendovým zakončením pouze lapačku Andersona.

0:2
    Jason Spezza také proměňuje, Mazance prostřelil mezi betony!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.

3. Mike Fisher (NSH) 1+0

Vyrovnané utkání mezi Nashvillem a Ottawou musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Marek Mazanec nedokázal ze dvou chytit ani jeden a díky tomu berou Senators bod navíc! Příjemný zbytek noci přeje a loučí se s vámi Petr Dejnožka! U zítřejšího zápasu mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers, na počtenou! (03:56:53)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 37. Fisher (Ellis, Jones) – 27. Turris (Conacher), rozh. náj. Zibanejad

Rozhodčí: Pollock, Sutherland – Brisebois, Racicot