Buffalo – Carolina 3:5 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:2 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:2 (kon.)
Tampa – Ottawa 4:3 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:6 (kon.) | Minnesota – Chicago 2:1 (kon.)
Dallas – Toronto 7:1 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.)
San Jose – Winnipeg 1:0 (kon.)
New York Rangers
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
St. Louis Blues
Pátek 24.01.2014, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Děkuji vám, že jste sledovali tento textový on-line přenos a zase někdy na serveru Onlajny.com na počtenou! (03:51:57)

3. Rick Nash (NYR) 1+0

Čas vypršel, utkání skončilo. Hosté se ve 44. minutě dokázali podruhé v zápase dostat do vedení, a to už udrželi až do konce závěrečného hvizdu. Zejména od druhé půlky duelu jsme mohli vidět hodně šancí a střeleckých pokusů na obou stranách, přesto padly góly jenom tři. St. Louis dnes tedy vítězí fotbalovým výsledkem 2:1.

60:00

59:53
    Domácí si vzali time-out.

59:52
    Oshie těsně minul prázdnou branku a bude se tak vhazovat před Halákem!

59:02
    Rangers to zkouší v šesti!

58:48
    Callahan obdržel kotouč ve středním pásmu, ovšem v podstatě okamžitě o něj přišel.

58:01
    Poslední dvě minuty dnešního duelu právě odstartovaly.

57:38
    Hosté vyhazují na icing.

56:32
    Richardsův pokus od levého mantinelu Halák pravým betonem poslal za branku.

56:50
    Lapierre trefil břevno! Domácí stále žijí a mají naději na bodový zisk.

56:22
    Domácí teď sami sebe vystavili do postavení mimo hru.

55:56
    Halák raději podržel kotouč a bude se vhazovat po levici brankáře Blues.

55:00
    Pět minut před koncem základní hrací doby vedou hosté stále těsně 2:1.

54:31

54:39
    Teď už se domácí osvobozují, když kotouč do středního pásma vyvezl Vladimír Sobotka.

53:42
    Zuccarelo pálil, slovenský brankář betonem vyrazil mimo.

52:31
    Jackman (STL) vyloučen za krosček a je tu velká příležitost pro domácí srovnat!

51:41
    Oshie motal hlavu obráncům Rangers v jejich obranném pásmu, následně přihrál Jackmanovi, jenž ale odevzdal kotouč špatnou přihrávkou domácím.

51:04
    Callahan v přečíslení 3 na 2 pálil z mezikruží, ovšem mezírku mezi Halákovými betony nenašel!

50:20
    V posledních chvílích je k vidění svižný rychlý hokej, který je zároveň velmi vyrovnaný a týmy se často střídají v držení kotouče.

49:02
    Backesův pokus vyrazil Lundqvist betonem přímo před sebe, tam ale nikdo z hostujících dorážet nedokázal.

48:14
    Paajarvimu ujel kotouč za domácí brankou.

47:21
    Schwartz střelou přes obránce těsně minul pravý horní růžek domácí branky.

46:27
    Stepan nabral rychlost, ve středním pásmu obdržel kotouč a mířil s ním k Halákově brance. Nakonec zakončoval bekhendem, puk ale skončil někde ve výstroji gólmana Modrých.

45:54
    Jezdci se samozřejmě pokoušejí odpovědět, Halák zatím drží hubené vedení St. Louis.

44:50
    Moore si najížděl před branku na střílenou přihrávku od Nashe, tu ale nezachytil a pouze na prázdnou promáchl.

43:21
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues se opět dostávají do vedení! Přesilovou hru využil po 21 sekundách KEVIN SHATTENKIRK, který vyslal tvrdou střelu od modré, a ta prolétla mezi nohy brankáře Lundqvista až do sítě. Asistence: Alex Pietrangelo a David Backes.

43:00
    Nash (NYR) odchází na trestnou za sekání.

42:30
    Morrow přišel o kotouč v útočném pásmu.

41:56
    Hosté jsou kompletní.

41:11
    Nejprve pálil Moore, po něm RIchards. Ani jeden z nich však kotouč do sítě nedostal.

50:20
    Blues se osvobozují, kotouč u branky Rangers.

40:01

Je za námi už čtyřicet minut a na světelné tabuli svítí stav utkání 1:1. Ve druhé části se celky v aktivitě střídaly a oba měly hodně příležitostí ke vstřelení branky. To se povedlo až ve 39. minutě Nashovi, jenž tak utkání vyrovnal. Čtyři sekundy před závěrečným hvizdem se nechal vyloučit hostující Cole a domácí tak budou ze začátku poslední části dohrávat takřka kompletní přesilovou hru.

Třetí třetina, která tak bude velice napínavá, začíná v cca 3:01. Zůstaňte s námi!

40:00

39:56
    Cole (STL) vyloučen a domácí si tak ponesou do poslední třetiny výhodu přesilové hry.

39:45
    Richards byl 15 sekund před koncem druhé periody blízko skórování a mohl tak překlopit misky vah na stranu Rangers! Z velice výhodné pozice, kdy byl sám mezi kruhy, však branku nedal.

39:01
    Posledních 60 sekund ze druhé třetiny právě startuje.

38:17
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí v závěru druhé třetiny srovnávají krok! RICK NASH si najel na levý kruh na Stepanovu pobídku zpoza branky a tvrdou ranou k levé tyči nedal Halákovi šanci. Asistence: Derek Stepan a Ryan McDonagh.

37:03
    Oshie pálil ihned po buly, Lundqvist proti jeho tvrdé ráně zasáhl vyrážečkou.

36:41
    Bouwmeester si najížděl na přihrávku zpoza branky mezi kruhy, ta k němu ale nedošla.

35:40
    Moore vystřelil ze střední vzdálenosti, tato střela nemohla Haláka překvapit.

34:47

34:35
    Rangers se teď dokonce dokázali dostat do šance při vlastním oslabení, když nepřekonal Haláka Nash.

33:33
    Až teď se daří domácím vyhodit kotouč do středního pásma.

33:00
    tentokrát to zkoušel Shattenkirk, ani on vedení St. Louis nenavýšil.

32:53
    tarasenkovu střelu od modré ukryl Lundqvist do lapačky.

32:47
    Stralman (NYR) zahákoval Oshieho a odchází tak na dvě minuty na trestnou lavici. První přesilovka pro Blues v utkání!

32:10
    Nash blízko levé tyče nepřekonal Haláka, který ukryl kotouč do lapačky.

31:08
    Tarasenko vybízel Sobotku do samostatného úniku, ten však atakován obráncem soupeře nedokázal zpracovat kotouč.

30:55
    Halák si teď musel dávat pozor na ošidné nahození Callahana zpoza branky.

30:43
    Moore vyslal od modré dělovku na slovenského brankáře, který reflexivně vyrazil betonem před sebe a ihned poté kotouč ukryl do svojí lapačky.

30:25
    Nash to teď zkoušel bekhendem, Halák stále drží nulu.

29:37
    Oshie měl před sebou poloprázdnou branku, ovšem Lundqvist mu neuvěřitelným zákrokem zmařil jasný gól, když vytečoval kotouč mimo branku doslova tygřím skokem! Skvělý zákrok brankáře Rangers!

28:40
    Teď na druhé straně po buly pálil z velké blízkosti Brassard, ale ani on nedává!

28:16
    Tarasenko se pěknou kličkou zbavil obránce Rangers, najel si až před domácího brankáře a ten jen tak tak nepustil do branky jeho pokus z bezprostřední blízkosti!

28:05
    Jezdci vyhazují na zakázané uvolnění.

27:31
    Schwartz přenechal do tandemu Sobotkovi, jehož tvrdý pokus Lundqvist s obtížemi vyrazil.

26:40
    Zpočátku druhé části byli aktivnější hosté, teď už se hra pomaličku začíná vyrovnávat.

25:50
    Domácí se hnali do útoku, jejich snažení ale zmařila nepřesná přihrávka Mooreho a musejí tak začínat od znova.

24:58
    Berglund si najížděl na přihrávku před branku, tu ale neobdržel.

23:35
    Schwartz to zkoušel od modré, brankář domácího celku kotouč za svá záda nepustil.

22:23
    Paajarvi v rychlosti pálil švihem na Lundqvista, to byl těžký zákrok pro švédského gólmana.

21:44
    Blues si na začátku druhé třetiny dokázali vytvořit tlak, až teď vyhazuje do středního pásma McDonagh.

38:04
    Tarasenko nastřeloval od pravého mantinelu na branku domácích, Lundqvist vyráží.

20:23
    Hostům odpískáno postavení mimo hru.

20:01

Úvodních dvacet minut je již minulostí. V první gólové šanci zápasu se zjevil Stepan, jenž ale nedal, a tak se o 22 sekund později radovali ze vstřelené branky hosté, když se trefil Steen. Následně mohl vyrovnat Kreider, ovšem jeho pokus skončil pouze na břevně Halákovy branky. St. Louis si sice nese do druhé třetiny jednobrankový náskok, ovšem hra byla v první periodě vyrovnaná.

Prostřední část začíná zhruba ve 2:03.

20:00

19:01
    Rozbíhá se poslední minuta první třetiny.

18:05
    Vladimír Sobotka v útočném pásmu přihrával kotouč za branku Tarasenkovovi, jenž byl ale od puku odzbrojen.

17:44

17:03
    Nevydařená přesilová hra Jezdců je u konce.

16:41
    Opět hosté vyhazují.

16:12
    Ti se ale velmi těžko dostávají do útočného pásma, hosté zatím velice dobře brání.

15:03
    Vyloučen Jackman (STL) a je tu přesilovka pro domácí.

14:57
    Zuccarello zkoušel štěstí bekhendem z pozice pravého kruhu, když nejprve efektní kličkou obešel jednoho z obránců Blues. Halák dokázal jeho projektil vyrazit mimo.

14:20
    Po Kreiderově ráně zazvonilo na brance hostí břevno!

13:42
    Paajarviho pokus z levého kruhu ukryl Lundqvist ve své výstroji.

12:40
    Nyní se odehrává pasáž utkání, kdy se kus černé pryže pohybuje zejména okolo středu hřiště.

11:39
    Ta však brzy končí. U kotouče Blues.

11:28
    Staal rozjíždí další útočnou akci svého týmu.

10:55
    Girardi tvrdě pálil od modré, Halák vykopl levým betonem.

10:02
    Callahan (NYR) a Oshie (STL) se pustili do bitky, a tak si oba odsedí dvě minuty za hrubost.

09:47
    Jezdci se snaží odpovědět, do velké šance se však dostat momentálně nemohou.

08:38
    Nedáš – dostaneš! Poté, co velikou šanci spálili domácí, se radují hosté. Schwartz nahodil z rohu kotouč před branku, kde ukázal důraz ALEXANDER STEEN a protlačil kotouč mezi Lundqvistovy betony do branky. Asistence: Jaden Schwartz a David Backes.

08:16
    Stepan sám před brankou Blues střílí nad branku!

07:35
    Steenovi vjel s kotoučem do obranného pásma domácích, byl tam však sám, a tak pouze kotouč nahodil za branku a odjel střídat.

06:49
    Sobotka bojoval o kotouč v útočné třetině, ale proti dvojnásobné přesile neuspěl.

06:10
    Domácí se sami špatnou přihrávkou připravili o pásmo.

05:25
    Backes vybojoval kotouč v útočném pásmu, nedokázal však přesně přihrát a u puku tak už opět Rangers.

04:38
    Steen byl ve velice dobré střelecké pozici, následně mu byl ale odpískán ofside.

03:42
    Domácí teď chvíli drželi hosty v jejich obranném pásmu, následně ale o kotouč přišli.

02:36
    Sobotka vystřelil z mezikruží mimo.

01:39
    McDonagh si najel na levý kruh, kam dostal přihrávku, a následně pálil na Haláka. Ten proti jeho pokusu úspěšně zasáhl.

00:15
    První střelu na hostujícího brankáře vyslal Jackman, Lundgvist vyrazil do rohu hřiště.

00:01

Jakékoliv výtky nebo připomínky k online přenosu směřujte na Twitter komentátora.

Zápasy NHL začínají tradičně zhruba o deset minut později, než byl naplánovaný pravidelný start utkání. Nevyjímaje dnešní duel.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, J. Moore, Klein – Kreider, Stepan, Nash – Hagelin, Richards, Callahan – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Boyle, D. Moore, Carcillo.

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Cole, Polák – Schwartz, Backes, Steen – Stewart, Berglund, Oshie – Paajarvi, Sobotka, Tarasenko – Morrow, Roy, Reaves.

NEW YORK RANGERS

________________________________________

Jezdci jsou na vítězné vlně, když z posledních šesti zápasů čtyřikrát vyhráli, radost jim pokazila jen porážka s Tampou a v posledním utkání se stále lépe hrajícími Islanders. V pořadí Metropolitní divize jsou Rangers se sedmapadesáti body na druhém místě, když ztráta na vedoucí Pittsburgh je již pravděpodobně nepřekonatelná. Jezdci však musí "odrážet" útok týmů pod nimi, hlavně Philadelphie (56 b.) a Columbusu (54 b.), když ve stejném pořadí jsou kluby "naskládány" i v pořadí Východní konference, kde jsou Rangers šestí, Flyers sedmí a Blue Jackets na osmém, posledním postupovém, místě.

Nejproduktivnějším hráčem Rangers je Brad RICHARDS, který nasbíral osmatřicet bodů za třináct gólů a pětadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šestačtyřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Jezdců je Mats ZUCCARELLO, který má na svém kontě pětatřicet bodů za třináct gólů a dvaadvacet asistencí, aktuálně mu patří třiašedesáté místo v bodování NHL.

ST. LOUIS BLUES

St. Louis prožívá skvělou sezónu, když aktuálně je s jedenasedmdesáti body třetím nejlepším ligovým týmem Západní konference, v pořadí ligy je po porážce v New Jersey předstihli Tučňáci z Pittsburghu! Ztráta na vedoucí duo Anaheim (79 bodů) a Chicago (75 bodů) navíc není nepřekonatelná, zvlášť, když oba vedoucí týmy ligy mají o tři odehrané zápasy navíc!

Nejproduktivnějším hráčem Blues Alexander STEEN, který nasbíral jedenačtyřicet bodů za pětadvacet gólů a šestnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená sedmadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem St. Louis je T.J. OSHIE, který má na svém kontě jedenačtyřicet bodů za jedenáct gólů a třicet asistencí, aktuálně mu patří jedenatřicáté místo v bodování NHL.

Češi na ledě

Za Rangers v této sezóně nehraje žádný Čech.
    V sestavě St. Louis figuruje útočník Vladimír SOBOTKA a obránce Roman POLÁK.

Vítejte u online přenosu z utkání základní části NHL, v němž New York Rangers přivítá na svém ledě St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Branky a nahrávky: 39. Nash (Stepan, McDonagh) – 9. Steen (Schwartz, Backes), 44. Shattenkirk (Pietrangelo, Backes)