Buffalo – Carolina 3:5 (kon.) | Columbus – Philadelphia 5:2 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:2 (kon.)
Tampa – Ottawa 4:3 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:6 (kon.) | Minnesota – Chicago 2:1 (kon.)
Dallas – Toronto 7:1 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.)
San Jose – Winnipeg 1:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
Tampa Bay Lightning
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Pátek 24.01.2014, 01:30 • St. Pete Times Forum • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Při sledování nejprestižnější hokejové soutěže vás vítá Miroslav Vozdecký. Kanadsko-americká NHL má dnes v noci na programu celkem deset utkání, mezi nimiž je i duel mezi Tampou Bay Lightning a Ottawou Senators. Úvodní vhazování je naplánováno na 01:30.

Tampa Bay Lighting mají na svém kontě po padesáti odehraných zápasech celkem dvacet devět výher a jednadvacet porážek (z toho pět po prodloužení/nájezdech). S úctyhodnými třiašedesáti body se modrobílí řadí na průběžné třetí místo Východní konference. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kanadská hvězda Martin St. Louis (25+25).

Poslední zápasy:
    19.01.14 Carolina – Tampa Bay 3:5
    18.01.14 Tampa Bay – S.Jose 4:5
    17.01.14 Tampa Bay – NY Islanders 1:2 (PP)
    15.01.14 NY Rangers – Tampa Bay 1:2
    14.01.14 Columbus – Tampa Bay 3:2

Senátorům se letos tolik nedaří. Z padesáti utkání zvítězili pouze dvaadvacetkrát, v dvaceti osmi případech pak odešli svěřenci trenéra Paula MacLeana poraženi (z toho devětkrát v prodloužení/po nájezdech). Ottawští se v současnosti nacházejí na deváté příčce Východní konference a tak každý bod navíc pro ně může mít v blízké budoucnosti cenu zlata. Nejproduktivnějším hráčem týmu je paradoxně švédský bek Erik Karlsson (11+36).

Poslední vzájemné zápasy
    V letošním ročníku NHL se Tampa utkala se Senátory pouze jednou. Úspěšněji z tohoto zápasu vyšli první jmenovaní a to zejména zásluhou dvou gólů Martina St. Louise.

06.12.13 Tampa Bay – Ottawa 3:1
    10.04.13 Tampa Bay – Ottawa 3:2
    23.03.13 Ottawa – Tampa Bay 5:3
    26.01.13 Tampa Bay – Ottawa 6:4

Tampa Bay Lightning: Bishop – Carle, Gudas, Barberio, Brewer, Hedman, Salo – Palát, Johnson, St. Louis – Killorn,Filppula, Purcell – Kucherov, Thompson, Brown – Malone, Crombeen, Aulie

Ottawa Senators: Anderson – Karlsson, Cowen, Gryba, Ceci, Wiercioch, Phillips – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Spezza, Smith – Michálek, Zibanejad, Conacher – Neil, Da Costa, Greening

Rozhodčí: Graham Skilliter, Dan O'Halloran, John Grandt, Jonny Murray.

Hráči obou týmu nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrál Jason Spezza.

00:17
    Spezzovu střelu zápěstím Bishop s jistotou kryje.

00:58
    Radko Gudas střílel z bezprostřední blízskosti branky. Anderson však jeho střelu bez problémů zneškodnil.

2:15
    Tampa je v úvodu zápasu aktivnější. Na střely vede 5:1.

3:05
    Bekendovou střelu Tylera Johnsona z bezprostřední blízkosti kryje ottawský golman.

3:54
    A máme tu bitku! Crombeen uštědřil Chrisovi Neilovi několik nepříjemných ran.

4:04
    Chris Neil a B.J. Crombeen miří na trestnout lavici.

5:29
    Hra se pomalu vyrovnává. Několik úspěšných zákroků si připsal i Ben Bishop.

8:16
    Anderson je jako v ohni, domácí na něj vysílají jednou střelu za druhou. Ondřej Palát však střelou z brankoviště nedokázal puk za jeho záda dostat.

10:12
    Série nepřesných přihrávek. Hraje se ve středním pásmu.

11:07
    Mark Barberio dostává dvě minuty za zdržování hry. Ottawa si zahraje přesilovku.

12:03
    Ondřej Palát odvádí v oslabení výbornou práci. Dokázal vyvést do pásma a po dobu patnácti sekund ho tam udržet.

13:07
    Tampa je v plném počtu. Ještě před tím, než se Barberio vrátil na led, se však ve skvělé šanci ocitl Bobby Ryan, který se neohroženě řítil na Bishopa. Golman domácích však nedal Ryanovi šanci a puk ukryl bezpečně do své lapačky.

14:21
    Další vyloučení. Teddy Purcell hákoval jediného Čecha v barvách Senátorů, Milana Michálka a odsedí si dvouminutový trest.

14:32
    Tampa právě vstřelila branku!
    Ottawským bekům utekl po vhazování kotouč. Zmocnil se ho TYLER JOHNSON a po sólu přes celé hřiště překonal Andersona střelou nad rameno. Asistence: Victor Hedman.

15:12
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí vedli sotva minutu. ERIK KARLSSON, nejproduktivnější hráč Senátorů, se prosazuje v přesilovce. Z oblasti mezikruží dorazil Spezzovu odraženou střelu. Asisentce: Jason Spezza, Clarke MacArthur.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:41
    Úvodní dvacetiminutovka se dohrává v pásmu domácích.

20:00

V první třetině byli jednoznačně lepší domácí. Andersona zasypali sedmáncti střelami, využít však dokázali pouze jedinou. Po průniku v oslabení se prosadil Tyler Johnson, za necelou minutu však v přesilovce srovnal obránce Erik Karlsson. Z Čechů byl vidět pouze Ondřej Palát, jenž získal plusový bod a navíc na ottawského golmana vyslal dvě nebezpečné rány.

20:01

20:01
    Na vhazování úspěšnější Jason Spezza.

21:47
    Skvělý zákrok Andersona. Valtteri Fippula se prosadil mezi dvěma bránícími hráčy a jel sám na ottawského golmana. Z bezprostřední blízkosti však rodáka z Park Ridge nepřekonal.

23:30
    Domácí se opět ujímají vedení. Od modré čáry pálil Hedman, jehož střelu do brány ztečoval B.J. CROMBEEN. Asistence: Victor Hedman a Valtteri Filppula.

25:01
    Tampa má stále více ze hry. Senátoři nejsou schopní puk na svých holích udržet déle než několik sekund.

26:53
    Tlak domácích neustává.

27:21
    Ottawští ztrácejí jeden puk za druhým.

27:37
    Poprvé v utkání je vidět i Radko Gudas. Prezentoval se tvrdou střelou od modré čáry.

29:10
    Jason Spezza se ocitl v postavení mimo hru.

30:37
    Přes tři hráče střílel z blízké vzdálenosti Zibanejad. Bishop byl ale u levé tyčky včas.

33:00
    Hra se alespoň vizuálně vyrovnala. Senátoři se objevují v útočném pásmu stále častěji.

34:18
    Jakoby Tampu vedení o gól ukolébalo. Ottawa má v posledních minutách více ze hry, přestože jsme nebyli svědky žádné velké šance.

34:23
    Gudas se pošťuchuje s Neilem. Ottawský útočník nereagoval na přerušení hry, tak jej český bek alespoň trošku umravnil.

35:07
    Domácí si zahrajou v oslabení. Za podražení míří na trestnout lavici Teddy Purcell. Dnes večer je to již podruhé.

36:57
    Tampa opět doplácí na nedisciplinovanost. V přesilové hře se po příhravce přes celou šíři hřiště prosazuje z pravé strany Clarke MACARTHUR. Bishop byl bez šance. Asistence: Jason Spezza, Bobby Ryan.

38:05
    Po vyrovnávací brance začíná Tampa opět tlačit.

40:00

Druhá třetina byla v mnohém podobná té první. Tampa měla po většinu času znatelnou převahu, ale nedokázala ji přetavit ve více než jednobrankové vedení. Jon Cooper by měl své svěřence nabádat k větší disciplinovanosti. Další vyloučení by mohlo domácí stát celý zápas.

Tampa ve druhé třetině vystřelila devětkrát, Ottawa šestkrát.

40:01

40:09
    Zakázané uvolnění Tampy na začátku třetí třetiny.

40:26
    Greening pálil od modré čáry, Bishop vyráží.

41:17
    Ottawa vlétla do třetí třetiny jako hurikán. Za necelou minutu a půl vyslali hostující hráči na Bishopa tři střely.

42:30
    Další zakázané uvolnění, tentokrát se provinili Senátoři.

43:57
    Radko Gudas zachránil Tampu od pohromy. Položil se do střely Codyho Ceciho, čímž zabránil téměř jistému gólu.

45:31
    Tampa se potřetí ujímá vedení. Po skrumáži před brankou našel Martin St. Louis volného ONDŘEJE PALÁTA na levém křídlu, který uklidil kotouč do prázdné brány. Asistence: Martin St. Louis a Victor Hedman.

47:08
    V situaci dva na jednoho se Turris rozhodl namísto přihrávky pro střelu. Bishop byl na svém místě.

47:41
    Přečíslení tři na jednoho nevyužili ani domácí hráči.

49:38
    Senátoři jsou ve třetí třetině bezpochyby lepším a aktivnějším týmem. Vypadá to, že Tampa nemá na navýšení svého vedení zájem.

51:54
    Gudas skvěle odstavuje Spezzu z nebezpečné střelecké pozice u levé tyče.

52:49
    Gudas ukázal i svoji ohromnou rychlost. Navzdory své robustní postavě se přebruslil dva bránící hráče, ke střele se však nakonec nedostal.

52:56
    Na trestnou lavici míří Chris Phillips. Nedovolené bránění ve hře.

54:56
    Ottawa je v plném počtu. Domácí hráči se za poslední dvě minuty usídlili v útočném pásmu na třicet sekund a ani jednou nevystřelili na bránu.

56:14
    Senátoři se více než minutu drželi v obranném pásmu Tampy. Všechny střely ale kryje výborný Bishop.

56:40
    Tampě se nedaří vyhodit kotouč.

56:57
    Hru přerušuje Bishop. Puk ukryl po jedné ze střel do lapačky a dává alespoň na malou chvíli svým spoluhráčům vydechnout.

57:42
    Senátoři zaslouženě vyrovnávají. Po zmatcích v tampské obraně se střelou pod víko přes dva obránce prosazuje CHRIS NEIL. Asistence Zack Smith a Erik Karlsson.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Gudas tvrdou střelou od modré čáry prověřil Andersona.

59:58
    Ben Bishop udržel naděje Tampy na vítězství v dnešním zápase. Střelu Turrise z mezikruží zachytil lapačkou.

60:00

Třetí třetinu jasně opanovali hostující výběr. Ottawa dlouho dobu prohrávala. Velký tlak však v 58. minutě vyústil ve vyrovnávací trefu Chrise Neila.

60:01

61:16
    V obrovské šanci selhal Fippula, ke kterému se náhodně odrazil kotouč. V souboji jeden na jednoho ale nedokázal vyzrát na Andersona.

62:33
    Hraje se ve vysokém tempu. Oba týmy chtějí vyhrát.

63:21
    Tampa si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici míří Cody Cecci, který podrazil Ondřeje Paláta.

64:30
    Třicet sekund do konce prodloužení.

65:00
    Tampa dokázala v přesilovce vystřelit pouze jednou. Čekají nás nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

NIKITA KUCHEROV proměňuje nájezd. Najel si hodně zprava, rychla zamíchal s pukem a střelou k levé tyči překonal Andersona.

Zibanejad střílel k pravé tyči. Bishop ale skvěle zasáhl lapačkou.

Nikdo další už v následujících dvou sériích neuspěl. To znamená, že Tampa vítězí nad Ottawou 4:3 po nájezdech. Strhující zápas!

Tak tohle byl vskutku zápas se vším všudy. Tampa sice třikrát vedla, Ottawa však dokázala vždy na soupeřův náskok skvěle zareagovat. Zvláště třetí dvacetiminutovka byla z pohledu Senátorů velmi vydařené. Zvítězit však může jen jeden a vezmeme-li v potaz kontext celého zápasu, dva body si Tampa zasloužila více.

I z pohledu českých hráčů můžeme hodnotit utkání jako poměrně úspěšně. Velké plus si za svůj výkon zaslouží jak Ondřej Palát, tak Radko Gudas. To samé se bohužel nedá říct o Milanu Michálkovi, kterého nebylo na ledě prakticky vůbec vidět.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Victor Hedman (0+3)
    2. Erik Karlsson (1+1)
    3. B.J. Crombeen (1+0)

To je ode mě pro tuto chvíli všechno. Přeji vám krásnou dobrou noc, ranním ptáčatům pak hezké dobré ráno. (05:40:38)

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 15. Johnson (Hedman), 24. Crombeen (Hedman, Filppula), 46. Palát (St.Louis, Hedman), rozh. náj. Kucherov – 16. Karlsson (Spezza, MacArthur), 37. MacArthur (Spezza, Ryan), 58. Neil (Smith, Karlsson)

Tampa Bay Lightning: Bishop – Carle, Gudas, Barberio, Brewer, Hedman, Salo – Palát, Johnson, St. Louis – Killorn, Filppula, Purcell – Kucherov, Thompson, Brown – Malone, Crombeen, Aulie

Rozhodčí: Graham Skilliter, Dan O'Halloran, John Grandt, Jonny Murray

Diváci: 18 751